Боя за коса - Вlond 36 - Клуб на блондинките

  • 153 767
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 352
Ами как да става боядисването, кичурите вероятно ще си стоят тъмни, но има вероятност ако намажеш корен там да изсветлее а надолу да стои по тъмно заради боята. Зависи дали и колко ще се измие боята от кичурите, което зависи от състоянието на косата и силата на боята. После можеш да я поддържаш с кичури предполагам за исвестно време, те ще поизсветляят по силно места където е боядисно тъмно и след три или шест месеца вече ако сложиш малко по силна боя предполагам ще изсветли и боядисаното.
Аз пък на светлата си коса сложих една обикновена 6 тица в корените и си направих омбре, за сега ми харесва и е доста близко до естествения ми цвят та известно време ще си направя почивка от боядисване, пък после ще видим.

# 691
  • Мнения: 1 670
Ами как да става боядисването, кичурите вероятно ще си стоят тъмни, но има вероятност ако намажеш корен там да изсветлее а надолу да стои по тъмно заради боята. Зависи дали и колко ще се измие боята от кичурите, което зависи от състоянието на косата и силата на боята. После можеш да я поддържаш с кичури предполагам за исвестно време, те ще поизсветляят по силно места където е боядисно тъмно и след три или шест месеца вече ако сложиш малко по силна боя предполагам ще изсветли и боядисаното.
Аз пък на светлата си коса сложих една обикновена 6 тица в корените и си направих омбре, за сега ми харесва и е доста близко до естествения ми цвят та известно време ще си направя почивка от боядисване, пък после ще видим.
Супер звучи, това обмислям и не мога да намеря смелост. Би ли могла да покажеш снимка? Може и на лични   bouquet

# 692
  • Мнения: 1 304
И аз този цвят много го харесвам и искам това да постигна ,но аз се правя с 9.1 и определено е много по-светла моята коса..
този цвят дали е пепелна 8 или някаква друга осмица е

ако има момичета ,които се превят с осмици ще покажете ли какво се получава при вас  Praynig

или пък си мисля на моята светла коса да си направя няколко тъмни кичури (7-8 толкова тъмни не черни Grinning) със шапка вкъщи.... общо взето ми се иска нещо да се човъркам с косата си  Crazy
Аз се Боядисвам с 8-ца на Вела Колестон от две години, и ето цвета ми Simple Smile

# 693
  • Мнения: 601
Аз последно също се боядисах с Вела Колестон , много съм доволна от боята. Най-хубавата с която съм се боядисвала досега. Цвета е 9.96 . Не стана това което е на каталога но ми харесва. Следващия път ще си взема 10.16

# 694
  • Мнения: 1 304
Аз последно също се боядисах с Вела Колестон , много съм доволна от боята. Най-хубавата с която съм се боядисвала досега. Цвета е 9.96 . Не стана това което е на каталога но ми харесва. Следващия път ще си взема 10.16

много съм доволна и аз,не я заменям, прекрасен цвят , никаква изтощеност, а съм ползвала доста марки бои преди това, докато открия тази Laughing Grinning

# 695
  • Мнения: 2 352
Аз се боядисвам с Вела Колестон също, само че с 12, но краищата вече са доста светли, а когато боядисам корена стои по тъмен винаги и малко ми жълтее, особено след една две седмици, което е нормално, но мен ме дразни.
http://prikachi.com/images.php?images/755/7917755u.jpg
най-накрая успях, мисля след известно време да поизсветля кичури около лицето, понеже там са по къси и са тъмни в момента, но след като боята се поизмие.


Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 10:36 от amamamama

# 696
  • Мнения: 1 670
Много благодаря, супер е станало, плавно и естествено.
А как процедира при нанасянето? Мен ме е страх, че ще стане рязка граница

# 697
  • Мнения: 601
Аз намазах корените като разредих боята 1:1 с окислител 9%, останалата боя разтворих с  15 мл. 9 % окислител и 15 мл. вода за да му падне процента. Стана равномерно и няма разлика.

# 698
  • Мнения: 2 352
Ами ползвах на Palete 6 N мисля че беше номера, вдигнах косата цялата ипочнах отдолу нагоре, мазах на разстояние три пръста от корена, и така ,  малко по малко намазах цялата коса, като най горния пласт намазах до малко над ушите, постоях може би 20 тина минути, след това с гребен започнах да разресвам, като при разресването не продължавах до края на косъма а още два три пръста примерно, и така пак до горе, като гледах най добре да стане най горния пласт, като внимавах да не разресвам много надолу за да не се потъмни много косата. стоях още 3-4 минути и се измих.Притеснявах се че с по-светла боя нямаше да стане достатъчно тъмно в корените, макар че може би със 7 щеше също да се получи.

# 699
  • Мнения: 1 165
замислих се и аз с тези кичури ,не ме е страх толкова може и да се пробвам ,но това омбре което се е получило на  amamamama ми хареса многоооо  Heart Eyes и сега искам и аз така  Laughing
обаче не разбрах много как се процедира при намазването на косата  Blush
аз си го представям да намажа корените да поседя 7-8 мин ,после с по разредена боя (да сложа водичка в боята) да намажа и надолу по дължините ,но не съвсем до краищата ,за да си останат те светлички -така ли се процедира горе-долу  Thinking

DELI22 много хубав цвят имаш  Heart Eyes ,хубаво да видя истински резултат  Peace ,а твоя си естествен цвят какъв е ?

# 700
  • Мнения: 2 352
Ами мазах не само корените, на колко три четири пръста, общо взето докъдето искаш да ти е тъмно, после надолу само разресвах, не съм мазала с разредена боя, на горните понавлажних леко гребена, че трудно се сресва косата. Но на тила мазах по-малко, повечко намазах на горната част от косата и при мен половината от дължината на цялата коса ми е светла, не е само по краищата, косата ми е на стъпала така че на най-горните пластове наистина са само крайчетата, но на косата която е надолу има и доста русо. Една приятелка ме пита защо не съм се боядисала цялата в тъмния цвят, викам аз трябва да имам нещо русо, иначе почва да ми липва силно Simple Smile и само се чудя как да се изруся, а така хем не ми се виждат поникналите корени, хем няма голяма разлика вежди руса коса, хем пък си имам русичко

# 701
  • Мнения: 1 304
замислих се и аз с тези кичури ,не ме е страх толкова може и да се пробвам ,но това омбре което се е получило на  amamamama ми хареса многоооо  Heart Eyes и сега искам и аз така  Laughing
обаче не разбрах много как се процедира при намазването на косата  Blush
аз си го представям да намажа корените да поседя 7-8 мин ,после с по разредена боя (да сложа водичка в боята) да намажа и надолу по дължините ,но не съвсем до краищата ,за да си останат те светлички -така ли се процедира горе-долу  Thinking

DELI22 много хубав цвят имаш  Heart Eyes ,хубаво да видя истински резултат  Peace ,а твоя си естествен цвят какъв е ?
Благодаря  bouquetЕстественият ми цвят е на ниво 5 -ца някъде, но откакто се помня все  светла я правя Laughing Simple Smileпреди години-може би 10-тина я правех  много руса ниво 10, но разликите в корена личеше като израсте само и 1 мм, и постепенно започнах да смъквам,  ниво 6, но ми дойде тъмно руса и то доста към кафява , после реших ниво 7-и тя ми тъмнееше, и сега вече с 8-ца съм си я нагодила Laughing Laughing Laughingи така вече карам около 2 години и продължавам в този дух Laughing Simple Smile като за този период съм изпробвала различни марки бои, за да се спра към момента на Вела Колестон. Изключително ми е лесно поддържането, всеки месец мажа само корените /заради билите косми които израстват на места, и да ги оцветя/, а през 3 месеца цялата коса боядисвам Simple Smile

# 702
  • Мнения: 1 165
amamamama
благодарско за подробните обяснения  Hug
няма да се стърпя аз и ще се пробвам пък каквото стане  Crazy наистина много ми хареса ,аз отдавна си го мислех ,но сега като видях резултат направен от сам човек ще се престраша и аз  Grinning
аз си харесвам светлия цвят ,но именно ,че  и 1мм да израстне корена и ме дразни ,а така разликата няма да е голяма  Peace
като се наплескам ще се покажа ,ако е за показване де  Laughing ,но и аз правя снимки само от телефона а те изобщо не са реални  Crossing Arms но каквото такова

# 703
  • Мнения: 2 352
И моите са през телефона, но тази която качих тук показва сравнително реален цвета. Не е трудно особено ако знаеш какво искаш да постигнеш като резултат. Ще чакам да видя и аз какво се е получило. И на мен доста време ми трябваше да се престраша, че и аз много си падам по русото, ама ето че се престраших. Вече две седмици минаха и още ми харесва Simple Smile

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
https://www.pinterest.com/pin/41658365274431603/

Момичета, някой може ли да дае съвет този ефект как да го постигна.За светлото ясно, но тъмното според вас дали е боядисвано.Моята коса в момента като изсветляване е горе-долу такава, но с жълтеникаво русо и карамелена тъмна част.Пробвах със сиво и тъмните участъци не станаха толкова тъмни, а по-скоро някакво опушено бежово и седи гадно.

Общи условия

Активация на акаунт