Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 112 561
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 302
ЕЙ всичко ще е наред само тя да се вземе в ръце и да се стегне, да се държи. Сега на мъниците им трябва здрава и стабилна мама, силна, знам колко абсурдно звучи в момента, но това е истината.

# 691
  • Мнения: 54 706
Моето бебе се задържа в мен 6 дни след като ми изтекоха водите.
Правиха ми стероидна терапия и след раждането дишаше самостоятелно.
Кураж на майката! Praynig Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 1 152
Благодаря ви за думите , момичета. Сега ще й ги покажа и ще я окуража. Вчера са й пуснали изследвания и тази сутрин на визитация щели да решат какво да ги правят.
Д-р Кръстева на визитацията предната сутрин е попитала какво ще я правят и е добавила, че е много рано и са малки. Това допълнително я е обезверило. Но аз й казах, че мнението на един лекар не е закон и Божа работа.
Ще й предам всичко, което сте написали.  Hug

# 693
  • Мнения: 302
 Те в Пловдив на  Пещерска ли са там са много добри специалисти.

# 694
  • Мнения: 1 400
Благодаря ви за думите , момичета. Сега ще й ги покажа и ще я окуража. Вчера са й пуснали изследвания и тази сутрин на визитация щели да решат какво да ги правят.
Д-р Кръстева на визитацията предната сутрин е попитала какво ще я правят и е добавила, че е много рано и са малки. Това допълнително я е обезверило. Но аз й казах, че мнението на един лекар не е закон и Божа работа.
Ще й предам всичко, което сте написали.  Hug
А кортикостероиди за разгръщане на дробчетата слагат ли й?

# 695
  • София
  • Мнения: 1 152
Да, слагат й. Днес ще й поставят последната инжекция Б12 и утре ще решават. Още един ден вътре са малките бебоци. Кръстева казала, че поради инфекцията ще ражда естествено, защото има опасност за нея. Бебетата били малки и шансът малък. Тя била приоритет. Това много не го разбрах, но чакаме утре.

Тя духом е много сломена. Пише само за хистология и как да ги изследвали, за да се разбере от къде и каква е инфекцията.

Показах й вашите думи. Благодари ви. Ще пиша пак като имам инфо.  Praynig

# 696
  • Мнения: 1 400
В коя болница е? За съжаление в България вместо да вдъхва кураж, мед. персонал се опитва напълно да сломи майките в такава тежка ситуация. Не разбрах много мотива за естественото раждане. В същата ситуация на мен ми направиха секцио - специално за недоносени това е по-добрият вариант. Намалява вероятността за мозъчни кръвоизливи. А и доколкото разбирам няма естествен родилен процес и ще трябва да го предизвикат, това води до допълнително травмиране.

# 697
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 429
Ще се моля за бебчетата и за майката. Дори да се родят и да са добре, тя пак ще има нужда от подкрепа, защото ще прекарат много време в неонатологията. Hug

Люксен, предай ѝ много сили, прегръдки и кураж и че сме с нея!!

И ни дръж в течение, моля те!

# 698
  • Мнения: 2 617
Дано всичко с жената и бебета е наред. Там са такива, не окуражават особено майките в подобни ситуации, но важното е тя да е силна и мисли положително. Със сигурност е много уплашена, но нека бъде силна. Според мен също СЕКЦИОТО, Би бил по-добрият вариант. Аз също имах проблем и раждах там, доволна съм от всичко, но наистина никой не ти дава допълнителни „сили” и кураж.

# 699
  • Мнения: 6 604
Когато аз раждах моята недоносена дъщеря също исках секцио. Но доктоа, който ме изражда ми заяви " Не си ти тази, която решава!😲"
Според мен я беше отписал и с цел моето по- бързо възстановяване искаше да е естествено раждане.  А тя беше и седалищно. Да събере повече мнения твоята приятелка. Това е моя съвет. Все пак са две бебетата.
Стискам палци!

# 700
  • Мнения: 54 706
И аз исках секцио, ама не ме огря.
Но за близнаци мисля, че е по-добрият вариант по принцип.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 152
В коя болница е? За съжаление в България вместо да вдъхва кураж, мед. персонал се опитва напълно да сломи майките в такава тежка ситуация. Не разбрах много мотива за естественото раждане. В същата ситуация на мен ми направиха секцио - специално за недоносени това е по-добрият вариант. Намалява вероятността за мозъчни кръвоизливи. А и доколкото разбирам няма естествен родилен процес и ще трябва да го предизвикат, това води до допълнително травмиране.

В майчин дом София е. На вечерната визитация лекарят казал, че ще правят секцио по протокол утре. Тя е още по-объркана, защото всеки който минава казва различни неща. И й казват просто : Правим най-доброто за теб, и това е. Казали са й, че утре ще е раждането. Показвам й всичко, което ми пишете, за да й вдъхна кураж и сили, но не знам дали успявам. Това е единственото, което мога да направя, защото съм безсилна и нямам опит. В инвитро, проблемо забременяване и проблемна бременност - мога да дам мнение, но в нейния случай нищо не знам, а искам някак да й бъда в помощ и да знам какво да й пиша.

Аз вярвам, че децата имат шанс. Благодаря ви, момичета. Hug Ще пиша допълнително утре, когато имам инфо от нея. Дори не мога да и предствавя ужаса, който изпитва и въобще всичко... Sad

# 702
  • Мнения: 54 706
Щом е с инфекция, наистина е по-добре за децата да ги вадят.
Успокой я и ѝ кажи, че бебетата имат шансове, да не се отчайва, защото не е добре за тях, те усещат.
Успех! Hug Hug Hug
И пиши как са.

# 703
  • Мнения: 1 400
Е, то има ли пукнат мехур без инфекция, освен в случаите, когато е пролабирал? И все пак някои жени ги оставят дори седмици, следят се кръвните показатели на майката и тоновете на бебето. Но не и в държавните болници - там индивидуалния случай няма значение, всичко е под общ график и знаменател. Дано да имат късмет мъничетата. Добре, че поне ще е секцио. Защо за по сигурно не си избере лекар за раждането. Аз така направих, за да няма изненади.

# 704
  • Мнения: 54 706
Има. Аз нямах инфекция. Следяха ми всеки ден показателите и целта беше да се задържи бебето максимално дълго. Обаче на шестия ден започна родова дейност и докторите решиха, че няма смисъл да се спира започнало раждане.
В държавна болница бях, но преди 18 години.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт