Помагайте !!!!!! Пъпна връв около вратлето !

  • 1 631
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 464
Дъщеря ми беше с 4 пъти увита пъпна връв около шията,роди се секцио.През бременността не съм имала проблеми Simple Smile

# 16
  • Мнения: 160
И моята дъщеря беше с двойно увита пъпна връв - родих нормално, но излезе цялата лилава и в очите имаше кръвоизливи. Беше започнала да губи тонове - направиха ми епизиотомия и така я спасиха. После беше под наблюдение известно време, но всичко мина. Впоследствие ми казаха, че може би това се е получило от системата която ми бяха включили за да се ускорят контракциите.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 254
На една лекция на списание 9 месеца, една докторка ни каза "Пъпната връв почти винаги е увита някъде по бебето, страшното е ако е затегната! Вижда се на видеозона, но докторите не ви га казват, за да не се тревожите"
Не мисля, че има за какво да се притесняваш...
Успех и леко раждане

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Джуджето беше в увита пъпна връв около ръката (при рамото). По време на контракциите и спираха тоновете, но родих нормално и всичко беше наред.

# 19
  • Мнения: 337
Такъв проблем съм имала с големия ми син, който сега е на 20 години, но тогава на видеозон ходеха само връзкарките. Това го научих след като родих, е точно преди да го родя ме сложиха на кислородна маска, защото явно тогава от движението на бебето към родилния канал пъпната връв се е стегнала и потока от кръв му е намалял и бяха загубили тоновете му. Е измъчиха и мен и бебето но се роди жив и здрав и до сега е така. Сега ако се случи нещо подобно веднага ще те пратят на секцио и бебето го вадят много бързо. Въпреки това не е зле колкото е възможно по-често да ходиш на видеозон или да влезнеш в болницата за наблюдение. Там всеки ден ще ти правят запис на тоновете на бебето   и ако имат   някакво съмнение могат да реагират     веднага. Все пак не се толкова притеснявай, аз преди като не знаех и не се притеснявах но все пак имам син 1,90см. Притеснението е по-лошо, изнервяш си бебето.
Пожелавам ти леко раждане и сладко бебче. Peace

# 20
  • Мнения: 660
 Притеснението е по-лошо, изнервяш си бебето.
Пожелавам ти леко раждане и сладко бебче. Peace
Цитат

И аз тази сутрин мисля така !   bouquet

# 21
  • Мнения: 666
 Няма нищо страшно и двете ми деца бяха с омотана пъпна връв около вратлето, големия се роди почти задушен, но си е жив и здрав

# 22
  • Мнения: 35 968
и аз съм чувала, че голяма част от децата са така
моята втора беба беше така, но раждах секцио по мед. причини /други/

# 23
  • Мнения: 1 182
Втория ми син се роди с 4 пъти увита пъпна връв около вратлето,а и голям-4.400 кг.Измъчих се и аз и бебо се беше измъчил доста,посиня му главичката и получи кръвоизливи в очичките.Не искам да те плаша,явно ми е пресен спомена за всичко това и бих предпочела да си планирам секцио ако бях на твое място.Желая ти при теб всичко да е наред и едно сладко бебче,най-вече здраво.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт