ИСТАНБУЛ Магнетичният [тема 33]

  • 51 661
  • 760
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 8
На 9ти е полета ми..доколкото разбирам-с метро до Аксарай и от там прекачване също с метро до Таксим?Надявам се да съм разбрала правилно?Много ви благодаря.
Сега чета по-обстойно темата, но май няма пътуващи с полети?
И друг въпрос ако може....имате ли снимка по пресечката от Лицея до Френската уличка, че предния път не можахме да намерим този красив Френски сокак. Simple Smile

# 346
  • София
  • Мнения: 13 173
Не, общата им станция ще е Йеникапъ (до Мраморно море е). На Аксарай спира само метрото от летището. От Аксарай до Таксим има автобуси. Но има някаква вероятност до 9-ти да са пуснали участъка Аксарай - Йеникапъ. Съобщението, което Биалк беше цитирал, беше за пускане до края на август или най-късно до началото на учебната година. 

Малко са хората, които използват самолет до Истанбул. Все пак има и такива, които са писали в темата, но не знам дали четат, за да споделят опит.

# 347
  • Мнения: 471
 Отсечката Аксарай-Йеникапъ от метрото М1 все още не е пусната в действие. Очаква се това да стане на 15 септември за началото на учебната година.  

Това е кръстовището след лицея Галатасарай. За Фреската улица трябва да се спуснете по Yeni Carsi Cd докато преминете оградата на училището. После поемате наляво по Hayriye Cd . Френската улица е на няколко крачки вдясно. На картата е обозначена Cezayir Sk.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 14:27 от bialk

# 348
  • Мнения: 8
Благодаря за пояснението, Таня..  bouquet
Голямо размотаване е с този транспорт.Вероятно с такси най-удобно се пътува от Летището до Таксим?!
Ще споделя своя опит като се завърна, ако реша да се добера до Таксим с Метро или друга опция на градски транспорт.Ако може да ми кажете, кои автобуси са Аксарай-Таксим.Доколкото разбрах, трябва да има на табелките им след цифрите и Т (Таксим)?

# 349
  • Мнения: 471
Да, трябва да е изписано Таксим (например автобус 83 Topkapi-Taksim). Малко трудно ще се доберете от Аксарай до спирката на булевард Ататюрк ако сте с багаж. Затова най-добре да се качите на автобус за Таксим от спирка Юсуфпаша (споменатият 83 преминава от там). Тази спирка лесно ще я намерите, тъй като всички пътници от метрото се отправят към нея за да се прекачат на трамвая Т1. Разбира се, трябва да следите и направлението за Таксим за да не се окаже, че сте се качили в правилния автобус, но в обратна посока.  

С такси от летището до Тасим ще ви излезе над 50 лири. Може да използвате и специализиран превоз на Хаваташ - ще ви струва по 10 лири на човек:

http://havatas.com.tr/yolcuservisi/taksim-ataturkhavalimani.aspx

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 14:59 от bialk

# 350
  • Мнения: 8
Прекрасни сте, много ми помогнахте! Изключително много благодаря на Господина и Таня.  Hug

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 15:19 от avanturistka

# 351
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 724
Ей, Ивче! Четеш, уж, и ти. Написала съм, че ще ви върнат до хотела, ако се наложи да ви настанят, а и защото по принцип са длъжни да ви върнат. Може да ви предложат да ви оставят някъде , а по-удобно място от Султанахмет няма за това. Обаче няма да ви оставят на Сапфир, в никакъв случай. Той е далеч.
От хотела съм ти написала, че по трамвайната за 20 минути ще стигнете до Султанахмет, а ако не сте се ориентирали за посоката просто можете да попитате. Но линията на трамвая ще ви заведе там.

 Embarassed newsm20

# 352
  • Мнения: 6 031
...
И друг въпрос ако може....имате ли снимка по пресечката от Лицея до Френската уличка, че предния път не можахме да намерим този красив Френски сокак. Simple Smile

Много искам да си предложа любимата схема - ФРЕНСКАТА УЛИЧКА:

# 353
# 354
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 724
Влизам и какво да гледам, лоши новини. Tired

Аз минавам да кажа, че довечера живот и здраве ще пътуваме. Не разбрах в кой хотел ще сме, но какъвто се падне. Получаваше се телефония по време на разговора и едва се уточнихме за останалото.
Водача ще е някакво момче на име Мартин.
Ако имам време и сили ще драсна като пристигнем.  bouquet

Чудя се само ще има ли хавлии в хотела или да нося и такива. ooooh!

# 355
  • Мнения: 7 881
Влизам и какво да гледам, лоши новини. Tired

Аз минавам да кажа, че довечера живот и здраве ще пътуваме. Не разбрах в кой хотел ще сме, но какъвто се падне. Получаваше се телефония по време на разговора и едва се уточнихме за останалото.
Водача ще е някакво момче на име Мартин.
Ако имам време и сили ще драсна като пристигнем.  bouquet

Чудя се само ще има ли хавлии в хотела или да нося и такива. ooooh!

Ивче Hug, пожелавам ти чудесно прекарване! Чакаме после разказ, не забравяй Simple Smile
Скрит текст:
Имаше хавлии - хотел 3 звезди в Лалели

# 356
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ивче, приятно изкарване! Насладете се!

Скрит текст:
Хавлиени кърпи винаги е имало. Били сме в 6 различни хотела.

# 357
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 724
Благодаря ви. Hug  bouquet

# 358
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 460
 Според мен няма да има хавлии.Мисля,че се търкалят по Джезаирсокак,дето все
някой я издирва,падат в Канала,препират се така и в медли стил финишират на
Юскюдар,Трябва да се поогледам като отивам сега,де са аджеба палатенцата? Mr. Green Mr. Green Mr. Green newsm62 Joy

# 359

Общи условия

Активация на акаунт