Срастване на фалопиева тръба

  • 1 464
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Имах тазово-възпалителна болест на десен яйчник,фалопиеви тръби и матка , предписано ми бе лечение с два вида антибиотици. Болките спряха, но се появиха от ляво. Ходих на контролен преглед. Казаха ми,че не съм се повлияла от антибиотиците и, че имам срастване на лявата тръба. Предписаха ми лекарство за повишаване на имунитета. Та как така не съм се повлияла като ми изчезнаха болките от дясно и в матката и на някоя от вас предписвали ли са ви нещо такова за повишаване на имунитета ? Мисълта за операция ме плаши.

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Навременното и правилно лечение на тазово-възпалителната болест в повечето случаи води до  предотвратяване на усложненията. Без лечение, заболяването  може да хронифицира, което се изразява в увреждане на женските полови органи и техните функции.
Основен  метод на лечение при остра форма на заболяването е назначението на антибиотици.
В случай на усложнения, запушени маточни тръби и при желание за настъпване на бременност, на пациентите се препоръчва ин витро процедура. Начините за установяване проходимостта на тръбите са цветна снимка или хидротубация под ултразвуков контрол.
Най-вероятно са Ви назначили лечение с имуностимулатори с цел общо укрепване на организма.

Поздрави,
Екип на Медицински комплекс "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт