Сполучливи имитации на маркови парфюми - 5

  • 135 645
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 622
Момечета интересно ми е харесвате ли тамянени парфюми?  newsm78 В другата тема постоянно се обсъждат и понеже никога не съм се сблъсквала с такъв аромат ме стана много интересно за тях. Доколкото знам тамяна е първата съставка, от която се е правил парфюм в миналото или бъркам  newsm78
Просто ми е наистина чудно как е като аромат, как стои и не е ли прексалено църковно.? Или пък тъврде странно да носиш тамян?! Разбира се сигурно зависи много и от останалите съставки, които се съдържат в парфюма като нотки.
Та, мисълта ми е бихте ли препоръчали някаква падобна миризма от репликите, колкото за проба.
Да видя как ми стои  Simple Smile Grinning

Сахара Ноар на Том Форд във варианта на Джодекс е точно тамянен, съфорумката raz_nejena беше споделила за него. На мен ми идва прекалено тамянен, но трябва задължително да го тестваш, то си е до усещане. На мен лично Сахара Ноар ми допада като аромат и не ми е никак даже църковен, просто не е аромат, който бих носила, но не заради тамяна сам по себе си.

# 706
  • Мнения: 813
Магазина на D&P  в Пловдив се намира в Кауфланд на Брезовско шосе който е.
http://dpperfumum.bg/shops.html

# 707
  • Мнения: 1 339
Ооо, сега ще търся и този Дзен. Най-удобно ще ми е да го издирвам в Пловдив, но не знам там има ли техен магазин - ако някой знае, моля да помага. Allforone, подозирам, че с теб имаме сходни вкусове, защото доста от парфюмите, които ти си препоръчала и харесваш, са ми допадали много и на мен (аз тайничко си воайорствам в темата, дори и да не пиша и попивам, попивам... Simple Smile).

Пробвай го Zen- Sisheido.
Много е специфичен. Това, което ти гарантирам е, че е изключително траен (версията на D&P)- 7-8часа и нагоре. Развива се и не остава незабелязан.

Трудно ми е да опиша точно този аромат- не е сладък, не е и от най-тежките...

Пробвай и ни сподели мнението си.  Simple Smile

# 708
  • Мнения: 268
raz_nejena, благодаря ти много! Този Кауфланд ми е много удобен. Супер!
allforone, непременно ще го пробвам, само да намеря време да се измъкна от работа в някоя обедна почивка. Така както го описваш, още повече ме заинтригува. Обичам нестандартни аромати. Ще му погледна и описанието във Фрагрантика, за да видя за какво става въпрос.

ПП: allforone, знаеш ли на коя версия на Дзен отговаря тази имитация? Виждам, че във Фрагрантика има няколко различни с различни пирамиди.

ПП2: Охх, така като гледам всички сигурно ще са хубави - имат много "мои" аромати, особено в базата.

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 19:32 от inamorata

# 709
  • Мнения: 1 339
raz_nejena, благодаря ти много! Този Кауфланд ми е много удобен. Супер!
allforone, непременно ще го пробвам, само да намеря време да се измъкна от работа в някоя обедна почивка. Така както го описваш, още повече ме заинтригува. Обичам нестандартни аромати. Ще му погледна и описанието във Фрагрантика, за да видя за какво става въпрос.

ПП: allforone, знаеш ли на коя версия на Дзен отговаря тази имитация? Виждам, че във Фрагрантика има няколко различни с различни пирамиди.

ПП2: Охх, така като гледам всички сигурно ще са хубави - имат много "мои" аромати, особено в базата.

Ето на този Zen  е имитацията.

http://www.fragrantica.com/perfume/Shiseido/Zen-1499.html

Ето и едно прекрасно да го нарека ревю за него.  Simple Smile Simple Smile

http://aromastilnitsa.blogspot.com/2011/05/zen-shiseido.html

# 710
  • Мнения: 268
Скрит текст:
raz_nejena, благодаря ти много! Този Кауфланд ми е много удобен. Супер!
allforone, непременно ще го пробвам, само да намеря време да се измъкна от работа в някоя обедна почивка. Така както го описваш, още повече ме заинтригува. Обичам нестандартни аромати. Ще му погледна и описанието във Фрагрантика, за да видя за какво става въпрос.

ПП: allforone, знаеш ли на коя версия на Дзен отговаря тази имитация? Виждам, че във Фрагрантика има няколко различни с различни пирамиди.

ПП2: Охх, така като гледам всички сигурно ще са хубави - имат много "мои" аромати, особено в базата.

Ето на този Zen  е имитацията.

http://www.fragrantica.com/perfume/Shiseido/Zen-1499.html

Ето и едно прекрасно да го нарека ревю за него.  Simple Smile Simple Smile

http://aromastilnitsa.blogspot.com/2011/05/zen-shiseido.html

Ох, първо малко ме притесниха тези цитруси във върха, тъй като не съм им голям почитател, но след като прочетох ревюто, се успокоих. Още отсега, само по описанието, мога да кажа, че ще е от "моите" аромати. Ще го пробвам обезателно. Мерси, allforone, винаги много полезна информация даваш!

# 711
  • Мнения: 19
Здравейте момичета, от както чета темата се сдобих с 3 Рефански парфюмчета- Бос Жур, Бърбери Лондон и Уоманити.
Искам да попитам коя е най-добрата имитация на Булгари Жасмин ноар? иЛИ НЯкой близък до него аромат?


Аз съм ползвала Жасмин Ноар на Заг Зодиак и за мен е доста сполучлива имитацията им. 50 мл. е на цена 11.75, а 100 мл. е 19.75 лв. имат мaгазин на Красно село.

# 712
  • Мнения: 202
Ооо, сега ще търся и този Дзен. Най-удобно ще ми е да го издирвам в Пловдив, но не знам там има ли техен магазин - ако някой знае, моля да помага. Allforone, подозирам, че с теб имаме сходни вкусове, защото доста от парфюмите, които ти си препоръчала и харесваш, са ми допадали много и на мен (аз тайничко си воайорствам в темата, дори и да не пиша и попивам, попивам... Simple Smile).

Пробвай го Zen- Sisheido.
Много е специфичен. Това, което ти гарантирам е, че е изключително траен (версията на D&P)- 7-8часа и нагоре. Развива се и не остава незабелязан.




Трудно ми е да опиша точно този аромат- не е сладък, не е и от най-тежките...

Пробвай и ни сподели мнението си.  Simple Smile
определено и аз давам глас за Зен-а-имала съм 3-4 опаковки в оригинал и този е страхотен

# 713
  • Deutschland
  • Мнения: 5 535
Излизaм от мaгaзинa с мууд w32 Мaгнетизъм нa Ескaдa, който не помня дa е коментирaн тук. Спомням си, че в студентските години мaсово си купувaхме от Рефaн някaкъв пaрфюм Венеция, aко го срещнa в списъкa ще си го вземa дa си припомня злaтните безгрижни години Simple Smile

# 714
# 715
  • Deutschland
  • Мнения: 5 535

Бубанка, благодаря. Ще го потърся в Рефан.

Давам отчет за Ескадата. В 12,00 пръснах на китката, а все още го усещам въпреки вече досадната и непоносима хрема. Много наситен и плътен аромат. В първият момент щом пръснах, си помислих...зелено. Оказа се че в състава има зелени листя, босилек и др. Най- силно се усеща сладкият ананас. Харесва ми много и го приемам като новият ми любимец, макар според мен да не му е сезона сега.
За Адикта да кажа. Майка ми се пръсна много рано сутринта преди работа, а преди малко ми каза, че още го усеща, че е прекрасен и че всичките и колежки я питали с какъв парфюм е. И накрая да си помечтая Голден Роуз да направят Муудчета по 50 мл, защото тия 20 ще заминат много бързо  Laughing

# 716
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Като споменахте Адикт, да похваля Рефанския - от 8,30 сутринта съм с него, още го усещам и то доста силно, от 2-3 пръскания, а на шала е все едно съм се пръснала току-що  Peace

Много силно съм се зарибила по тоя Рефан, вляза ли в техен магазин никога не излизам с по-малко от 2 10-милилитрови шишенца, но мноооого трудно ми харесва нещо наистина. В магазина миризмата е ужасно силна, а моя нос е нещо чувствителен и след 2-3 подушвания започвам да не усещам реално ароматите, а само някои нотки от тях и имам десетина (повече, всъщност) неизползваеми шишенца, които се чудя какво да правя  Laughing

# 717
  • Мнения: 1 339
Venezia- L. Biagiotti за съжаление е спряна от Рефан от години.

И аз я харесвах много преди време.

# 718
  • Мнения: 1 339
Да се оплача от един от последните мъжки Рефански аромати Valentino Uomo- Valentino.

Ароматът мисля че е нов не само в Рефан, а и попринцип. Много ми хареса и според мен е особено подходящ за по-зрели мъже, за вечер и т.н. Взех на съпруга ми, както взимам за мен- 2 към 1 или 30мл със 60 капки...Изключително нетраен. Издържа точно 30 мин, през които дори не се усеща отчетливо. Не съм доволна!

# 719
  • софия
  • Мнения: 134
Момичета, мудчетата на Голдън Роуз ли са?Ккъде мога да ги намеря? Имитация ли са?

Общи условия

Активация на акаунт