Грижи за косата-Тема 95

  • 56 103
  • 735
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Олио си е
Скрит текст:
Не е тежко, няма да омазни, стига разбира се да не се слага по цяла шепа  Grinning Аз слагам до 5 помпички по целите дължини, наблягайки на краищата.

# 121
  • Мнения: 186
Олио си е
Скрит текст:
Не е тежко, няма да омазни, стига разбира се да не се слага по цяла шепа  Grinning Аз слагам до 5 помпички по целите дължини, наблягайки на краищата.


5 помпичи, явно имате доста дълга коса ...

# 122
  • Мнения: 21 282
Аз слагам 1  Mr. Green

# 123
  • Мнения: 4 734
Благодаря, ами то да взема цялата серия на Митик ойл тогава.... newsm78
Техния шампоан от кои е - от омекотяващите или от заплитащите? И май имаха два вида шампоани, ако не се лъжа... Rolling Eyes

# 124
  • Мнения: X
Много добре хидратира и омекотява при мен шампоана.  Peace Ползвам обикновения Митик, другия е с блестящите частици.

# 125
# 126
  • Мнения: 4 734
Freya, а ползвала ли си синята хидратираща серия на Joiko, може ли да сравниш двете серия... Маските икономични ли са? Гъсти, мазни ли са или лигави при измиване? Благодаря...

# 127
  • Мнения: X
Да, ползвала съм маската. Също много я харесвам. Тя е по-гъста и икономична и по-мазна, тежка. От нея на няколко пъти косата ми стоеше утежнена, на клечки, сякаш мръсна, защото ми идваше силна в периодите, в които косата ми не беше екстремно суха. В сравнение с Митик-а Джойкото е една идея по-естествен хидратант, докато при Митик-а по се усещат силиконовите добавки, разплитането, гладкостта са по-осезаеми. Различни са като усещане.

# 128
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Преди седмица си взех ето този шампоан на NAPURA:



След него слагам маската на Phytocode и новия им спрей за коса. Резултатът е подредена коса - моята е мека и доста чуплива, боядисвам я руса, но изсветлявам с един-два нюанса, не драстично.

# 129
  • София
  • Мнения: 112
 Здравейте, пуснах търсачка, но не ми излезе това, което ме интересува. Та въпроса ми е някой ползвал ли е цветна маска за коса Jungle fever. Момичето, което ми каза за тази маска, каза че я има само по салоните, но все пак да питам, дали някой е купувал и от къде?

# 130
  • Мнения: 1 842
Здравейте, честно казано едвам издържах да стигна до тази тема прелиствам от 60 и някоя тема... Peace
Имам питане дали на някой е започнал косопад след изрусяване, кичури? И ако има такъвнека ми пише как си е решил проблемите?
В момента търся решение, косата ми пада, адски сърбеж по скалпа, суха е след измиване с шампоан става като иглички права...дори и с балсам не помага много...Доста ми уредя косата, а имах много гъста коса!!! Пиех хормонални хапчета. Дотегна ми да ходя по лекари, защото не ми решиха проблемите а ми създадоха нови като това с косата...не знам дали е от боядисването или от хапчетата, а може би е от комбинацията от двете. Но се опитвам да си спася косата, в момента ползвам кератинов шампоан и маски  от кокосово масло и икаров против косопад, ползах и ампули...
Падат ми дебелите-тъмни и твърди косми и сякаш на тяхно място излизат тънки и светли... Отпред видимо ми уредя косата....целия скалп ме сърби, хем сякаш имам пърхут хем сякаш е прекалено сух скалпа като изпънат! Чудя се дали ще ми помогне маска с: тривитаминол? Пия витамини за коса втори месец, преди това правих почивка и пих други вит. за коса в началото сякаш имаше ефект и косопада спря после пак почна по малко....Не издържам постоянно на този сърбеж по скалпа...сякаш космите на косата пукат... Дано не звуча прекалено объркано, но исках да напиша всичко. (Пиех хормонални хапчета за щитовидна жлеза и за висок пролактин...четох че от тях може да се получи косопад, особенно вторите хапчета...по-гадното ми е, че нито показателите ми бяха толкова зле, нито някой лекар реши да ми даде витамини да опита дали няма да се повлияя, че чак тогава даси правят експерименти с мен.) И не на последно място преживях много стрес последните няколко години, някой от които от лекарски диагнози и грешки...
Ще съм благодарна, ако ми дадете опитани и ефективни рецепти за коса-прекалено сух скалп. Пробвала съм с чесън прекалено много мирише...а ефект не видях.
Мислех да си взема маска с кератин преди измиване, балсам с кератин след измиване и нещо след измиване и подсушаване, но да е без измиване. Не знам дали ще помогне или да преминавам направо на измиване със сода, би трябвало това а направи алкален скалпа поне така си мисля?! Confused
Не съм се отчаяла напълно, но в известен смисъл се отчаях защото си искам предишната коса никакви проблеми с косопад не съм имала никога до сега и косата ми беше хубава. Искам пак да се върне и да е здрава. Confused
Извинявам се за дългия пост, но надеждата ми е във вас. Peace
Ако ходя на лекар знам какво ще ми кажат: ако кажа, че съм пила хапчета ще кажат ми от това е...ако кажа за изрусяването ще кажат, че е от това.

П.П. Някой ползвал ли е продукти против косопад от сайта на зоя.бг? Че ровя да си търся нещо, но вече напълно ми е объркано Sad

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 06:21 от Съншайн

# 131
  • Мнения: X
Съншайн , лекарите ( повечето ) са отвратително племе  Peace
Всичко ще се оправи  Hug
По-слаби и руси косми ти растат в косата или по тялото също ?
За скалпа - вземи си маската на Фитокод, тя е изцяло от естествени съставки и е много малка вероятността да направиш реакция. Другия вариант са Напура , те също са по-изчистени. Можеш да погледнеш този и този шампоан и някакви ампулки  Peace
Кератина е важен,но първо обърни внимание на скалпа. Хубаво е да включиш и дълбокопочистващ шампоан , за да се изчисти малко по малко скалпа от натрупвания.
Преди около година и половина опада цялата коса на 10-годишната ми племенница,казаха,че е от стрес  Confused , всички изследвания бяха добре. Нея я излекуваха ( е,косата й не е това,което беше,но все пак я има ) с Дюкре - шампоан , ампули и добавка , Омега 3 и биотин. Като противокосопадните серии на Дюкре са три вида - Анафаз,който ти показах , Хроностим и Креастим - зависи какъв е точно косопада,разгледай ги.
Можеш да включиш и комплексна грижа за цялата коса ( дължините ) ,но без да слагаш на скалпа  - маски и уплътняваща грижа...Попитай ако искаш и в темата за маслата какви можеш да ползваш при раздразнен скалп.Тривитаминола според мен го остави за по-назад във времето.
Нека и други ти дадат съвети,но ще се оправиш със сигурност  Hug

# 132
  • Мнения: 1 842
Благодаря ти за бързия отговор!
Сега като чета какво си ми писала си зададох някой въпроси, дали и от следоперативен стрес не ми започна косопада...много неща се натрупаха...и съм в кръг...
По-слаби и по-светли по косата...по принцип разбрах, че от тези буклуци които пиех се товарят и бъбеците...че нищо чудно и там да се е объркало нещо....  Confused
Дълбоко почистващия колко пъти икак да го ползвм? И аз си мислих за пърхута да взема, но как да го ползвам не знам защото пък скалпа е супер сух...скърца на места и там където скърца после се откъсва лесно косъма. Сякаш кератина се е струпал ....и втвърдил точно там...
На Дюкре- Анафаза шампоана ползвах, но нещо не ми е добре... Пия от Айхерба на Нау витамини за коса, нокти и кожа...
Аз имам съмнение, че ми липсва сяра защото цялата ми коса е суха...Преди време, ми се цепиха устните и след като порових и намерих че ми липсва вит. Б си взех черен дроб и след като хапнах се оправих, но мисля че пих и вит.в таблетки...
Сега се чудя да не се окаже, че след операцията съмполучила срив и от там всички проблеми?! newsm78
Искам да слагам нещо без отмиване на скалпа за по 2-3 дни и да не ме сърби, че е непоносимо. Confused
За момента косопада не е толкова колкото беше, но косата не се възвръща.
Ще прочета другите на Дюкри...
Благодаря Hug

П.П. Съжалявам за косата на племенницата ти Sad то и косопада сам по себе си е стрес, аз чак кошмари сънувах по едно време....

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 08:40 от Съншайн

# 133
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Съншайн, за успокоение на скалпа - гел алое вера. Намажи с леки масажни движения и отмий след известно време. Според мен трябва да успокоиш първо него, а след това да мислиш за дължините. Освен маската на Фитикод може да си вземеш и шампоана, който е много мек и с натурални пенители. Действа успокоително и маска с масла - може би жожоба. А за засилване на косата и против косопад - Черно ямайско рициново масло.

Аз харесвам и продуктите на NAPURA - http://www.zlatnaribka.com/napura/stimulirane-na-rastezha.

# 134
  • Мнения: 1 842
Съншайн, за успокоение на скалпа - гел алое вера. Намажи с леки масажни движения и отмий след известно време. Според мен трябва да успокоиш първо него, а след това да мислиш за дължините. Освен маската на Фитикод може да си вземеш и шампоана, който е много мек и с натурални пенители. Действа успокоително и маска с масла - може би жожоба. А за засилване на косата и против косопад - Черно ямайско рициново масло.

Аз харесвам и продуктите на NAPURA - http://www.zlatnaribka.com/napura/stimulirane-na-rastezha.
Какъв да е този гел алое вера?! Peace
Благодаря
Спомних си, че преди време ползвах масови шампоани но усетих че не измиват и косата ми стои мазна-явно късно се усетих...спомням си, че ми казаха че имам пърхут но не ми казаха как да го махна.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт