Верена, Ванеса или Вероника ?

  • 6 275
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27
Вероника  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 786
Това Верена и аз го прочетох Варена първо и ми звучи много измислено . По принцип и трите не ми харесват особено и все пак ако трябва да избера , по-добре Вероника , макар че имаме познато детенце Вероника, на което приятелчетата на галено викат Веро, което ми звучи ужасно .

# 47
  • София
  • Мнения: 9 310
Вероника
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вероника - много го обичам това име.

Верена ми трябваше да го прочета няколко пъти, за да разбера изобщо какво е това, първо по интуиция  Венера прочетох, видях, че не ще да е то... после Варена, но ясно, че и това не е, та накрая с много съсредоточаване сричка по сричка, внимателно Верена... ooooh! за мен това не е има изобщо. Stop

В "Rome"  имаше героиня Верена или Ворена ...

по книги и филми има много имена, което не значи, че всичките са чудесни...
Съгласна!
Ако си кръщавахме децата с имена от филми/книги
щеше да има солидно количество дечица с абсурдни имена.

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз от книги обожавам имената Естела, Амаранта и Сиерва. Бях сигурна, че първата ми дъщеря ще се казва с едно от тези. Докато не се роди Laughing. Просто й стоеше абсурдно.

# 49
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Това Верена първоначално го прочетох Венера... Но Венера наистина ми харесва  Grinning От твоите три - Вероника!

# 50
  • Мнения: 184
Вероника

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Вероника Simple Smile
Свързвам името с една прекрасна млада дама - красива, умна, възпитана, талантлива... Heart Eyes

На галено - Рони Simple Smile

# 52
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Може вместо Верена да бъде Верея Simple Smile

# 53
  • Мнения: 15 379
Може вместо Верена да бъде Верея Simple Smile

Да бе, веднага се прави асоциацията с кофичка кисело мляко или синята Верея в тетрапак.

# 54
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Laughing Но пък звучи по-добре отколкото Верена.

# 55
  • Мнения: 15 379
За мен лично не само звученето е важно, но и асоциациите, които едно име би събудило у мен и евентуално у другите.
В случаят с Верея, 99% от българите ще се сетят за марката млека, а не за старото име на Стара Загора например.

# 56
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Венера е прекрасно име Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 41
Вероника е красиво име   bouquet Звучи едновременно силно и нежно! Познавам Вероники, казват им - Вери, Рони и Веричка.
От предложенията за Венера - изобщо не ми допада. Познавам една Венера, дали защото си правя асоциации с нея, звучи ми абсурдно. Все едно да си кръстиш детето - Марс, Сатурн или Земя...  съжалявам дано не се обиди някой, вкусове различни.   Peace

# 58
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Вероника е красиво име   bouquet Звучи едновременно силно и нежно! Познавам Вероники, казват им - Вери, Рони и Веричка.
От предложенията за Венера - изобщо не ми допада. Познавам една Венера, дали защото си правя асоциации с нея, звучи ми абсурдно. Все едно да си кръстиш детето - Марс, Сатурн или Земя...  съжалявам дано не се обиди някой, вкусове различни.   Peace
  Само че предложението на авторката не е Венера, а Верена...  Tired

# 59
  • Мнения: 41
Вероника е красиво име   bouquet Звучи едновременно силно и нежно! Познавам Вероники, казват им - Вери, Рони и Веричка.
От предложенията за Венера - изобщо не ми допада. Познавам една Венера, дали защото си правя асоциации с нея, звучи ми абсурдно. Все едно да си кръстиш детето - Марс, Сатурн или Земя...  съжалявам дано не се обиди някой, вкусове различни.   Peace
  Само че предложението на авторката не е Венера, а Верена...  Tired
Имах предвид, че хора в темата предлагат Венера.

Общи условия

Активация на акаунт