През септември две черти червени значат юнски бебчета засмени!

  • 29 450
  • 717
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 700
добре дошли на новите момичета пожелавам ви безпроблемна бременност.днес цял ден ме втриса  cold и сутринта 2 пъти  Sick аз набързо направих една баница на мъжете Whistling ама да видим дали на бебчо ще му хареса,че миналият път ми ги "върна"  макароните със сирене,а хляба хич не му харесва и го препичам все  Tired за фолиевата киселина мисля че до 3 месец се пиеше,а като гледам  са 120 хапчета общо в опаковката със сигурност ще ми останат.а за деган няма смисъл да го пия.тъй като един ден ми се гади ,на другият ден само  Sick и после никакво гадене.напоследък имам някакво схващане в левият крак отзад на бедрото.като стана от леглото ме заболява,но иначе като ходя нямам проблем.дали не трябва да си взема да пия нещо  newsm78 за ФМ още се чудя и аз като теб Елле къде да ходя?мисля да е в бургас, при Драгнева или Калчева да е,но при коя от двете да отида незная  newsm78  най-добре изчакай за ЖК
Сузза не си ти само да мислиш за детското легло.и аз отсега го мисля къде ще го слагам в моята тясна квартира и трябва да се освежава.

# 706
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте, момичета. Добре дошли на новите мами и само положителни емоции до края.
Чета, чета и вече започвам сериозно да се притеснявам. Повечето се оплаквате от гадене, повръщане и липса на апетит, а аз съм гладна като змей . Постоянно ям и то в промишлени количества и единствените моменти, в които ми се гади е, когато огладнея. И съответно отшумява веднага, след като хапна. Ако продължа така - не знам колко килограма ще стана.

# 707
  • Мнения: 493
 Petkata80 повярвай ми по добре е да имаш апетит, яж и не се притеснявай

 shinzou и ние сме така с хляба и аз го припичам, сега пека едни картофи на фурна май само тях не  Sick
за месар като мен и плодояд като мен и водопиец като мен..... нищо от тези неща не иска да ядем бебето...явно е решило, че можем да си караме на фотосинтеза

 tedi8811 ти в габрово ли си, и аз му повтарям на мм да не оставя зарядни включени по контактите, а то и аз станах като него, много съжалявам за всичката изгоряла техника, кусур са ти и такива разходи сега...

desita_89, аз за цонева нищо не съм чувала добро извън ФМ, но виж, може пък с това да се справя добре, всеки си има и сила и слабост

# 708
  • Мнения: 660
Здравейте и от мен! Simple Smile

Да ви се представя набързо. С голяма радост, разбира се, видях положителния тест, преди 3 седмици. Това за мен е 4-та бременност, но за съжаление имам само едно момиченце. Надявам се този път всичко да бъде наред. Днес бях на преглед и се видя и сърдечната дейност. Simple Smile

От София съм, но в момента живея в Италия и живот и здраве тук ще раждам. Терминът ми е на 20 юни.

Желая на всички от сърце, само позитивни емоции през тези месеци и до края на юни всички да имаме повод да почерпим!   bouquet

# 709
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Добър вечер на всички preggo!

Ходих на втори преглед при доктора, който мисля да ми следи бременността. Пусна ни да чуем сърдечният пулс и ММ се развълнува много (чак му се насълзиха очите). Много мило ми стана Simple Smile

Каза, че за момента имам една нормална бременност. Разбрахме се на 25ти да направим прегледа в 12г.с. Дотогава трябва да се разбера с акушерката за разни изследвания и прочие. Уговорихме се, че ще ми трябва болничен, за да се прибера в началото на април 2015г. и каза, че няма да е проблем.

Аз да повдигна друг въпрос - почнахте ли да обмисляте къде ще раждате? То вярно, че е много далеч, но аз много се колебаех между Токуда и Майчин дом и май клоня повече към Токуда, заради по-внимателното и адекватно отношение към майката там.

Добре дошли на всички нови попълнения и пожелавам много пухкавелчета на финала юни 2015.

Лека вечер от мен  Hug

П.С. а и да се похваля тихо - тия дни не ми е толкова лошо сутрин, но аз превантивно гледам бързо да закуся да не ми прилошее Simple Smile гърдите обаче ме скъсват от болка.. особено нощем.. чак обмислям да започна да спя със сутиен..

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Добро утро,
Нощем, като се обърна по корем (по гърди) и бързичко се събуждам от адската болка. Много е гадно, защото аз спя или по, корем или на една страна. Знам, че по корем в бъдеще и заради корема няма да става, но поне докато го няма ми се иска да мога да се обръщам в леглото, а не да се вдървявам в една поза.
Мисля къде ще раждам. Четох добри отзиви за Окръжна болница Пловдив, а и веднъж по случайност бях попаднала в АГ отделението им, по-точно в отделение "Патологична бременност" (не съм била бременна, бяхя ме изпратили там за преглед) 2010 г. и ми се видя добре (хигиена, обстановка, лекаря, който ме прегледа). В Окръжна болница има възможност за раждане по ЗК (не знам дали така са води), но без заплащане. Също от прочетеното останах с впечатление, че раждането в Селена може да е само платено и цените никак не са ниски, а ако всичко е нормално не ми се дават толкова пари за раждане (самите манипулации и екип), които бих могла после да използвам за детето си. Тъй като към момента ходя на прегледи в Селена, предполагам, че ще имам насоки за раждане там, но първо ще се опитам да разгледам всички оферти и условия подробно. Аз съм човек, който доста си прави сметката на разходите.
Утре вземам отпуск и в петък, защото утре ще ходя на втори преглед. На работа въпреки, че няма много работа започнах много да ес изморявам. По-скоро прибирам се преуморена - не знам от смяната на часовете ли е, от бременността ли? Като се приберпа и искам само да си легна, дори нямам търпения да приготвя или ям нещо свястно, а само суха и студена храна.

# 711
  • Мнения: 1 632
Добро утро!

Вчера бях на втори преглед. Всичко е наред, вика ме след две седмици с направление номер 9, за да ме записва на ЖК.

poohito само да вметна, че и този път изобщо не чаках, имах час за 17.30 и влезнах отново няколко минутки по рано понеже беше свободно.

Иначе съм си вкъщи, сина ми още е болен се влачим по лекари почти всеки ден, но поне отпадат по-сериозните опасения. Днес пак трябва да идем до личната която мн ме дразни понеже не ни дава направленията, които искам. Хем не могат да го правят и вече месец и половина кашля, хем не ми дават и за специалисти и всичко трябва да си плащам  #Cussing out Та днес трябва да се карам явно отново за да си издействам направление за УНГ за детето, а и за мен, понеже и аз така се влача още с хремата и сополите. АГ-то вчера ми изписа проспан сироп за кашлицата, детски олинт за носа и препоръча да ми вземат носен секрет, понеже прилича на бактерия.

Мн е кофти времето не ми се излиза, но пък и тук детето вече издивява...чудя се с какво да го занимава всичко му доскучава бързо...направо ще луднем, а и е кисел като не му е добре, плаче за приятелите си в детската градина и т.н

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 09:18 от беба28

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз също този път съм със следобеден час - 15.15. Дано имам повече късмет този път, относно чакането. Миналия път ми каза само "6 г.с. и 1 ден" с 3 дни по-малко от изчисленото от калкулатора, не ми е казала термин и нищо за ЖК и т.н. Да видим този път какво ще каже. Дали пак ще са по-малко. По калкулатор ми излиза утре точно 9 г.с. Интересно ми е и дали ще каже термин и дали той ще е различен от определения за сега.

# 713
  • Мнения: 955
Добро утро и от мен!
Morgy, добре дошла! Лека бременност с щастлив финал!
desita_89, piletta, благодаря за мненията. Аз за Цонева съм чувала само хубави неща, поне що се отнася до ФМ, за друго не знам. Но и мен ме предупредиха, че много се чака при нея.
shinzou, на мен май ще ми е най-удобно при Драгнева, ама не знам като специалист дали става, мисля да питам за мнения в темата на Девата  Thinking.
беба28, моят калпазанин също взе да се покашля нещо. И как няма - днес като го оставях в градината всички деца дънеха яко..... нямам думи  #Cussing out. Дано издържи поне до петък, защото ще имат празник по случай Хелуин.
Захващам се с новата тема, а вие гледайте поне до 49 стр. да стигнете  Wink.

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 10:33 от Ellle

# 714
  • Мнения: 1 632
Гледам за стаите си говорите, аз мн съм объркана. Никаква идея нямам как да се организираме, първо ще спим заедно, но после...няма идея децата заедно в една стая ли да ги слагам или в отделни newsm78 То много зависи и какъв пол ще е бебето, но си мисля дори да е отново момче, при такава възрастова разлика дали е уместно да са в една стая Thinking Това ми е проблем тъй като ние нищо нямаме и всичко ще купувам ново, та трябва да изчакам и да обмисля две отделни стаи ли ще правя или една обща.  Искам ако е обща всичко да е в един стил от един вид,  две легла две бюра и т.н  От друга страна има нужда вече да купим за голямото дете ново легло, за бебето пък ми трябва скрин...наистина не знам.

# 715
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Добро утро Simple Smile

Относно стаите, ние на първо време ще сме в една стая, но в някакъв момент ще се наложи да ремонтираме и да освободим спалнята за детска стая. На този етап по-скоро съм на вълна - каква бебешка количка и какво креватче. Останалото ще го мисля като се появи  newsm30 и стане трудно да сме тримата в една стая. Скрин и аз искам да взема.

# 716
  • Мнения: 1 632
При мен проблемът е, че стаята, в която предвиждам да спим всички, не е довършена и тепърва ще трябва да и купуваме паркет, боя, осветление, щори...абе всичко, и понеже тя всъщност ще си остане детска стая ми се щеше основните неща да ги обмисля така, че да не се налага да правя ремонт след 2-3 години.  В тази стая мислех да сложа и детска кошара дървена /трябва да купя, че нямаме / а преносимата кошара да я оставя в хола където ще сме през деня. Другото е че ще имам първокласник другия септември и обмислям кът за учение...то даже не кът ами една не голяма стая, която е преходна към хола и всекидневната така хем да е отделно хем да ми е наблизо да го чувам при отворена врата какво прави и да му хвърлям поглед, но за тази цел пак трябва да я обзаведа тази стая пък ако ще го местя после в друга... То малкото като проходи ще му пречи и на игри и на учение...

# 717

Общи условия

Активация на акаунт