Частни училища - информативна тема 4

  • 61 900
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • на път
  • Мнения: 2 804
...............

Това желание преподавателите да се подбират според децата е в сферата на научната фантастика.
....

Моят пост е базиран на личен опит. Малкото ми дете е умно, но трудно за работа. Беше профилирано преди постъпването си в първи клас, както и всички нови деца в у-щето. Като резултат децата бяха разделени на 2 много разумно подбрани класа и като състав и като водещи преподаватели.

# 706
  • Мнения: 8 250
 Д_Ива колко са децата в класа на малкото ти дете?

# 707
  • Мнения: X
...............

Това желание преподавателите да се подбират според децата е в сферата на научната фантастика.
....

Моят пост е базиран на личен опит. Малкото ми дете е умно, но трудно за работа. Беше профилирано преди постъпването си в първи клас, както и всички нови деца в у-щето. Като резултат децата бяха разделени на 2 много разумно подбрани класа и като състав и като водещи преподаватели.

Което не означава, че преподавателите са били неизвестни. Било е неизвестно в чии клас ще попадне детето ви. В частния случай говорим само за един ПУК, не за два или три.

П.с. Кое е училището? Ако сте го казали извинете.

Да, това с допълнителните зелени, бели и всякакви училища е важно.

# 708
  • Мнения: 40 944
Аз мисля, че избирайки частно образование за децата се спасяваме от „комплекса“ характерен за родителите разчитащи на ДУ, кой ще води класа. В частните у-ща ние се доверяваме на подбор, профил, вид у-ще, рейтинг и редица други критерии. Там е редно всеки един служител да е профилиран и подбран грижливо, защото за това се плаща и се очаква от тези които си дават парите. Съвсем естествено е в ЧУ преподавателите да се подбират според профила на децата в конкретния клас и е много условно да се анонсират на 100% предварително.

Тази твоя вяра е умилителна Grinning
Особено ми хареса това, да се подбират преподавателите според профила на учениците.

# 709
  • на път
  • Мнения: 2 804
Д_Ива колко са децата в класа на малкото ти дете?

10 (новите деца), а в съседния са 25. Засега е така, но ни казаха че ще има размествания според знание на език, ритъм на усвояване на материала, концентрация и пр. По някои дисциплини децата са организирани в групи от двата класа и сега.

...........
Което не означава, че преподавателите са били неизвестни. Било е неизвестно в чии клас ще попадне детето ви. В частния случай говорим само за един ПУК, не за два или три.
......................

 newsm78 е известни доколкото са известни преподавателите преподаващи в началния курс на обучение (от ПУК до 4 клас включително), има и нови преподаватели назначени от тази есен. Пукът беше един, сега май са два ... не съм се интерисувала. На моето дете се е паднала прекрасна госпожа с опит, която миналата година е водила 2 клас.

# 710
  • Мнения: 847
Посетихме и Увекинд, но въпреки доброто впечатление от собственичките и че по много въпроси, мненията ни съвпадат, това не е нашето училище.

Бихте ли написали защо?

Всичко е доста субективно и човек го разбира едва, когато започне да търси училище за конкретното си дете. Увекинд ми се сториха много по-либерални и адаптивни към нуждите на децата и родителите, толкова, че това ми създаде някакъв дискомфорт. Обичам нещата да са по-точни, по-ясни. Например-допълнителните занимания-какви ще са, по колко, на каква цена-всичко това зависи от желанието на родителите, дали ще се съберат желаещи и няма яснота. Същото е и с храната. Свършват около 16,00ч.Сградата ми се строи хладничка, както и самото и положение. Не видях специализирани кабинети, което за мен лично е важно. Като цяло настроените е много приветливо,но по-скоро приветливо- като в детска градина, а аз търся училище и създаването на едни по-различни навици и отношение.

От друга страна има и много хубави страни-децата прекарват много време на въздух. Имат планина/гора, която започва точно след училището. Имат доста мероприятия извън училището. IB програма в среден курс. Резултатите им са добри. С немски като първи език,което за мен е предимство пред училищата с английски. За това и исках да посетим и Веда, но уви, там май трябва да се започне от детската градина, за да има по-голям шанс за училището им.

Няма да се спирам на всички подробности, защото предполагам всеки родител акцентира на различни въпроси, които го интересуват.

Не мога да кажа нищо лошо като впечатление. Просто не го почувствахме като "нашето" училище, поне не на този етап.

# 711
  • София
  • Мнения: 125
Момичета, с удоволствие ви чета и дори се радвам на споровете ви, мисля, че са много информативни  Peace.

Аз се "оглеждам" за начално училище с немски, тъй като от есента баткото е първокласник, а в момента учи немски в детската градина.

За съжаление вариантите не са много, особено като се вземе предвид, че локацията на Веда и Ерих Кестнер ни е много неудобна, дори и с училищен транспорт. Да не говорим, че не съм изключила напълно и държавно училище, което прави кашата още по-голяма  Laughing.

Това вместо "запис", че ви следя  Hug

# 712
  • на път
  • Мнения: 2 804
......
Тази твоя вяра е умилителна Grinning
Особено ми хареса това, да се подбират преподавателите според профила на учениците.

Това го има и в държавните училища. 21 години съм преподавала в ДУ и там е практика класният да се подбира според нуждите на класа и възможностите на конкретния преподавател (доколкото има избор естествено).

# 713
  • София
  • Мнения: 5 605
Ива, ти за България ли говориш? Аз никога не съм чувала в което и да е училище - ДУ или ЧУ да класният да се подбира според нуждите на класа. Най-малкото физически как се изпълнява не си го представям. Иначе ако някъде има изградена такава работеща практика - моите адмирации.

# 714
  • Мнения: 3 181
Жасмин, аз все пак няма да се увличам и няма да постъпвам "прекрасно" като теб, защото ако  се увлека и искам ще постна личните ти съобщения до мен, които пазя, в които пишеш различно за СС
Различно от кое? Както казах:
aniram*, СС за мен не е идеална, просто е училище, което ме удовлетворява повече от другите съществуващи, които са ми познати (макар и само по прочетено в нета).
А случаят, който така ти се иска да разкажеш, беше разрешен от училищното ръководство - вече децата са в различни класове и така ще бъде, докато завършат.
Въпреки, че още миналата година с тях работи психолог и те се сприятелиха, сега се търсят в междучасията, за да ритат футбол. Това са момчетата - един ден се бият, на другия са първи приятели.
Но в този негативен случай училището имаше позитивна роля.
Аз дори го бях забравила - това са събития от началото на миналата учебна година, когато синът ми беше в ПУК и когато сме си писали с теб.  



Държа да съм точна, писали сме си в началото на миналата календарна година/ средата на февруари/, не учебна, т.е. има няма 5-6 месеца разлика. ЛС бяха инициирани от теб, защото постовете ми за СС бяха потвърдили твои притеснения и подозрения. Страхът е голяма работа, как диктува поведението на хората и им изтрива паметта.

Продължавам да съм на мнение, че политиката на СС е за дистанциране на родителите от учебния процес и показване само на това, което е желано да се види / е, добрите резултати от обучението  не са малко, но за начален курс, по мое мнение има доста по-важни неща/.

Наблюдението през прозорците може да ви даде много интересна и полезна информация Mr. Green, различна от лустрото на открития урок, или някое тържество...

За да мога да си паркирам на спокойствие Winkчесто ходя по-раничко, и виждам интересни неща, и хубави и не толкова хубави Sunglasses.
Има 4 класа ПУК. Освен за класната на сина ми, имам мнение и за още две класни на ПУК Wink+ учителката на ДГ: за едната учителка на ПУК мнението ми е много положително, за другата-неположително. Тази, която ми допада много, и според мен е много мила, обича децата, както и работата си, според друга мама Wink е прекалено мека и недостатъчно строга, въпрос на гледна точка, и нужен подходд към съответните деца.
В случая имаме учителка подходяща за по-чувствителни, добри и неактивни деца. Ето случай, в който учителя може да бъде подбран, според децата. Догодина могат от 4 настоящи ПУК+ още деца за 1 или 2  класа, т.е. от деца за 6 класа, все ще могат да подберат 15 деца, на които да е най-подходяща за класна тази учителка.

