Искам да кажа ... (2)

  • 31 064
  • 801
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 10 511
Днес я изпратих сама на училище...гледах я от терасата - с раничката, чадъра и как се оглежда осторожно на кръстовището Heart Eyes. Май порасна Laughing, не знам - повечето деца от класа и още ги водят и взимат от училище, ние сме близо, но не знам дали не избързвам Confused. Тя няма проблем, по нейни думи, да ходи на училище и шах сама, само я е яд, че тръгва в 8, а аз оставам до 9 вкъщи Mr. Green.

Кой клас е малката. На нас не ни е удобен графика, ама хич даже. Младежа е от 7,45 а аз ако тръгна за работа ще съм преди 8 в офиса, пък съм от 9-18, много ще ми се събере, т.к. не излизам и обедна почивка и просто няма да мога да издържа дълго на това темпо. На мъжа ми също не му е удобно. Той с автобус не се е придвижвал до момента, а и автобуса е супер претъпкан. Засега май ще се возим. Още повече ако трябва да е с транспорта ще трябва да излиза 40 минути по-рано, за да пристигне навреме. Въобще - кофти график, но трябва да свикваме.

# 256
  • София
  • Мнения: 10 825
Успех, Таис! Дано от раз попаднеш на хубави хора и хубаво място! Hug

Днес ми беше много стресиращо да подготвя сутринта децата за училище и градина. Специално станах половин час по-рано от колкото ставам обичайно и се омотах като пате в кълчища. Отгоре на всичко и малкия само ме гушкаше и питаше: "Защо бличат се всички?! Аз още не съм блечен!  Crossing Arms"
Най-накрая всички бяха готови и тръгнаха със съпруга ми да се товарят по бусовете. А аз приседнах с дребчо да пия кафе и... обадиха се от буса на дъщерята, че ще закъснеят с много заради ужасните задръствания  Tired Но пък преди малко си допих кафето, дори и студено. И даже ще се наградя с още едно Simple Smile

# 257
  • Мнения: 474
Искам да кажа,че ми е ужасно мъчно за малката.Нервно  и самотно Sad

Мира,Калина е много пораснала,вече е малка госпожица,а не дребничкото момиченце от миналото лято.

Не одобрявам тръгването на училище на 6.Според мен не са готови още,а и после има да учат дълго.
Не ми се връща на работа,но няма как.

# 258
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Четвърти клас е дъщерята Grinning. Живеем много близо до училището, в малък град е така. Искам да я уча да се оправя сама, защото догодина ще живее в София, ново училище евентуално, ако я приемат, и шокът ще е голям Tired.

# 259
  • София
  • Мнения: 23 097
А какви спокойни времена бяха... Аз си ходех сама в детската градина в четвърта група. За училище пък да не говорим. А сега надали ще пусна дъщеря ми сама на училище до 8-ми клас.  Crazy (Училището, което планирам е в друг квартал.)

# 260
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Нашата петокласничка тази седмица ще се учи да ходи сама на училище...по принцип е спокоен маршрутът й, но се пресича булевард "Прага", който е доста натоварен. Малко ми е притеснено, но няма как, трябва да свиква.

Страхотни са дечицата ви, момичета. Успех им пожелавам, и късмет.

Жаки, много сладък твоят човек с "бокужата", много се смях.

# 261
  • София
  • Мнения: 12 374
черна котка, Онна, благодаря много  Hug

Аз съм тръгнала на даскало на 6. Раничко ми беше, според мен.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Аз съм сама! САМА! Цял ден. Обявявам ви го защото от повече от 8 години това е някакво невероятно събитие за мен. Никога не оставам сама. Това лято от 24 май насам до днес нямам повече от два часа да остана сама. Направо не знам какво да правя. Толкова свобода.

За тръгването на 6 - средният ми син стана на 6 юли месец. Много мислих дали да го пусна на училище тази есен. И.... реших да го оставя в детската градина. Той е напред с буквите, общо взето чете (като срича), събира и изважда спокойно до 20-30. Принципите до 100 са му ясни. Но.. същевременно е палав, разсейва се, бърбори и се върти постоянно. (Големия му брат не знаеше толкова когато тръгна в първи клас, но като го научи - научи и брат си). А двамата големи учат най-малкия да смята до 5 и да брои до 20, изобщо откак научих големия те си предават знанията по веригата.

# 263
  • Мнения: 4 199
И аз не знам какво да правя. По-точно кое да подхвана от всичко насъбрало се. И естествено, стоя във форума, пред това да реша тази трудна дилема Crazy

# 264
  • Мнения: 10 511
Аз съм сама! САМА! Цял ден. Обявявам ви го защото от повече от 8 години това е някакво невероятно събитие за мен. Никога не оставам сама. Това лято от 24 май насам до днес нямам повече от два часа да остана сама. Направо не знам какво да правя. Толкова свобода.
Размажи се  Mr. Green Аз по принцип не обичам да съм сама и обикновено излизам навън да съм сред хора, но в момента точно бих си поспала  Stop

# 265
  • HH
  • Мнения: 3 257
Тонка, дъщеря ти дали ще иска да я водиш на училище и в 8ми клас Laughing Да не те отсвири.

Сутринта едно лапе с раница, 8-9 годишно беше объркало автобуса. Отиде да пита шофьора дали ходи до Х, което е другата посока, разплака се, че ще закъснее. Първо ми стана жал, после ме хвана яд.
Автобуса, който е трябвало да хване, спира от другата страна на автогарата, но децата вървят със служалките в ушите и нито гледат къде стъпват, нито се опитват да чуят какво става около тях, защото е много важно да си пусне Бийбър та половината околни да чуват, че слушаш музика, ако случайно не са ти видели слушаките в ушите и телефона в ръката. Това не е само при децата, а при почти всички на възраст от 7 до 70 години.

# 266
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Аз съм сама! САМА! Цял ден. Обявявам ви го защото от повече от 8 години това е някакво невероятно събитие за мен. Никога не оставам сама. Това лято от 24 май насам до днес нямам повече от два часа да остана сама. Направо не знам какво да правя. Толкова свобода.

За тръгването на 6 - средният ми син стана на 6 юли месец. Много мислих дали да го пусна на училище тази есен. И.... реших да го оставя в детската градина. Той е напред с буквите, общо взето чете (като срича), събира и изважда спокойно до 20-30. Принципите до 100 са му ясни. Но.. същевременно е палав, разсейва се, бърбори и се върти постоянно. (Големия му брат не знаеше толкова когато тръгна в първи клас, но като го научи - научи и брат си). А двамата големи учат най-малкия да смята до 5 и да брои до 20, изобщо откак научих големия те си предават знанията по веригата.

Направи нещо, което не можеш да правиш, когато не си сама. И аз много рядко оставам сама за повече от час-два.
Ако се знае, че ще имаш и други такива дни, е лесно - може и нищо да не правиш. Но ако скоро не се очертава такъв ден - наистина си струва да помислиш. Или пък се отдай на импулсите си.

# 267
  • София
  • Мнения: 23 097
Тонка, дъщеря ти дали ще иска да я водиш на училище и в 8ми клас Laughing Да не те отсвири.
Айде, айде - да бъдем реалисти, написах до 8-ми.  Mr. Green

Янтра, удари го на разгул, сега ти е паднало. Направи си едно разголено селфи и го мятай насам.  Flutter

# 268
  • Мнения: 10 511
Моят син е 5 клас и вчера ми каза, че не иска с автобуса да пътува, но като се замисля, то и на мен не ми харесва особено с автобус.
Аз на практика искам да се научи да ходи сам по принцип, че не се оглежда като пресича, но не сме го пускали до момента сам. За да го пусна трябва да съм го наблюдавала/следяла поне месец - два. А и сега в този дъжд... за да стигне на време той трябва да излезе в 7 часа да е в автобуса, ами мъчно ми е, той в дъжда по спирките, аз у нас с кафето и Сутрешния блок. Нечестно ми се струва... Въпреки че аз навремето като пътувах съм излизала към 6,30 сутринта и всяка сутрин мама дремеше на масата над чаша кафе, докато изляза Simple Smile

# 269
  • Мнения: 4 892
Аз не съм ставала много рано за училище, в 7 без 10, но за мен си беше ужасно рано. И сега като се сетя за оная мелодия с едно петле по радиото и ми се повдига.
Баща ми пък ни будеше с песен. Маршова, за предпочитане руска. Влизаше и започваше да пее - Вставай, страна огромная, Вставай на смертный бой.  Tired
Но по-добре, де, мама направо святкаше лампата и умирах бавно и болезнено докато стана. С тая лампа по това време ми беше като китайско мъчение. Предпочитах тате да пее.

Общи условия

Активация на акаунт