27.02-5.03 - Бебета и мартенички ще си имат всички!

  • 9 408
  • 254
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 14 490
Ходих на доктор.
Нищо не се вижда още Cry
Ох, ще се побъркам вече  #Crazy
Каза, че сигурно съм забременяла по-късно и затова още не може да се види. Другата седмица трябва да ида пак. Каза ми също, че щом имам положителен тест, значи има бременност. Да увелича приема на фолиева, по 3 таблетки на ден. И.....ДА ЧАКАМ. Попитах, не може ли по нещо друго да си проличи дали съм бременна или не? На този етап не можело. Sad
Е, как ще издържа до другата седмица...Баси колко е гадно да не знаеш аджеба бременна ли си или не?! #Crazy  ooooh!
Стискайте палци всичко да е наред и да идва бързо другата седмица  Tired


много сажалявам венкова - не може ли някакъв кръвен тест да покаже - тук четох за някакви такива тестове в лаборатория? стискам палци  newsm17 newsm10

# 151
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Венкова колко ти е закъснението? И на какъв ехограф те гредаха. И още един въпрос...защо по 3 хапчета фолиева...от кой вид пиеш?

# 152
  • Мнения: 115
Аз се въздържам от взимане на мнение по спорни въпроси тук, защото имам достатъчно натоварени ситуации в офиса и си мисля, че форумът е разтоварване, споделяне на положителни емоции и взаимна подкрепа, а не за джавкане през ден-два. Но сега ще споделя:
Верно е, че понякога има псевдо-приповдигнат тон, но той си идва с "лигавата" същност на самия форума. Лигави, еднообразни, че и малко лицемерни са и поздравителните теми, нали?
От друга страна "важните" и "стойностни" въпроси в бебеправенето не са безкрайно много и вече са поизчерпани в библиотеката - дайте да го направим справочен този форум и да спрем да го товарим непрекъснато и непосилно с псевдо-емоциите и страданията ни.
И загубих желание да ви разкажа как в Цибалаб са ми изгубили хормоналните изследванията и ще се наложи да ми ги повтарят, щото не мисля, че е съществено или по темата "Искам бебе"... Confused

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 17:14 от lanfear

# 153
  • Мнения: 3 154
Ланфиър, съжалявам за изследванията!
А тук става дума за нещо друго - не за това кой какво обсъжда и доколко е свързано с темата "искам бебе", а това, че се пишат постинги един след друг като всеки се чувства длъжен да отговори на всеки едва ли не. Става дума за пускането на постинг след като вече си пуснал т.е. стават два поредни постинга на един човек, а може да се използва бутончето за редакция.
Тук изобщо не става дума, че не трябва да се коментират важните неща. Форумът няма как да стане само справочен и да се спре да се пише в него.

# 154
  • Мнения: 1 205
Вместо да изпадаме в спорове най-добре всички да си припомним Правилата за този форум

Сега да се доизкажа Wink. Знам, че всички сме чели правилата, но умишлено ги пуснах пак.
Наистина се нарушават част от тях Embarassed и е редно да помислим преди да пуснем мнение. Обаче е работа на модератора да санкционира и да прави забележки - да сигурно това не е приятно, но няма начин. Истина е, че и никои не обича да му се правят забележки и му се държи остър тон затова приканвам когато се прави забележка тя да се прави възможно по-безболезнено. Все пак е важен крайния резултат, а не да навикаш някои и да предизвикаш поредния скандал.
В тази връзка приканвам да улесним работата на Пънчки (сигурна съм, че не и приятно да върви след всеки и да мрънка) и да съобразяваме повече с правилата. Дали  те ни допадат или е друга тема. Важното е, че те са еднакви за всички.
Ние нарушаваме основно правилата за картинките (вместо да оставяме само линкове) и вълнението и честитенето на тези момичетата които очакват/неочакват М.
Та в общи линии сме примерни и нищо не ни пречи да се съобразим и с това нали  Hug

Само искам да отбележа, че написах поста си с най-добри чувства и никои за нищо не упреквам.
Нека мира се върне отново Hug

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 17:28 от [charming]

# 155
  • Мнения: 2 120
Сънчи, исках да кажа, че споделеното тук се чете и от нерегистрирани и в повечето случаи е от полза, когато е свързано с някакъв проблем или доизясняване на нещо около фертилността и опитите в правенето на бебоци.

Венкова, защо не отидеш на кръвен тест. казваш искам да ми изследвате бета ЧХГ и готово. няма начин да не разбереш. най-скъпчийският кръвен тест е 20 лева.

# 156
  • Мнения: 357
Не съм ви забравила, милички мои, просто в последно време се застоявам повечко в къщи, а там нямам net. В понеделник съм най-после на док. Дано всичко е наред! Имам и стихче за вас, то се знае

Вижте веселата Баба Марта,
връзва мартеничките завчас,
щъркела край нея се навърта
той пък носи бебета за вас!


Елличка, желая ти прекрасна сватба, забавлявай се и бъди щастлива с мъжа до себе си!
ВВенкова, честито, всичко ще е наред!
Диме, да нацелуваш майчето!

# 157
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Венкова,ако добре си спомням си с 11 дена закъснение,нали?
Според мен,колкото и по-късно да е станало бебенцето,с такова закъснение би трябвало да се види с вагиналния апарат.
Кръвния тест не е най-важното,по-важно е да се види,че плода е в матката,така че според мен търси по-добър апарат къде има и се прегледай пак.  bouquet

# 158
  • Мнения: 9 093
Кръвния тест не е най-важното,по-важно е да се види,че плода е в матката,така че според мен търси по-добър апарат къде има и се прегледай пак.  bouquet
Именно.
Ясно е че бременност има, въпросът е дали е на място. Мисля че трябва да се види с такова закъснение Confused Ако съм на твое място, бих отишла още утре при друг лекар. Успех и не се плаши предварително, желая ти всичко да е наред  bouquet

# 159
  • Мнения: 3 376
Гризка, умело пропусна въпроса за нея - Гриз, ще има ли вести от теб?  Flutter

Още чакаме леля Фло. Благодарим, че попитахте Sunglasses

# 160
  • Мнения: 2 120
Бъдещи мамчета прочетете това

http://rozali.com/pregnancy.php?l=a&p=32

Най-после няколко окуражителни думи за по-късното раждане.

# 161
  • Мнения: 4 306
Честита Баба Марта![/b][/color]
С мартеници ме  накичиха, остава сега и бебето да стане  hahaha /би трябвало да съм в овулация/. Сутринта се сдърпахме за малко с моя любим, но бързо ни мина. Така е като не слуша какво му говоря   ooooh!
 Hug Hug Hug
Много весело настроение ви пожелавам в днешния наистина пролетен ден!

# 162
  • Мнения: 517
Ало, ало.. баба Марта бързала мартенички вързала..бели и червени като вашите бебета засмени Simple Smile   Нека тези, които чакат да имат бебешоци бабата ви Марта ви ги поднесе като подарък и бъдете много щастливи. Желая го на всеки от сърце

# 163
  • Мнения: 686
Честита Баба Марта!
Да сте весели засмени,
бели и червени!
А цяло ято щъркелчета долетели,
да донесат на всички нас бебоци бели!


stork-boy  stork-girl  stork-boy  stork-girl  stork-boy  stork-girl  stork-boy  stork-girl

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!Пожелавам много здраве ии newsm30 newsm30 newsm30
Ама че хубаво време ни е пратила баба Марта днес!!дано да продължава все така

Общи условия

Активация на акаунт