# 715
  • Мнения: 3 181
Информацията на лични може да бъде много полезна на други потребители, защото показва друг поглед за СС, не прехваления.
Аз стоя зад думите и името си, а ти?
Аз изнудвам, интересна гледна точка.....кой започна спора и взе да поства емоционално разни неща, аз или ти?
.....както и не знам кой е лудия, определено не съм аз....имах подозрения, но ти ги затвърди с последните си действия.
Скрит текст:
Имам приоятел програмист, направи проверка, само от администратори могат да се получат личните данни, до тук с анонимността във форума.
 Аз скоро ще имам на данните на Жасмин, но няма да ги поствам, само ще и ги изпратя на ЛС Wink

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 23:14 от aniram*

# 716
  • Мнения: 6 323
Много моля да се придържате към темата и да не я превръщате в арена на лични битки!
Скрит текст:
aniram*, обвиненията ви са 100% клевета.
1. Администраторите нямат интерес от личните Ви драми в темата, още по-малко от името Ви, фейсбук профила Ви и т.н.
2. На база единствения идентификатор тук - имейл адреса Ви - няма как да бъде намерен ФБ профила Ви.
3. Както Ви писах и в имейла - дори като администратор, знаейки името и фамилията Ви (след като писахте и докладвахте), не бих могла да открия профила Ви във ФБ (да разбера кой от всичките резултати е) поради изключително многото хора със същото име и фамилия (на латиница и кирилица).
Не одобрявам и смятам за недопустимо публикуването на лични данни тук (вече са изтрити) и гарантирам, че както и да са били достигнати, то това не е било през БГ-Мамма/администратори/модератори.
Няма да толерирам и подобни клевети повече, както и изместване на темата и превръщането и в арена за лични войни.

# 717
  • София
  • Мнения: 10 825
Понеже почти е време за нова тема, моля ако забележите неточности и промени в условията за различните училища, посочени в първия пост да ми пишета лично съобщение. Аз сега ще се опитам да прегледам сайтовете на училищата и да проверя поне таксите дали са същите или има промени.

# 718
  • Мнения: X

Онна за Питагор:

"Годишната такса включва: такса обучение, храна, учебници и учебни пособия и ежедневни извънкласни дейности.

Таксата не включва: задължителна ученическа униформа, транспорт, допълнителни извънучилищни мероприятия – екскурзии, зелени училища, участия в състезания и посещения на културни меропрития.

Годишна такса: 3600 /три хиляди и шестстотин/ евро
На две вноски: два пъти по 1830 /хиляда осемстотин и тридесет/ евро.
На десет равни месечни вноски: десет вноски по 385 /триста осемдесет и пет / евро.

Транспорт 2015/2016 г.
В две посоки:
Годишна такса - 1100 евро с ДДС
На две вноски - 600 евро с ДДС
В една посока:
Годишна такса - 660 евро с ДДС"

Мисля и за СС има разлика, но ще ти кажа цифрите довечера, че записките ми са в къщи.
На Петър Берон са същите условия.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 11:40 от Анонимен

# 719
  • Софето
  • Мнения: 622

Онна за Питагор:

"Годишната такса включва: такса обучение, храна, учебници и учебни пособия и ежедневни извънкласни дейности.

Таксата не включва: задължителна ученическа униформа, транспорт, допълнителни извънучилищни мероприятия – екскурзии, зелени училища, участия в състезания и посещения на културни меропрития.

Годишна такса: 3600 /три хиляди и шестстотин/ евро
На две вноски: два пъти по 1830 /хиляда осемстотин и тридесет/ евро.
На десет равни месечни вноски: десет вноски по 385 /триста осемдесет и пет / евро.

Транспорт 2015/2016 г.
В две посоки:
Годишна такса - 1100 евро с ДДС
На две вноски - 600 евро с ДДС
В една посока:
Годишна такса - 660 евро с ДДС"

Мисля и за СС има разлика, но ще ти кажа цифрите довечера, че записките ми са в къщи.
На Петър Берон са същите условия.

На нас от ПБ ни казаха такса 4000 евро

Светлина  4050 евро

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 11:42 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт