Къдрава коса? Третиране

  • 69 091
  • 336
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 102
Слагай го след преспиване, когато косата ти се разхвърчи. Напръскай горния слой и намачкай с влажни ръце.

# 256
  • Мнения: 28 111
не мога да я вържа високо горе доскто спя, защото е къса  Grinning

Или използвай фуркети Wink

# 257
  • Мнения: 2 622
Спунк, общо взето така процедирам. На 4-5-тия ден вече къдриците яко слягат и се опъват.
За фуркети не се бях сетила. Пробвах bobby pins (обикновените черни), но не се чувствам комфортно.

Момичета, на колко дни си миете косата? Моята е сухичка, и гледам да не я мия по-често от 4-5 дни.

# 258
  • Мнения: 6 975
Аз не мога да я изтърпя толкова. Даже когато си я оставям къдрава, я мия по-често, понеже непрекъснато я пипам и "подреждам", а и от мокренето на краищата и всички балсами и т.н. я чувствам мръсна.

# 259
  • София
  • Мнения: 6 102
Аз също я мия по-често. Няма начин да се въртя час-два над печката и после да не я изкъпя.

# 260
  • Мнения: X
Аз не мога да я изтърпя толкова, непрекъснато я пипам и "подреждам", а и от мокренето на краищата и всички балсами и т.н. я чувствам мръсна.
Това все едно аз съм го писала  Peace
Мия на 2, максимум 3 дни  Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 6 263
Момичета, от известно време започнах да се изправям, мнооого се харесвам, косата ми порастна и сега права е още по-дълга, цветът ми изглежда по-хубав като съм права (и преди съм го забелязвала), изрусявам се. Единственият минус е, че ми отнема близо 2ч изправянето сама. Въпросът ми е какви грижи допълнителни да полагам, за да не я пресушавам, някакви трикове? Ползвам си както преди тежки маски, след измиване крем/балсам + кристали с масла. Имам термозащитен спрей и крем и ги редувам. Сега си поръчах още един спрей, хем е термо, хем с масла. Само, че нали не е добре да се изправя мокра коса и това със спрея малко ме обърква? Също и какво да слагам след изправянето? Имам лак, но искам да е гладка и гъвкава косата, затова не слагам.

# 262
  • София
  • Мнения: 1 879
Момичета, от известно време започнах да се изправям, мнооого се харесвам, косата ми порастна и сега права е още по-дълга, цветът ми изглежда по-хубав като съм права (и преди съм го забелязвала), изрусявам се. Единственият минус е, че ми отнема близо 2ч изправянето сама. Въпросът ми е какви грижи допълнителни да полагам, за да не я пресушавам, някакви трикове? Ползвам си както преди тежки маски, след измиване крем/балсам + кристали с масла. Имам термозащитен спрей и крем и ги редувам. Сега си поръчах още един спрей, хем е термо, хем с масла. Само, че нали не е добре да се изправя мокра коса и това със спрея малко ме обърква? Също и какво да слагам след изправянето? Имам лак, но искам да е гладка и гъвкава косата, затова не слагам.
Още влажна косата напръскваш със спрея, когато изсъхне, е готова за изправяне. Освен лак за коса друго няма какво да сложиш след изправянето. От всичко друго ще се накъдри отново.

# 263
  • Мнения: 6 975
Върнах се назад да проверя, но не намирам, може и да съм сбъркала темата, но този ли крем за къдрици хвалехте https://www.zlatnaribka.com/krem-za-oformyane-na-kadritsi-aphoge … rl-definer-237-ml
Влязло ми е жължото в главата, ама Aphogee ли беше, Lakme ли  newsm78

# 264
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
Върнах се назад да проверя, но не намирам, може и да съм сбъркала темата, но този ли крем за къдрици хвалехте https://www.zlatnaribka.com/krem-za-oformyane-na-kadritsi-aphoge … rl-definer-237-ml
Влязло ми е жължото в главата, ама Aphogee ли беше, Lakme ли  newsm78

Този е кремът за къдрици.  Peace

# 265
  • Мнения: 6 975
Мерси Wink Скоро отварят м-н и в Бургас и правя списък  Laughing

# 266
  • София
  • Мнения: 6 263
izoma, мерси! Пробвах с лак, добре се получи. Само, че термозащитните спрейове ми лепнат и втвърдяват косата и после по-трудно се изправя. Явно с крем е по-добре за косата ми.

# 267
  • Мнения: 6 975
Момичета, темата тотално замря  Rolling Eyes
Кажете нещо за този балсам-не че имам нужда, но пък е намален и е "best seller" според сайта..
https://www.zlatnaribka.com/best-sellers/balsam-aktivator-za-kad … akme-rings-150-ml

# 268
  • Мнения: 2 622
Побутвам и аз темата  Mr. Green при мен проработи следната система: След баня, когато косата вече е влажна и не тече вода от нея - олио или течни кристали по краищата и след него флуид за къдрици - букличките ми стават просто супер, лъскави и еластични  Blush  Зашазват се около 3-4 дена така, без да правя нищо повече сутрин, освен да понавлажня косата.

Апропо, от флуида на Виктория Бюти за къдрици съм по-доволна от професионалния продукт на Роланд Una, косата изглежда много по-добре.

# 269
  • Мнения: 5 542

Доволна съм - къдриците са подвижни, оформени и меки.

Общи условия

Активация на акаунт