Облеклото в офиса

  • 7 798
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 906
Ако въпросната колежка от месеци ходи по къси панталонки на работа, авторката не работи във фирма със строг дрес код. Иначе или отдавна щеше да е направена забележка, или изобщо не би си позволила подобно облекло. По отношение изцепката на шефа - първоначалната ми реакция беше, че е шега. Но след като явно фирмата е по-лежерна към облеклото на служителките, колко му е шефът да е бил почти сериозен.

# 16
  • Мнения: 54 502
happy mama®   да не се окажем от една и съща фирма  Laughing


Не, но и аз съм в голяма международна фирма. Grinning

# 17
  • Мнения: 1 338
Понамирисва ми на женска завист... Wink

Съвсем не Simple Smile Гордея се със себе си  Sunglasses
Културата ме втрещява!

# 18
  • Мнения: 1 338
А и поста ми прозвуча твърде пуритански.  Wink

Стига бе, хора, не съм пуританка, и далеч не се натоварвам, просто обсъждам.

Малка фирма сме, да, но клиенти идват, а като пример - днес идват потенциални клиенти от АУДИ!
А гащите са като за пикник!

# 19
  • Мнения: 336
Че не ми изглежда нормално,не ми изглежда.Ама като и е толкова акъла,пък и щом шефа няма против....нейна си работа.Нали в крайна сметка не ви задължават да ходите като нея облечени Laughing
Понамирисва ми на женска завист... Wink

Горе-долу това изчерпва и моето мнение. какво толкова? Щом изобщо го прави, значи не е против фирмената политика, така че не се ядосвай защото не си струва. А тя за да не се усеща че е нелепо (макар и разрешено)  явно наистина толкова й е акъла. Неин проблем.

# 20
  • Мнения: X
Е, тя простотията не е само по гората ....     Mr. Green  иначе щеше да е скучно.

# 21
  • Мнения: 2 658
Със сигурност това е дъвкано, но днес просто ми дойде множко... Имаме една колежка от няколко месеца, за която късите панталонки са си напълно нормално офисно облекло, че и дори повод за гордост колко добре изглежда май. С това, хааайде, горе-долу свикнах... Но днес като разбрах, че единият от шефовете се бил изказал, че всички жени в офиса трябва да сме като нея...... ееееее, не... Чудя се аз къде се намирам, шефчето знае ли къде се намира... Добре ли съм или не съм?


Може да е искал да каже, че трябва да изглеждате добре като нея, а не да ходите с къси панталонки. Laughing

# 22
  • Мнения: 15 644
Аз работя в държавна администрация.
Преди няколко години имахме една Главна счетоводителка, на 28 години, висока беше около 170 см. и тежеше около 90 - 100 кг. И въпреки това си идваше на работа с панталони с ниска талия и къси блузки. Корема си й се виждаше, вееше се волно, а тя крачеше със стъпката на манекенка на модно ревю.
Явно не е само до хубавото тяло, а до самоусещане  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 23 098
В нашия офис няма изискване откъм облекло. Всеки обаче си носи глава на раменете и знае до какви граници може да се разпростира. Аз на няколко пъти съм ходила с доста изрязани деколтета, но установих, че като седна на бюрото и като се наклоня напред, който ме гледа отгоре получава една добра видимост за това, което се крие под сутиена ми, и спрях да ходя по този начин.

# 24
  • Мнения: 133
Може би шефът се надява да съблазни потенциалните клиенти от АУДИ с краката на колежката Party
Интересно ми стана какво продава фирмата

# 25
  • Мнения: 6 166
аз хич не ги харесвам такива. нали и при мене ги гледам. дошли не като на работа а като на модно ревю. едната днеска- с дебел г..., къси панталонки, блузка без ръкави, презрамки и гръб , в модерната щампа на палмови листа в джунглата, хавайско цвете в косата като шнола и така ми дошла нашата "да работи".

# 26
  • Мнения: 317
Знам, че след бизнес среща с японци е нужно да ги заведеш на стриптиз бар, така че зависи от клиентите Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 788
Каквото и да се е опитал да каже тоя шеф, освен ако това не е било просто шега или по-особена забележка, е пълен идиот.
Не може да казва кой, как да изглежда, освен ако не е шеф на модна агенция.
Типично по български обаче, веднага се появиха защитнички на късите гащи и голотиите на работа. И незаменимата препратка към завистта...
 Sick

# 28
  • Мнения: 2 658
Да го съдят за сексуален тормоз.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да го съдят за сексуален тормоз.
Как да го съдят, като само са разбрали, че той бил казал, т.е. на тях никой директно не им го е казал.

Общи условия

Активация на акаунт