Частни училища - информативна тема 4

  • 61 922
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
.

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 22:10 от Анонимен

# 691
  • Мнения: X
.

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 22:09 от Анонимен

# 692
  • Мнения: 3 181
Жасмин, ти не усети ли преносния смисъл в който съм използвала думата омагьосва?
Да, ПБ е от 1997г.

Е, може да има много желаещи, но мен, СС не ме впечатлиха и недостатъците, които видях, по моите критерии са непростими, т.е. не правя компромиси с тях заради едни добри, отлични успехи в обучението.

И мисля, че родителите може да са умни, но не и информирани напълно, специално за СС.
 
Коментира ли сме/ не помня дали беше в тази тема, или друга/, ти сама казваш, че не можеш да влезеш в училището, дори като родител / да, да страхотен контрол/, но се скриват и прикриват нежелани нещица WinkАко щеш и политиката им за транспорта не ми харесва.


След посещението ми миналата година в СС, и последвалият телефонен разговор иницииран от директорката ли, психоложката ли, така и не конретизира жената, само каза, че е от СС и моето дете е нежелато там, след като пиша негативи в интернет за училището им са ми ''любимци'' Mr. Green ...
В този ред на мисли, дали инфото от родители за СС в публичното пространство може да е обективно, след като има такова следене и контрол от ръководството на училището Mr. Greenне бих казала. След като и родителите нямат свободен достъп до учебния процес, те виждат това, което ръководството иска да видят / е, аз видях повечко от желаното Mr. Green/. В ПБ винаги охраната ме пуска в сградата, след като кажа какво, защо......ако щеш мога и цял ден да си стоя под прозорците и наблюдавам какво се случва......ти в СС дали може да го направиш? Не. Знам, знам, нямаш нужда, всичко е перфектно и идеално, ти си спокойна и сигурна, е, аз не винаги съм, и обичам да следя нещата от близо Wink
И моят пост за СС не е единственият негативен. Да, имат най-добри резултати като ЧУ, но засега.
 ПБ при добро желание можат да ги конкурират успешно, трябват им няколко годинки за смяна на подхода и да започнат и те да си подбират децата.

Жасмин, спри се, не разбираш или не искаш да разбереш?
Пожелавам ти, наистина СС да продължи да е идеалното за теб и децата ти училище, и не се налага да правиш компромиси с децата си, защото СС е по-малкото зло и няма друго подходящо училище Wink/ дано ме разбра, и не тълкуваш пак буквално нещата.
Сигурно и СС е свързано с някой , но не знам дали толкова лесно може да се открие и проследи Sunglassesедва ли някой случаен 1994г е построил, направил ЧУ Wink

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 09:02 от aniram*

# 693
  • София
  • Мнения: 10 825
Под прозорците можеш да стоиш и в Света София. И през оградата можеш да надничаш ако искаш.
Непрекъснато говориш за тази "политика за транспорта" сякаш някой ти е опрял дулото на пистолета в главата да им ползваш транспорта. Като не искаш - не го ползваш. От класа на сина ми има 3 деца, които не ползват транспорт и родителите им ги карат и водят ежедневно.
До преди 4-5 години и в Света София е било доста по-свободно и родителите са влизали в училището когато и както им е удобно (информацията ми е от мои приятели с по-големи, вече завършили деца). Това е променено защото когато всеки ходи когато си иска и когато на него му е удобно се нарушава учебния процес. Отива майката Х защото иска да си обсъди нещо с учителката по математика, ама няма значение, че в момента има час, че този час е дори и с друг клас... все пак тя "има право да наблюдава учебния процес"  Tired

# 694
  • Мнения: X
.

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 22:09 от Анонимен

# 695
  • Мнения: 3 181
Onna-bugeisha, това е повода, а истинската причина едва ли е същата Wink
Едва ли всички родители са толкова несъобразителни, като майката дадена от твоят пример. хората обикновено се обаждат предварително и си организират срещи. Жасмин, каза че родителите на деца в СС са умни, а така описано, не е поведение на умен човек.
В нашето училище чак толкова строг контрол няма и никой не нарушава учебния процес, гаранция...
Базата и местоположението на СС е такава, че трудно мога да наблюдавам случващото в близък план, освен ако не си взема бинокъл. Класните стаи на ПУК гледат към двора, а в двора едва ли ще ме пуснат просто така да си стоя, нали?
Не ми харесва политиката за транспорта, да, аз мога да реша да си карам детето, но повечето родители с тази политика няма да са толкова упорите и твърдоглави като мен и няма да го правят, т.е. ръководството постига желаното.

Жасмин, аз все пак няма да се увличам и няма да постъпвам "прекрасно" като теб, защото ако  се увлека и искам ще постна личните ти съобщения до мен, които пазя, в които пишеш различно за СС Mr. Green, но съм ти обещала и няма да го направя.
Ами, аз мисля, че не веднъж съм писала, че съм ходила да видя СС, защото му се носи славата на най-доброто ЧУ, исках да видя какво и защо е най-доброто, а не за да правя разузнавателно-уличаващи огледи, що за елементарно мислене, Жасмин? Ами имам умно дете, не само твоите са такива, и искам най-доброто за него. Може да имам нещо добро, но защо да не видя и приеманото за най-най, или това е престъпление?
 И за разлика от теб, аз имам смелостта на напиша публично всичко, което мисля, за да бъде полезно то на останалите хора, да бъдат информирани останалите потребителите Mr. Greenне ми плащат за мненията ми, не печеля нищо от инфото, което споделям/ за разлика от някои пишещи оди за СС/.
СС избирали родителите и не ме били харесали, нещо прекали, ако не бях написала негативния пост, ако не го бяха прочели, моят син сигурно щеше да издържи теста и щеше да е при твоите деца.....сама си ми писала на ЛС, че не винаги си подбират децата.
Личното мнение за мен, на непознати хора във форума не ме вълнува, за постната от теб тема, нямам и намерение да я гледам......но ти се изложи и прекали, и ако продължаваш, ще ти постна ЛС.

Не мога да разбера защо, като коментираме училища, ти ме нападаш и обиждаш лично, имах те за по-умен и фин човек. Вдъщност, като се замисля ти си от хората, които нямат лично мнение, а се увличат по масовите настроения, избора на ЧУ и отношението ти към мен го показват.
Отделно и двете реагирахме по един и същи начин в темата за състезанията по математика, относно резултати на децата ни, но ти беше хвалена, а аз порицана, поредното доказателство, че хората не реагират обективно.

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 09:32 от aniram*

# 696
  • Мнения: 8 297
ЕliG аз не споря както и Bliss.
Написах тези постове след като прочетох поста на Bliss  и ми се видя все едно аз съм била на друго място.

Анирам страни са определения като : Най-добро училище.
За мен всеки родител има виждания, те са различни. И ако за моето дете едно училище е добро. то за твоето друго е добро.

Изключително се учудвам на недоверието на някой хора към училище, учители пък и собствените им деца. Ще ходя, да послушвам , наблюдавам и дебна какво се случва Shocked

Другото чудно ми е когато родителите се държат с учителите като техни работодатели Twisted Evil
Затова и на срещата в Питагор не учуди въпроса...Да ни поговорите малко на английски  newsm78

И това непрекъснато разучаване кои учител ще бъде...ами ако учителката забременее или не дай си боже си счупи крак...какво правим местим детето.

За мен е важно моите възгледи, начин и подход към знания и обучение да са сходни с тези на семейството и да прилягат на характера на детето.

# 697
  • Мнения: X
.

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 22:10 от Анонимен

# 698
  • Мнения: 1 347
Въпросът към учителката по английски вероятно е прозвучал неприятно, но аз лично съм се сблъсквала с толкова учители по английски език, които бъкел не знаят, че само неудобството ми пречи да задавам подобни въпроси. Тази есен записах децата на курс по английски в една никак не евтина школа, ще ви падне шапката, ако напиша впоследствие какви неща чух (и даже видях написани) от учителките. Не говоря изобщо за висш пилотаж, а за сериозни грешки в нещата, които преподават на почти начинаещи деца. Свидетел съм била и на нивото, срещу което в СУ се получава тапия за преподаване на АЕ в гимназиална степен, не искам да си представям какво е за начална. В никой случай не приравнявам всички, да не ме разберете погрешно, само уточнявам, че притежанието на диплома за учител по АЕ не само не означава, че си добър учител, но дори не гарантира, че знаеш нещо от езика.
Що се отнася до въпросите за психолога, аз лично много държа да знам какво правят и той, и мед. сестра и други подобни лица в у-ще. Защото те уж винаги изглеждат някъде встрани, а всъщност могат да изиграят значителна роля - както положителна, така и отрицателна.

# 699
  • Мнения: 8 297
 ibm  абсолютно съм съгласна с теб. Има много некадърни хора. Като цяло виждам че Питагор залагат на качествените учители в образованието.
Лично на мен ми се видя странен въпросо/ коментара поради факта, че преди това три пъти повториха,че учителката няма да преподава на ПУК. Лично аз ако се интересувам от нивото - просто бих минала на английски с въпросите. Не бих задала въпроса: Може ли да ни поговорите малко на английски?
Ни и немисля, че идеята на училището е ниво на езика като в другите профилирани училища.

Не, че на учителката по забавна математика не й зададоха още по безумен въпрос...ама някак мина между другото.

В Питагор считам, че срещата трябваше да е в почивен ден. Родителите да бъдат разделени предварително на групи по 10 човека.  Всяка среща да протича около час. 
Да бъде застъпена с по голяма прецизност образователният процес, сигурността в училището както и комуникацията родител - учител.

# 700
  • София
  • Мнения: 121
    Аз пък не считам, че срещата с родителите трябваше да е в почивен ден. В този случай голяма част от родителите щяха да крякнат, че повечето от тях отсъстват през почивните дни от София. Кой на ски, кой на СПА.....То угодия никога няма.

# 701
  • на път
  • Мнения: 2 804
Аз мисля, че избирайки частно образование за децата се спасяваме от „комплекса“ характерен за родителите разчитащи на ДУ, кой ще води класа. В частните у-ща ние се доверяваме на подбор, профил, вид у-ще, рейтинг и редица други критерии. Там е редно всеки един служител да е профилиран и подбран грижливо, защото за това се плаща и се очаква от тези които си дават парите. Съвсем естествено е в ЧУ преподавателите да се подбират според профила на децата в конкретния клас и е много условно да се анонсират на 100% предварително.

# 702
  • Мнения: X
Аз мисля, че избирайки частно образование за децата се спасяваме от „комплекса“ характерен за родителите разчитащи на ДУ, кой ще води класа. В частните у-ща ние се доверяваме на подбор, профил, вид у-ще, рейтинг и редица други критерии. Там е редно всеки един служител да е профилиран и подбран грижливо, защото за това се плаща и се очаква от тези които си дават парите. Съвсем естествено е в ЧУ преподавателите да се подбират според профила на децата в конкретния клас и е много условно да се анонсират на 100% предварително.

Това желание преподавателите да се подбират според децата е в сферата на научната фантастика. Би било много хубаво, но уви не това е причината да не анонсират преподавателите предварително.
След като от нас като родители се очаква в средата на февруари да сме избрали училище (платено имам предвид), то същите тези училища към този момент следва да са готови организационно за да са наясно родителите какво им се предлага и между какви опции избират. И в частния случай говорим за един единствен клас в ПУК.

В конкретни случай за Питагор за мен е възмутително, че има както се оказва не един или двама родители, които са били на индивидуална среща. Аз звънях два пъти. Първия път ми отговориха да звънна по късно за да си уговоря ЛИЧНА  среща с директора. Втория път вече с доста неприятен тон ми обясниха, че индивидуални срещи НЯМА да има (при условие, че вече е имало), а само обща презентация. Това двоен стандарт ли е? Не съм убедена, че впечатленията ми от училището биха били толкова крайно негативни, ако формата на представянето не беше друг.

Определено и нас ни затрудни часа на срещата. При това доста сериозно. Като заинтересовани родители разбира се направихме всичко възможно.

# 703
  • Мнения: 9
На мен ми е любопитно някой, който има наблюдения върху две частни училища, да сравни, че да знам какво толкова изпускам Grinning

Имам. За съжаление, не в една и съща образователна степен. Simple Smile

Едното ми дете е в Питагор. Другото изкара няколко години в Образователни Технологии.

Откъм организация на учебния процес - добре и двете.

Организацията на всичко допълнително, като комуникация с родители, някакви пътувания на децата, допълнителни мероприятия - ОТ са по-добри. В Питагор всеки мейл с дата и час на събитие е предпоследен, винаги може да има промяна, много неща се случват в последния момент. В ОТ такива неща няма. Един мейл: дата, час, място, пуснат достатъчно рано, за да може да планирам - бетон са.

Презентиране. Отделна тема.   Mr. Green В ОТ собственичката обича презентациите до маниакалност. Всеки път като покани родителите на събитие, знам, че ме чакат поне 30 минути щракане на слайдове с вдъхновяващи напътствия. Умереността на Питагор в това отношение ми харесва доста повече.  Mr. Green

По качествено проведено събитие - Питагор нямат равни. С две деца съм изгледала доста детски концерти. Двете събития с участие на децата, които досега видях в Питагор, Коледния концерт и пиесата Вълкът и козлетата, са най-добрите. Артистичност, изпълнение, професионализъм - отличен. В ОТ нещата са малко отбий номер в това отношение, на слайдове наблягат.

Тоалетните в ОТ са перфектни.  Mr. Green

Що се отнася до психотеста, в нашето семейство доста се веселихме с него (за да не употребя по-нецензурна дума Simple Smile)

Нецензурната дума е много уместна за това творение на психологическата мисъл.


За мен е важно моите възгледи, начин и подход към знания и обучение да са сходни с тези на семейството и да прилягат на характера на детето.
И последно, харесвам доказателствата, които дава тази тема (ии не само тя), че хората търсят и намират крайно различни неща в едно и също.

Тези две мнения са много верни.

# 704
  • Мнения: 11 152
Сетих се нещо, което за мен не е маловажно:
зелени училища, ски-училища и т.н. са по желание и във ваканционни дни (за Питагор става дума).

Супер ме дразни изнудването с подобни мероприятия, и не само заради финансовия аспект Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт