ИСТАНБУЛ Магнетичният [тема 33]

  • 51 639
  • 760
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 544
Момичета има следното питане ( ако не е нахално  Embarassed )
от последната спирка на ТР 1 до площад Таксим много ли е пътя , гледам гледам на картата и нещо не се ориентирам много добре .
Благодаря

# 526
  • София
  • Мнения: 13 159
Минди, щом от Кабаташ няма пряк транспорт, предлагам да отидете с ферибот до Юскюдар и от там да хванете ферибота за Златния рог. Пак са две пътувания, но пък какви! И в задръствания няма да попаднете. Само трябва да проверите точния час на ферибота по Халич, че е един на всеки час. Разходката между Кабаташ и Юскюдар е около 15-20 минути, толкова е и Юскюдар-Каракьой. А ако все пак се върнете с трамвая, слезте в Каракьой, преди моста Галата. Там трябва само да минете през подлеза и сте на терминала на ферибота. Не се занимавайте с автобуси.

До джамията на Зейнеп ходят много автобуси, просто гледайте да я пише в табелата. А ориентирът е гробището, покрай което се минава. Самата джамия е в гробището, до централния вход.

bilqnita, не е нито много, нито малко, но е стръмно. По-добре се качете на фуникуляра.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 22:44 от Тaня67

# 527
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Да бе, голяма съм заспа! Еюп беше спирката, извинете. С това Пиер Лоти съм запомнила и само него повтарям. Mr. Green

# 528
  • Мнения: 3 294
Благодаря ви , страхотни сте   Hug

Имам още един въпрос , ако някой знае в кои часове са молитвите и е пренаселено в женската джамия за да ги избегнем .... да не се получи така да не можем да влезем  newsm78 Blush

# 529
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
 HugМинди,ние три мацки бяхме там точно по
обяд и присъствахме на обедната молитва.
Това рядко се случва на нас,туристите,а изопълнено с невероятната акустика и свитлина на джамиятаеше величедтвено,пиша от тел на път ца работа,сори за ашибките..

# 530
  • Мнения: 471
От Лялели (Везнеджилер) има директен автобус за Пиер Лоти 86V Eyüpsultan-Vezneciler Много е удобен, понеже се качвате на първата и слизате на последната спирка и не се налага да ходите до Еминьоню. Автобуси по тази линия потеглят на всеки 5-10 минути.

# 531
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Здравейте Hug

Писах в блога за пътуването ми и на тези, на които им е интересно - могат да хвърлят едно око на краткия разказ. Simple Smile

http://sapphireyesandrubinlips.blogspot.com/2014/09/blog-post.html

# 532
  • Мнения: 3 294
Огромни благодарности за напътствията  Hug С ваша помощ успях да се организирам и да направя маршрута ни , въпреки натоварената ми седмица   bouquet Ето какво сътворих , като съм отворена все още за идеи от Вас  Peace

19.09 - по обяд живот и здраве ще сме в хотела предполагам в Лалели или Аксарай ( последно бяхме там ) Хвърлямекуфарите в стаите , хващаме фотоапаратите и отпрашваме към Света София , според зависи от опашката може да влезем , не съм сигурна още , някой беше писал че вътре тече реставрация и е малко неприятно , след това парка Гюлхание , в края на парка ще отидем където има изглед към Босфора и потегляме към Ортакой , с трамвая до Кабаташ и от там 25Е до Kabatas Lisesi ( по последни данни , но ще бъдем нащрек кога точно трябва да слезем , че последния път като пътувахме с този автобус не ни спря на спирката  Whistling ) Там ще се снимаме до моста , ще се огледаме за отворената джамия , естествено ще хапнем по един кумпир и тръгваме към Пиер Лоти , с автобуса наобратно , от Кабаташ трамвая и от Еминьоню автобусите за Пиер Лоти , слизаме на спирка Телеферик , след това с лифта до горе и наобратно според зависи от времето с което разполагаме мисля да посетим Султанахмет да се полюбуваме на нощенИстанбул .

20.09.Хапваме и потегляме към Азиатската част , от Еминьоню до Кадъкой с ферибот но Турол , от там автобус 14Ф слизаме на женската джамия , шеста спирка Зейнеп , възхищаваме и се и отново на същия автобус до спирка Курал , качваме се на хълма и издирваме онова място с приказната гледка към европейската част , Босфора и моста , можеда пийнем кафенце там и се спускаме надолу към спирка Kisikli , хващаме автобус 129 Т за Таксим и минаваме по моста , за първи път ще ни е , досега сме минавали само под моста Simple Smile Благополучно слизаме на Таксим и се оглеждаме за сладкарница Инджи , за нея не разбрах само дали е пресечка на Истиклял и в началото ли се намира ? Спускаме се по Истиклял и стигаме кулата Галата , надявам се да се качим и горе този път ..,:) И за вечерта ако имаме сили и време ще го измислим в движение Simple Smile

За 21.09 не съм решила още , може бе Миниататюрк , но не съм сигурна , там също не сме били ....

# 533
  • Мнения: 14 424
iv4enceto_91 ,благодаря за разказа и снимките Hug

# 534
  • София
  • Мнения: 13 159
Mindi, въпросното красиво място с едни стълби и моста над Босфора не се намира на хълма Чамладжъ.  Wink Ако искате да го видите, трябва да отидете в парка нa Otagtepe.

И пак ти казвам, че от Еминьоню/Каракьой е по-добре да се отиде с ферибот до Пиер Лоти. Автобусите са препълнени, карат лошо (ако е със завои хората едва се задържат прави) и попадат в големи задръствания.

Ивченцето,   bouquet

# 535
  • Мнения: 7 876
iv4enceto_91 ,благодаря за разказа и снимките   bouquet  bouquet

# 536
  • Мнения: 3 294
Mindi, въпросното красиво място с едни стълби и моста над Босфора не се намира на хълма Чамладжъ.  Wink Ако искате да го видите, трябва да отидете в парка нa Otagtepe.

И пак ти казвам, че от Еминьоню/Каракьой е по-добре да се отиде с ферибот до Пиер Лоти. Автобусите са препълнени, карат лошо (ако е със завои хората едва се задържат прави) и попадат в големи задръствания.

Ивченцето,   bouquet)
Лелее  Blush аз си мислех че е там , а до въпросния парк стига ли се с линия 14 Ф ?
Иначе ва ианта с фериботите го имам записан , на място ще действаме според ситуацията   bouquet

# 537
  • София
  • Мнения: 13 159
От Кадъкьой се стига с 14М. Възможно е да минава някъде близо до Чамладжъ, но не съм гледала маршрута и не знам.  Въпросният парк е в Бейкоз, малко след двореца Кючюксу. От Юскюдар се отива с 15М и с още две 15-ки - 15SN и 15KC, но от тях се слиза 2-3 спирки по-далече и се ходи пеша. Официалното име на парка е Fatih Korusu TEMA Vehbi KOC Doga Kultur Merkezi. Името го имам като цитат от темата, надявам се да е вярно в цялата си дължина.  Laughing Видях на снимката ни - на портала пише само Fatih Korusu Doga Kultur Merkezi.

# 538
  • Мнения: 539
Mindi, смятам че гледката от Чамлъджъ към европейската част и Босфора си заслужава, а и програмата която си подготвила е напълно изпълнима. Оставете нещо и за следващото Ви посещение в магнетичния Истанбул.

# 539
  • Мнения: 3 294
Иска ми се да ги съчетая трите места Женската джамия , Чамлъджа и Отатепе ,затова си мисля  от Кадъкьой ако хванем автобус 14М , той спира на Зейнеп и на Отатепе , но за чамлъджа не успях да намеря инфо  newsm78 Къде мога да проверя маршрута специално на тази линия с имената на спирките , от първата страница на темичката и линковете не успях да стигна до маршрута на 14М  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт