Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен-20

  • 106 837
  • 752
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 76
Ето ме обратно след почивката, освен че си починах, се мацотих и по цял ден. Сефора беше до хотела и по покана всяка сутрин ходих да пробваме фдт.
Винаги държа да пробвам фдт поне 2 последователни дни. Случвало ми се е да си взема продукт, първият ден да е ок, но след няколко дни да стои ужасно на кожата ми.
Първите 2 дни пробвах Lancome Teint Miracle(бях го пробвала и преди), макар консултантката да каза, че не е за моята кожа. Ами лъснах точно след 2 часа, макар да имах и лека пудра на Т зоната.
Следващите дни пробвах Dior Airflash, който е за мазна кожа. Имаше лек мат ефект и приятно озаряване на лицето - ефектът който търсех. Но въпреки, че е бил за силно мазна кожа, като че ли след 4-5 часа лъснах, а пак бях с пудра, а и си личеше, че имам фдт, не че е като маска, но се вижда  покритието.
Накрая по препоръка от съфорумки, реших да пробвам Dior Forever. Не знам как да започна с описанието. Първият ден, консултантката така ме наклепа, може би 1/5 от флакона беше на кожата ми. Усещах тежина, но кожата беше леко мат с невероятен блясък. Предупредих я, че не искам пудра, защото така или иначе имах твърде много фдт. Въпреки всичко, усещах кожата си жива и хидратирана. На другия ден отидох и поисках мостра, та аз да си я поставя в комбинация с моите продукти, които ползвам редовно. Нанесох малко количество от фдт, текстурата е нежна и кремообразна. Много лесно се разнася по кожата, имах леки несъвършенства, които се покриха добре. Стори ми се, че има лека покривност, но има възможност за надграждане на желани места. Макар да бях на доста топло място и изложена на слънце, без пудра лъснах чак по обяд, коригирах леко с пудра и после чак привечер се наложи леко да коригирам зоната около носа. Останах невероятно очарована от този продукт, защото все едно не бях с фдт. За първи път виждам фдт, който така да се слее с кожата ми.
Благодаря на всички момичета, които ме посъветваха за него  bouquet Определено това е моят фдт!!!

# 346
  • Мнения: 912
Даааа,прекрасен е.Не бях го нанасяла с четката на Зоева 102,само със Сигма ф80 и бюти блендер.Е,няма такава полирана кожа,тази четка ми става все по-любима с всеки изминал ден Heart EyesПри Теб оксидира ли леко?

# 347
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 624
Нани, имам тази пудра на Никс http://www.nyx.bg/litse/pudra/mineral-finishing-powder и съм много доволна, дава страхотен финиш без брашнян ефект. Малко е светла 1-ницата, но при положение , че са два цвята само, няма голям избор.

Тамар  bouquet . Може ли да пуснеш линкчета към двете четки , които споменаваш Бюти блендер имам, но нещо не се справям с него, та да видя поне конкретни четки , към които да се насоча

Laauren , благодаря за отделеното време и споделено мнение  Hug Диор Фоевър е моят летен фаворит, за съжаление зимата се отразява много дехидратиращо на моята кожа и затова в момента не го ползвам. Така ми се иска да му намеря зимен заместител Simple Smile

# 348
  • Мнения: 912
-Това е Зоева.-това е Сигма.  bouquet

# 349
  • Мнения: 1 197
Момичета, чисто теоретично ми е ясно какво значи да оксидира фдт, но на практика?  Grinning Гледах и снимки в нета, доста оранжеви лица видях. Но вероято има значение и на каква светлина се гледаш? В банята ми е една, в коридора друга, пък на работа да не говорим.. И сега се чудя дали не ми изглежда по-тъмно лицето от сутринта и как да съм сигурна  newsm78

# 350
  • Мнения: 36 074
да, точно това е - лицето става оранжаво в течение на часовете
предполагам, че зависи от някакви съставки в конкретния продукт и от самата химия на кожата
на мен ми се случва с някои продукти

# 351
  • Мнения: 76

Тамар, не ми оксидира, но това ми се случи с фдт на Ланком - стоеше жълт и като пресечен на лицето ми  Rolling Eyes Но моята кожа е много капризна, така че не фдт е лош, ами кожата ми е специфична. На моята приятелка, ланкомът стои нежно и приятно.

Иначе Dior Forever, го нанасях с пръсти, буквално нямах място в чантата и за четката. Иначе днес вкъщи си нанесох с тази http://www.thebodyshop.co.uk/make-up/brushes-and-tools/foundation-brush.aspx Но мисля да я сменя със сигмата. А каква е разликата със Зоева при нанасянето?
Но срещата ми с този фдт беше като любов от пръв поглед, макар да ми бяха сложили ненужно много количество върху лицето, но дори и тогава го усетих, че е моят  Grinning

ani_d, не знам, тук е още доста топло и не съм го пробвала на хладно време. Като застудее другия месец ще дам отзиви, но дано да няма промяна в реакцията на кожата ми спрямо студа.

# 352
  • Мнения: 776

Някой може ли да сподели мнение и за този Ланком - Lancome Teint Idole Ultra , пише , че е дълготраен, но се притеснявам да не е много плътен и тежък  newsm78

Аз успях да го пробвам от мостра миналия месец, докато бях в чуденка какъв фдт да си избера Peace Носих No 3 в продължение на 4 дни, без база за грим отдолу, само с ежедневния ми крем за лице. Не е плътен и тежък, позволява напластяване. Сложен в 07.00, до към 11.30, без пудра, не ми е омазнявал Т-зоната (аз съм с комбинирана към мазна и леко проблемна кожа Blush Whistling). За тези четири дни не са ми избивали пъпки от него. Недостатък: на мен ми оксидираше и към 15.00 ч. вече нямаше следа от него. Не би беше дълготраен, но може и повредата да е в моя телевизор: все пак го носих без база за грим Peace

# 353
  • Мнения: 912
По същата причина и аз не нося Ланкомския,след половин час от розов преминава в оранжев нюанс JoyТа ще го мъча лятото с тен ooooh!Четката на Зоева иначе ми е по-удобна от Сигмата,защото е обла и по-лесно нанасям с въртеливи движения фон дьо тена.Но за любителите на нанасянето с потупване,определено Сигмата е по-добър вариант.И двете харесвам много,но за моя начин на нанасяне по-удобната е Зоева  bouquet

# 354
  • Мнения: 992
Не мога да поръчвам от чужди сайтове, предложете подобна четка като Зоева 102, която се намира по нашите магазини или в бг сайт.

А тези минерални пудри на Никс не са подходящи за мазна и акнеична кожа май. newsm78

Аз си останах с клиник анти-блемиш. С розовеещия 03. Пробвах и 02, слива се с кожата ми, но някакси много бледа бях с него. Исках Кларанс да пробвам, но консултантките ме разубедиха, че за моята кожа е най-добре анти-блемиша. Но евентуално като ми се поизчисти лицето ще пробвам Кларанс и диора.

Аз всъщност никога не съм нанасяла ФДТ с четка, но имам голям мерак да пробвам. Ако някоя от вас поръчва би ли могла да поръча и на мен. Пращам парите веднага.

# 355
  • Мнения: 1 304
По същата причина и аз не нося Ланкомския,след половин час от розов преминава в оранжев нюанс JoyТа ще го мъча лятото с тен ooooh!Четката на Зоева иначе ми е по-удобна от Сигмата,защото е обла и по-лесно нанасям с въртеливи движения фон дьо тена.Но за любителите на нанасянето с потупване,определено Сигмата е по-добър вариант.И двете харесвам много,но за моя начин на нанасяне по-удобната е Зоева  bouquet
може ли да кажеш с кой номер на Ланкомския фон дьо тен Lancome Teint Idole Ultra ставаш в оранжев нюанс,защото аз ползвам от години точно този и не ми става така кожата,ползвам цвят 010, един от любимите ми без който не оставам newsm78

# 356
  • Мнения: 912
Дели,купувах го от Бюти зоната и нямаше особен избор на цветове,та подлъгана от светлината купих 02-lys rose,беше най-свелия,който имаха и от мерак го взех.Следващия път ще си купя от ФЮ,там има по-голям избор на цветове  bouquet сега прочетох,че пишеш за Idol,а коментарите са ми за Miracle Peace

# 357
  • Мнения: 2 592
Аз ползвам втора опаковка на Teint Idole, 02-lys rose.
По принцип съм с жълт подтон, но продавачката ме убеди да пробвам двойката и много ми хареса резултатът  Peace
За пръв път повтарям ФДТ. Въпреки, че бях много доволна от Диор Форевър, повторих Ланкомския  Heart Eyes

# 358
  • Мнения: 1 304
Дели,купувах го от Бюти зоната и нямаше особен избор на цветове,та подлъгана от светлината купих 02-lys rose,беше най-свелия,който имаха и от мерак го взех.Следващия път ще си купя от ФЮ,там има по-голям избор на цветове  bouquet сега прочетох,че пишеш за Idol,а коментарите са ми за Miracle Peace

Аз имам и Miracle, който също много харесвам както айдъла,и отново 010 като цвят,това е на-светлият цвят,обичам точно такива цветове, използвам само NUDE, IVORY, CLARE, PORCELANE, тоест най светлите цветове от дадена марка фон дьо тен,и определено с тях кожата ми е като порцеланова,обичам такива бели снежни как да кажа кожи,дори лятото не използвам Бронзанти именно поради тази причина,че не се харесвам с бронзирано лице, а с бяло като снежанка Laughing Laughing Laughing

# 359
  • SF
  • Мнения: 21 429
Не искате ли да си направим една групова поръчка на четки Зоева.
Аз бих поръчала поне 3. А може и повече, ако чета блоговете на момичетата тук. Който е вещ в занаята да помага. Идва черен петък в края на ноември. Няма да съм в България, но ако някой, който е поръчвал се наеме с групова поръчка, да не ме пропускате.

Общи условия

Активация на акаунт