ИСТАНБУЛ Магнетичният [тема 33]

  • 51 641
  • 760
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 118
Извинявам се, че задавам за втори път въпрос за едно и също нещо, но много бих искала яко някой знае да сподели: как мога да комбинирам посещение на Гьозтепе парк и Чамлъджъ от Кадъкьой. Отбелязала съм си номерата на автобусите и спррките, но не мога да се ориентирам кой обект е най - добре да бъде посетен първоначално и след това как мога да отида до втория? Благодаря предварително! Hug

Според мен са си две отделни пътувания с начална точка Кадъкьой. Ние ходихме до малкия хълм Чамладжъ, върнахме се в Кадъкьой и отидохме до Гьозтепе. След това продължихме с разходка по булевард Баъдат и стигнахме пеша до Кадъкьой. Бих посъветвала първо да е Чамладжъ, защото ще сте все още бодри, а там си има изкачване, макар и от спирка Курал да е по-малко.  Wink

Много благодаря!!!!!  bouquet

# 556
  • Мнения: 1 652
Момичета, добро утро и прекрасна събота ви желая! Hug
Извинявам се за въпроса ми ако е банален-
1. Питам за мнение за Каръджъ тур
2. Двузвезден хотел- става ли или е по-добре тризвезден. Изискванията ми за хотел- да е чисто, чисти чаршафи, хавлии, чиста баня, нормални легла- т.е. да не са безкрайно неудобни.
Благодаря за всичко, което споделяте.   bouquet  bouquet  bouquet

# 557
  • Мнения: 906
 Аз се записах преди два дни към Караджъ турс и си избрах стая в хотел 2*+.Момичето в офиса им ми каза,че е вероятно да ме настанят и в хотел 3*,но за мен мен няма голямо значение,от споделеното от момичетата тук си мисля,че няма разлика между 2 и 3 звездните им хотели.Аз вече проверих в Гугъл отзиви за възможните хотели,но на мен ще го кажат един ден преди екскурзията.Само се надявам да е чистичко,за едното спане ще  мина и без екстри Simple Smile

# 558
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Привет, darena. Пътували сме 6 пъти с Караджъ тур и сме много доволни от тях. Във времето е имало оплаквания от софийските водачи, но мисля, че това в последните, да кажем, две години, почти не се случва. Факт е, че фирмата е една от най-стабилните и никога не се е случвало да не се осъществи пътуване.
За хотелите нещата са малко относителни. По няколко причини. Първата е, че в Турция може да се случи хотел с две звезди да е по-добър от такъв с три. Лично изпитано. Второ, с Караджъ е напълно възможно да платиш за 2, а да те настанят в 4. Лично изпитано. Трето, от 5 хотела не е имало такъв без чисти чаршафи и топла вода. Дори и най-мизерния (който вече е реновиран, както и следващия по скалата „от лош към добър”) е предлагал поне това. Леглата винаги са били удобни... с моя кръст се събуждам като нова... Вечер сме толкова уморени, че сигурно на всякакво бих заспала, но са комфортни. Баните, дори и по-мизерните, са били чисти... ако не си маниак. Wink

# 559
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Подкрепям казаното от Белята.
Ние платихме за двузвезден хотел, но ни настаниха в 3*.
Чисти чаршафи, хавлии, баня - всичко е Peace
Смянаха ги всеки ден и изхвърлят боклука. Laughing Единствено ми се случи веднъж привечер да няма топла вода, явно всички са решили да се изкъпят преди мен. Mr. Green
Леглата ни бяха много удобни или поне на мен. Само да беше малко по-широко, но и така останахме доволни. От коментари за мизерия се бях настроила за много зле, ама се оказаха напразни притесненията ми. Grinning
Ето няколко снимки от нашата стая в Eyfel:

Скрит текст:

# 560
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ейфел е любим хотел. Въпреки, че не е реновиран. Обзавеждането, без леглата, е старичко. Баните не са най-прекрасните. Именно там имах известни резерви към хигиената в тях, при второто ни, нарочно пребиваване там. Като цяло, обаче, хотелът е много добър. А местоположението му нулира всякакви оплаквания.
Колкото до стаите и размера им... единствено в Бекдаш стаята е била по-голяма, но там бяхме настанени в тройна. Реално свободното място не беше много повече. Не сте били в Делта или Селенай. Там стаите са малки наистина, макар вторият да е реновиран. Делта също отскоро е, но не е за нас, вече. Предимство на Ейфел е и фактът, че всички стаи гледат към улицата, за разлика от немалка част от тези в други хотели.

Последна редакция: сб, 20 сеп 2014, 13:49 от beljata

# 561
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Да, баните са старички и вратите на душ кабината нестабилни/паянтови, но ни беше на много удобно място и преглътвам всички недостатъци. Laughing

# 562
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ивче, след Делта и Сиде този хотел беше прекрасен. Тези двата вече минаха през генерално реновиране. Ейфел при такова би станал чудесен, но тогава вероятно няма да е достъпен за нас. Макар че Бекдаш е наистина отличен след неговото обновяване и ни настаняват там. Ще видим.
За парите, които плащаме, мисля, че хотелите са прилични. Последно бяхме за 200 лв. с три нощувки. При двама души и цените на автобусните билети от тук, това е най-ниската възможна цена.
За желаещите лукс има и други цени...

Ако някой има притеснения, може да плати офертата на същата фирма, която е фиксирана към Бекдаш. Гарантира чудесни условия и добро местоположение.

# 563
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Аз разгледах преди малко снимките на Бекдаш в буукинг, наистина е много хубав хотела. Обаче аз отивам на екскурзия, не на почивка и не ми се дават повече пари за *** Laughing
Предпочитам да инвестирам в друго, отколкото в хотел. Е, не бих отказала и лукс, но на този етап не мога да си позволя и двете. Wink

# 564
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Скрит текст:
Когато ни настаниха в Бекдаш, бе напълно случайно. Решихме в понеделник, платихме във вторник и тръгнахме в четвъртък. Понеже очаквах да е Ейфел или Версион, дори бях озадачена при съобщаването на хотела. После се оказа голям късмет. Бяхме платили някаква оферта с включена нощна, защото беше с 2 лв. разлика от тази без. За хотел сме платили само веднъж, за Ейфел, защото офертата за него беше с 2 лв. по-ниска от тази за Фестивала на лалето, а важеше и за април и защото го харесвахме. Има моменти, в които стандартните оферти са на аналогична цена с тези с фиксиран хотел, тогава може да се възползва човек. Но нерядко се попада на добър хотел и без да си го искал.


Споменах го заради хора, които държат да са сигурни в условията. Някои от тях могат да предпочетат да дадат 20 лв. повече, примерно.

# 565
  • Мнения: 906
beljata, iv4enceto_91,благодаря за споделеното относно хотелите!Аз пък отивам с нагласата "каквото ми се падне",но е хубаво,когато има кой да даде такава полезна информация от личен опит,особено за тези,които се притесняват.Все пак и в по-хубав хотел да ме настанят няма да я върна стаята Simple Smile

# 566
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Теда, виждам, че си от Варна. Моля те после сподели къде са ви настанили. Водачката е супер, така че проблеми няма да имате.

# 567
  • Мнения: 906
Моята екскурзия е чак на 16.10, а вече нямам търпение!От вашите разкази човек може да се влюби в Истанбул още преди да го е видял Simple Smile Разбира се,като се върна ще се отчета с впечатления и снимков материал.Дотогава ще разчитам на вашата помощ за сглобяването на маршрута Simple Smile

# 568
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Питай за всичко, което не ти е ясно от темите.
16 октомври... всъщност е толкова скоро. Имаш време да се подготвиш, без да ти "се изчака чакането". Благородно завиждам. Wink

# 569
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
Е, 20 лв са нищо. Аз говоря за порядъка на 100 + лв за хотел. При такава сума отгоре и аз бих предпочела по-хубавото. Wink

Общи условия

Активация на акаунт