БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36

  • 44 727
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Аз варя в обикновена тенджера, изхвърлям първата вода и после слагам бобът, чушка, лук и морков в автоклава. Около 30-тина минути варя на високо налягане, после добавям домати, сол, зехтин и подправки - аз ръся джоджен, червен пипер и чубрица от клонче. Става нечовешки боб Heart Eyes, друго не мога да готвя така добре.

# 16
  • София
  • Мнения: 795
възможно ли е да се "запече" от тиквичка?
държи се по същия начин, както когато въвеждах картофа - ака през ден и има газове....

За протокола: преди дни попитах дали е възможно да повръща от тиква. Като я спрях и повръщането спря, дадох отново и пак се появи....

# 17
  • Мнения: X
Аз варя в обикновена тенджера, изхвърлям първата вода и после слагам бобът, чушка, лук и морков в автоклава. Около 30-тина минути варя на високо налягане, после добавям домати, сол, зехтин и подправки - аз ръся джоджен, червен пипер и чубрица от клонче. Става нечовешки боб Heart Eyes, друго не мога да готвя така добре.
Ще я направя като теб
Благодаря

# 18
  • Мнения: 3 782
Запис в новата темичка  Hug Да ви попитам вие от кое кисело мляко давате? Сигурна съм,че колкото мнения, толкова и марки, но все пак да попитам. Процентността трябва да е 3, нали?
Тук при нас в кухнята предлагат зеле и боб на 10 месечни бебета  newsm78 Коментара от личния лекар като бяхме на консултация беше - "По-добре без кухня, особено лятото ..."

# 19
  • Мнения: X
Аз взимам КМ по БДС.
Кухня не съм взимала. Ще започнем ясла наесен и ще навакса пропуснатото.

# 20
  • Мнения: 15 379
Елби БДС и обикновено, Елена също е разкошно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 365
От известно време насам бебо започна да дава зор сам да се храни и ми взима лъжицата. Като му дам, той в началото бърка в бурканчето с лъжицата и си я слага в устата криво-ляво, но бързо му омръзва и или само бърка без да яде, или бърка с ръчичка в бурканчето и почва голямото мазане. Но ако не му дам лъжичка и паничка много се сърди.
Та въпросът ми е от кога започват сами да се опитват да се хранят и за колко време горе-долу се научават, да го оставя ли да си маже и играе или няма смисъл още?

КМ давам Верея по БДС.

# 22
  • Мнения: 15 379
Това е период, после ще забрави.
Моят син започна на 2 години да се храни напълно сам и много чисто.

# 23
  • Мнения: 4 708

аз каши давах всеки ден, че и по 2 пъти. Определено не купувах Слънчо, Ганчев и Хумана.
Взимах хип, милупа, топфер

  202uu
И докато не въведох вечерното хранене с твърда храна около 10 месеца и нещо, е качваше почти нищо, та даже последно беше свалила килограми, така че това за кашите не е вярно.

# 24
  • Мнения: 15 379
Каша давах 2 пъти дневно, защото попара не ядеше. Купувах само Милупа, Тьопфер, Хипп и Алете.

# 25
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Запис в новата темичка  Hug Да ви попитам вие от кое кисело мляко давате? Сигурна съм,че колкото мнения, толкова и марки, но все пак да попитам. Процентността трябва да е 3, нали?

Домлян признавам единствено за кис.мляко.
Елби също,но трудно го откривам у наше село.... Laughing
Процента е по-високия разбира се.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Здравейте и от мен ,мога ли дам биволско сирене от сигурен източник?
Аз покрай тази кухня въведох доста неща наведнъж зеле, леща пр. мляко добре ,че нямахме реакция.Мисля ,че кухнята не е подходяща за толкова малки деца.

# 27
  • Мнения: 237
Аз давам на баба и верея кисело мляко. Иначе имаме козе домашно от бабата и дядото на мм , попитах педи и тя каза че мога да му давам козе КМ и извара. Вие какво ще кажете?
ПП при нас изварата се оказа много вървежна(скоро я въведох) правя кус кус със масло и извара и малкия го обожава.

# 28
  • Мнения: 3 782
Домлян признавам единствено за кис.мляко.
Елби също,но трудно го откривам у наше село.... Laughing
Процента е по-високия разбира се.
И двете не съм ги срещата тук  Rolling Eyes Аз хапвам Мизия, повечето в къщи Верея. Ще го умивам утре в магазина.
Какви подправки може да се дават на 10 месечно бебе? Може и да е имало такъв въпрос, със сигурност даже, но не помня. Питам ви защото аз освен зехтин, магданоз и копър в зеленчуковите пюрета не съм слагала още нищо. А тук майките ще ме линчуват вече  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 4 255
Благодаря за отговорите за боба и зелето!  bouquet За първи път детето ми ще яде нещо,което не съм приготвила аз и съм малко притеснена Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт