Коя е любимата ви книга???Споделете това,което ви хареса в нея!!!

  • 10 260
  • 205
  •   1
Отговори
# 180
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мда, бог знае колко думи са се изписали за "образа на Карлсон". Онези, недолюбвани от мен люде, нарекли себе си "критици"...
Когато за първи път четох Карлсон, аз го заобичах с цялата си душа. А майка ми си спомняше, че като дете никак не го била харесала - такъв егоист, използвач и пр. Горкото Дребосъче!
Карлсон не може да те остави безразличен. За да измислиш герой като Карлсон, трябва да си наистина творец, а не просто писач.
Астрид Линдгрен е голям творец, голям писател - със стил, душа, тънък хумор и изключително оригинален автор. Почти тридесет години вече я чета и препрочитам и си остава най-добрата и най-любимата за мен - не  визирам само детската литература.
Имала е толкова много, имала е всичко. Защо си е заминала от този свят отчаяна и тъжна?

# 181
  • София
  • Мнения: 6 999
А майка ми си спомняше, че като дете никак не го била харесала - такъв егоист, използвач и пр. Горкото Дребосъче!

И аз бях на мнението на майка ти  Crossing Arms Хич не го харесах този Карлсон.

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075

Астрид Линдгрен – „Пипи дългото чорапче” ( А  Карлсон ме нервеше много, сега пак ме нерви – абсолютен егоист, винаги съм се чудела как го понася Дребосъчето)


А за това мнение за Карлсон, мога само да кажа, че бях започнала да си мисля, че проблема е в мен дето толкова не го харесвам и ме дразни тоя прехвален Карлсон. А и едни изказвания има дето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

А майка ми си спомняше, че като дете никак не го била харесала - такъв егоист, използвач и пр. Горкото Дребосъче!

И аз бях на мнението на майка ти  Crossing Arms Хич не го харесах този Карлсон.

Май изобщо не сме фенки на Калсон. Василиса, аз не исках да кажа, че не харесвам Астрид Линдргрен, напротив, много я харесвам, дори съм цитирала "Пипи дългото чорапче" от любимите ми книги, просто този герой не ми допада, а виждам че не само на мен. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 6 315
Салман Рушди (предимно "Полунощни деца", "Сатанински строфи" и "Последната въздишка на мавъра", но бг преводите са ужасни)

Точно се сетих да си добавя и него и с "Харун и морето от приказки"  Embarassed.

Аз сега пак си препрочитам книжките от поредицата Америка 20-ти век, много си ги обичам... Забравила съм да си напиша и книгата, която майка ми (с безкрайна благодарност към нея) ми даде да прочета на 12 - "Мементо". Мисля, че точно тази книга ми отвори очите и ме спаси от опасно залитане в по-късна възраст. Много ми харесва и "Зверски нощи" на Сирил Колар - истинска история - жестока и тъжна........

Малчо, чааак сега виждам че четем една и съща литература!   bouquet Hug

# 184
  • Мнения: 239
Аз обичам Конституцията на Република България защото съм патриот. Също така обичам Ян Бибиян и Нерон Вълка на Христо Калчев. Мисля, че последната книга е една подобрена версия на Изкуството на войната от Сун Цу (китайското генералче).

Жена ми обожава Джон Гришам, Паоло Куелю и Дан Браун защото е интелигентна и има собствено мнение. Също така вярва в астрологията защото в никакъв случай не е тъпа.

# 185
  • София
  • Мнения: 4 966
Исках само да подбутна темата...цяла вечер я търся Wink

# 186
  • Мнения: 11 818
В момента съм на вълна Джоан Харис - авторката на "Шоколад", "Петте четвъртинки на портокала", "Къпиново вино", .. Препоръчвам силно!  Peace
А ето и другите й книги, ако някой се интересува, които все още не съм чела, но скоро смятам да си ги закупя:
http://books.balkanatolia.com/c/sl-b/p-l/aid-2337/dzhoan-haris.html

# 187
"Вяра имам" на Мадлен Алгафари
страхотна жена,страхотна книга Peace

# 188
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Купила съм си "Малинче" на Лаура Ескивел и "Баудолино" на Умберто Еко. Тъкмо дочитам Лавкрафт и се чудя коя от двете да подхвана, не ми се иска да ги започвам, че много бързо свършват.  Mr. Green
А плакат на "Малинче" видях в Бургас отдалеч и си викам, какво пък е това Малинче.  newsm78 Приближавам се и прочитам Лаура Ескивел! Направих няколко радостни подскока, които сигурно са развеселили минувачите.  Laughing

# 189
  • Мнения: 157
От край-време съм пристрастена към историята на Джеймс Матю Бари - "Питър Пан", както и "Малкият принц". Прочетох 2 пъти "Махалото на Фуко" и бих я прочела пак.
Обичам книгите и съм изчела доста, бих ви препоръчала "Тътени" на един български автор, който обаче сега не си спомням. Сходна е с "Време разделно" от историческа гледна точка...
А чели ли сте книгите на Ернст Мулдашев??? 

# 190
  • Мнения: 704
Клифърд Саймък - "Всичко живо е трева"
Робърт Шекли - "Недокоснат от човешки ръце"
Рей Бредбъри

К. Вонегът
А. и Б. Стругацки, Айзък Азимов

Съмърсет Моъм;   О`Хенри - невероятен е

Джордж Оруел

Балзак - всичко
А. Кронин - също

Е. и Ж. дьо Гонкур - "Жермини Ласертьо" - винаги плача, когато я чета Sad
..........................................

Чудомир, Хайтов, Димитър Димов - "Осъдени души"
....................................................................

Андерсен, Джани Родари и разбира се

"Алиса в огледалния свят" Heart Eyes

Струва ми се, че се получи страхотен коктейл.   ooooh! Blush

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Обичам книгите и съм изчела доста, бих ви препоръчала "Тътени" на един български автор, който обаче сега не си спомням. Сходна е с "Време разделно" от историческа гледна точка...
 


Цончо Родев – „Човекът без сянка”, „Черният конник”, „Наричаха ме Желязната ръка”, „Тътени”, „Бурята”




"Тътени" е първата книга, "Бурята" е продължението.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 352
Купила съм си "Малинче" на Лаура Ескивел и "Баудолино" на Умберто Еко. Тъкмо дочитам Лавкрафт и се чудя коя от двете да подхвана, не ми се иска да ги започвам, че много бързо свършват.  Mr. Green
А плакат на "Малинче" видях в Бургас отдалеч и си викам, какво пък е това Малинче.  newsm78 Приближавам се и прочитам Лаура Ескивел! Направих няколко радостни подскока, които сигурно са развеселили минувачите.  Laughing
Да кажеш за Малинче. Гледам я от доста време и се каня да я купя.

# 193
  • Мнения: 3 342
В момента съм на вълна Джоан Харис - авторката на "Шоколад", "Петте четвъртинки на портокала", "Къпиново вино", .. Препоръчвам силно!  Peace
А ето и другите й книги, ако някой се интересува, които все още не съм чела, но скоро смятам да си ги закупя:
http://books.balkanatolia.com/c/sl-b/p-l/aid-2337/dzhoan-haris.html

Изброените книги наистина са хубави, но след "Крайбрежие", която така и не успях да дочета, не съм си купувала нищо ново на Джоан Харис.
Така че "Крайбрежие" не ти я препоръчвам.
Все пак, ако някоя от останалите е добра - сподели...

# 194
  • Мнения: 156
Обичам да чета Grinning някои от любимите ми книги са: Синухе египтянина - Мика Валтари, Кръстникът - Марио Пузо, Капитан Драйфус - Виктор Фалк, Резервата на таласъмите - Клифърд Саймък,
Птиците умират сами - К. Маккълоу, всичко на Христо Калчев и още много други.

Общи условия

Активация на акаунт