С какво помагат половинките вкъщи?

  • 36 015
  • 619
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X

Ако някой е натоварен със много допълнителна работа - другия поема къщата, няма как да гоня срокове и да се слага ред на домакинската работа.


Подкрепям това мнение.
Почти винаги който се прибере първи, ако няма нищо за хапване вкъщи, ще напазарува, сготви, изведе кучето, измие някоя чиния.
Ако единия е болен или много уморен, или се прибира посред нощите, другия е сложил масата, ако е било нужно, пуснал пералня, хвърлил боклука и т.н.

Нямам как аз да почивам и да го чакам, да се върне в 22ч, че да ми сготви и измие чиниите. Или пък той, да е вкъщи и аз, прибирайки се в 20ч, да започна всичко, да върша сама.
Ако сме уморени, ще си вземем храна или хапнем навън, а чистенето може, да поизчака.
От както не чистя всеки божи ден, се чувствам много по - отпочинала и добре. Ще ми дойде и на мен акъла, че ако има малко прах върху секцията не е болка за умиране.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 374
Вчера на излизане от банята казвам на половина да попие с мопа, при което той отговаря "Ще се оплача в БГ мама, пък! Кой мъж попива банята?"  Grinning

На Краси , на Човечето  Wink

допълвайте  Wink






И моят. Всъщност на повечето момичета, както се вижда, ако се чете темата.

# 17
  • Мнения: 1 129
И Поли, мисля, че се е пошегувал - при всичко изброено което прави, сигурно нарочно ти го е казал Laughing Аз например като има чудене по някой въпрос започвам - Аз в бгмамма прочетох еди какво си и се е случвало мъжа ми да ми каже - "Та, какво пише в бгмамма" Grinning

О, да, да - определено беше в кръга на шегата, той също много се шегува с "мамата" и все с добро чувство. Не се оплаквам в никакъв случай - грях ми на душичката!  Grinning

# 18
  • Мнения: 8 889
Какво означава да ми помага  newsm78
Колкото аз живея в този дом, толкова и той - така че задълженията по поддръжката са общи.
Ако един от двамата остане вкъщи за известно време, но не поради болест, той има ангажимент за домашната работа. Абсурд аз да ходя на работа, половинката да е вкъщи и да ме чака аз да се прибера, за да се направи нещо - ще си имаме сериозен разговор. Както и обратното - щом съм вкъщи, то аз съм човекът, който има отговорност за поддръжката и не го чакам, за да пусна прахосмукачка, примерно.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Какво означава да ми помага  newsm78

   И аз спадам към групата, неразбиращи какво значи мъжът да "помага" в домакинството? newsm78 Че аз не съм назначена на длъжност "Главен домакин", че да имам непреодолимата нужда от асистенти. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 700
опомага във всичко,освен чинийте  Mr. Green всичко друго може да го прави спокойно без моя помощ  Simple Smile

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Поли, радвам се да те "видя"  Hug

Дребните битовизми не могат да ме трогнат и отчаят.
Каквото може и който го може го прави.

Други са важните неща в живота  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 129
Шани и аз теб  Hug

Ми знам ли какво значи "помага". Просто по-масово е прието жената да глади, готви, чисти, пере, простира, мие съдове и когато мъжът се включва в тези задължение се приема като "помощ". Не че оспорвам мнението ви.

# 23
  • Мнения: 363
Да си похваля и аз съпруга. Да ми е жив и здрав много помага. При нас, от както живеем заедно задълженията са общи, така си остана и след брака. Кой когато може се занимава. Пере, чисти, готви, простира, бърше прах, мие съдове, преспива малката, храни я, сменя памперси с една дума мога да съм спокойна на 100%, ако не дай Боже нещо ме няма дълго време, че детето ще обгрижено от всякъде и няма да живее в глад и мръсотия. Не смятам, че това го прави мъж "под чехъл", защото той си е такъв. От 7 години живеем заедно и не ми се е случвало да си разхвърли дрехите или, ако са мръсни да не са в пералнята. Не ми е задаван въпрос "какво си готвила" или "какво ще ям". Когато има нещо за вършене, което не съм успяла да свърша той го прави. Дори, когато малката беше бебе и виждаше, че вече съм доста изморена и недоспала (понеже не иска да суче, се цедя) той ми казваше да ида да спя, а той ще я гледа, само му казвах кога да й дава кърмата. В периода на нощно будене се редувахме със ставанията. Готви отлично. Абе да ми е жив и здрав, не съм си и помисляла, че има такива мъже. Голяма отмяна ми е и много ми помага. На фона на това, че нямаме роднини в града (най-близките са ни на 300 км.) можем да разчитаме само един на друг.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
Помагат ли половинките в домашните задължения?
Имате ли си разпределение на задълженията или е както дойде?
И ако един мъж, готви, чисти и простира, прави ли го това мъж под чехъл?
Не, не помага.
Домът е на двама ни и когато има работа за вършене, я върши този, който я види и е свободен в момента.   Simple Smile
Така, че разпределение няма.Има ли работа, тя се върши.
И моя мъж се чуди .....      Joy   понеже е ставало въпрос за разните такива теми тук, като свърши нещо, понякога се бъзика :"Сега аз, според критерия "Бг-мама",  готин съпруг ли съм или мъж под чехъл?"     Mr. Green

# 25
  • Мнения: 140
Да споделя и аз, живея с моя приятел от година и половина и винаги ми е помагал в апартамента. Дори понякога го оставям да свърщи цялата работа сам и не се оплаква миличкия. Но разбира се после му връщам жеста. Когато му кажа че не ми се прави нищо, той пита дали да сготви нещо и се хваща Simple Smile рядко ми отказва, когато го помоля за нещо.

# 26
  • Мнения: 1 273
Моя мъж се занимава предимно с децата - от 4 месечен къпи сина ни и от 10 дневна - дъщеря ни. Simple Smile
Рядко готви, пуска пералня (само след указания от мен), простира на сушилника (защото не харесвам как подрежда дрехите на простора  Laughing ), прибира дрехите от простора (ако съм го помолила, но не ги сгъва и прибира по местата им, защото не знае къде са им местата  Rolling Eyes ), чисти с прахосмукачката понякога, но не мога да го накарам да избърше праха, минава с мопа понякога, мие чиниите понякога, глади доста често (аз ненавиждам това занимание), банята я мия само аз, но той пък се занимава с тоалетната, почти винаги той оправя леглата вечер, като аз пък ги оправям сутрин. Забравих ли нещо?  newsm78
Абе, добро ми е мъжлето.  Peace



# 27
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
... почти винаги той оправя леглата вечер, като аз пък ги оправям сутрин.

   Какво им оправяте на леглата вечер? newsm78

# 28
  • Мнения: 10 511
Дори понякога го оставям да свърщи цялата работа сам и не се оплаква миличкия.
Мъжете според мен нямат праг на умора с къщната работа, винаги могат и още и още и го правят така, сякаш се забавляват с внимание към детайлите. Аз например си мислех, че у нас паяжини не се образуват, то се оказа, че мъжа ми контролира и ъглите Simple Smile Докато аз ако свърша няколко неща наведнъж задължително ми трябва поне час почивка във форума  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 052
Има неща които държа да си ги върша аз, например пране, простиране, гладене. Преди простираше той, но дрехите бяха като накацали по простора което много ме дразни  Mr. Green Обичам да е подредено, даже цветовете на щипките съобразявам да си подхождат с дрехите  Embarassed Чиниите също предпочитам да мия аз, защото когато ги мие той водата е навсякъде по плота  Mr. Green Иначе и той мие понякога.
Аз готвя, той много рядко. Чистенето си го разделяме - аз бърша прах и минавам с мопа, той пуска прахосмукачка, чисти прозорците, банята, котлона.
Помага ми и с малката, винаги той и е сменял памперсите когато е вкъщи, сега се грижи за гърнето да е чисто  Laughing Понякога я къпе сам, понякога двамата.

Общи условия

Активация на акаунт