Работа, CV-та, HR-и, съвети - 39-та тема

  • 99 385
  • 740
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 38 537
Що се отнася до "картинки" - харесва ми СВ с лога на големи марки.

# 376
  • Мнения: 9 050
Няма да цитирам, че трябва да изцитирам цялата предна страница, но като цяло Защо ме търсиш?, имам чувството че бонбон се е преименувала.

Не е важно оформлението, стига фона и цвета на буквите да не създават някаква напълно нечетима и напрягаща зрението картинка. Можеш да си оформиш CV-то както си искаш. Защото аз поне не наемам дизайнери и не гледам оформления. Чета информация. И ако тя е качествена и е представена в лесно четим вид, това е правилното CV, независимо дали е на сив, розов фон или е изпратено в плик, принтирано на ароматизирана хартия.

Винаги давам един съвет. Като си напишете CV-то, дайте го на някой страничен човек да го прочете. Ако не успее да извади същественото за минута, преглеждайки го по диагонал, то това CV има нужда от преработка. Защото средно по около минута отделяме ние на първия груб преглед.

И да, понякога такива като нас за минута преглед решават "съдбата и хляба" на кандидатите. Такава професия сме си избрали. Тя си има плюсове и много, много минуси. Но най-важното - тя е достъпна за всеки. Ако на някой му се струва по-готино да е от страната на HR-а, ми да стане HR. Няколко дами в темата споделиха как се е променило виждането им и за CV-та и за кандидати, когато им се е наложило да застанат от другата страна и да си наемат те хора.

Но ние също кандидатстваме за работа и също пишем CV-та. Нас не ни наемат по някакъв друг, по-специален начин. И може би затова съветите, които можем да дадем, биха могли да са полезни. Защото ние сме винаги и от двете страни.

# 377
  • Мнения: 3 916
Чудесно, ZinaSt. Не успях да схвана къде е новото, в това, което каза обаче. В смисъл подочували сме ги и ние тези неща.
Нямам никакви възражения към казаното.

Скромната ми мисъл беше, че не е нужно CV-то да е пълно с излишни картинки, да ползва Segoe script и т.н., за да се отличи малко от малко. Но щом ви харесват темплейтите от интернет - ваша воля.  Peace

Впрочем аз съм преименуван потребител, да. Но не от "бонбон" или както там го каза. Аз съм Стефка. Някои потребители ме знаят точно със собственото ми име. Радвам се да се запознаем. Дет' се вика... за мен е удоволствие, за теб е чест!  Wink Laughing

На мен лично не ми се става HR. Но понякога си мисля, че би било интересно, да. Имам удивителен усет за хората. Пряма съм, умна съм и да, мога да ти взема професията докато си поемаш дъх. След което ще я сдъвча и изплюя докато издишаш.
Пак да повторя - нищо лично.  Joy

# 378
  • Мнения: 3 331
 
Няма да цитирам, че трябва да изцитирам цялата предна страница, но като цяло Защо ме търсиш?, имам чувството че бонбон се е преименувала.

Не е важно оформлението, стига фона и цвета на буквите да не създават някаква напълно нечетима и напрягаща зрението картинка. Можеш да си оформиш CV-то както си искаш. Защото аз поне не наемам дизайнери и не гледам оформления. Чета информация. И ако тя е качествена и е представена в лесно четим вид, това е правилното CV, независимо дали е на сив, розов фон или е изпратено в плик, принтирано на ароматизирана хартия.

Винаги давам един съвет. Като си напишете CV-то, дайте го на някой страничен човек да го прочете. Ако не успее да извади същественото за минута, преглеждайки го по диагонал, то това CV има нужда от преработка. Защото средно по около минута отделяме ние на първия груб преглед.

И да, понякога такива като нас за минута преглед решават "съдбата и хляба" на кандидатите. Такава професия сме си избрали. Тя си има плюсове и много, много минуси. Но най-важното - тя е достъпна за всеки. Ако на някой му се струва по-готино да е от страната на HR-а, ми да стане HR. Няколко дами в темата споделиха как се е променило виждането им и за CV-та и за кандидати, когато им се е наложило да застанат от другата страна и да си наемат те хора.

Но ние също кандидатстваме за работа и също пишем CV-та. Нас не ни наемат по някакъв друг, по-специален начин. И може би затова съветите, които можем да дадем, биха могли да са полезни. Защото ние сме винаги и от двете страни.
Много точно казано.
 Peace

# 379
  • Мнения: 3 916
Отдавна съм забелязала, че в подобни теми освен хората, наистина нуждаещи се от конкретен съвет, влизат и други. Една особена смеска от такива, който не пропускат да отбележат, че са И работодатели.  Wink Много коректни обикновено. Начетени и разумни в подбора на свои служители. Пък странно що така все още търсят персонал... Още по-странно е какво дирят в темата за съвети.

Но както и да е. Аз самата също съм не за тук предвид, че пък работя. Моето оправдание е - искам да си сменя работата. Интересувам се от агенции. Намирала съм полезни съвети понякога тук. Макар и да не пиша винаги (и Слава Богу ще кажете, знам). А вашето оправдание какво е, уважаеми работодателКи? Реторичен въпрос.

Но тук действително има хора без работа от много време. И вие намирате за полезно да ги посъветвате да дърпат стандартни сиви темплейти, смятайки, че обратното е "картинки"? И винаги, ах да... ей така между другото упоменавате как сте И работодатели. Да, разбира се.  Wink

Единствено Red Velvet се включва доколкото може жената с добронамереност без парадиране.

И очаквате аз да си затрайкам и ръкопляскам? Момичета... моля ви се... Wink

# 380
  • София
  • Мнения: 6 219
Извинявай, обаче не разбирам защо се опитваш да се заяждаш.
Хората питат, а дамите, които работят по проблема "наемане" отговарят.
И това е вече години в тази тема. Аз съм тук мисля от 2010 г. и ми е интересно да чета. Интересно ми е до момента, в който не се появи някой много наежен и не разгони съфорумките, които дават някакви съвети. Приемем, че техните съвети не са най-адекватните в абсолютно всички случаи, но надали някой разчита на 100% адекватност във форум.

# 381
  • София
  • Мнения: 38 537
И аз се чудя на тона на Защо?, но реших да си замълча.

"След което ще я сдъвча и изплюя докато издишаш."  Shocked

# 382
  • Мнения: X
Отдавна съм забелязала, че в подобни теми освен хората, наистина нуждаещи се от конкретен съвет, влизат и други. Една особена смеска от такива, който не пропускат да отбележат, че са И работодатели.  Wink Много коректни обикновено. Начетени и разумни в подбора на свои служители. Пък странно що така все още търсят персонал... Още по-странно е какво дирят в темата за съвети.
Извън заядливо-назидателния тон, който взе темата, съгласна съм с този абзац. И се чудя - има в темите (не само тази) търсещи работа. Има и работодатели, които дават акъл. Тези работодатели поради каква причина не наемат някого от търсещите, не сте ли се чудили?  newsm78 Разбира се, ако не търсят човек, е нормално. Но за едни 2-3 години на всяка фирма с поне 5 човека персонал й се налага да смени човек. Ето, Дадос се скъсва да търси работа - и в цялата БГ-мамма няма една жена-шефка да се заинтересува от възможностите й?

# 383
  • Мнения: 9 050
Защо ме търсиш?, Моля да ме извиниш, ако по някакъв начин съм засегнала себечувствието ти. Било е неволно със сигурност.

Определено ми даде тема за размисъл. Дали ако сдъвчеш и изплюеш всички HR-и, най-накрая ще попаднеш на някой, който разбира от нешлифовани диаманти? Може би. Желая ти успех.

# 384
  • София
  • Мнения: 38 537
Излизат някои предложения и от тази тема, стига да знаеш как да ги търсиш.

# 385
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз ако съм на мястото на работодател не бих споделила информация кого съм наела. Форумът не е джобс.бг и всичко отвъд споделянето на опит би следвало да става на ЛС. А ЛС затова са лични, за да не се развяват из която и да е тема.

# 386
  • Мнения: 3 916
Защо ме търсиш?, Моля да ме извиниш, ако по някакъв начин съм засегнала себечувствието ти. Било е неволно със сигурност.

Определено ми даде тема за размисъл. Дали ако сдъвчеш и изплюеш всички HR-и, най-накрая ще попаднеш на някой, който разбира от нешлифовани диаманти? Може би. Желая ти успех.

Казва се "самочувствие". Останалото няма да взема под внимание - ниска ми идва топката нещо.  Wink
Успех. Изчезвам, за да да не развалям темата. Не съм ОК с това да приема, че всевъзможни хора, окичили се с маркировката HR-и и "работодатели", говорят необмислени неща. Не съм от паството, което ще викне "алилуя" след всеки техен пост.
Успех и на теб с намирането на служители.  Wink

# 387
  • Мнения: 9 050
Нали не мислиш, че не знам какво е самочувствие и какво е себечувствие? Умишлено съм използвала точно тази дума. Не е нужно да ме разбираш.

# 388
  • Мнения: 3 420
Добро утро! Записвам се в темата след повече от тригодишно отсъствие. Взех решение да напусна сегашната си работа /отлична като заплащане и работно време/, т.к. психическия натиск е огромен. Не говоря за обем работа / от работа не се страхувам/, а като отношение на шефката към служителите. Готова съм да работя за по-ниска заплата, тъй като съм наясно, че сегашната е висока за сектора и годините опит, които имам. С работното време обаче компромис не мога да направя. Започнам търсенето Simple Smile Стиснете ми едни палци.  Praynig Успех на всички търсещи!

# 389
  • Мнения: 1 446
Какво значи впечатляващо и хващащо окото? Нали се пишат в европейски формат, който си е един и същ, т.е. всяка автобиография изглежда по един и същи начин, с изключение на информацията в нея.


Aз не препоръчвам Евопейския формат. И далеч не трябва всички автобиографии да са в него.

Хубаво е да е една страница.  Peace При невъзможност това да стане,поне да няма излишни неща.

НО аз автобиографиите гледам само на колеги,когато търся стажант, асистент или колега за отдела. Иначе гледам само какъв е опита. Но това съм аз. Всички колеги са различни.

Общи условия

Активация на акаунт