Aptamil - държите ли вече приготвено мляко в хладилника

  • 9 000
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Четох в една книга за бебета че можело,но никога не съм го правила.Водата в термоса е топла/а ако не е на микровълновата/ и става бързо приготвянето.Случвало ми се е и с бебка на ръце да проготвям,но пак не съм го правила предварително.

# 16
  • Мнения: 221
И аз доста често правя млякото с бебето на ръце, защото плаче. Но не го приготвям предварително. Използвам микровълновата за водата, ако не е топла. Но идеята за термоса е страхотна и още днес ще се сдобия с такъв и ще пробвам. Благодаря ви майчета!

# 17
  • София
  • Мнения: 532
Аз си преварявам вода предварително. Като огладнее сипвам в шишето вода, затоплям за кратко в микровълновата и разтварям млякото. Отнема ми 1-2 мин.
Иначе и аз знам, че повече от час не бива да престоява млякото.

# 18
  • Мнения: 2 032
Да. Аптимил. Може да се съхранява, направено, по 24 часа в хладилника. Абсолютно съм сигурна, защото освен че съм питала (вкл. и производителя), и двете деца (след като се отбиха) такова мляко са пили. Вечер преварявам водата, изварявам бутилките, правя млякото, бум в хладилника, и на другия ден притоплям. Ако ще съм в движение в ранния следобед (бебо яде по режим) , оставам от вечерта само преварената вода в бутилката, взимам  в едно подохящо контейнерче дозата мляко на прах, смесвам на място, моля някое кафене за гореща вода в съд, бум бутилката там, и пак готово. Пести ми време, макар и да звучи дребно.

# 19
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не съм правела такива неща Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
От няколко месеца (2-3) насам , ако вечер ми остане мляко (недоизядено) го слагам в хладилника и на другия ден, като правя кисел го използувам. Преди не съм си позволявала  Naughty

# 21
  • Мнения: 13
и аз го приготвям веднага защото така ми е по-лесно Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 640
От няколко месеца (2-3) насам , ако вечер ми остане мляко (недоизядено) го слагам в хладилника и на другия ден, като правя кисел го използувам. Преди не съм си позволявала  Naughty
не бих посмяла Naughty Все пак връща слюнки през биберона, а каква по- добра възможност за развитие на бактерии от млякото! За няк`ви си 40 мл да си натровиш детето- не си струва

# 23
  • Мнения: 1 187
Не ми се е налагало до сега.Преварявам водата в кана Брита и сипвам в шишето,после слагам млякото и готово.За следващо хранене просто затоплям водата от каната в чаша на микровълновата за минута  и правя млякото.Като и остане на бебка някой път 40-50 мл не ги хвърлям,а ги добавям в следващото хранене.Не сме имали никакви проблеми. Peace

# 24
  • Мнения: 2 274
На кутията на Селия пише, че приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник половин ден.

# 25
Аз преварявам вода предварително. Не говоря немски, но забелязах, че има разлика в температурата на приготвяне - на кутията пише 60 градуса, и мисля че броя на храненията е по-малък от 7. Ако има мама, която говори немски - нека преведе. Ще ни е от полза.
 

# 26
  • Мнения: 180
Да, има нещо такова за разликата в превода с това което пише на кутията и с превода. Има и друго, например на кутията пише за бебе на 1 месец да се дава по 130мл. обаче нашата пед-ка възкликна че е много! Вие как мислите? Моето бебче си го изпива 130мл. без проблем. Ако се пробвам да му дам 110 например, сякаш има теглилка под езичето, веднага си поисква и останалото!

# 27
  • Мнения: 7 640
много е 130 за бебе на 1 мес! И моето момче- колкото му дам, толкоз ще изпие, ама аз не давам Mr. Green

# 28
  • Мнения: 180
Той е на 6 седмици. На кутията на Аптамила пише по толкова  Shocked Кой знае!  newsm78

# 29
  • Мнения: 7 640
Той е на 6 седмици. На кутията на Аптамила пише по толкова  Shocked Кой знае!  newsm78
педиатърът ви

Общи условия

Активация на акаунт