Набавяне на вит. Д по естествен път?

  • 2 233
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 248
Слънце и въздух поне за 15 мин минимум на ден, но не и зад стъкло- няма ефект. Иначе от капките.
Лятото -слънце ,въздух и вода и голи шляпащи деца.


  202uu

# 16
  • Мнения: 1 493
Може и с храната - риба, мляко. Вижте един много полезен сайт : http://healthyfood.info.bg/Vitamins.html

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Стъклото, мисля, че пропуска UV лъчи.
Простичката ми логика е, че ако не пропускаше, нямаше да има специални UV филтри, защото нямаше да има никаква нужда от тях.

А, това, което ме кара да мисля, че може и през стъкло да се прави тази процедура, е че на единият ми племенник като новороден бяха препоръчали слънчеви бани през прозореца за да му мине по-бързо жълтеницата... (това във Франция се случва, ако някой пита).

# 18
  • Мнения: 124
И аз се чудех за прякото слънце и витамин D. Като излизам с малката на разходка, все гледам да й огрява лицето, а тя се мръщи, горката. Разходките ни са около половин до един час, не сме през цялото това време съвсем на слънце, естествено. Но все пак  - дали да я мажа с някакъв защитен крем?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
През стъклото не преминават УВ лъчи. Детето цяло лято е спало на пряко осветено място и пак си направи рахит. Бяхме на терапия 2 месеца. Много е важно също така с какво се храни детето и колко наддава на месец. Когато заведохме Дара на невролог (за други проблеми) тя ме попита колко наддава, а тя до 6 месечна наддаваше по килограм и нещо, съчетано с това, че е само на кърма. Ами невроложката остана впечатлена, че съм била супер смела през лятото да и спра вигантола. Каза ми, че адаптираните млека са обогатени на вит Д и това е една от причините децата хранени изкуствено да се разболяват по-рядко. За да преминава през кърмата витД, майката трябва да приема допълнителна доза, а аз не съм пила!

# 20
  • Мнения: 3 042
 PeaceЕто още една статия с информация за Вит. Д http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2109

# 21
  • Мнения: 3 205
Стъклото, мисля, че пропуска UV лъчи.
Простичката ми логика е, че ако не пропускаше, нямаше да има специални UV филтри, защото нямаше да има никаква нужда от тях.

Обикновеното стъкло на прозорците не пропуска УВ лъчи. За слънчевите очила трябва УВ филтър, защото те не се правят от обикновено стъкло. Не съм сигурна какъв точно е материалът, мисля, че е някакъв полимер (за да са нечупливи), който пропуска УВ лъчи и затова се налага УВ филтър.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Стъклото, мисля, че пропуска UV лъчи.
Простичката ми логика е, че ако не пропускаше, нямаше да има специални UV филтри, защото нямаше да има никаква нужда от тях.

Обикновеното стъкло на прозорците не пропуска УВ лъчи.

Възможно е.
Аз си мислех, за скъклата по обективите...не за очилата:)

# 23
  • Мнения: 27 524
Витамин Д може да се набави и чрез консумация на жълтъка на яйцето, който е богат на вит.Д.

Поднасям ти извинения,Руби,права си.Има наистина в жълтъка,в месата,но трябва примерно да се изядат 5 жълтъка на ден за необходимата доза,което за голям е много,та какво остава за бебе!Моля да ме извиниш още веднъж!!! Sad

# 24
  • Мнения: 7 640
Витамин Д може да се набави и чрез консумация на жълтъка на яйцето, който е богат на вит.Д.

Поднасям ти извинения,Руби,права си.Има наистина в жълтъка,в месата,но трябва примерно да се изядат 5 жълтъка на ден за необходимата доза,което за голям е много,та какво остава за бебе!Моля да ме извиниш още веднъж!!! Sad

E да, ама си права, че не е Д3 Wink

# 25
  • Мнения: 1 735
През стъклото не преминават УВ лъчи. Детето цяло лято е спало на пряко осветено място и пак си направи рахит. Бяхме на терапия 2 месеца. Много е важно също така с какво се храни детето и колко наддава на месец. Когато заведохме Дара на невролог (за други проблеми) тя ме попита колко наддава, а тя до 6 месечна наддаваше по килограм и нещо, съчетано с това, че е само на кърма. Ами невроложката остана впечатлена, че съм била супер смела през лятото да и спра вигантола. Каза ми, че адаптираните млека са обогатени на вит Д и това е една от причините децата хранени изкуствено да се разболяват по-рядко. За да преминава през кърмата витД, майката трябва да приема допълнителна доза, а аз не съм пила!
... или да си пече циците на слънце...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт