Не мога да отслабна

  • 13 805
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Съгласна съм. Временните мерки водят до временни резултати.

# 31
  • Мнения: 34
За мен 90 дневната диета е мн.трудна, има само 3 хранения и вечерята трябва да е половината на обяда. Няма никаква свобода и възможност да сменяш подредбата на дните.

# 32
  • Мнения: 5 364
Изобщо не е трудна. И е резултатна. Аз свалих преди близо година и половина 20 кг за 9 месеца. Малко се отпуснах в последно време и качих 3-4 кг, но все пак не съм върнала предишните кг.
Какво сложно има в това да се редуват  определените храни? Само водният ден за някои е по-труден, но може да се прескочи или да се замени с плодов.
Публикувам основните правила:
Скрит текст:
90 дневна диета             Разделно хранене
Продължава точно 91 дни. Правила:  Редуват си белтъчен ден, ден за варива, ден за въглехидрати, плодов ден.  Последователността на дните трябва да се спазва точно. Пие се най-малко  по 2  дори 3 литра вода. Бял хляб не се яде. Газирани напитки и алкохол са забранени.
Закуската  винаги е плод от един вид, количеството  е по избор. Може да се пие чай или кафе, НО БЕЗ ЗАХАР. Панирани храни  и заливки с брашно и яйца са забранени ! Маслините са разрешени в белтъчния ден ,  дните за варива и  при солен въглехидратен обяд. В плодовия ден маслините са забранени. Ако се яде  туршия, да е с по-малко сол или да се обезсолява. Ако се яде лютеница- да е без захар.
Започва се с белтъчен ден  само  с три хранения на ден .  Хубаво е вечерята да е по-рано, но не по-късно от 19, 30 ч.
Закуска- плод  /може  кафе или чай без захар/;  Обяд-  всякакво месо със салата по избор, риба със салата, яйца със салата, млечни продукти  и салата. Само   пълнозърнест хляб- 1 голяма или 2  малки филии. Месото може да се сготви САМО  със зеле, с гъби, с домати,  с тиквички, НО БЕЗ ОРИЗ,  КАРТОФИ, ФАСУЛ и без  брашно.
Примерни менюта: кюфтета  печени на скара ,  кюфтета по чирпански, НО БЕЗ БРАШНО В СОСА, печена пържола или задушена с гъби, кебапчета със салата, месо и кървавица със зеле,  месо с гъби, печено или варено  пиле , пилешки  дробчета с  гъби, кромид лук и домати, сланина и свински  дроб с праз,  пилешко  с  пресен лук;  пилешко със  сос от  чушки, моркови, домати ; риба по избор, сирене и салата, кашкавал, мляко, таратор. Пържени  чушки, но  само с яйца или само със сирене.   Белтъчините храни не се смесват! Яде се само от един вид-или месо, или риба, или млечни, или яйца.
Вечеря- същата като обяда, но по-малко и без хляб
Важно! Между закуската, обяда и вечерята трябва да има не по-малко от 4 часа интервал.

Втори ден   Варива само  с три хранения на ден
Закуска- плод;  Обяд- картофи, ориз, фасул, грах, леща, варена царевица.
Вечеря- същите, но по –малко.
Примерни менюта- стар фасул и  зелен фасул яхния, картофена чорба или яхния,  постен гювеч с всякакви зеленчуци, леща и грах  на чорба или яхния, доматена супа с ориз, ориз със зеленчуци, ориз с гъби, кисело зеле с ориз, пълнени чушки с ориз, с праз или със стар фасул, лятна мусака с тиквички, лук, морков, домати и ориз; картофи с ориз на фурна.
Фъстъците са за ден с варива, но по-добре да се избягват!
Забележка! В запръжката да не се слага брашно! Варивата могат да се смесват.
Между  закуската, обяда и вечерята да има не по-малко от 3 часа интервал.

Трети ден- въглехидрати  с три хранения на ден
Закуска- плод;   Обяд- макарони и спагети с доматен сос, хляб с лютеница, всякакви  каши по вкус и личен избор, зелник
Вечеря-  може същото като обяда    или ГРЕХОВНА вечеря – сладкиши по избор и задължително парченце черен шоколад. Сладко и солено не се смесват! Или солена или сладка вечеря по избор.
В този ден в сосовете и запръжките може да се слага брашно.
Примерни менюта за въглехидратен  ден:
За солен обяд или солена вечеря:  Макарони и спагети с  доматен сос;  кьопоолу с хляб, филия с лютеница без съдържание на захар, гъбена каша, доматена каша, брашняна каша, каша с кисело зеле или с праз, печени, но панирани само с брашно   чушки или патладжани  с доматен сос, зелник или баница с праз или спанак
За сладка вечеря:  по избор .  Пример: торта, баклава,  тиквеник, кекс, сладки, вафли, мъфини, кифла с мармалад, макарони със захар, халва, кроасан, тулумбички, еклери, наполеон,  филия с маргарин и сладко или  мед;  задължително  лентичка черен шоколад
Между  закуската, обяда и вечерята също  да има не по-малко от 3 часа интервал.
Четвърти ден- плодов с 5 пъти хранене
Закуска – плод
Обяд,  2 следобедни закуски  и вечеря- плодове  и по желание 100 грама сурови ядки. В този ден от обяд нататък плодовете могат да се смесват.
Примерно зимно  меню: ябълки, портокали, мандарини, грейпфрути,  банани, киви, варена тиква /Без захар!/
Между   обяда, двете следобедни закуски  и вечерята да има не по-малко от  2 часа интервал.
Вместо плодове, може да се яде суров зеленчук , но без сол, олио, оцет  или други подправки.
Разрешени са 100 грама сурови ядки / пример  орехи, микс  от ядки , бадеми, лешници.

Като мине една четворка, всички дни се повтарят общо 7 пъти. Минават точно 28 дни.
 На 29 ден –целия ден се пие само чиста вода. Това е необходимо, за да се изхвърлят отделените токсини. Трудно е, защото е след плодов.
Ако не може да се издържи, може да се замени с още един плодов или фрешове от прясно изцеден плодов сок.
След това пак 7 четворки и един воден. Отново 7 четворки и един воден. До тук 87 дни. Последните четири  дни са пак белтъчен, варива, въглехидрати, плодов.  Следват 3 месеца почивка.

Правила за почивката
Целта на почивката е  да се задържи постигнатото тегло.
През почивката се спазват същите правила за интервали между храненията, пиенето на вода, закуска само плод.
Разрешено : яде се разделно  в рамките на самото ядене, но може   обядът  и вечерята да са от различни групи. Например обядът да е белтъчен, а вечерята да е варива или въглехидрати. Редуването на  храната от различните групи е по личен избор.  Разрешено е един път в седмицата  едно смесено хранене. Например това е  времето да се хапне пиле с ориз, мусака или месо с картофи, тутманик или баница.  Плодовият е един път в седмицата по личен избор кой ден да е. Задължително е да има един воден в месеца, а кой ден  точно, по  личен избор.
   
Трудно е първите 2-3 четворки. После става приятно. Резултати да се очакват след първите 3 четворки.
Успех! С малко воля, „мисията отслабване“ е възможна.

# 33
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
newsm78 Значи, 62кг. при 160см. ръст е абсолютно нормално тегло. Но щом искаш да слезеш още по надолу с килцата, трябва да вземеш предвид и възрастовите промени-над 40 години свалянето се забавя видимо; да си дадеш сметка от колко време си на диети-при голяма продължителност организмът заема защитни позиции и брани всяко грамче,което искаме да му отнемем. И най-важното , според мен, в даден момент диетите не действат повече, защото изморяват този, който ги следва. Това е от личен опит(имам предвид мъж ми, жертва на западната цивилизация, в смисъл изобилие от високо концентрирани калорични храни на достъпни цени и съответно злоупотреба с тях). В нета има купища диети- една е добра за едни, друга за други, но в края на краищата винаги се появява ефектът "йо-йо",т.е. връщането на поне половината от килцата,ако не и надминаването на свалените такива. Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Има и още нещо-психологичната бариера. В смисъл, колкото повече се взираш в едно желание, толкова по-бавно то се осъществява. Успокой се! Вдъхни си увереност, че разрешаваш проблема  слекота! Излез от тази тема "Не мога да отслабна" и си напиши "Отслабвам успешно!" "Отслабвам  с лекота!" и давай напред!.Защо? Ами защото самото заглавия вече те блокира. Ти започваш да търсиш резултат, но още със започванена търсенето си казваш, че не можеш да го постигнеш. Така че мотивирай се позитивно и ще видиш как ефектът ще се появи магически. Махни "Не_то" Hug

Хихи не съм над 40..само на 18г съм все още  Grinning Променях и начина на хранене...спирах сладко..хляб...газирано...пържено....и какво ли още не...може би за това си втълпих, че няма да се получи.... А колкото до това, че са нормални кг...личат си ужасно много...не се харесвам в нищо... Може наистина проблемът да е там, че от една диета се хвълям веднага на друга.. Благодаря Simple Smile

# 34
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Здравейте,
Бих посъветвала Александра да се поинтересува от 90-дневната диета. Няма да повтарям това, което може да прочете за нея в темите Диети и отслабване. Препоръчвам я, защото самата аз (50+) съм я правила и дъщеря ми (16 г.) също я прави. И двете постигнахме желания ефект и най-хубавото е, че диетата не е никак трудна и се превръща в траен режим на хранене.

И през нея минах...1 месец я спазвах и като не видях резултат се предадох отново..

# 35
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Не съм специалист, но бих казала, че при теб липсва постоянство. За мен основната ти грешка е скачането от режим на режим за кратък период от време. На организма му трябват три месеца, за да промени начинът на действие. Не мисля, че имаш проблем с щитовидната жлеза и/или инсулинова резистентност. При тях щеше да качваш. Отделно от това, при проблем с тях, ако се храниш наистина по начина, който казваш, пак ще постигнеш резултат. До момента няколко човека попитаха да споделиш дневното си меню, така и не прочетох да си го направила. Това допълнително ме навява на мисълта, че нещата не са такива, каквито пишеш. Ако искаш наистина да постигнеш резултат, бъди реалистка пред себе си и не се самозалъгвай. Спортът е супер, но истината е, че сваляне на кг-мите се постига най-вече с правилно хранене. Успех  Peace

# 36
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
newsm78 Значи, 62кг. при 160см. ръст е абсолютно нормално тегло. Но щом искаш да слезеш още по надолу с килцата, трябва да вземеш предвид и възрастовите промени-над 40 години свалянето се забавя видимо; да си дадеш сметка от колко време си на диети-при голяма продължителност организмът заема защитни позиции и брани всяко грамче,което искаме да му отнемем. И най-важното , според мен, в даден момент диетите не действат повече, защото изморяват този, който ги следва. Това е от личен опит(имам предвид мъж ми, жертва на западната цивилизация, в смисъл изобилие от високо концентрирани калорични храни на достъпни цени и съответно злоупотреба с тях). В нета има купища диети- една е добра за едни, друга за други, но в края на краищата винаги се появява ефектът "йо-йо",т.е. връщането на поне половината от килцата,ако не и надминаването на свалените такива. Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Има и още нещо-психологичната бариера. В смисъл, колкото повече се взираш в едно желание, толкова по-бавно то се осъществява. Успокой се! Вдъхни си увереност, че разрешаваш проблема  слекота! Излез от тази тема "Не мога да отслабна" и си напиши "Отслабвам успешно!" "Отслабвам  с лекота!" и давай напред!.Защо? Ами защото самото заглавия вече те блокира. Ти започваш да търсиш резултат, но още със започванена търсенето си казваш, че не можеш да го постигнеш. Така че мотивирай се позитивно и ще видиш как ефектът ще се появи магически. Махни "Не_то" Hug

Хихи не съм над 40..само на 18г съм все още  Grinning Променях и начина на хранене...спирах сладко..хляб...газирано...пържено....и какво ли още не...може би за това си втълпих, че няма да се получи.... А колкото до това, че са нормални кг...личат си ужасно много...не се харесвам в нищо... Може наистина проблемът да е там, че от една диета се хвълям веднага на друга.. Благодаря Simple Smile
  newsm78 Не съм голям специалист, но аз на 18 години свалях килограми само докато се влюбех. От летене в облаците забравях да ям Mr. Green Опитай се да си направиш изследвания на щитовидната жлеза? И си набий в главата, че си прекрасна, че изглеждаш чудесно и че отслабваш с успех. Още сега застани пред огледалото и започни да си повтаряш като мантра колко добре изглеждаш, колко си прекрасна и т.н.и т.н.

# 37
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
newsm78 Значи, 62кг. при 160см. ръст е абсолютно нормално тегло. Но щом искаш да слезеш още по надолу с килцата, трябва да вземеш предвид и възрастовите промени-над 40 години свалянето се забавя видимо; да си дадеш сметка от колко време си на диети-при голяма продължителност организмът заема защитни позиции и брани всяко грамче,което искаме да му отнемем. И най-важното , според мен, в даден момент диетите не действат повече, защото изморяват този, който ги следва. Това е от личен опит(имам предвид мъж ми, жертва на западната цивилизация, в смисъл изобилие от високо концентрирани калорични храни на достъпни цени и съответно злоупотреба с тях). В нета има купища диети- една е добра за едни, друга за други, но в края на краищата винаги се появява ефектът "йо-йо",т.е. връщането на поне половината от килцата,ако не и надминаването на свалените такива. Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Има и още нещо-психологичната бариера. В смисъл, колкото повече се взираш в едно желание, толкова по-бавно то се осъществява. Успокой се! Вдъхни си увереност, че разрешаваш проблема  слекота! Излез от тази тема "Не мога да отслабна" и си напиши "Отслабвам успешно!" "Отслабвам  с лекота!" и давай напред!.Защо? Ами защото самото заглавия вече те блокира. Ти започваш да търсиш резултат, но още със започванена търсенето си казваш, че не можеш да го постигнеш. Така че мотивирай се позитивно и ще видиш как ефектът ще се появи магически. Махни "Не_то" Hug

Хихи не съм над 40..само на 18г съм все още  Grinning Променях и начина на хранене...спирах сладко..хляб...газирано...пържено....и какво ли още не...може би за това си втълпих, че няма да се получи.... А колкото до това, че са нормални кг...личат си ужасно много...не се харесвам в нищо... Може наистина проблемът да е там, че от една диета се хвълям веднага на друга.. Благодаря Simple Smile
  newsm78 Не съм голям специалист, но аз на 18 години свалях килограми само докато се влюбех. От летене в облаците забравях да ям Mr. Green Опитай се да си направиш изследвания на щитовидната жлеза? И си набий в главата, че си прекрасна, че изглеждаш чудесно и че отслабваш с успех. Още сега застани пред огледалото и започни да си повтаряш като мантра колко добре изглеждаш, колко си прекрасна и т.н.и т.н.

Абе да ти кажа веднъж съм се влюбвала и наистина и аз свалих тогава кг....лошото е, че не мога да се влюбя пак ;д Ще пробвам иначе...мерси

# 38
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 129
За мен проблемът ти се корени именно в непостоянството - хващаш даден режим и не го спазваш. Би трябвало на тази възраст да сваляш бързо.  Peace

# 39
  • Мнения: 408
А има ли диета, която не си пробвала? Simple Smile
Погладуваш, погладуваш, пък се натъпчеш със сандвичи, чипс и шоколад? Много жени го правят и трупат нови и нови килца. Диетите са глупост, режимът е всичко. Апетитът идва с яденето, колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде, колкото по-дълго приемаш нормално количество храна, толкова по-малко вероятно е цялото ти същество да крещи "Искам да изям цяла планина боклуци!". В днешно време има един куп приложения, някой вече спомена my fitness pal, чудесен метод да следиш какво приемаш, колко приемаш, и колко възможно е всъщност да се храниш добре, да не гладуваш, а да не приемаш милиони калории. Въпросът е човек да не се вманиачава, да ползва краката си по предназначение (да ходи, не само да седи и да се вози) и да се храни достатъчно, не твърде малко и не твърде много. Като погладуваш две-три седмици, най-много да загубиш малко вода, след това ще си натрупаш и допълнителни резерви мазнинки. Пазете стомасите и телата си, ще ви трябват дълго време.

# 40
  • София
  • Мнения: 19 322
Случайно попаднах на тази тема, да споделя своя опит.
През м. декември 2013 си купихме пекарна. Това ясно как ми се отрази  Laughing
През м. март 2014 започнах да пия течен Л-карнитин - 1100 мг. Пиех го сутрин на гладно, с идеята да ходя на финтес на обяд, но много пъти определено ме мързеше и не ходех. И....започнах да трупам килца. Някъде от 55/56 стигнах до 63 при ръст 1,63. Освен това имах ускорено сърцебиене от Л-карнитина. Започнах да ходя по-редовно на фитнес, обаче.... тц. И ми писна.
Май нещо си обърках обмяната с този карнитин или съвпадна с пекарната. Съмнявах се за щитовидната жлеза, пуснаха ми 2 хормона за Хашимото, но съм добре.
Сега само се каня как ще тръгна всеки ден на фитнес...ясно ви е.
Малко предистория - бях слаба, минах 50 кг на 33 години при 1 дете. Вярно, че родих второ на 39 и определено не съм като на 20, но до 55 кг бивах. Не обичам много сладко, ям, но не всекидневно.

# 41
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Cuckoo, защо само два хормона сте пуснали. Хашимото се хваща най-вече чрез антителата. Провери си също инсулиновата резистентност.

# 42
  • Мнения: 10
здравейте и аз имам същия проблем.
след раждане имам натрупани 10 килограма, които не мога да сваля вече доста време.
започнах да ходя на фитнес и не съм мръднала 1 грам... правих си там изследване и се оказа,че метаболизма ми е изключитлено зле... от много диети е минал в режим запасяване и сега нищо не гори , а само трупа. това с комбинация от затегнат стомах е просто кауза пердута. А така си мечтая да се върна в старата форма.
дайте съвет как се ускорява метаболизъм  - четох някъде, че пиенето на много вода помага и канела също в топлите напитки.
Благодарна съм на всеки отговор,
Д

# 43
  • Мнения: 1 159
Аз пък си отслабвам от спорта! Това доказва, че си е до организъм! 35+ съм, единственото, което промених в храненето си е, че успях след месеци борба да пия кока кола и тръгнах на спорт. Както и се придвижвам пеша до залата и обратно. Цяла зима, 3 пъти седмично. Свалила съм 2 -3 килца, но видимо съм стегната доста.
Преди две години свалих 12 килограма за 4 месеца със Системата, но сега ми е трудно да се науча пак да имам ранна вечеря.
Нямам добро мнение за монодиетите, а и за мен са трудни.

# 44
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
Айде сега, аз жена на възраст да ви дам съвет как да се влюбите. Ами отворете очи и ГЛЕДАЙТЕ, бе хора. Има толкова красиви екземпляри Mr. Green Аз си бях патологично влюбена, в момъкът от автобуса, в този от бара, където си пиех кафето, в някой известен артист... ей такива ми ти работи. Crazy
Предпочитам, когато съм на диета, да не се натоварвам със спорт. То е все едно да натискате педала на газта, когато карате по баир. Не че не може, но хабите повече енргия( бензин), който после трябва да налеете, т.е. да заредите организмът с храна. Първо свалете необходимите кила, после се заемете с активен спорт.  По време на диета препоръчвам разходки, ходене на работа с колело,или пеша,нещо леко имам предвид.
Аз не правя вече диети. Намерих си моят хранителен режим, чувствам се жизнена и поддържам нормално тегло повече от три години.

Общи условия

Активация на акаунт