Боя за коса - Вlond 36 - Клуб на блондинките

  • 153 675
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 832
Здравейте! Аз влизам с конкретен въпрос. Препоръчайте ми боя за коса, която да не изсушава скалпа, а да го щади. Последно ме боядисваха с Диксън и да не ви казвам какво се случи с главата ми, два месеца не мога да се оправя, люспя се като гущер. В този ред на мисли, не държа боята да е професионална, просто да не изсушава, но и да не омазнява излишно. Бели коси нямам, така че дали покрива такива не ми е важно. Препоръчаха ми Echo, уж била щадяща, но не съм я ползвала досега.

Ехото става червеникава.

Ааааа, само не червено! Значи отпада като вариант. Явно пак ще слагам Велатон-а. Мислех си и за Лонда, но май доста ми пресушаваше скалпа по спомени. Ще споделя какво съм сложила и какво е станало. И да ви споделя една рецепта при пърхут, или белещ се от пресушаване скалп. В някакъв бебешки шампоан слагате една - две супени лъжици сяра ( медицинска ) и се къпете с това нещо. Сярата изчиства мазнотията от косъма, но не пресушава самия скалп, което за мен лично беше много странно. Помага и при мазна коса много. Скалпа ми беше на ужасни люспи целия, с 4-5 измивания вече почти го няма това белене.

# 721
  • Мнения: 3 675
Синьорита Мърморита, това твоето на алергична реакция ми прилича.
При следващото боядисване, независимо от това каква марка ще избереш, задължително първо тествай боята, за да видиш как ти се отразява на скалпа.
При 6% оксидант смесен с 6 или 7 не би трябвало да имаш описаните от теб проблеми.

# 722
  • Мнения: X
Охоо, B & C, бая си изсветлила Peace

# 723
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Сеньорита за успокоение на скалпа помага гел алое вера. Мажеш директно, изчакваш 10-15 минути и изплакваш.

Охоо, B & C, бая си изсветлила Peace

Да, хубаво е  bowuu

# 724
  • Мнения: 9 991
Здравейте! Аз влизам с конкретен въпрос. Препоръчайте ми боя за коса, която да не изсушава скалпа, а да го щади. Последно ме боядисваха с Диксън и да не ви казвам какво се случи с главата ми, два месеца не мога да се оправя, люспя се като гущер. В този ред на мисли, не държа боята да е професионална, просто да не изсушава, но и да не омазнява излишно. Бели коси нямам, така че дали покрива такива не ми е важно. Препоръчаха ми Echo, уж била щадяща, но не съм я ползвала досега.

Ехото става червеникава.

Ааааа, само не червено! Значи отпада като вариант. Явно пак ще слагам Велатон-а. Мислех си и за Лонда, но май доста ми пресушаваше скалпа по спомени. Ще споделя какво съм сложила и какво е станало. И да ви споделя една рецепта при пърхут, или белещ се от пресушаване скалп. В някакъв бебешки шампоан слагате една - две супени лъжици сяра ( медицинска ) и се къпете с това нещо. Сярата изчиства мазнотията от косъма, но не пресушава самия скалп, което за мен лично беше много странно. Помага и при мазна коса много. Скалпа ми беше на ужасни люспи целия, с 4-5 измивания вече почти го няма това белене.

И на мен ми прилича на алергична реакция. С моята кожа като на граховата принцеса, не съм имала подобни реакции. Една позната, имаше алергия към препарати и добавяше сяра към крем за ръце и се мажеше да се успокои. Иначе пърхот се маха с маска от кисело мляко и хлебна сода, също шампоан Евтерпа. Пробвай с безамонячна боя, но ако не греша са доста слаби и не знам дали ще се получи цвета който търсиш. Или фито, но и те са доста слаби. Имаше италианска фито тя е по силна. Потърси бои за хора с алергии.

# 725
  • Мнения: 9 991
Моя цвят, с различно осветление:

Скрит текст:

Скрит текст:

# 726
  • Мнения: 5 832

И на мен ми прилича на алергична реакция. С моята кожа като на граховата принцеса, не съм имала подобни реакции. Една позната, имаше алергия към препарати и добавяше сяра към крем за ръце и се мажеше да се успокои. Иначе пърхот се маха с маска от кисело мляко и хлебна сода, също шампоан Евтерпа. Пробвай с безамонячна боя, но ако не греша са доста слаби и не знам дали ще се получи цвета който търсиш. Или фито, но и те са доста слаби. Имаше италианска фито тя е по силна. Потърси бои за хора с алергии.

Взех си Велатон 7- ца. В 17 имам заоисан час и ще видим какво ще стане. Ще споделя резултата от цвета и след няколко дни и какво се случва със скалпа ми.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Моя цвят, с различно осветление:

Скрит текст:

Скрит текст:



Уау, супер е.Много ми хареса, с каква боя го постигна?

# 728
  • Мнения: 9 991
Моя цвят, с различно осветление:

Скрит текст:

Скрит текст:



Уау, супер е.Много ми хареса, с каква боя го постигна?

Мерси. Преди се правех по-руса с на Арома новите бои 443, но веждите са ми по-тъмни и реших, че не е моя цвят. Сега я правя с на БютиМ 02 цвят. Седи като естествена, върна си блясъка. Оказва си влияние, че е била по-руса отдолу, естествената ми също не е много тъмна.

# 729
  • Мнения: 96
 B&C, моля те за съвет! В момента съм на ниво шестица, но искам да се изсветля до ниво осем- девет. Спряла съм се на вела колестон и мисля да си взема натурална девятка с 6% за корените и 9% за дължините. Според теб ще се получи ли или трябва да действам с 12%? От една година съм брюнетка, но преди това 10 г бях на ниво 10. Моят естествен цвят е шестица.








# 730
  • Мнения: 3 675
Bell_a 666, предполагам, че 6-та в момента е постигната с боя, а ти искаш косата ти да стане на ниво 9 - съветът ми е блондор. Само с боя също може да стане, но ще трябва многократно да си мажеш цялата коса и накрая ще се окаже, че с блондора е доста по-щадящо.
Аз се бях мазала 1-2 пъти с 7 и след това се боядисвах с 8 и съм си мазала 3-4 пъти цялата коса докато постигнах този цвят, който съм показала. Аз не знам какво се вижда при вас от снимката, но в действителност косата ми е все още жълта и не е цветът, който искам. Ако се бях намазала с блондор, можех да мина с един блондор и едно цялостно боядисване.
За корените не знам защо си решила да ползваш 6%. 6% е прекалено слаб оксидант за изсветляване с 3 тона. От 6 да ти стане 9 трябва да си купиш поне 9% оксидант.
Аз се боядисвам с 6%, но аз имам доста побеляла коса и мажа с 6 само побелелите участъци, а тази част от косата, която не е побеляла я мажа с 9%

# 731
  • Мнения: 96
B&C, много благодаря за отзивчивостта и бързия отговор! Цветът ми е постигнат с боя. Проблемът е, че корените са ми по-светли от дължините и се притеснявам да не стана с много жълти корени с 9%. Четох в по-стари теми такъв съвет и затова питам за твоето мнение. Знам си, че с едно мазане няма да постигна желания цвят. По отношенше на блондора ме притесняват последствията за състоянието на косата след това. Но съм наясно, че ако отново започна да се изрусявам, косата ми ще започне да цъфти много Sad Поне преди беше така и все не си харесвах цвета, все исках по-светло русо, а после малко по-тъмно. Влизаш в един омагьосан кръг Simple Smile Но пък и светлата коса ми липсва...

# 732
  • Мнения: 3 675
Bell_a 666, ти си решаваш за блондора.
Фризьорките твърдят, че боя не може да изсветли боя, но аз знам, че става, но с многоооо мазане и накрая резултатът не е здрава коса, а може и хубав цвят да не се получи.
С 6% няма да си изсветлиш много корените, но си права, че разликата между корени и дължини няма да е голяма. Ти така колко време мислиш да се изрусяваш?
Според мен това многократно мазане на цялата коса не е щадящ вариант и е много по-добре да се намаже косата с блондор, но от човек, който знае какво прави.

# 733
  • Мнения: 96
Така е, с многократно боядисване ще стане трудно и бавно. Трябва да си харесам някоя марка блондор, ти би ли ми препоръчала? Аз изцяло сама се боядисвам от години. Изкарала съм преди доста време фризьорски курс, но ми беше трудно да схвана в детайли цветовите гами. Според мен има много малко колористи в София, които знаят какво правят и не ти казват, че не гарантират какъв цвят ще се получи Simple Smile

# 734
  • Мнения: X
Хайде да се изрусяваме в НОВАТА ТЕМА  welcome

Общи условия

Активация на акаунт