Кражби на автомобили

  • 3 704
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Потърсих във форума,но не намерих такава тема.
Нека всички ние, които сме преживяли този ад да споделим опита си и да обсъдим системата или по-точно цялостната схема в България.

Преди повече от два месеца откраднаха нашата кола,която си паркирахме пред блока ни.
Тук има много коли и всякакви модели. Не мога и да разбера защо нашата би се откроявала с нещо и нямам никаква идея защо откраднаха точно нея.
Колата ни беше бмв 118 от 2005г.
Купихме си я от Германия и наш приятел ни я докара.
Всичко трябваше да бъде ок с нея и да е без никакви проблеми,но се указа точно обратното.
Дадохме много пари за ремонти по нея.
Най-хубавото нещо,което им се е случило на крадците е, че си взеха кола с чисто нови части.
Застрахована е в Армеец.
Надявам се да ни изплатят сумата,за която сме я застраховали,защото наистина не знам какво ще стане. Все още сме на тръни и не знам кога ще приключи това така ненужно разследване на полицията.
Толкова ме е яд на тази държава!
Не са ни търсили за подкуп.
Моя съпруг подозира,че може да са ни я откраднали от Дару кар,тъй като там я ремонтирахме.
Аз се съмнявам за това,защото те нямат нашия адрес.
Не мога все още да повярвам,че ни откраднаха колата и то няколко седмици след сватбата ни.
Планувахме меден месец с колата и всичко се провали.
Но всичко сякаш изгуби значение,защото живеем в България.
Тук нямаш право да си щастлив,нямаш право да караш колата, която искаш и нямаш никакво право да живееш спокойно.
Знам,че има много други пострадали хора и изпадали в какви ли не ситуации и за това ще се радвам в тази тема да си споделим историите. Както и ценни съвети и препоръки.


п.с. извинявам се на модераторите,ако темата не е за тук или ако вече има такава.

# 1
  • Мнения: 8 535
Щом имате Каско,мисля ,че ще ви я платят ,какво ви казаха от Армеец

# 2
  • Мнения: 170
Щом имате Каско,мисля ,че ще ви я платят ,какво ви казаха от Армеец
От Армеец нищо не са ни казвали.
Нямаме никакви вести от полицията или от застрахователите.
Чакаме да мине разследването,но те дали правят нещо изобщо, за да я намерят. Не мисля така..

# 3
  • Мнения: 8 535
Щом имате Каско,мисля ,че ще ви я платят ,какво ви казаха от Армеец
От Армеец нищо не са ни казвали.
Нямаме никакви вести от полицията или от застрахователите.
Чакаме да мине разследването,но те дали правят нещо изобщо, за да я намерят. Не мисля така..
Но вие сте отишли в Армеец за да се образува щета , нали.Подали сте всичко необходимо.Ужасно неприятно, не чакайте никой да ви търси, гонете си сами нещата.Знаеш в каква държава живеем.....

# 4
  • Мнения: 170
Щом имате Каско,мисля ,че ще ви я платят ,какво ви казаха от Армеец
От Армеец нищо не са ни казвали.
Нямаме никакви вести от полицията или от застрахователите.
Чакаме да мине разследването,но те дали правят нещо изобщо, за да я намерят. Не мисля така..
Но вие сте отишли в Армеец за да се образува щета , нали.Подали сте всичко необходимо.Ужасно неприятно, не чакайте никой да ви търси, гонете си сами нещата.Знаеш в каква държава живеем.....
Да подали сме си всичко.
Те ни взеха талоните,ключовете за колата,за да не би случайно ние самите да сме си я откраднали.
т.е. да сме я скрили някъде от тях и да им искаме пари.
 #2gunfire
По принцип ако се обадиш ще ти кажат само едно - следствието още се води.
Никакви новини няма и нищо не могат да ти кажат. Нито ще намерят колата,нито този,който я откраднал,защото в България няма справедливост и има само корупция и жесток живот.
Всеки ден някой гледа как да те прецака!

# 5
  • Мнения: 559
Много неприятна случка, но за съжаление, както сама казваш, в България се случват такива неща. Мен ме съмнява Дару кар да имат нещо общо. Щом сте предали изрядни всички документи в Армеец, няма за какво да се притесняваш. Трябва да се изчака полицията да прекрати разследването, дотогава не се дава информация.  След това ще ти изплатят колата. Мисля, че няма да имаш никакви проблеми с Армеец, те са едни от най-коректните застрахователи.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 355
Ако ще те успокоя - от Армеец сме най-доволни като застрахователи. Не са ни крали кола, но що щети са оправяли безропотно. Плюс сума по едн медицинска застрховка от чужбина. При това не бях прцедирала правилно с уведомяването им.

# 7
  • Мнения: 1 386
Трябваше да пуснете връзки в подземния свят и да разберете кой и защо я е откраднал. Срещу някаква сума щяха да ви я върнат. Трябва да се реагира много бързо преди колата да е заминала за части или да е напуснала България.
Сега ще чакате да приключи разследването и едва тогава застрахователя ще ви плати някаква сума.
Полицията нищо няма да намери. За съжаление често срещана мила родна картинка.

# 8
  • Мнения: 1 308
...Не мога и да разбера защо нашата би се откроявала с нещо и нямам никаква идея защо откраднаха точно нея.
Колата ни беше бмв 118 от 2005г...
Малко е стара темата вече, но все пак да се включа. Въпросът който си задаваш "защо" има доста прост отговор - защото в БГ се крадат най-вече BMW, Audi, VW. Особено пък ако BMW-то е дизелово. Крадат се по 2 причини: 1) търсят се, държат сравнително висока цена и лесно се продават; 2) по-честият вариант - като точка 1, но се продават на части. Има 2-3 основни неща, от които ще изкарат 2-3 хиляди още на следващия ден. Останалото могат и да изхвърлят. Добре е, че има каско - вероятно ще го изплатят след 4-6 месеца (докато трае издирването). Ако е застрахована на добра цена, загубите ще са минимални, но във всички случаи каското помага поне за успокоение на нервите докато свикнеш с кражбата. Следващата кола - или марка различна от посочените, или гараж. Освен ако не излезете на печалба от каското.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт