Професионални серии за коса - тема 69

  • 67 165
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Мagnollia  Hug благодаря  Blush на мен ми беше интересно, но и в този текст има "маркетинг" Simple Smile

Коментирали сме със CI, че масовите шампоани са алкални, те отварят косъма и събарят натрупаното по него - нали така мият  Blush Затова - след боя се ползват кисели шампоан и балсам, за да прекъснат реакцията, която протича в боята. Счита се, че колкото и да миеш с вода - все нещо може да остане. Идеята е и цветът да се фиксира  Peace Разбира се - отново подчертавам - кисели шампоан и балсам, а не просто шампоан  Peace

Относно измиването на косата преди боя - да има логика, ако се боядисва цялата дължина, както и да се ползва продукт за порьозността - за да може косъмът да бъде максимално "еднакъв" по цялата си дължина. Да няма тук малко лак, там малко силикон и т.н. и за да подейства боята равномерно навсякъде и да няма петна. Но това е, ако ще се боядисва цялата коса, а не само корени, например.  Идеята за неизмиване преди боя - до колкото ми е известно е само, за да се предпази скалпа чрез собствения себум. Не мога да кажа до колко тази бариера е ефективна, защото боята е доста агресивна, но аз това зная  Blush

Иначе, за стабилността на боята, това, която аз зная - че като се смесят двата продукта (алкален крем и оксидант) - започва да протича реакция и да се отделя кислород. От влагата и алкалния продукт косъмът набъбва и се разлюспва. Кислородът, който се отделя - атакува пигмента в косъма и го разрушава - обезцветява го. Паралелно - в боята има микропигменти - те се свързват - пак под действието на кислорода в по-големи структури и частично увличат твоя разрушен пигмент  и там каквото има от косата ти в сместа, защото освен, че руши пигмента - и косъмът се "дроби" ..... И така новоформираната структура се "заклещва в косъма". Когато започнем да се мием на поредни измивания - отмиваме това, което се е фиксирало в косъма. На боите преди им даваха 6-8 измивания.... Като се поотмие - отдолу остава обезцветения косъм - гол, съблечен.  Обичайно красив и лъскав цвят дава боята. Тя като падне - отдолу остава едно "смотано", никакво, не красиво Simple Smile Поне при русите коси.

Приемам, че всяка боя се разработва с определена технология на прилагане, за една боя - едно е предвидено, за друга друго Simple Smile Но ще ги видим и тези бои, като ги пуснат. Аз не мисля да сменям Кюн за сега, но не пречи да наддам едно ухо Simple Smile

# 46
  • Мнения: 30
А знаете ли, че съвсем скоро ще има Joico  и на бг пазар? Дано цените са по-добри от тези в сайтовете Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 1 626
Момичета, това ли е ДПШ на Редкен от който сте доволни
http://www.zlatnaribka.com/redken/scalp-relief--uspokoenie-na-sk … sing-cream-300-ml

И добре ли остъргва и засушава косъма?

# 48
  • Мнения: 179
Момичета, това ли е ДПШ на Редкен от който сте доволни
http://www.zlatnaribka.com/redken/scalp-relief--uspokoenie-na-sk … sing-cream-300-ml

И добре ли остъргва и засушава косъма?

Точно на предната страница бях сложила линк към този шампоан.
За мен е шампоан, който добре почиства скалпа и косъма, но в никакъв случай не може да става въпрос за засушаване.

# 49
  • Мнения: 785
Момичета, това ли е ДПШ на Редкен от който сте доволни
http://www.zlatnaribka.com/redken/scalp-relief--uspokoenie-na-sk … sing-cream-300-ml

И добре ли остъргва и засушава косъма?

Точно на предната страница бях сложила линк към този шампоан.
За мен е шампоан, който добре почиства скалпа и косъма, но в никакъв случай не може да става въпрос за засушаване.

И при мен няма изсушаване Peace Даже не усещам и премиване. Добре почиства и не заплита Peace

# 50
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
А знаете ли, че съвсем скоро ще има Joico  и на бг пазар? Дано цените са по-добри от тези в сайтовете Simple Smile

В Рибката ли? Кой ще ги внася?  Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси момичета! Хич не съм погледнала линка на Laurii  Blush
Просто ми направи впечатление, че в няколко мнения го срещнах, а не бях сигурна че е този.
ДПШ на Лакме ми свърши и се чудя кой да взема.

# 52
  • Мнения: 179
Мерси момичета! Хич не съм погледнала линка на Laurii  Blush
Просто ми направи впечатление, че в няколко мнения го срещнах, а не бях сигурна че е този.
ДПШ на Лакме ми свърши и се чудя кой да взема.

Аз съм ползвала този и на Joico и двата много ми харесват като ефект, в предишни теми май бях срещала и отзиви за Wella. Аз мисля следващия път да взема този на Label M.

Днес докато си подреждах запасите намерих едно пакетче Малибу и мисля да направя терапията, помня, че ми харесваше много повече от ДПШ.
Явно периодът и за мен е такъв, последните 2 седмици нещо не се спогаждаме с моята коса и за първи път не знам от какво има нужда.  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 30
A.l.e.n.a няма да ги внася рибката, нз дали ще ги предлагат.

# 54
  • Мнения: 259
Момичета много хубави статии и много полезни,откривам си основните грешки преди като се боядисвах и изрусявах и събирам информация за времето напред ,когато започна отново да се боядисвам ,понеже неизбежно този момент ще дойде, а най ме притеснява да не си скапя пак така косата  Sick  . А кой са тези киселинни шампоани  и балсами за след боядисване,кой марки и серии или стандартните си за боядисвани коси ? Нямам търпение за Джойко да стъпи на нашия пазар  Crazy ,кой ще ги предлага ???

# 55
  • София
  • Мнения: 3 271
Алена,

Права си и несъмнено има маркетинг  Simple Smile но за логичен човек като мен, написаното е последователно и "хваща вяра".

Иначе намерих един салон, в който боядисват с Джойко. Иска ми се да пробвам, но още не съм го решила твърдо. Предпочитам аз да си творя по косата Simple Smile но може и да се изкуша.

# 56
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
А аз предпочитам да ме прави фризьор, но по ред причини - от около година се правя сама  Blush

Определено, ако ще ползвам дадена боя - ще спазвам инструкциите - как да се прилага  Blush но в общия случай е така  Blush При Иноа също е нетипичен процесът  Blush Не зная дали си се интересувала, не че е нужно, но като излезе - доста я нищихме  Blush

# 57
  • Мнения: 259
А аз предпочитам да ме прави фризьор, но по ред причини - от около година се правя сама  Blush

Определено, ако ще ползвам дадена боя - ще спазвам инструкциите - как да се прилага  Blush но в общия случай е така  Blush При Иноа също е нетипичен процесът  Blush Не зная дали си се интересувала, не че е нужно, но като излезе - доста я нищихме  Blush
На мен ми е интересно ,искам да чуя за Иноа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 207
А аз предпочитам да ме прави фризьор, но по ред причини - от около година се правя сама  Blush

Определено, ако ще ползвам дадена боя - ще спазвам инструкциите - как да се прилага  Blush но в общия случай е така  Blush При Иноа също е нетипичен процесът  Blush Не зная дали си се интересувала, не че е нужно, но като излезе - доста я нищихме  Blush
На мен ми е интересно ,искам да чуя за Иноа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

и аз   bouquet

# 59
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт