Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 31!

  • 45 364
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 276
Мадмоазел
Предполагам ,че е така но се надявам късмета да е с вас
 Hug

# 691
  • Велико Търново
  • Мнения: 162
Привет момичета,
Вчера ви се оплаках за резултатите от кръвните ми изследвания и урината - нисък хемоглобин и левкоцити в урината. Ходих при моята АГ, която ми изписа Полижинакс - 6 глобули и Монурал - 1 прахче за евентуалната инфекция и Феро-градумет 2Х1 и фолиева киселина 3Х1 за хемоглобина. След 7 дни отново изследване на урината и вземане на влагалищен секрет. Някоя имала ли е подобен проблем и да е приемала от тези лекарства. То колкото не исках да поемам разни медикаменти, толкова се налага...

# 692
  • Мнения: 3
Здравейте,Незнан дали това е правилната тема но...
Ходих на лекар и по последна дата на мц е 27.08 и трябва да съм 7г.с.,но доки каза че отговарям на 4-5г.с. И ме води рискова. Пия дуфастон 2х2,и си слагам утрогестан 2х2 и Огестан витамини. Много ме е страх,незнам дали това е нормално,,тъй като имам предишна неуспешна бременност с близнаци в 24г.с.

# 693
  • Мнения: 2 660
Хем Дуфастон, хем Утрогестан? Не бях чувала за такъв случай... Аз бях на високи дози хормони - 3х2 и докторът всеки път ме предупреждаваше да не надвишавам, защото това е максисумът.

# 694
  • София
  • Мнения: 550
Mariela.di89, много съжалявам за загубата ти.. Sad Пожелавам ти успешна, безпроблемна бременност този път до термин.. Hug

Аз бях на 2х2 дуфастон и утрогестан до края на трети месец..Слушай си доктора, ако все пак се съмняваш и му нямаш доверие се обърни към друг специалист.. Peace


Mademoiselle Chocolate и аз много се радвам за грахчето.. Hug

# 695
  • Мнения: 18
Mariela.di89 и мен от началото на бременноста ме водиха рискова и също пиех дуфастон 2х1 + утрогестан вагинално 2х3 + огестан 1х1. Не го мисли, щом така е преценил лекаря ти-явно има защо. При мен го изписаха защото падна единия плоден сак и имах страшни болки още от началните седмици. Продължих с тази дозировка доста време, имах безкрайно доверие на лекаря си и благодарение на него успяхме да добутаме нещата до края на 7ми месец Simple Smile
Успех Simple Smile

# 696
  • Мнения: 3
Mariela.di89 и мен от началото на бременноста ме водиха рискова и също пиех дуфастон 2х1 + утрогестан вагинално 2х3 + огестан 1х1. Не го мисли, щом така е преценил лекаря ти-явно има защо. При мен го изписаха защото падна единия плоден сак и имах страшни болки още от началните седмици. Продължих с тази дозировка доста време, имах безкрайно доверие на лекаря си и благодарение на него успяхме да добутаме нещата до края на 7ми месец Simple Smile
Успех Simple Smile
Благодаря,дано наистина всичко да е както трябва,но мен ме притеснява че не отговаря на седмицата по мц,дали е нормално.?  newsm78

# 697
  • Мнения: 2 650
Здравейте, аз се прибрах от поредното лежане в болница заради кървене в 4 месец. Още в деня на кървенето доктора ме прегледа и каза че отново е поради плацента превия, която е започнала да се вдига. Този път преодоляхме кървенето за няколко часа, но лежах в болница 3 дни. След което отидох на ФМ при друг лекар, професор по рискова бременност. Прегледа ме много щателно, и установи че нямам плацента превия. Шах!
А от къде е дошло кървенето, дори и той не знае. Вече ще се побъркам. Че възможно ли е тази превия да се оправи за 3 дни? Или пък кървенето да е от серклажа? Но пък в толкова голямо количество? Или пък да имам някакво отлепване на плацента? Вече започнах да се вкарвам във филми. Кървенето и двата пъти беше без болка. Имал ли е някой подобен случай?

# 698
  • Мнения: 184
Здравейте, аз се прибрах от поредното лежане в болница заради кървене в 4 месец. Още в деня на кървенето доктора ме прегледа и каза че отново е поради плацента превия, която е започнала да се вдига. Този път преодоляхме кървенето за няколко часа, но лежах в болница 3 дни. След което отидох на ФМ при друг лекар, професор по рискова бременност. Прегледа ме много щателно, и установи че нямам плацента превия. Шах!
А от къде е дошло кървенето, дори и той не знае. Вече ще се побъркам. Че възможно ли е тази превия да се оправи за 3 дни? Или пък кървенето да е от серклажа? Но пък в толкова голямо количество? Или пък да имам някакво отлепване на плацента? Вече започнах да се вкарвам във филми. Кървенето и двата пъти беше без болка. Имал ли е някой подобен случай?
Здравей ALMIRRA,ти си мартенска мама като мен, даже преди дни ти бях отговорила в мартенската тема, че според докторите които ме следят е много рано още в 4 месец да се определи дали ще е превия или не, аз мисля че нямаш и да се довериш на професора! Не искам да те плаша но най често кървенето се получава от отлепване на плацентата, аз имах такова в 13г.с.,и от тогава до сега съм на леглови режим на но шпа, магнезий и утрогестан вагинално! Само 1 от 4 лекари установи че е отлепване, други ми казваха скъсена шийка. Търси и друго мнение според мен, и лежи ставай само до WC! Аз почнах да се пораздвижвам, но ми почнаха и контракции, но този път са безболезнени, само стягания! Спокойствие и оптимизъм ти желая и успех, за финал здраво мартенско бебче!

# 699
  • Мнения: 62
elfi 80
Благодаря ти за отговора, ти като го пи... пи ли и пробиотик, на мен гинеколожката не ми изписа, аз забравих да я питам, а в аптеката като го купувах ме питаха дали искам и пробиотик...влизам в 36 седмица, пия и магнезий и желязо и се чудя...мн хапове ми станаха...не знам дали да взема и пробиотик...мисля че няма да навреди, но се чудя.

# 700
  • Мнения: 92
И при мен и с предната и с тази бременост не можа с точност да се определи откъде идва кървенето уж превия после друг вид ми изкараха плацентА сега като ходих в 8 месец всичко било наред абе луда работа. Факт е обаче че от 4 до 6 месец имах кървене и двете бремености.

# 701
  • Мнения: 155
Здравейте момичета!Днес бях на преглед в 8г.с съм,а ембриона отговаря на6г.с.Как мислите имаме ли шанс с бебо да наваксаме.Попитах дали има сърдечна дейност но доки ми каза,че има развит ембрион но е по малак от колкото трябва.Ох много се притесних това ще ми е втори мисед сьед инвитро.Дано се пребори моето бебе. Praynig

# 702
  • Мнения: 220
Не се притеснявай ние до 8мия месец бяхме назад и после се наваксва, може и в 8 или 9г.с. да чуете пулс Simple Smile
И сега една хубава новина Лекси е родила днес момиченце , да са живи и здрави и всички бебнца да излизат по реда си Simple Smile
Аз съм вече 39г.с.+2 д, като спряхме в началото на 9тияхапчетата и си имам пак кръв, но вече съм спокойна, бебка скоро идва Simple Smile

# 703
  • Мнения: 2 660
Ох, блазе ви на вас, които сте вече на финала! Ако можеше времето да мине страшно бързо...!

Алмира, от кой град си? Трябва ти добър диагностик и много добър специалист по фетална медицина, който да разбира какво вижда на ехографа. Предния път и при мен така и не разбраха от къде кървя... То не бяха отлепвания на плацента, то не беше кървене от шийката, не бяха хематоми... Изстрели в тъмното. Хубаво е да се знае от какво е. Има вариант и за кървене от полип... Просто ти изброявам какви са възможните варианти. С тази бременност съм на поддържаща терапия с вит. К - това е много мощно средство против кървене, естествено, че не се приема на своя глава като хранителна добавка, а трябва да бъде предписано... И серклаж имаш... Нали знаеш, че със серклажа трябва много често да пускаш микробиологии?

Сърчице  Hug

# 704
  • Мнения: 231
Честито бебче на мама Лекси  Hug  bouquet!!! Само такива новини да пълнят темичката !

Общи условия

Активация на акаунт