Плашите ли детето с баща му ?

  • 2 683
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 569
Имам предвид изказвания от сорта "Чуваш ли какво ти казвам? Аааааа довечера ще кажа на баща какви ги вършиш."

Правите ли го и смятате ли, че е правилно?

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Не си позволявам....но свекърва ми постоянно го плаши с тати ooooh!защото тати е по строг/е то трябва да има и такъв/ама не е редно...........тати да не е звяр. #Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 551
Хващам се ,че го правя понякога,но се е случвало в моменти в които ме е вбесил баткото и нищо друго не помага.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз:
 - Яж и ме слушай, че ще се обадя на баща ти!  smile3508
Тя:
 - Обади му сеееее  smile3533, той ме обича и нищо няма да ми нарави  smile3534



А този вариант дп:

Той (мъж ми):
 - Не прави така, че ядосваш майка ти!  Close

Е - как ти се струва това?  Thinking

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Точно по описания начин не, но баща им е последна инстанция и там нещата не подлежат на обжалване. Последен пример - малкия не иска да спи и прави кълбо напред - кълбо назад - кълбо напред - кълбо назад в леглото си /само за протокола - спи на втори етаж/ и това го виждам, след като 3 пъти съм казала "заспивай". Е, писна ми и му казах "стани, обуй си пантофите и иди да обясниш на баща си защо съм те изпратила". Следват молби, вопли, стенания. Отиде, защото аз не отстъпих. Баща му го изслуша, попита го "не си уморен значи?". "Да", отговори момъкът от-немай-къде. Последваха 20 лицеви опори, 20 клека и още 20 лицеви опори. После заспа за 10 минути. Е, аз те такова не мога да измисля, а дори и да измисля, никой няма да се впечатли. Затова опираме до баща им.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Абе то да плаша, ама като аз съм по-страшната Mr. Green

Не, не го правя и не мисля, че е правилно. И без това татковците прекарват по-малко време с децата си, та ако почним да ги ползваме и като страшилища...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Да, големия го плаша ежедневно. Върши работа понякога.

# 7
  • Мнения: 1 134
Не. Не смятам, че е редно да се плаши с каквото и да било едно дете, какво остава с някой от родителите. Използвам неща от рода: да изненадаме тате; да го зарадваме; да не го разочароваме и пр. в зависимост от ситуацията.

# 8
  • Мнения: 1 413
Дара, ще ме умориш от смях Party Joy Party вашият тати е страшен! Ще предам на нашия тоя номер, щото и нашето дребното не заспива лесно!
А по темата - по-скоро казвам: това тате не разрешава!  Stop Защото на мен до такава степен са се научили да ми вадят душата с памук, че нищо не им отказвам. Embarassed Е, почти...

# 9
  • Мнения: 7 821
Не, не го правя. Но свекър ми непрекъснато ми обяснява, че трябва да го правя защото така се градял "бащински авторитет"  Shocked Rolling Eyes Shocked . Обаче за какво да плаша децата с баща им като той не се кара и не ги наказва, а си играе с тях и понеже го виждат за малко е склонен да им отстъпва  newsm78 . В редките случаи когато избухва те го гледат като втрещени. Виж мен често ме виждат да яхам метлата  Wink.

# 10
  • Мнения: 46 511
Не, обаче баща й я плаши с мен  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: X
Ня плаша - аз съм страшната вкъщи Mr. Green

Освен това родителите не са плашила, не ми харесва този начин на възпитание.

Но се случва да кажа: не пипай това, защото е на баща ти, остави онова, че на тати му трябва, дай телефона, че като се обади тати....

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Да, плаша я.
Вкъщи само той и се кара, аз - не. Така сме си решили и го спазваме. На мен ми се качва на главата и понякога полагам неимоверни усилия да не и повиша тон, но...баща и и се кара само.

# 13
  • Мнения: 3 569
Но свекър ми непрекъснато ми обяснява, че трябва да го правя защото така се градял "бащински авторитет"  Shocked Rolling Eyes Shocked .

И се подбива майчинския...

Затова не съм фен на този метод. Не сме опрели дотам, Марианчето е още малка, за да бъде заплашвана с мен, но ми се струва, че е грешна тази концепция. Имам роднини, които процедират така с двамата си синове. Бащата е плашилото, а майката я нямат за нищо. Отебават я отвсякъде. Е къде е нейния авторитет питам аз... newsm78 Няма такъв...

# 14
  • София
  • Мнения: 4 867
не, не плаша децата с татко им. чувам обаче, че се случва някой да ги плаши с мен  Mr. Green
в нашата къща аз съм лошото ченге - следя всички да са по леглата навреме, да не ядат солети преди вечеря и мръсните чорапи да попадат директно където им е мястото. абе направо съм убиец на всички малки радости в живота!
 Joy

# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 Мъжът ми ги плаши с мен - "сега ще видиш като си дойде майка ти..."  Sad
 
  Майка ми и баща ми по същият начин - "Бързо да подредим, че мама сега ще си дойде..."  и децата се строяват в две редици и подреждат.  Sad

# 16
  • Мнения: 7 821
Но свекър ми непрекъснато ми обяснява, че трябва да го правя защото така се градял "бащински авторитет"  Shocked Rolling Eyes Shocked .

И се подбива майчинския...

Затова не съм фен на този метод. Не сме опрели дотам, Марианчето е още малка, за да бъде заплашвана с мен, но ми се струва, че е грешна тази концепция. Имам роднини, които процедират така с двамата си синове. Бащата е плашилото, а майката я нямат за нищо. Отебават я отвсякъде. Е къде е нейния авторитет питам аз... newsm78 Няма такъв...


Според мен това е някакъв остатък от патриархалното общество. Но то "насила хубост не става", ние в къщи като нямаме подобни отношения помежду си как изкуствено да ги създам за децата. А и авторитета и уважението е нещо което човек сам създава, не мога аз да градя нещо, за което таткото сам трябва да се грижи.
Иначе аз съм доста властна и няма начин някой да ми подбие авторитета.

# 17
  • Мнения: 1 840
Не, не ги плаша с баща им, вкъщи аз съм плашилото.

# 18
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не, не плаша с баща й, но използвам близки подходи като: "  Като се прибере баща ти, ще го питаме дали позволява ..."

# 19
  • Мнения: 3 153
Не бих го плашила с баща му, по-скоро татко му би го заплашл с мен:))))))))))))))
Малкият вече и без тва е наясно, че у нас аз съм дЗверо;)

# 20
  • Мнения: 7 837
И аз познавам един баща, който си плаши момиченцето с майка й. Последно чух нещо от рода - "Не го прави това, че като дойде майка ти и двамата ще си отнесем боя"   Crazy

Самуил е още малък, но пък баща му често му повтаря "Слушай майка си"  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 39 759
О, да, признавам си. От време на време казвам "ще се обадя на баща ти". Обикновено има кратък ефект Simple Smile
Аз си мислех, че аз съм по-страшната вкъщи, ама знам ли...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не я плаша, не ми харесва да си плаша детето с най-любимите му, има други начини за респект и уважение или поне тъй си мисля, щото ми е малко и неразбиращо  детето.  Обаче с мен плашат, тоест закани от типа "Ще дойде оная и ще се развика.." и детето казва "мама".  Embarassed
Не ми харесва тази идеология!

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Не. Никога не съм го плашила с баща му. Но моят мъж поначало е много мек с Иво. Изобщо не става за плашило.
Но дори и да не беше такъв-не бих плашила детето си  с него. На времето майка ми редовно плашеше мен и сестра ми с баща ни. Той пък се беше вживял в ролята на страшилището. С ръка на сърце признавам, че докато не се измъкнах от "родното гнездо" и не се заселих да студентствам в София изпитвах респект, граничещ с лек страх от баща ми.

# 24
  • Мнения: 2 978
Ами да..
- "Сега като се прибере тати, ще му кажа, че не си слушала мама изобщо"..това е най - употребяваният израз от мен Embarassed

Признавам си, че го правя понякога...не ми харесва, но когато се ядосам не мога да прехвърля цялата информация за това,  кой метод е най - добър за прилагане от всичките книги дето съм изчела хаха....Mr. Green

Иначе моите и на половинката родители използват този метод....мама и тате не дават това или онова newsm78...все ние не даваме, а те са добрите Crazy

# 25
  • Мнения: 3 089
не бих направила подобно нещо.
но сега така говоря. питайте ме пак след някой-друг месец Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 877
Не. Да плаша детето с баща му означава, че не мога сама да се справя. Хайде де! То не че винаги се справям, ама когато съм на път да си изпусна нервите, плаша така: "Внимавай, защото ще се ядосам и ще се разсърдя". Действа безотказно общо взето, тя така или иначе мен най-много слуша.

# 27
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не но сигурно скоро мъжът ми ще я плаши с мен  #Cussing out

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Моят мъж вика: Ти на плашило ме направи!

Ама само от него има страх и той е авторитета, майка и пасти да яде...

# 29
  • Мнения: 35 961
изпуска ми се понякога от устата, но подозирам, че е от моите първи седем  Embarassed
старая се да не го правя  Naughty
... и у дома само аз викам, той - никога, за това
Ня плаша - аз съм страшната вкъщи Mr. Green

# 30
  • Мнения: 122

И се подбива майчинския...
Затова не съм фен на този метод. Не сме опрели дотам, Марианчето е още малка, за да бъде заплашвана с мен, но ми се струва, че е грешна тази концепция. Имам роднини, които процедират така с двамата си синове. Бащата е плашилото, а майката я нямат за нищо. Отебават я отвсякъде. Е къде е нейния авторитет питам аз... newsm78 Няма такъв...

Цитат

Пере,предполагам си чувал за психологическия метод в полицията за "добрия" и "лошия" полицай?На същия този принцип се гради и "ще кажа на баща ти и ще..." Simple Smile
Аз лично не одобрявам този метод,а и не ми е необходим( и така съм си доста страшна:)Simple SmileSimple Smile );смятам ,че има хиляди други начини  човек да се "пребори" с наследниците!
У дома често казвам:"там където ти отиваш,аз вече съм минала и съм наясно какво се случва"Simple Smile

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не, те са на татко принцеските. И те безпогрешно го усещат.
Обикновено те използват репликата "Пък ти ще видиш като кажа на тати..."
Заплахата за намеса на "великите сили", независимо дали това е бащата или майката, показва безсилие. То не че съм много силна де Wink, просто няма с какво да ги заплаша.
Дени беше на малко над 2г, когато и казах, че ще дойде Баба Яга, а тя ми вика "Къде я, искам да я видя".
А уплаши я де!

# 32
  • Мнения: 1 761
Децата,които са наплашени, като порастнат имат проблеми в общуването с родителите.Струва ми се много глупаво и примитивно да плаша когото и да било с най-близките му,особено пък дете.Има по-разумни и по-ефективни методи за изграждане на авторитет.Но изискват повече усилия от страна на родителите.....

# 33
  • Мнения: 1 645
Не, не го плаша със баща му.
При нас става обратното Mr. Green
В къщи аз съм ,как да го кажа - Гестапо.

# 34
  • Мнения: 1 866
Никога. Нито пък обратното. Гледаме винаги да сме на една и съща позиция с таткото и няма по-страшен. Даже бих казала, че на мен търпението ми се изчерпва доста по-бързо и отрязвам по-бързо квитанциите като има капризи. Случва ни се обаче, ако единият се занимава с дъщеря ни и тя например започне да му се качва на главата и той вземе да губи търпение, другият да се намеси, за да успокои топката и да разсее детето, за да не се стига до ексцесии. На мен ми се е случвало специално да казвам на дъщеря ми нещо от рода: " не тормози така татко, той е толкова добър с теб, бъди добра и ти с него" (дъщеря ми често се опитва да се качи на главата на баща си Grinning) Съвсем различно е от заплахата, но не знам дали е правилно и дали дъщеря ми разбира това което се опитвам да кажа.

# 35
  • Мнения: 1 608
Не го плаша, но възпитавам така че да има респект.

# 36
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Не ,не плаша нито с таткото нито с някой друг. Случва ми се обаче да се разкрещя ,което също не ми харесва  Embarassed Confused

# 37
  • Мнения: 3 405
Той нашия татко е един страшен Mr. Green С нищо не сме  плашили детето, но то си е малко страхливичко поначало Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 611
Не го плаша с нищо- нито с баща му (дори и да се пробвам, май- много да ми се изсмee, щото в къщи само аз повишавам тон), нито с разни чудовища и други подобни (това пък ми се струва абсолютно неуместно). Успявам обаче да го изнудя- я с добро (обещавам му нещо хубаво), я с лошо ( "да взема ли капките за очи?").
Мен са ме плашили с баща ми, ама той си беше и страшничък. Имам предвид, че хем ми се караше, хем ме и потупваше. Ама факт е, че не само не съм била никога близка с него ми и сериозно ми беше взел страха.
Това определено ми се е отразило....  Tired

# 39
  • София
  • Мнения: 39 759
Ех признах си, че от време на време казвам "ще се обадя на баща ти" и сега ще излезе, че детето ми кат порасне ша има проблеми с общуването с нас Simple Smile Не мисля.

Явно трее го заплашвам, че ша му откъсне главата, че да стане така Simple Smile Ама ние сме мухички Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 264
Не ги плаша с баща им , щото аз съм лошата в къщи и ги плащат с мен  smile3506

# 41
  • Мнения: 4 155
Налага ми се, макар, че вместо да го плаша казвам на таткото и той се обажда по телефона.
Понякога малкия не мирясва каквото и да правя. И да крещя и да викам и да наказвам. Той си знае своето. А когато тати каже нещо го прави веднага. Доста е див.

# 42
  • Мнения: 2 978
Ех признах си, че от време на време казвам "ще се обадя на баща ти" и сега ще излезе, че детето ми кат порасне ша има проблеми с общуването с нас Simple Smile Не мисля.

Явно трее го заплашвам, че ша му откъсне главата, че да стане така Simple Smile Ама ние сме мухички Simple Smile

И аз си признах...сега ще ида да се  Banghead
"куха лейка".... smile3502

# 43
  • Мнения: 625
          У дома аз съм страшната Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 077
нивгаш! Grinning

таткото си е татко, не е плашило.
Но аз изобщо и не плаша детето с нищо.
Някой и беше споменал нещо за баба Меца. Две вечери ме пита дали баба Меца ще идва? Mr. Green... та се наложи да обяснавам, че ако баба Меца идва, то ще е на гости с мечетата да пием чай с мед и да я черпим с круши. Даже я вкарах в приказката за черевната шапчица и там ЧШ и дава круши, бонбони идр. таксива за малките мечета.  Flutter

по темата - самият татко никога не е плашил детето. Grinning

# 45
  • Мнения: 1 258
Оооо,чувала съм го това много често по площадките.И винаги съм се чудела.Защото това е,според мен,много елементарно измиване на ръце,когато не можем да се справим с проблем.А и то според мен е без особен продължителен ефект.

# 46
  • Мнения: 7 474
Не , нея плаша -нашия татко просто е толкова мек, че не може и да и се скара. Все още ползваме Торбалан за тази цел.   Но мен ме плашеха с баща ми, което беше живо безобразие, защото те отдалечава от родителя-"плашило".

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
С нищо не я плашим Дариа и с никой...

Но пък ако аз съм наблизо, а тя отказва да направи нещо - винаги ме викат на помощ. Не знам как съм го постигнала това, защото както и друг път съм споменавала - никога не съм я удряла, не съм й викала, не съм я наказвала... но кажа ли нещо - става.  Naughty

Ааааааа - онзи ден баща й каза нещо от сорта: "Край тати, мама се прибра - спирай се вече."  Blush

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
НЕ, никога! В нашето семейство тотко не е страшилище. Не ползваме и мечки, баби яги, торбалани или нещо подобно. Детето трябва да възприема родителя като авторитет, а не да се чудим с какво да го сплашим за да ни слуша и уважава. Ние с таткото сме се разбрали, да се подкрепяме във възпитанието, единия родител ако накаже или се скара на детето другия го подкрепя, независимо дали е на същото мнение.
Но другите хора го казват, ако аз или баща му не му дадем да пипа ножа, външния човек било дори баба или дядо, казва мама или тати не дават, като че ли те дават. Това не го одобрявам.  Naughty

# 49
  • Мнения: 6 315
Не, не го плаша с баща му! Страшилището съм аз!  Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
Имам предвид изказвания от сорта "Чуваш ли какво ти казвам? Аааааа довечера ще кажа на баща какви ги вършиш."

Правите ли го и смятате ли, че е правилно?


Не,  не го правя и не смятам, че е правилно! По принцип това показва неумение на майката да се справи сама с дадена ситуация.. Не мога да си кривя душата, че не ми минава през ума да го кажа, защото наистина понякога се чувствам безсилна, но удържам фронта... Mr. Green

Иначе дъщеря ми се опитва да ме плаши с баща си... Joy Като не й изнася нещо, започва неистово да го търси и да вика "Татиии, татиии, къде е татииии", но отговрът е.."Ти ако мислиш, че тате ще е на по-различно мнение..."  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 2 241
Мисля, че не е много правилно, но ми се случва, признавам си без бой Embarassed

Когато съвсем ми скъса нервичките, защото е голяма блейка и понякога трябва 100 пъти да му повторя нещо (измий се, измий се, измий се...), си позволявам да кажа "След малко ще се върне баща ти и ще имаш неприятности, че не си направил .. това или онова".

От друга страна и като цяло обаче - аз съм по-голямото страшилище, по-често вкъщи се чува "Ей сега ще дойде майка ти и ще видиш какво ще ти се случи".

Но все пак не мисля, че това плашене с който и да е родител е ЧАК толкова трагично и би оставило отпечатък върху отношенията с родителите впоследствие. За мен е по-важното, че в момента излизам от трудната ситуация.

# 52
  • Мнения: 515
Още не се е наложило, но признавам, че като поотрасне вероятно ще се наложи да използвам реплики от рода на: "Ще кажа на баща ти" или " Само ако те види баща ти".  Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 8 505
Не Naughty.Не ми е минавало през ума да я плаша с баща и.И с който и каквото и да било друго.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 828
Не плаша с него и той с мен също  Naughty
Макар че вкъщи аз съм страшилището  Twisted Evil

# 55
  • sofia
  • Мнения: 8 936
А бе ние страшилищата баба Меца и баба Яга ще ги черпим с чай и кафе като дойдат Mr. Green
А аз като го сиктердосам, отива и се жалва на баща си и обратното. Иначе аз съм крещящата, ама то защото прекарвам повече време с дребния.

# 56
  • Мнения: 641
нивгаш! Grinning

таткото си е татко, не е плашило.
Но аз изобщо и не плаша детето с нищо.

newsm10

Аз също!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 621
О, не се е случвало.То аз съм по-страшната вкъщи.  Crazy Не плаша детето с никой и нищо.

# 58
  • Мнения: 47 981
аз искам да споделя че като малка около 1 годинка,някой беше наплашил мойта с баба меца.ей,колко зор видях ако знаете.още не можеше много да говори,но се будеше през ноща с рев,баба меца идва,баба меца идва,и така не можем да я успокоим.накрая я убедихме че тати е набил мецата и нея я е страх  да идва вече.оттогава чуя ли да я плашат голям скандал става

# 59
  • Мнения: 2 125
С ТАТИ???? Тоз мил човечец!!!! Нивгаш Naughty
Нали има МАМА Mr. Green Twisted Evil и Баба Яга!

# 60
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Не ми е идвало на ум честно казано. По-скоро би могло да е обратното, имайки предвид кой е бясът от нас Wink Но плашенето не ми се струва добра идея по принцип.

# 61
# 62
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не не съм го плашила с баща му,защото Боби е наясно,че Тати  няма да му се кара.
По принцип отбягвам да го плаша с каквото и да било.

# 63
  • Мнения: 5 577
Хехе, не - баща  му го плаши с мен.  Mr. Green

# 64
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Последваха 20 лицеви опори, 20 клека и още 20 лицеви опори. После заспа за 10 минути. Е, аз те такова не мога да измисля, а дори и да измисля, никой няма да се впечатли. Затова опираме до баща им.
Това е много ценен съвет.  Mr. Green Ще го опитам още тази вечер.
На въпроса - не плаша малкия с баща му. Няма да се уплаши, той го обожава и едновременно с това се е качил на главата му и играе там бесен танц.
Плаша го с мен!  Twisted Evil

# 65
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 не ми се е налагало .. пък и "ло6ата " в къщи съм аз . татиииииии е добрият ..само да си доиде и по4ва да му разказва какво  е ставало през деня .     по скоро ще по4на с  тактиката " ако направи6 това .. ще кажа на тати и той ще ти се разсърди .... "  Laughing

# 66
  • Мнения: 3 537
Да правя го,ма все още много не му пука Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 512
Не, никога и не ми харесва такъв подход Naughty
Отказали сме се от  услугите и на тъй популярните баби Яги, Меци, на Торбаланчовци и пр., тъй като аз Twisted Evil съвместявам и тези длъжности.

# 68
  • Мнения: 4 187
Не ! Поне нямам спомен да съм го правила  Rolling Eyes.

# 69
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
 Naughty плашенето с когото и да е (да не говорим с 4ужд 4овек, което даже мразя) за мен е грешно и му показва базсилие, че аз не мога да се справя със ситуацията. по-добре от мен да има страх Mr. Green

# 70
  • Мнения: 213
Никога не бих го направила.Това е изключително нередно според мен.Едно време като бях малка живеехме при баба ми и дядо ми.Та те постоянно за щяло и нещяло все ми викаха-ОО,само да си дойде довечера бащата ти,ще те одере!А той милият един не ми е посегнал,ама мен много ме беше страх,та като си дойдеше дума не обелвах,глътвах си граматиката.И после като се отделихме с наште в друго жилище,малко,по малко започнах да говоря свободно с баща ми и много добре даже си комуникираме!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Определено не г оправя, защото и без това тя е по-привързана към мен и съвсем би странила от баща си. Но понякога просто я предупреждава, че баща и или аз ще и се караме ако пипа или прави нещо непозволено. Насаждането на страх за мен не е правилно, но и децата трябва да са наясно какво им е позволено и какво не - всичко в граници!

# 72
  • Мнения: 2 922
Само веднъж казах да не пипа компютъра, защото тати ще се скара, но не иначе не смятам, че е редно да се плаши детето с баща му. Пък и с каквото и да било друго  Peace

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Не го правя разбира се.Не искам да насаждам страх у детето от неговия собствен родител,но много често чувам околните да го плашат с майка му т.е. с мене или с куче,меца и т.н. и не съм съгласна и с това.Не мисля,че в детето трябва да се насажда страх към животните.Мен са ме плашили като малка с Торбалан,но така и незнамкак изглежда той Wink

# 74
  • Мнения: 369
ОФФФф случвало се е ,но несъм много за този метод .Нестига че го вижда за малко и то само вечер ами като го види и се стресира . SickГледам само в краен случай и то само когато пипа нещо негово а нетрябва.Но бабта много я плаши с мен ,направо някой път ме дразни ужасно smile3516 Недей така зашото майка ти ще ти се скара ,а не защото нетрябва примерно. Naughty

# 75
  • Мнения: 3 034
По принцип и двамата с татко й не сме привърженици на плашенето като метод, а пък да си плашим детето с нас самите, не ни се струва добра идея. Това го обсЪдихме, още докато бях бременна и отговорът ми е: НЕ, НЕ Я ПЛАША С БАЩА Й, ТОЙ СЪЩО НЕ Я ПЛАШИ С МЕН.

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Правя го и не смятам, че е правилно. Но много често се оказва единственият ефективен вариант да чуят, че майка им въобще нещо говори Whistling

# 77
  • Мнения: 3 861
Аз:
 - Яж и ме слушай, че ще се обадя на баща ти!  smile3508
Тя:
 - Обади му сеееее  smile3533, той ме обича и нищо няма да ми нарави  smile3534



А този вариант дп:

Той (мъж ми):
 - Не прави така, че ядосваш майка ти!  Close

Е - как ти се струва това?  Thinking

ЕЕ Шани разсмя ме.  Joy Joy Joy
Не го плаша с баща му, а и да се опитам вероятно няма да ми се върже. Друг е въпросът дали баща му не го плаши с мен Thinking???

# 78
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ня плаша - аз съм страшната вкъщи Mr. Green

Освен това родителите не са плашила, не ми харесва този начин на възпитание.

Но се случва да кажа: не пипай това, защото е на баща ти, остави онова, че на тати му трябва, дай телефона, че като се обади тати....
Точно така е и в нас Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 2 623
Мисля, че това е недопустимо и го знам от собствен опит. Баща ми, че не беше стока не беше, но това допълнително  ми внушаваше, че е някакъв страшен човек, който се прибира само за да се кара. Никога няма да плаша детето с баща му, а и с всякакви там Торбалани, Караконджули и т.н. Предпочитам да му кажа, че ако не слушка врабчето ще види и ще каже на Дядо Коледа да не му носи подаръци. Мисля, че е много по-добре от разни внушени страхове !

# 80
  • Мнения: 1 393
Аз не ги плаша с баща им,но те се плашат от него  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 5 299
Ня плаша - аз съм страшната вкъщи Mr. Green

И при нас е така Twisted Evil

# 82
  • Мнения: 7 430
Не  Naughty не виждам смисъл да го правя с когото и да било Wink

# 83
  • Мнения: 269
И нашето е безстрашно!
Не я плаша с баща й, но ако той изрично й е забранил да прави или пипа нещо й го напомням при нужда.
Иначе се оправяме двете, даже сякаш мен по ме слуша newsm78
Аз не я плаша и с разни нереални образи. В яслата, обаче научи за Торбалан #2gunfire, та се наложи да й обяснявам, че Торбалан е един смешен чичо със смешни скъсани гащи. Сега като чуе Торбалан се хили с глас. Отскоро започна за някакъв вълк да приказва и да се крие от него дет свари, ама не изглежда истински уплашена, игра ще да е някаква Thinking
Ако се наложи, я плаша с реални неща - колите на улицата, Чук и Пук, като не ми съдейства при миенето на зъбите, че ще се разболее и няма да може да ходи на ясла като шляпа боса по паркета Twisted Evil и, че ще й нашляпам дупето като ме ядосва  Crossing Arms. Като не чува какво й говоря й обяснявам как и аз няма да я чуя като ме моли за нещо и ще правя така като нея - след минутка е доприпкала и застанала мирно Rolling Eyes. Веднъж се търкаляше по земята и се лигавеше - ступах я! Оттогава само да се тръшне и й напомням какво й се е случило тогава, става веднага! newsm66 newsm29 Не знам дали е било правилно, но съм доволна, че е запомнила какво е станало и е разбрала, че не трябва да прави така, и най-вече, че не ми се налага да прибягвам до физическа саморазправа повече Sick.
Иначе, да си призная, и аз много крещя, понякога и без основателна причина Embarassed... Пусти хормони! preggo

# 84
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И при нас е обратното, баща му го плаши с мен, при това има ефект  Crazy

# 85
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Уж се канех никога с нищо да не си плаша детето, но май напоследък взе да ми се случва да казам - мисли му като кажа на баща ти. Embarassed Embarassed Embarassed.
А у дома таткото е страшният.

# 86
  • Мнения: 790
Засега не го правя, той едва ли ще разбере за какво точно иде реч.
Не мисля, че е правилно, както и не одобрявам изрази от рода на "ще ти откъсна ушите", "ей сега ще те сплескам" и други такива. Но не съм сигурна занапред какво бих наприказвала като се ядосам.

# 87
  • Мнения: 3 356
Баща му го плаши с майка му  smile3521
Аз като му се карам-той ме погледне,изслуша ме,ухили се с двата зъба,и си прави това,което си е наумил. smile3533

# 88
  • Мнения: 10 758
понякога ми се е случвало да заплаша щерката с баща й, но понеже ефекта е бил нулев, не го правя повече.И да я заплашвам и да не я заплашвам, на нея й дреме....нали в момента баща й го няма, а кото се прибере, тя вече ще е свършила това, което си е наумила.А при свършен факт нищо не се оправя.

# 89
  • Мнения: 5 647
Не, не я плаша. Плаша я, че ще й се разсърдя или няма да направя нещо за нея.

# 90
  • Мнения: 168
Опитвам да я респектирам. Тати каза... и изисквам да направи нещото. Обикновено работи, но не винаги.

# 91
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не, не я плаша - баба и обаче я плаши и с мен, и с баща и #Cussing out.

# 92
  • Мнения: 111
И при нас е обратното, баща му го плаши с мен.

# 93
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
ооо, абсурд, вкъщи "злото" съм аз Mr. Green Mr. Green, как ще го плаша с баща му Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 639
Още  не ми се налага да прилагам такива подходи , но и двамата сме против плашенето  на дете с каквото й да било "чидовище"  Confused

А ианче като гледам татково ще е доста мекушав  Crazy  Тежко ми .....

# 95
  • Мнения: 4 629
Не си плаша детето с баща му. И не смятам, че е правилно да се прави това. Майката и бащата би следвало да са равни авторитети и да се уважават по равно  Grinning А не на единия да му се качват на главата (примерно на майката), а другият да е все лошият и строгият (примерно таткото)  Wink

Общи условия

Активация на акаунт