Защо всички им носят шоколад???

  • 1 934
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 625
   Има толкова много вредни неща,които не е хубаво да ядат децата ни,дали самите ние им осигуряваме правилно и здравословно хранене,едва ли?!
  В кряа на краищата ,нищо няма да им стане да хапнат шоколадче от време на време Naughty
  Освен това не мисля,че е удачно да кажа на някой какво да носи,по-скоро повтарям "не носете нищо"

# 46
  • Мнения: 1 413
Хи,хи а аз се обвинявах, че ние сме такива родители-егоисти, които изяждат на децата си шоколадите Laughing
Честно казано качеството на повечето плодове е толкова лошо, че едва ли са много полезни и те. Категорично предпочитам шоколада пред зрънчо и подобни тестени, по-добре да дам две парчета шоколад отколкото вафла, солети или зрънчо. Натуралните сокове пък ги отричам напълно, натурален е компота от джанката в градината, който си го пием всяка вечер.
Доколкото схващам въпросът на да-бо по-скоро е защо бабите превръщат шоколада в награда... в случая трябва да се говори с бабите.
А шоколадът е прекрасно нещо - обожавам го...щом го ям, как да го забраня на децата си!

# 47
  • Мнения: 46
Д-р Спок казва,че шоколада е прекрасна храна за децата,с мярка разбира се.Опасен е за майките,защото дебелеят hahaha

# 48
  • Мнения: 4 965
Честно казано, не ограничавам никого какво да носи на децата. Просто после преценявам какво и колко да им дам  Naughty.
Предпочитам да им носят сокчета и плодове (направо се побъркват като видят банани и мандарини - много обичат), но и за другите неща благодаря, казвам, че не са яли още и ги прибирам.
Солетки и бисквитки давам, гризинки и подобни - много рядко - ако някой ги почерпи. Желирани "гадости", консерванти и т.н. - не. Шоколад им давам по 1-2 блокчета, ако някой им е подарил или за десерт. Дори детски шоколад им купувам самата аз и им давам по мъничко. Сега тичат много и имат нужда от енергия. Шоколадът е за предпочитане пред разни вафли, пасти, сметанови кремчета (напоследък са напускали едни такива) и т.н.
Аз самата умирам за шоколад - няма ден, в който да не съм изяла поне няколко блокчета  Embarassed -действа ми много тонизиращо. А и според учените предпазва от рак и от депресия  newsm78.
Наистина, друг е въпросът, когато храната се превърне в средство за награда или начин да накараме децата да направят нещо  #Crazy. Чуждите хора, които виждат рядко децата, го правят, за да ги зарадват и не е редно да им се прави забележка за това. Аз лично нося шоколад само на по-големи деца, а и при това рядко - ако са ми близки и знам, че родителите им нямат нищо против. Предпочитам да занеса някаква дребна играчка или дрешка (една фланелка, примерно, не е много по-скъпа от един хубав "марков" шоколад) и една кутия сок. Бабите обаче са много трудни в това отношение. Майка ми упорито им купуваше шоколади доста време, докато й обясних, че те само ги опитват, а аз ги изяждам и ми влияе зле на фигурата  #Cussing out. От тогава носи сокове, плодове, млека и т.н. Свекито от дума не разбира, но тя рядко вижда децата и е на принципа "да ги натъпча хубаво, че да ме обичат повече" - с нея сме се разбрали, че може да дава каквото реши (кремове, кисели, бисквити, кюфтета, супи и т.н. - приготвени от нея, но не и шоколад - особено в промишлени количества). Редовно, като ги вземем, имат шоколад по устата, а тя се оправдава, че им е дала само по 1 бонбонче  #2gunfire, ама това не значи да й забраня да вижда децата.
А и аз достатъчно плодове, зеленчуци и други полезни неща им давам. Нямам желание да съм чак такава светица  Praynig.

# 49
  • Мнения: 2 241
Нямам нищо против шоколада - и ние купуваме, и хората носят. Ники си има автокоректив - изяжда по 2-3 парченца и никога не прекалява, не се е налагало да му крия шоколадите. Котират се добре и шоколадовите мечета и яйца. Виж по-скоро се ядосвам на вафлите, защото никой не ги яде и сигурно стотина така се въргалят.
Никога не би ми хрумнало обаче да нареждам на гостите (пък били те и баби и лели) какво да му носят - сама преценявам дали да му го дам нещото и кога.
За плодовете е ясно, че са полезни, а и Ники много ги обича, така че вкъщи винаги има поне 2-3 вида, но не мисля, че би се зарадвал всъщност, ако му ги донесат гости, те са от рутината на ежедневието Grinning

# 50
  • Мнения: 17 407
Не виждам проблем, нека да носят Peace Дъщеря ми яде всеки ден по 2-3 парченца натурален. Как да я лишавам, като самите ние с баща и обожаваме шоколад?! КАто беше по- малка се криехме, ама сега  надушва Mr. Green Яде достатъчно плодове, не ме притеснява шоколада.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 828
Ми то и на мен да ми подарят ябълки по какъвто и да е повод и на мен няма да ми е приятно, нито пък ще го счета за подарък  #Crazy
Какво пък толкова, донесъл човекът шоколад, да не е отрова, пък и нали не е всеки ден  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт