С какво помагат половинките вкъщи?

  • 36 010
  • 619
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 374
Ако те и обича, значи твоята половина прави двете най-важни неща  Wink

# 46
  • Мнения: X
Дами, чак ми стана "тъпо" след коментарите ви. Моята половина нищо не прави, освен печелене на пари.

Подканяй го, да прави. Някои мъже хич не се сещат сами, ако не им се напомня и казва - кое и как.

Пък ако печели достатъчно добре, наеми си една жена, да ти чисти у вас.  Laughing

# 47
  • Мнения: 3 946
Готви, зарежда пералнята и миялната, простира, чисти, подрежда, мие прозорци, къпе детето, сменя памперси, храни.... Изкарва пари, но това и аз го правя, тъй че..

Единственото, което си е само мое, е миенето на банята, защото ми носи кеф  Laughing

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Дами, чак ми стана "тъпо" след коментарите ви. Моята половина нищо не прави, освен печелене на пари.

   Е, не се разочаровай, и това не е малко; някои мъже и в това не ги бива.

   Ако, обаче, и ти допринасяш за семейния бюджет, мисля, че е редно да поставиш ребром въпроса в скоро време. Peace

# 49
  • Мнения: 2 265
Дами, чак ми стана "тъпо" след коментарите ви. Моята половина нищо не прави, освен печелене на пари.

Ако печели достатъчно пари за да си наемете кой да ви чисти, не повдигай въпроса Sunglasses .

# 50
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дами, чак ми стана "тъпо" след коментарите ви. Моята половина нищо не прави, освен печелене на пари.
Ич да не ти дреме  Grinning

стига да се справя отлично това си умение , не би трябвало да ти пука  Hug

Моичкия хич не за тази тема  Mr. Green не постига този таргет на идеалният ССФ мУж  Laughing


СлънцеЛуна , Black Cat 13 Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 12 374
Добре, де, нали уж ССФ е перфектна домакиня, готви виртуозно, всеки ден бърше и чисти, та и домът и светка, светка от чистота като Коледна елха.
Та се питам тогава, защо и мъжът и е винаги готов и навит да чисти и пере, какво остава за него след нейния професионален парцал?

Нещо не ми се връзва картинката  Thinking

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Напоследък имам чувството, че нищо не прави.  Sad Прави нещо, само ако му кажа, често с нежелание, никаква активност, никакъв план, нещо да се сети сам-абсурд. Не става въпрос да се сети да изчисти, то е ясно, че за него всичко е чисто и прекалявам. Обаче с две малки деца вкъщи ми се ще повече да се напряга и поне да пита- сега какво да направя, вместо да гледа неадекватно тв и да държи чаша кафе в ръка цял ден. Пример - никога не предлага да изведе децата - ако не го накарам, цял ден сигурно ще ги държи вкъщи. Едното е с хронично заболяване и има всеки ден сутрин и вечер процедури- все аз трябва да напомням. Днес изведох децата, той остана вкъщи, като се върнах- два памперса си стоят насред хола, играчките разхвърляни, сготвеното от мен не е сложено на масата. Не мисля, че ще му стане нещо да се сети да ги направи тези неща. Ще му отнеме 15 минути тази работа, а аз разхождах децата два часа. Ако се сменим и той разхожда, ще ги върне на 30-ата минута с някое обяснение, а аз няма да почивам през това време, а ще се захвана да свърша неотложна работа. ВЕче нямам нерви да му обясня и напомня какво е хубаво да се свърши, обикновено ответната реакция е, че съм яхнала метлата или какво искам от него... А не беше такъв човек.....

# 53
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добре, де, нали уж ССФ е перфектна домакиня, готви виртуозно, всеки ден бърше и чисти, та и домът и светка, светка от чистота като Коледна елха.
Та се питам тогава, защо и мъжът и е винаги готов и навит да чисти и пере, какво остава за него след нейния професионален парцал?

Нещо не ми се връзва картинката  Thinking

 Laughing Нали ?!

# 54
  • София
  • Мнения: 12 374
Пълна загадка  Crazy

desive78, стана ми много мъчно от твоя пост. Кажи му на твоя да си наляга парцалите, ти не може и не трябва да се занимаваш с абсолютно всичко. Още повече, че при вас едното детенце ходи на процедури. Моето също го водехме първата година (рехабилитация), но винаги, винаги бяхме заедно. Трябва да покажеш, че не си Мара Пепеляшка. Звучиш уморено, извинявай, че ти го казвам..имаш нужда от почивка, момиче, извоювай си я  Hug

# 55
  • Мнения: X
Напоследък имам чувството, че нищо не прави.  Sad Прави нещо, само ако му кажа, често с нежелание, никаква активност, никакъв план, нещо да се сети сам-абсурд. Не става въпрос да се сети да изчисти, то е ясно, че за него всичко е чисто и прекалявам. Обаче с две малки деца вкъщи ми се ще повече да се напряга и поне да пита- сега какво да направя, вместо да гледа неадекватно тв и да държи чаша кафе в ръка цял ден. Пример - никога не предлага да изведе децата - ако не го накарам, цял ден сигурно ще ги държи вкъщи. Едното е с хронично заболяване и има всеки ден сутрин и вечер процедури- все аз трябва да напомням. Днес изведох децата, той остана вкъщи, като се върнах- два памперса си стоят насред хола, играчките разхвърляни, сготвеното от мен не е сложено на масата. Не мисля, че ще му стане нещо да се сети да ги направи тези неща. Ще му отнеме 15 минути тази работа, а аз разхождах децата два часа. Ако се сменим и той разхожда, ще ги върне на 30-ата минута с някое обяснение, а аз няма да почивам през това време, а ще се захвана да свърша неотложна работа. ВЕче нямам нерви да му обясня и напомня какво е хубаво да се свърши, обикновено ответната реакция е, че съм яхнала метлата или какво искам от него... А не беше такъв човек.....

Предполагам, че се държи така, защото е уморен от работа.

По думите ти усещам, че и ти си уморена, поради многото къщна работа и грижата по децата.
Моят съвет е, да не си даваш много зор.
Когато излезе с децата, полегни, гледай някое филмче. Като се върнат, нека заедно сложите масата.
Ако един ден не изчистиш, или пък хапнете някой сандвич, не е болка за умиране.

# 56
  • Down south
  • Мнения: 7 686
Завид, завид на всички ви със силно  помагащи мъже.
Предполагам, че това е темата, която ще чета и периодично ще си посипвам главата с пепел, че съм могла да случа на нещо по-добро, конкретно в това отношение Simple Smile

Попиване на бани нямаме, поради наличието на вани във всички бани.
Съпругът ми и дъщерята, чистят своите, а аз моята.

Задължения на съпругът ми за жалост (моя)  са минимални и са свързани с пазаруването от определени магазини.
 Подържането на неговата спалня, смяна на чаршафи, подържане на дрешника му, също са негови задължения.
Получавам помощ при сервирането на масата, отсервирнето е негово и на девойката задължение.
Готви само в неделя, ако "готвене" може да се нарекат изпълненията на барбекюто.
Ако го оставя да зареди миялната машина, се получава странно струпване на един шелф и почти нищо на следващия. Загадка.

Пералня не бих рискувала да го накарам да пусне, защото не е ясно с какъв нюанс дрехи ще се сдобием. Виж, да се премести прането от пералнята в сушилнята не е толкова рисковано. Е, ако не нацели програмата, рискуваме да се сдобием с още  дрехи за куклите,  Вече имаме достатъчно.
Прибиране на дрехите от химическо чистене, не е най-силната му страна, последния път оставих на него, за да видя кога ще се сети. Отне 3 седмици, докато му потрябва нещо конкретно, което очевидно беше незаменимо.

Трева не коси, с градината и поляната, се занимават градинарите, така че и това му е спестено.

Подържането на колите и всичко свързано с тях са единствено и само негово задължение. Аз знам как да си налея бензин. В краен случай знам как се помпа гума на бензиностанцията.

С две думи, блазя ви за всичко, с което половинките ви помагат.
Аз ще си карам с моята, непомагаща такава. Добре че има други положителни качества Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 авг 2014, 05:04 от Daylily

# 57
  • Мнения: 349
Всеки прави всичко. Проблем има с гладенето, защото и двамата не го харесваме,... Пък и дъската за гладене се клати.

# 58
  • София
  • Мнения: 28 603
Мъжът ми не е на гости в дома ни, че да ми помага. Двамата се грижим за нашия дом.

# 59
  • Мнения: 3 033
Моят мъж се включва с малка част от домакинските задължения и то обикновено, когато изрично съм му казала. Понякога мие чиниите и често пуска прахосмукачката, но като цяло аз върша работата в къщи. Изхвърля боклука, но пак трябва аз да го подсетя. Прането и простирането държа да са моя грижа, макар че той е проявявал интерес да го свърши. Не ми харесва как простира и предпочитам да си ги простра сама. Гладенето не ми е сред любимите и понякога той си глади, но неговите неща. Аз мои неща рядко гладя, обикновено лятото.

Общи условия

Активация на акаунт