Грижи за косата-Тема 95

  • 56 080
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема  bouquet
Аз напоследък изобщо не си харесвам косата Confused като намеря време, ще пусна снимки.
По принцип съм с права коса, тънък косъм, средна гъстота, боядисвам я веднъж месечно, използвам само проф.продукти и правя веднъж на два месеца терапия с Милк шейк - от известно време забелязвам, че от средата, по дължините косъмът не стои прав и плътен, а някак изпръхнал, стърчащ в краищата, не пада хубаво по рамената, а стърчи като изгорял Confused Напр. ако завъртя кичур около пръста си, отспускайки го, не се връща в нормално положение, а остава така...Не използвам преса, сешоар и маша, подстригах се дори, за да премахна изтощените краища - ами...пак е същото Confused Някакви идеи, предложения.... newsm78

# 46
  • Мнения: 18 562
Колкото по-дълга става косата,толкова повече се изтощават краищата и изглеждат като изпръхнали. И при мен е така достигне ли определена дължина.
И аз не знам как да се справя с този проблем, използвам и масла и балсам ама явно не е достатъчно или просто като си достигне максимална дължина така става.

# 47
  • Мнения: X
*Biskvitka*, може от климата да е. Боядисвала ли си дължини скоро?
Miss_Bingley, съжалявам, дано не го приемеш като заяждане, но не мога да се съглася с тези твърдения. Няма такова нещо, като "максимална дължина", също и не е вярно,че когато е по-дълга косата, краищата и са изтощени непременно. Подхранването и поддръжката стават по-трудни,да, но не е невъзможно да се поддържа здрава и жива една дълга, да речем 60-70см коса (колкото и невероятно да звучи на повечето хора  Grinning ). Твърденията ми се основават на личен опит и наблюдения над познати и приятелки.

Последна редакция: нд, 17 авг 2014, 15:08 от Анонимен

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Фрея, сега като ме попита, се замислям, че фризьорката ми боядисва цялата коса, вкл. и дължините почти всеки път, т.е. от 2 години се боядисвам, и досега само корени са ми правили 2-3 пъти Thinking Мислиш ли, че са изгорели дължините от боядисването? Как да ги възстановя, освен с по-рядкото им боядисване напр.?

# 49
  • Мнения: 18 562
Изобщо не го приемам като заяждане. Нали сме тук за да си обменяме опит и идеи  Wink
При мен все така става, а се грижа достатъчно добре за косата си.Дори в момента не боядисвам, не използвам маши и преси, нито стилизанти, не суша със сешоар, връхчета на всеки 2 месеца махам. Косата ми не е третирана с нищо.
И въпреки всичко пак са ми такива дължините. Добре си изглеждат, но има още какво да се желае.
Целта от години ми е коса до кръста-никога не достига такава дължина,защото все ми идва на ум да я подстрижа и в крайна сметка не мога да се сдържа. А и изтъняването си е факт и се оказва в един прекрасен момент, че трябва да я отрежа. Започвам да свиквам идеята, че косъмът ми явно си е такъв. Нещо бъркам някъде, възможно е да е от храненето, липса на нещо,знам ли.
Сега много си я харесвам и ще я пускам пък да видим дали ще стигне до кръста.

# 50
  • Мнения: X
*Biskvitka*, според мен това е причината  Peace На времето, когато се изрусявах, боядисвах дължини на 3 месеца някъде, косата си беше добре, но в даден момент и дойде в повече и "изпръхна", стана супер суха и вяла. Може би трябва да опиташ ударни дози протеин + екстремна хидратация. Нещо различно откъм грижа и по-силно по възможност за да видиш дали има смисъл да опитваш или направо да режеш. Не знам какво ползваш в момента, но ми идват на ума - Архитекта на Керастаз, Милк шейк е хубава терапия, може да си я правиш пак един път в месеца, Еластисайзър Екстрийм, ботоксът на Лореал, двустъпковия на Афоджи, Маскинтенз на Керастаз. Поне тези са причислени към тежката артилерия по това, което съм чела. Също така е добре да се погрижиш и за скалпа с маслени маски за стимулиране растежа на косата, за да може по-бързо да изрежеш ненужните краища.
Miss_Bingley, може да е нещо вътрешно наистина, щом си я пазиш. Някакви смесени витамини може да пробваш, с биотин, който спомага растежа на косата/ноктите. Другото, което е са продуктите за коса. Да не прозвучи като апел, но те отдават наистина огромна разлика. И не на последно място - стреса. Той е много голям враг като цяло на външния вид.

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти много, Фрея Hug В момента използвам и имам само сериите Дисциплин и Денсифик на Керастаз, имам и реконструктор К-пак на Джойко - използвам го преди и след боядисване. За скалпа използвам ампули Денсифик, виж, откъм маслени маски съм много несериозна Embarassed

# 52
  • Мнения: X
Нещо хидратиращо ти трябва май - Еластисайзър-а и/или Джойко Моисчър Риковъри примерно. Не знам дали си ги ползвала, но са много харесвани, Джойко-то мога да потвърдя от личен опит.  Heart Eyes

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
От Джойко-то съм изхабила две опаковки, но шампоан и балсам, маската не съм пробвала. Май ще заложа на тях, доволна бях от хидратацията, която даваха - маската по-добра ли е?

# 54
  • Мнения: X
Ами аз само маската съм ползвала, но сигурно е по-силна, нали балсамите се водят една идея по-слаби от маските.

# 55
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Така е, а й е ред да я пробвам Wink

# 56
  • Мнения: X
Малко идеи за прически     http://www.youtube.com/watch?v=V0yfJh-uImc
                                       http://www.youtube.com/watch?v=bsGuWokn47A

Винаги съм искала големи, обемни вълни, но никога не съм го постигала. Не и без лак, който прави косата "бетонирана" и неподвижна  Tired Някой ако има по-добри идеи моля да сподели.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 714
Фрейя, нямам по-добри идеи.
Моята коса е къдрава отзад. А права отпред. hahaha hahaha hahaha
Скрит текст:
(ще ти пратя снимка при първия възможен случай т.е. когато косата ми е такава, каквато е hahaha)
Използвала съм и двата варианта, които показваш. Hug. Те са точно за мен, защото горната част на косата ми се изправя ; долната е доволно Winkкъдрава.
Ако оставиш повече протеин от маска или балсам няма ли да ти се задържи така косата? newsm78

# 58
  • Мнения: X
MayyaI  Hug късметлийка! Не знам дали ще се задържи, много ми се иска  Rolling Eyes В момента съм в протеинов период  Grinning и е станала даже супер суха в краищата, но ще продължавам да я протеинча. Ще ги пробвам тези, може би само първия вариант всъщност,че изглежда по-добре сякаш. Но не знам какъв стилизант да ползвам. Лак няма да е, някаква пяна... пак би станало на клечки  newsm78 чудя се да не си взема някакъв гел/крем за къдрици, но те пак имат фиксации и пак ми се струва ще осъмна с клечки/бетон на главата  Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 4 714
MayyaI  Hug късметлийка! Не знам дали ще се задържи, много ми се иска  Rolling Eyes В момента съм в протеинов период  Grinning и е станала даже супер суха в краищата, но ще продължавам да я протеинча. Ще ги пробвам тези, може би само първия вариант всъщност,че изглежда по-добре сякаш. Но не знам какъв стилизант да ползвам. Лак няма да е, някаква пяна... пак би станало на клечки  newsm78 чудя се да не си взема някакъв гел/крем за къдрици, но те пак имат фиксации и пак ми се струва ще осъмна с клечки/бетон на главата  Grinning
Аз лично избягвам да ползвам лак, пяна и т.н.
Иначе съм ползвала, но ми пресушават косата след известно време. А моята си е много суха. Може би и затова държи като я направя на плитки или сложа ролка. Но, винаги я намокрям. Протеинът ми прави по-твърда косата, докато хидрат. ми я отпуска. Аз съм боядисана. Сега "гоня" твоята коса по дължина. Wink
Много ме радват такива дами като теб с дълга коса. Намирам го за безкрайно женствено. Heart Eyes 

Общи условия

Активация на акаунт