Децата на АРТ технологиите - Размисли и страсти №11

  • 28 844
  • 731
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 421
Здравейте, момичета  Hug
Фели, не устоях да не се разпиша в темата, като прочетох за ходещите крачета  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Да ти е честито, и все по хубави пътища да го водят тези крачета  Hug
Наде, майсторка си и това е!
Радвам се, че всички сте добре  Hug

# 301
  • Мнения: 3 846
Вчера захраних Naughty картофено пюренце ни беше първа храна, намацах му устните в общи линии, но явно и до гърлото стигна, че след третата лъжичка (така да се каже лъжичка де Wink) повърна на фонтан и спрях  ooooh!
днес пропуснах да дам нарочно, утре мисля да добавя повечко кърма, за да стане течно и да пробвам пак, как мислите, при вас как беше? ако и утре процедурата се повтори, да поизчакам и да дам тиква newsm78

# 302
  • София
  • Мнения: 23 165
картофа си е труден за преглъщане, според мен, пък и доста безвкусен.
направи го много течен, направо като млякото.

# 303
  • Мнения: 3 846
така мисля да направя, Бамби, благодарско ти Hug

# 304
  • гр. София
  • Мнения: 2 253
Здравейте момичета,

Фели, да са ти живи и здрави ходещите крачета  Hug Hug Hug

Наде, аз такива погачи и от професионалисти не съм виждала. Браво!

Бамби, Дебелан по екстремните спортове ще си пада май  Laughing. Много кофти това със стимулацията, последния път и при мен така много лоши яйца се получиха при стимулация.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Фели, браво на ходещите крачета. Все напред и нагоре да го водят. А брат му да е до него:)

Наде, взе ми акъла с тая питка. Ти си от майстор нагоре Simple Smile

Моме, ти какво мислиш да правиш с тези ваксини. Аз се чудя дали да не я отложа с още един месец. Ако знам със сигурност, че през октомври ще има шествалентната, ще го направя. Вариантът 4+1 не ми е много по сърце...

Бизи, моят юнак на 20 дни се издумка от спалнята. Нищо му нямаше..

Относно захранването - вие с купешки пюрета ли захранихте или готвихте. Ако имах домашни зеленчуци, грам нямаше да се замисля, но като нямам.... Сега има разни зеленчуци на пазара, които бих могла да замразя или да затворя в бурканчета, но знам ли колко нитрати има в тях. Размишлявам си просто на глас. Вие как постъпихте?

# 306
  • София
  • Мнения: 6 302
Фели, честити ви ходещи крачета! И ние сме много близо до този момент  Wink

Наде, голям си майстор на питките, поздравления!  Peace

Гале, аз захраних с картофено пюре от картофи, купени от пазара до нас. Е, има там един човек, дето продава само картофи и лук, от години пазарувам от него, та се знаем. Друг е въпросът, че детето се запече и бързо преминах на тиква, която вече си беше от наши познати, гледана на село. След време разбира се, и купешки пюрета яде детето, то просто е много трудоемко и времеемко да приготвяш всичко в къщи.

Бамба, спирай с тия стимулации, май на нашта възраст ЕЦ е по-добре. Успех!

Бизи, само не се шашкай, ще се получи захранването  Hug

# 307
  • Мнения: 11 479
Гале, билирубинът на малчо още е висок, както и чернодробните му ензими - днес му правиха поредните, вече не знам кой по номер изследвания, и предполагам, че самата педиатърка ще поиска да изчакаме още с ваксините. Признавам си, че не ровичкам за инфо, защото знам, че ще ми се изправи косата от прочетеното, а в същото време не ми стиска да ги откажа изцяло.

# 308
  • Мнения: 3 846
Гале, уж очите са ми и на гърба и на 16 , ама...да са здрави малчовците пък то няма да се разминат само с едно падане Hug на пазара няма в момента, поне от моя рисърч  Crazy чисто картофено пюре, освен на Слънчо, което мисля да порпусна. Предпочетох да направя пюрето вкъщи, тъй като имам домашни картофки. Но детето за пръв път вкусва нещо различно от сладката и течна кърма, та облиза устничките и даде позив за повръщане. Така че утре ще направя нова схема с повече мляко и ще доложа резултата.
Зази  Hug хич не съм се притеснила, щото сме едва в началото, като не ще картоф, ще пробвам по насетне тиква, и т.н.  Все ще прояде, то кърмата ще е до време Mr. Green ама много е сладка малката, толкова чаровна усмивчицаааааа, разтапя Heart Eyes
Моме, брях, измъчи се малчо, пък и вие покрай него с тая жълтеница. Ади да се избистрят вече тези изследвания Praynig раздва ли вече усмивчици младежа Hug

# 309
  • Мнения: 6 624
Муна, радвам се да те "видя" Hug Hug Hug

И моя единия младеж се изгърмя от спалнята като беше на 4-5 месеца. Дори цицина не му излезе. Сега и като големи и двамата паднаха от леглото, от много шаване и бягане. Сега на мода е да се бяга по леглата и понеже им се карам и те си мислят, че си играем и умират от смях и още по-бързо бягат докато някой не се изгърми.

За питките - сега прохождам, вече съм се снабдила с боички и един нож за декорация и възнамерявам да направя скоро нещо интересно Wink

Бизи, аз захраних с тиква, но разреждах с мляко, консистенцията да е почти течна. Не се притеснявай, ако в началото плюе. Но според мен за да повърне, очевидно му е било гъсто пюрето, разреждай повече. Аз избрах тиква, за да не се запекат. И постепенно добавях към тиквата картоф, после морков и така.

Гале, до скоро аз готвех на децата и не съм им дала нито едно купешко зеленчуково пюре. Купих си уреда на авент за готвене на пара и пасиране и мога да кажа, че това е най-добрата инвестиция за децата до тук. Миналата година по това време направих торбички с комбинирани зеленчуци (без тези, които са целогодишни), напълних фризера и идеално ми стигнаха, дори ми останаха. А на вас ви е още по-лесно, че имате само по едно дете.

Зази, как е малката госпожица, освен че се мъчи да прохожда? И моите момчета тръгнаха да ходят на вашата възраст, това им беше най-смешния период. А сега, да дойде Фиксчето да каже - как се пръскат във всички посоки в морската и не мога да ги събера Joy Joy Joy

# 310
  • София
  • Мнения: 23 165
аз от падане като бебе го опазих, най-вече защото беше на подово отглеждане.
обаче сега е трагично положението  Crazy
краката и ръцете са му ожулени, нахапани, надраскани. по главата все има някоя цицина.
опитва се да тича след разни по-големи и резултата е сблъсък с тротоар, някой ръб или спъване в някоя кола или колело.
ама не реве по много, явно бързо му минава.
обаче пък като му се скара човек набързо свива устната и вади най-сърцераздирателния плач, мен чак на смях ме избива  Mr. Green

# 311
  • Мнения: 6 002
Привет на бандата  Party Hug Hug Hug

Фели,честито ви проходили крачета  Heart Eyes ,,Навиваш,, ли сватята за трето  Joy Joy Joy  инак ша ,,изгърмите,, вий дето сте ми най-наблизо  hahaha hahaha hahaha

За кулинарката Надя нямам думи,за пореден път се уверих,че съм с две леви ръце  Mr. Green

Бамби,късмет следващия път  Peace Praynig Praynig

Сигме как е куклата? Нови номера прилага ли ви Heart Eyes Hug

Хубав ден ви желая   bouquet

# 312
  • Мнения: 11 479
Бизи, отдавна раздава усмивки младежът  Hug Също гука, вика, сърди се, мелодии чак изкарва, много обича да има някой около него, хич не търпи да го оставяме самичък и протестира в такива случаи. Вчера ме остави да гладя час и половина само защото го бях инсталирала на люлката срещу мен  Mr. Green

# 313
  • Мнения: 6 624
За кулинарката Надя нямам думи,за пореден път се уверих,че съм с две леви ръце  Mr. Green

Може да имаш две леви ръце, ма за сметка на това имаш уста като за две, виж кво прайш по влаковете Joy Joy Joy

# 314
  • Мнения: 6 002
 smile3534 smile3534 smile3534  ръцете ги ползвам га говоря с чужденци  hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт