Не мога да отслабна

  • 13 795
  • 64
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Здравейте, спазвала съм какви ли не режими..диети. Ходя на фитнес 3ти месец вече, с инструктор винаги, кардио и силова всеки ден, тестени изделия си позволявам 2 пъти в месеца най - много, сладко по 1 път на седмица малко...от 60-62 кг не мърдам, а съм 160см висока. Някой запознат ли е какви изследвания трябва да си направя, за да разбера дали имам някакъв проблем, поради който не свалям ?

# 1
  • Мнения: 133
Отиди на ендокринолог. Дано не е нещо сериозно. Всъщност само 5% от хората, които не могат да отслабнат, имат някакъв здравословен проблем. Останалите 95% грешат с храненето основно

# 2
  • Мнения: 4 500
Можеш ли да опишеш храната ти за 1 ден - каква е и на колко приема е разделена?

# 3
  • Мнения: 8 163
Какъв ти е дневният калориен баланс? Ако е отрицателен с висока стойност (над 200 кал) или нулев, пак няма да сваляш. Ако е положителен, даже ще качваш.

Какви хранителни групи включваш в менюто си и в какви количества?

Съветвал ли те е специалист за хранителния режим, който е най-подходящ за теб?

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 20:52 от Фея Кръстница

# 4
  • Мнения: 1 844
Ако наистина смяташ, че се храниш правилно и си спазвала режим безрезултатно, то подкрепям мнението за консултация с ендокринолог, както и за изследвания най-вече на щитовидната жлеза.
Ако нямаш здравословни проблеми - което ти пожелавам - обърни се към диетолог.
Успех!

# 5
  • Мнения: 306
Аз пък не мога да напълнея от непрекъснати проблеми и тичане по болници и изследвания и всякакви подобни. И храната уж е достатъчно и спорта ама ... не. Но продължавам и това е, няма как да не стане и ти ще успееш с постоянство   bouquet

# 6
  • Мнения: 47
Здравейте! Имам подобен проблем. Вече 9м се мъча и едни 3-4кг ги движа напред - назад. Преди 6г отслабнах с Дюкан без проблем 18кг. Сега минах през какви ли не режими, но не се получава.
Понеже споменавате ендокринолог. Питах личната си лекарка и тя ми пусна изследване на 2 хормона. Бяха в нормите, но дали това е достатъчно. За ендокринолог сякаш не й се дава направление.

# 7
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Можеш ли да опишеш храната ти за 1 ден - каква е и на колко приема е разделена?

Амии с всяко следващо режимче...различно. Старая се да е на 3-4 пъти.

# 8
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Какъв ти е дневния калориен баланс? Ако е отрицателен с висока стойност (над 200 кал) или нулев, пак няма да сваляш. Ако е положителен, даже ще качваш.

Какви хранителни групи включваш в менюто си и в какви количества?

Съветвал ли те е специалист за хранителния режим, който е най-подходящ за теб?

Калорийният баланс така и не се научих да си го смятам. Съветвала съм се само с инструктора, който ми даде режим, спазвах го 2-3 седмици само нямаше никакъв резултат и го спрях. Опитвам се да избягвам мазнини и въглехидрати предимно.

# 9
  • Мнения: 133
90 дневната диета пробвала ли си?

# 10
  • Мнения: 1 844
Това, че се храниш 3-4 пъти на ден е добре, както и че опитваш да избягваш мазнини и въглехидрати, но ми се струва, че ако искаш да свалиш килограми трябва да направиш някой специален режим, защото така просто задържаш теглото си - по този начин здравословно можеш да се храниш, когато вече си постигнала желаните килограми с цел да ги задържиш, но щом искаш да сваляш, не просто избягвай "лоши" храни, а спазвай строга диета - не казвам да гладуваш и да изтезаваш организма, но все пак опитай да си избереш режим и се движи по него стриктно. А и според мен е било грешка да се откажеш от режима на инструктура само след 2 седмици, бъди по-търпелива, 2 седмици са минимален период, дори и да няма светкавичен резултат - продължавай по схема.
Опитай да гориш повече калории, отколкото приемаш. Само това е начинът да ослабнеш - в този ред на мисли научи се как да изчисляваш калориите, поне ориентировъчно. Simple Smile Успех!

# 11
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
90 дневната диета пробвала ли си?

Опитах, но и там се отказах на 3 седмица, като нямаше разлика и 1 кг ;д

# 12
  • Мнения: 133
90 дневната диета пробвала ли си?

Опитах, но и там се отказах на 3 седмица, като нямаше разлика и 1 кг ;д

Искаш да кажеш, че си изкарала 3-4 плодови дни и общо не си свалила и килограм? Странно ми се вижда. Вероятно някъде грешиш, а и много бързо зарязваш диетите като цяло.
Ако искаш да започнеш 90дд отново, заповядай в темата, момичетата ще ти коригират дневното меню, така че да е режимно.

# 13
  • Мнения: 6 346
Изследвай се за инсулинова резистентност - купуваш си глюкоза и там на място я изпиваш. Преди да я изпиеш, ти взимат кръв и непременно казваш да се изследва не само кръвната захар, но и инсулинът. След това седиш и чакаш - 1 час след изпиването на глюкозата ти взимат пак кръв и пак подчертаваш да се изследва и инсулинът, не само захарта. После същото 2 часа след глюкозата. Ако някоя от стойностите е повишена, особено ако инсулинът е повишен, това означава инсулинова резистентност. (Ако ти е повишена кръвната захар дори на втория час, това вече ще бъде диабет, но при теб едва ли е такова положението.)

Също си изследвай хормоните на щитовидната жлеза.

Но и без изследвания мога да предположа, че ядеш прекалено малко, а тренираш прекалено много - това поставя организма в състояние на криза и той си стиска всичко, защото просто не разполага с достатъчно енергия за хабене. Решението би било да ядеш повече (не сладко и тестено, а повече храна като цяло, но особено белтъчини и мазнини) и/или да тренираш по-малко.

# 14
  • Мнения: 8 163
Моят съвет, Александра, е да си направиш профил в MyFitnessPal, примерно. Следенето на калорийния прием чрез подобно приложение е изключително лесно. Така ще добиеш представа дали наистина трябва да ходиш на една купчина изследвания или ти е нужна единствено консултация с добър, здравомислещ диетолог.

# 15
  • Мнения: 132
Здравей Александра,
Мой съвет е да спреш кардиото през деня. Най-ефективно е само сутрин. Знам, че е доста ангажиращо , но съм сигурна, че ще постигнеш страхотен резултат, ако отделяш по 35-40 минути сутрин веднага след като си станала.
Казвам го от личен опит, тъй като бях пробвала какво ли не точно като теб, пък на всичкото отгоре имам и здравословни проблеми с уголемяване на щитовидната жлеза.
Сутришното кардио + разделното хранене + никакво ядене след 6.00 часа ми помогнаха да отслабна 37 килограма за 4 месеца и половина!
Разковничето е там, че кардиото е най-ефикасно веднага щом се събудиш от сън. Ставаш , измиваш си очите и зъбите и се качваш веднага на велоергометъра, излизаш да тичаш или каквото ти е удобно. Изпиваш едно Л-карнитинче преди тренировка и не трябва да тренираш по-малко от 35 минути. Точно това са минутите, които са достатъчни на метаболизма да започне да топи мазнините. Не трябва да пиеш вода повреме на тренировката. Най-важното обаче е да имаш пулсомер и да следиш пулса си повреме на тренировка. Не трябва да надвишава 100. Когато пулса ти е около 110 - гориш захари, когато е около 120 - правиш мускули. Звъчи нетипично, и не ми хареса когато инструктора ми го каза, но се свиква. В началато ще ти е скучно, защото за да поддържаш пулса си в тези норми в началото ще трябва да се движиш бавно и да не позволяваш да надскача 105.  С времето организма свиква. Силно ти препоръчвам да па приемаш дневно около 50 мл зехтин екстравърджин с всякакъв вид салати. Отразява се много благоприятно на организма, като спомага разграждането на телесни мазнини, също така създава ти чувство за ситост.
Надявам се да съм била малко полезна.
Насреща съм, ако моето предложение ти допадне.
Успех!
Поздрави!

# 16
  • Мнения: 47
Mariya_483911 поздравявам те за страхотните резултати. Но най-вече те аплодирам, за това че успява да не се храниш след 18 часа. Аз също се боря с килограмите, но неуспешно. За това продължавам да ви чета и да се стремя да спазвам препоръките ви.

# 17
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Mariya_483911 Благодаря ти много, ще послушам съветите ти. id79 Успех ...ще успеем  Hug

# 18
  • Мнения: 132
Благодаря! Просто успеха се овенчава с търпение, постоянство и много силна воля. Да кажете после как се чувствате.
Поздрави

# 19
  • Мнения: 47
Много е трудно да вечерям преди 8. Това ми е много голям проблем!Просто докато прибера децата, винаги има по нещо да се свърши след работа, да се прибера, да приготвя.............. и то станало късно!

# 20
  • Мнения: 173
Mariya_483911 какъв Л-карнитин вземаш? Обясни малко за него, кой ти го препоръча. Мисля че Л-карнитин + фет бърнър /май беше/ дава добри резултати.

# 21
  • Мнения: 132
Здравей bisy_k , Аз си поръчвам Л-карнитине от www.silabg.com . Инструктора ми препоръча да си взема ето този http://www.silabg.com/bg/11703-AMIX-CarniLine-1500mg--90-Caps-.html . Пия по 2 капсули преди тренировка. Ефекта е почти моментален. Умората повреме на кардио упражненията почти изчезва, а пък потенето е доста обилно. За мен това е най-добрият Л-карнитин. В момента пия ето този: http://www.silabg.com/bg/14823-HAYA-LABS-Maca-500mg--60-Vcaps-.html. Подариха ми го и го пробвах, но няма същият ефект. Тъй като е по-малка доза, пия по 4 капсули, но потенето е много по-слабо. Няма нищо общо с този на AMIX.
Честно казано до сега не съм пила фат бърнари. Сега пия различни витамини и много внимателно подбирам какво и колко да ям, тъй като от отслабването , организма не може да си набави по нормален начин необходимите протеини и имунната ми система е доста отслабнала.

# 22
  • Мнения: 132
Здравей bisy_k , Аз си поръчвам Л-карнитине от www.silabg.com . Инструктора ми препоръча да си взема ето този http://www.silabg.com/bg/11703-AMIX-CarniLine-1500mg--90-Caps-.html . Пия по 2 капсули преди тренировка. Ефекта е почти моментален. Умората повреме на кардио упражненията почти изчезва, а пък потенето е доста обилно. За мен това е най-добрият Л-карнитин. В момента пия ето този: http://www.silabg.com/bg/14823-HAYA-LABS-Maca-500mg--60-Vcaps-.html. Подариха ми го и го пробвах, но няма същият ефект. Тъй като е по-малка доза, пия по 4 капсули, но потенето е много по-слабо. Няма нищо общо с този на AMIX.
Честно казано до сега не съм пила фат бърнари. Сега пия различни витамини и много внимателно подбирам какво и колко да ям, тъй като от отслабването , организма не може да си набави по нормален начин необходимите протеини и имунната ми система е доста отслабнала.





Извинявам се, дръпнала съм грешен линк. Ето този Л-карнитин пия в момента http://www.silabg.com/bg/14701-HAYA-LABS-LCarnitine-250mg--60-Vcaps-.html
Поздрави

# 23
  • Мнения: 6
Въпросът не е в ограничаването на различни хранителни продукти. Важен е хранителният режим. Той трябва да бъде създаден индивидуално от специалист по хранене. Трябва да се осъществи динамично следене на състоянието през първите седмици. Ефекта е бърз и видим. Аз лично ходих при д-р Попов в София, който ме измери на два апарата и ми изготви индивидуален режим. За два месеца отслабнах 10 кг.

# 24
  • Мнения: 21
Александра, опитахте ли режима на Мария?  Имаше ли ефект. Аз имам същия проблем като вас, просто нищо не помага.

# 25
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Александра, опитахте ли режима на Мария?  Имаше ли ефект. Аз имам същия проблем като вас, просто нищо не помага.

Амии не...не съм. Опитах и детата на Ваня Червенкова, която се разчу навсякъде ... Изкарах 7ми ден...под друг ред ги карах... и на 7мият ден - салата само... предадох се...не издържах...чувствах се като пияна, толкова замаяно се чувствах вече...не става с нищо...а след 2 месеца бал ме чака...  Cry

# 26
  • Мнения: 15
Редовните детоксикации правят чудеса  Peace

# 27
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
 newsm78 Значи, 62кг. при 160см. ръст е абсолютно нормално тегло. Но щом искаш да слезеш още по надолу с килцата, трябва да вземеш предвид и възрастовите промени-над 40 години свалянето се забавя видимо; да си дадеш сметка от колко време си на диети-при голяма продължителност организмът заема защитни позиции и брани всяко грамче,което искаме да му отнемем. И най-важното , според мен, в даден момент диетите не действат повече, защото изморяват този, който ги следва. Това е от личен опит(имам предвид мъж ми, жертва на западната цивилизация, в смисъл изобилие от високо концентрирани калорични храни на достъпни цени и съответно злоупотреба с тях). В нета има купища диети- една е добра за едни, друга за други, но в края на краищата винаги се появява ефектът "йо-йо",т.е. връщането на поне половината от килцата,ако не и надминаването на свалените такива. Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Има и още нещо-психологичната бариера. В смисъл, колкото повече се взираш в едно желание, толкова по-бавно то се осъществява. Успокой се! Вдъхни си увереност, че разрешаваш проблема  слекота! Излез от тази тема "Не мога да отслабна" и си напиши "Отслабвам успешно!" "Отслабвам  с лекота!" и давай напред!.Защо? Ами защото самото заглавия вече те блокира. Ти започваш да търсиш резултат, но още със започванена търсенето си казваш, че не можеш да го постигнеш. Така че мотивирай се позитивно и ще видиш как ефектът ще се появи магически. Махни "Не_то" Hug

# 28
  • Мнения: 34
Здравей Александра,заповядай във форума на "точковата диета", да отслабваме заедно и аз с месеци се въртя около едни и същи килограми-спортувам, не спортувам-все тая,дори след мн.спорт апетита така ми се отваря,че не спирам да ям,трудно спазвам диети и аз като теб често ги сменям. Една приятелка отслабна много с Палео диета,но аз по-скоро търся дългосрочен режим на хранене,а в Палео диетата се разрешават само крехки меса и риби,яйца,плодове,зеленчуцу ,ядки и семена и НИЩО ДРУГО, за няколко месеца диетата сигурно е супер,но не ми се вижда здравословна в дългосрочен план,най-вече поради забраната за млечни продукти, а за мен млякото е една от най-пълноценните храни и ям сирене и кашкавал ежедневно.

# 29
  • Мнения: 8
Здравейте,
Бих посъветвала Александра да се поинтересува от 90-дневната диета. Няма да повтарям това, което може да прочете за нея в темите Диети и отслабване. Препоръчвам я, защото самата аз (50+) съм я правила и дъщеря ми (16 г.) също я прави. И двете постигнахме желания ефект и най-хубавото е, че диетата не е никак трудна и се превръща в траен режим на хранене.

# 30
  • Мнения: 8 163
Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Съгласна съм. Временните мерки водят до временни резултати.

# 31
  • Мнения: 34
За мен 90 дневната диета е мн.трудна, има само 3 хранения и вечерята трябва да е половината на обяда. Няма никаква свобода и възможност да сменяш подредбата на дните.

# 32
  • Мнения: 5 350
Изобщо не е трудна. И е резултатна. Аз свалих преди близо година и половина 20 кг за 9 месеца. Малко се отпуснах в последно време и качих 3-4 кг, но все пак не съм върнала предишните кг.
Какво сложно има в това да се редуват  определените храни? Само водният ден за някои е по-труден, но може да се прескочи или да се замени с плодов.
Публикувам основните правила:
Скрит текст:
90 дневна диета             Разделно хранене
Продължава точно 91 дни. Правила:  Редуват си белтъчен ден, ден за варива, ден за въглехидрати, плодов ден.  Последователността на дните трябва да се спазва точно. Пие се най-малко  по 2  дори 3 литра вода. Бял хляб не се яде. Газирани напитки и алкохол са забранени.
Закуската  винаги е плод от един вид, количеството  е по избор. Може да се пие чай или кафе, НО БЕЗ ЗАХАР. Панирани храни  и заливки с брашно и яйца са забранени ! Маслините са разрешени в белтъчния ден ,  дните за варива и  при солен въглехидратен обяд. В плодовия ден маслините са забранени. Ако се яде  туршия, да е с по-малко сол или да се обезсолява. Ако се яде лютеница- да е без захар.
Започва се с белтъчен ден  само  с три хранения на ден .  Хубаво е вечерята да е по-рано, но не по-късно от 19, 30 ч.
Закуска- плод  /може  кафе или чай без захар/;  Обяд-  всякакво месо със салата по избор, риба със салата, яйца със салата, млечни продукти  и салата. Само   пълнозърнест хляб- 1 голяма или 2  малки филии. Месото може да се сготви САМО  със зеле, с гъби, с домати,  с тиквички, НО БЕЗ ОРИЗ,  КАРТОФИ, ФАСУЛ и без  брашно.
Примерни менюта: кюфтета  печени на скара ,  кюфтета по чирпански, НО БЕЗ БРАШНО В СОСА, печена пържола или задушена с гъби, кебапчета със салата, месо и кървавица със зеле,  месо с гъби, печено или варено  пиле , пилешки  дробчета с  гъби, кромид лук и домати, сланина и свински  дроб с праз,  пилешко  с  пресен лук;  пилешко със  сос от  чушки, моркови, домати ; риба по избор, сирене и салата, кашкавал, мляко, таратор. Пържени  чушки, но  само с яйца или само със сирене.   Белтъчините храни не се смесват! Яде се само от един вид-или месо, или риба, или млечни, или яйца.
Вечеря- същата като обяда, но по-малко и без хляб
Важно! Между закуската, обяда и вечерята трябва да има не по-малко от 4 часа интервал.

Втори ден   Варива само  с три хранения на ден
Закуска- плод;  Обяд- картофи, ориз, фасул, грах, леща, варена царевица.
Вечеря- същите, но по –малко.
Примерни менюта- стар фасул и  зелен фасул яхния, картофена чорба или яхния,  постен гювеч с всякакви зеленчуци, леща и грах  на чорба или яхния, доматена супа с ориз, ориз със зеленчуци, ориз с гъби, кисело зеле с ориз, пълнени чушки с ориз, с праз или със стар фасул, лятна мусака с тиквички, лук, морков, домати и ориз; картофи с ориз на фурна.
Фъстъците са за ден с варива, но по-добре да се избягват!
Забележка! В запръжката да не се слага брашно! Варивата могат да се смесват.
Между  закуската, обяда и вечерята да има не по-малко от 3 часа интервал.

Трети ден- въглехидрати  с три хранения на ден
Закуска- плод;   Обяд- макарони и спагети с доматен сос, хляб с лютеница, всякакви  каши по вкус и личен избор, зелник
Вечеря-  може същото като обяда    или ГРЕХОВНА вечеря – сладкиши по избор и задължително парченце черен шоколад. Сладко и солено не се смесват! Или солена или сладка вечеря по избор.
В този ден в сосовете и запръжките може да се слага брашно.
Примерни менюта за въглехидратен  ден:
За солен обяд или солена вечеря:  Макарони и спагети с  доматен сос;  кьопоолу с хляб, филия с лютеница без съдържание на захар, гъбена каша, доматена каша, брашняна каша, каша с кисело зеле или с праз, печени, но панирани само с брашно   чушки или патладжани  с доматен сос, зелник или баница с праз или спанак
За сладка вечеря:  по избор .  Пример: торта, баклава,  тиквеник, кекс, сладки, вафли, мъфини, кифла с мармалад, макарони със захар, халва, кроасан, тулумбички, еклери, наполеон,  филия с маргарин и сладко или  мед;  задължително  лентичка черен шоколад
Между  закуската, обяда и вечерята също  да има не по-малко от 3 часа интервал.
Четвърти ден- плодов с 5 пъти хранене
Закуска – плод
Обяд,  2 следобедни закуски  и вечеря- плодове  и по желание 100 грама сурови ядки. В този ден от обяд нататък плодовете могат да се смесват.
Примерно зимно  меню: ябълки, портокали, мандарини, грейпфрути,  банани, киви, варена тиква /Без захар!/
Между   обяда, двете следобедни закуски  и вечерята да има не по-малко от  2 часа интервал.
Вместо плодове, може да се яде суров зеленчук , но без сол, олио, оцет  или други подправки.
Разрешени са 100 грама сурови ядки / пример  орехи, микс  от ядки , бадеми, лешници.

Като мине една четворка, всички дни се повтарят общо 7 пъти. Минават точно 28 дни.
 На 29 ден –целия ден се пие само чиста вода. Това е необходимо, за да се изхвърлят отделените токсини. Трудно е, защото е след плодов.
Ако не може да се издържи, може да се замени с още един плодов или фрешове от прясно изцеден плодов сок.
След това пак 7 четворки и един воден. Отново 7 четворки и един воден. До тук 87 дни. Последните четири  дни са пак белтъчен, варива, въглехидрати, плодов.  Следват 3 месеца почивка.

Правила за почивката
Целта на почивката е  да се задържи постигнатото тегло.
През почивката се спазват същите правила за интервали между храненията, пиенето на вода, закуска само плод.
Разрешено : яде се разделно  в рамките на самото ядене, но може   обядът  и вечерята да са от различни групи. Например обядът да е белтъчен, а вечерята да е варива или въглехидрати. Редуването на  храната от различните групи е по личен избор.  Разрешено е един път в седмицата  едно смесено хранене. Например това е  времето да се хапне пиле с ориз, мусака или месо с картофи, тутманик или баница.  Плодовият е един път в седмицата по личен избор кой ден да е. Задължително е да има един воден в месеца, а кой ден  точно, по  личен избор.
   
Трудно е първите 2-3 четворки. После става приятно. Резултати да се очакват след първите 3 четворки.
Успех! С малко воля, „мисията отслабване“ е възможна.

# 33
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
newsm78 Значи, 62кг. при 160см. ръст е абсолютно нормално тегло. Но щом искаш да слезеш още по надолу с килцата, трябва да вземеш предвид и възрастовите промени-над 40 години свалянето се забавя видимо; да си дадеш сметка от колко време си на диети-при голяма продължителност организмът заема защитни позиции и брани всяко грамче,което искаме да му отнемем. И най-важното , според мен, в даден момент диетите не действат повече, защото изморяват този, който ги следва. Това е от личен опит(имам предвид мъж ми, жертва на западната цивилизация, в смисъл изобилие от високо концентрирани калорични храни на достъпни цени и съответно злоупотреба с тях). В нета има купища диети- една е добра за едни, друга за други, но в края на краищата винаги се появява ефектът "йо-йо",т.е. връщането на поне половината от килцата,ако не и надминаването на свалените такива. Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Има и още нещо-психологичната бариера. В смисъл, колкото повече се взираш в едно желание, толкова по-бавно то се осъществява. Успокой се! Вдъхни си увереност, че разрешаваш проблема  слекота! Излез от тази тема "Не мога да отслабна" и си напиши "Отслабвам успешно!" "Отслабвам  с лекота!" и давай напред!.Защо? Ами защото самото заглавия вече те блокира. Ти започваш да търсиш резултат, но още със започванена търсенето си казваш, че не можеш да го постигнеш. Така че мотивирай се позитивно и ще видиш как ефектът ще се появи магически. Махни "Не_то" Hug

Хихи не съм над 40..само на 18г съм все още  Grinning Променях и начина на хранене...спирах сладко..хляб...газирано...пържено....и какво ли още не...може би за това си втълпих, че няма да се получи.... А колкото до това, че са нормални кг...личат си ужасно много...не се харесвам в нищо... Може наистина проблемът да е там, че от една диета се хвълям веднага на друга.. Благодаря Simple Smile

# 34
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Здравейте,
Бих посъветвала Александра да се поинтересува от 90-дневната диета. Няма да повтарям това, което може да прочете за нея в темите Диети и отслабване. Препоръчвам я, защото самата аз (50+) съм я правила и дъщеря ми (16 г.) също я прави. И двете постигнахме желания ефект и най-хубавото е, че диетата не е никак трудна и се превръща в траен режим на хранене.

И през нея минах...1 месец я спазвах и като не видях резултат се предадох отново..

# 35
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Не съм специалист, но бих казала, че при теб липсва постоянство. За мен основната ти грешка е скачането от режим на режим за кратък период от време. На организма му трябват три месеца, за да промени начинът на действие. Не мисля, че имаш проблем с щитовидната жлеза и/или инсулинова резистентност. При тях щеше да качваш. Отделно от това, при проблем с тях, ако се храниш наистина по начина, който казваш, пак ще постигнеш резултат. До момента няколко човека попитаха да споделиш дневното си меню, така и не прочетох да си го направила. Това допълнително ме навява на мисълта, че нещата не са такива, каквито пишеш. Ако искаш наистина да постигнеш резултат, бъди реалистка пред себе си и не се самозалъгвай. Спортът е супер, но истината е, че сваляне на кг-мите се постига най-вече с правилно хранене. Успех  Peace

# 36
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
newsm78 Значи, 62кг. при 160см. ръст е абсолютно нормално тегло. Но щом искаш да слезеш още по надолу с килцата, трябва да вземеш предвид и възрастовите промени-над 40 години свалянето се забавя видимо; да си дадеш сметка от колко време си на диети-при голяма продължителност организмът заема защитни позиции и брани всяко грамче,което искаме да му отнемем. И най-важното , според мен, в даден момент диетите не действат повече, защото изморяват този, който ги следва. Това е от личен опит(имам предвид мъж ми, жертва на западната цивилизация, в смисъл изобилие от високо концентрирани калорични храни на достъпни цени и съответно злоупотреба с тях). В нета има купища диети- една е добра за едни, друга за други, но в края на краищата винаги се появява ефектът "йо-йо",т.е. връщането на поне половината от килцата,ако не и надминаването на свалените такива. Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Има и още нещо-психологичната бариера. В смисъл, колкото повече се взираш в едно желание, толкова по-бавно то се осъществява. Успокой се! Вдъхни си увереност, че разрешаваш проблема  слекота! Излез от тази тема "Не мога да отслабна" и си напиши "Отслабвам успешно!" "Отслабвам  с лекота!" и давай напред!.Защо? Ами защото самото заглавия вече те блокира. Ти започваш да търсиш резултат, но още със започванена търсенето си казваш, че не можеш да го постигнеш. Така че мотивирай се позитивно и ще видиш как ефектът ще се появи магически. Махни "Не_то" Hug

Хихи не съм над 40..само на 18г съм все още  Grinning Променях и начина на хранене...спирах сладко..хляб...газирано...пържено....и какво ли още не...може би за това си втълпих, че няма да се получи.... А колкото до това, че са нормални кг...личат си ужасно много...не се харесвам в нищо... Може наистина проблемът да е там, че от една диета се хвълям веднага на друга.. Благодаря Simple Smile
  newsm78 Не съм голям специалист, но аз на 18 години свалях килограми само докато се влюбех. От летене в облаците забравях да ям Mr. Green Опитай се да си направиш изследвания на щитовидната жлеза? И си набий в главата, че си прекрасна, че изглеждаш чудесно и че отслабваш с успех. Още сега застани пред огледалото и започни да си повтаряш като мантра колко добре изглеждаш, колко си прекрасна и т.н.и т.н.

# 37
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
newsm78 Значи, 62кг. при 160см. ръст е абсолютно нормално тегло. Но щом искаш да слезеш още по надолу с килцата, трябва да вземеш предвид и възрастовите промени-над 40 години свалянето се забавя видимо; да си дадеш сметка от колко време си на диети-при голяма продължителност организмът заема защитни позиции и брани всяко грамче,което искаме да му отнемем. И най-важното , според мен, в даден момент диетите не действат повече, защото изморяват този, който ги следва. Това е от личен опит(имам предвид мъж ми, жертва на западната цивилизация, в смисъл изобилие от високо концентрирани калорични храни на достъпни цени и съответно злоупотреба с тях). В нета има купища диети- една е добра за едни, друга за други, но в края на краищата винаги се появява ефектът "йо-йо",т.е. връщането на поне половината от килцата,ако не и надминаването на свалените такива. Най-добре е да се промени начинът на хранене, да стане наше ежедневие, а не спорадично спазване на разни хранителни режими. Тогава ще се получат стабилни ризултати.
Има и още нещо-психологичната бариера. В смисъл, колкото повече се взираш в едно желание, толкова по-бавно то се осъществява. Успокой се! Вдъхни си увереност, че разрешаваш проблема  слекота! Излез от тази тема "Не мога да отслабна" и си напиши "Отслабвам успешно!" "Отслабвам  с лекота!" и давай напред!.Защо? Ами защото самото заглавия вече те блокира. Ти започваш да търсиш резултат, но още със започванена търсенето си казваш, че не можеш да го постигнеш. Така че мотивирай се позитивно и ще видиш как ефектът ще се появи магически. Махни "Не_то" Hug

Хихи не съм над 40..само на 18г съм все още  Grinning Променях и начина на хранене...спирах сладко..хляб...газирано...пържено....и какво ли още не...може би за това си втълпих, че няма да се получи.... А колкото до това, че са нормални кг...личат си ужасно много...не се харесвам в нищо... Може наистина проблемът да е там, че от една диета се хвълям веднага на друга.. Благодаря Simple Smile
  newsm78 Не съм голям специалист, но аз на 18 години свалях килограми само докато се влюбех. От летене в облаците забравях да ям Mr. Green Опитай се да си направиш изследвания на щитовидната жлеза? И си набий в главата, че си прекрасна, че изглеждаш чудесно и че отслабваш с успех. Още сега застани пред огледалото и започни да си повтаряш като мантра колко добре изглеждаш, колко си прекрасна и т.н.и т.н.

Абе да ти кажа веднъж съм се влюбвала и наистина и аз свалих тогава кг....лошото е, че не мога да се влюбя пак ;д Ще пробвам иначе...мерси

# 38
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 102
За мен проблемът ти се корени именно в непостоянството - хващаш даден режим и не го спазваш. Би трябвало на тази възраст да сваляш бързо.  Peace

# 39
  • Мнения: 408
А има ли диета, която не си пробвала? Simple Smile
Погладуваш, погладуваш, пък се натъпчеш със сандвичи, чипс и шоколад? Много жени го правят и трупат нови и нови килца. Диетите са глупост, режимът е всичко. Апетитът идва с яденето, колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде, колкото по-дълго приемаш нормално количество храна, толкова по-малко вероятно е цялото ти същество да крещи "Искам да изям цяла планина боклуци!". В днешно време има един куп приложения, някой вече спомена my fitness pal, чудесен метод да следиш какво приемаш, колко приемаш, и колко възможно е всъщност да се храниш добре, да не гладуваш, а да не приемаш милиони калории. Въпросът е човек да не се вманиачава, да ползва краката си по предназначение (да ходи, не само да седи и да се вози) и да се храни достатъчно, не твърде малко и не твърде много. Като погладуваш две-три седмици, най-много да загубиш малко вода, след това ще си натрупаш и допълнителни резерви мазнинки. Пазете стомасите и телата си, ще ви трябват дълго време.

# 40
  • София
  • Мнения: 19 253
Случайно попаднах на тази тема, да споделя своя опит.
През м. декември 2013 си купихме пекарна. Това ясно как ми се отрази  Laughing
През м. март 2014 започнах да пия течен Л-карнитин - 1100 мг. Пиех го сутрин на гладно, с идеята да ходя на финтес на обяд, но много пъти определено ме мързеше и не ходех. И....започнах да трупам килца. Някъде от 55/56 стигнах до 63 при ръст 1,63. Освен това имах ускорено сърцебиене от Л-карнитина. Започнах да ходя по-редовно на фитнес, обаче.... тц. И ми писна.
Май нещо си обърках обмяната с този карнитин или съвпадна с пекарната. Съмнявах се за щитовидната жлеза, пуснаха ми 2 хормона за Хашимото, но съм добре.
Сега само се каня как ще тръгна всеки ден на фитнес...ясно ви е.
Малко предистория - бях слаба, минах 50 кг на 33 години при 1 дете. Вярно, че родих второ на 39 и определено не съм като на 20, но до 55 кг бивах. Не обичам много сладко, ям, но не всекидневно.

# 41
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Cuckoo, защо само два хормона сте пуснали. Хашимото се хваща най-вече чрез антителата. Провери си също инсулиновата резистентност.

# 42
  • Мнения: 10
здравейте и аз имам същия проблем.
след раждане имам натрупани 10 килограма, които не мога да сваля вече доста време.
започнах да ходя на фитнес и не съм мръднала 1 грам... правих си там изследване и се оказа,че метаболизма ми е изключитлено зле... от много диети е минал в режим запасяване и сега нищо не гори , а само трупа. това с комбинация от затегнат стомах е просто кауза пердута. А така си мечтая да се върна в старата форма.
дайте съвет как се ускорява метаболизъм  - четох някъде, че пиенето на много вода помага и канела също в топлите напитки.
Благодарна съм на всеки отговор,
Д

# 43
  • Мнения: 1 159
Аз пък си отслабвам от спорта! Това доказва, че си е до организъм! 35+ съм, единственото, което промених в храненето си е, че успях след месеци борба да пия кока кола и тръгнах на спорт. Както и се придвижвам пеша до залата и обратно. Цяла зима, 3 пъти седмично. Свалила съм 2 -3 килца, но видимо съм стегната доста.
Преди две години свалих 12 килограма за 4 месеца със Системата, но сега ми е трудно да се науча пак да имам ранна вечеря.
Нямам добро мнение за монодиетите, а и за мен са трудни.

# 44
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Айде сега, аз жена на възраст да ви дам съвет как да се влюбите. Ами отворете очи и ГЛЕДАЙТЕ, бе хора. Има толкова красиви екземпляри Mr. Green Аз си бях патологично влюбена, в момъкът от автобуса, в този от бара, където си пиех кафето, в някой известен артист... ей такива ми ти работи. Crazy
Предпочитам, когато съм на диета, да не се натоварвам със спорт. То е все едно да натискате педала на газта, когато карате по баир. Не че не може, но хабите повече енргия( бензин), който после трябва да налеете, т.е. да заредите организмът с храна. Първо свалете необходимите кила, после се заемете с активен спорт.  По време на диета препоръчвам разходки, ходене на работа с колело,или пеша,нещо леко имам предвид.
Аз не правя вече диети. Намерих си моят хранителен режим, чувствам се жизнена и поддържам нормално тегло повече от три години.

# 45
  • Мнения: 548
Айде сега, аз жена на възраст да ви дам съвет как да се влюбите. Ами отворете очи и ГЛЕДАЙТЕ, бе хора. Има толкова красиви екземпляри Mr. Green Аз си бях патологично влюбена, в момъкът от автобуса, в този от бара, където си пиех кафето, в някой известен артист... ей такива ми ти работи. Crazy
Предпочитам, когато съм на диета, да не се натоварвам със спорт. То е все едно да натискате педала на газта, когато карате по баир. Не че не може, но хабите повече енргия( бензин), който после трябва да налеете, т.е. да заредите организмът с храна. Първо свалете необходимите кила, после се заемете с активен спорт.  По време на диета препоръчвам разходки, ходене на работа с колело,или пеша,нещо леко имам предвид.
Аз не правя вече диети. Намерих си моят хранителен режим, чувствам се жизнена и поддържам нормално тегло повече от три години.





  И той е.......? Laughing

# 46
  • Мнения: 1 103
спорта за отслабване ли е или за стягане?
аз започвам да тежа повече ...

# 47
  • Мнения: 174
Много е трудно да вечерям преди 8. Това ми е много голям проблем!Просто докато прибера децата, винаги има по нещо да се свърши след работа, да се прибера, да приготвя.............. и то станало късно!

Трудно е за всички ни Wink Затова можеш да адаптираш режима към графика си. Ако си лягаш към 12:00-01:00 и вечеряш към 19:30-20:00, вместо обилна вечеря, намали порцията с 1/3 и добави поне 750мл. течност. Чай, айрян или вода Simple Smile

# 48
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Моят режим е малко екстремен-веган, но на мен ми е много уютен.
Спортът е за стягане. И мускулите тежат повече от тлъстинките. Трябва да гледаш и контролираш мерките- талия, ханш. Но аз пак казвам, когато се прави диета е по-добре да не се натоварва организма, който е зает да стопи мазнини,т.е. да намери подходящ източник на енергия, в случая на резервите си. А това не е  много лесен процес, така че го затруднявате излишно. Една дълга разходка, карне на колело, лека гимнастика.Тялото трябва да се уважава, да се обича, а не да се атакува. Пак пример с колата: натоварена с багаж ( килограми), с малко бензин, или както се казва на червено, лично аз няма да я пришпорвам по баира. А тук става въпрос не за машина, а за нашето тяло. Е, уча се да го обичам, уважавам, да го поддържам чисто и във форма. Като сваля товара ще карам по- бързо Peace Mr. Green

# 49
  • Мнения: 93
ееех, и аз така: Cry писна ми вече да гладувам... Sad

# 50
  • Мнения: 174
А някоя от вас, дами, пробвала ли е "жива вода"? Чувала съм, че детоксикира страхотно тялото и забързва метаболизма.

# 51
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 102
Това чудо какво е? Не бих пробвала такива щуротии. За мен всичко идва от яденето и от липсата на движение, пък който иска да вярва в друго.  Peace

# 52
  • Мнения: 86
Danilu,заинтригува ме споделеното от теб,че си веган.От два месеца нищо животинско не консумирам,от 11 год. не ям месо,повече от година риба и от 2 месецаспрях и млечните.Единсвено ползвам мед.Усещането ми е ,че това е моя начин на хранене.Моля те сподели как се храниш,какви храни комбинираш,от колко време се храниш така! Ще ми бъде много интересно!

# 53
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Danilu,заинтригува ме споделеното от теб,че си веган.От два месеца нищо животинско не консумирам,от 11 год. не ям месо,повече от година риба и от 2 месецаспрях и млечните.Единсвено ползвам мед.Усещането ми е ,че това е моя начин на хранене.Моля те сподели как се храниш,какви храни комбинираш,от колко време се храниш така! Ще ми бъде много интересно!
Има тема за вегани, така че идвай! Аз започнах от отказването от млечните, после месото и накрая рибата. От три години съм почти веган. Казвам почти,защото от време на време ям мед, а и в спагетите и в пастата има яйца,така че тях няма как да ги избегна напълно. Много от продуктите си ги правя сама, но напоследък намирам все повече готови продукти в специализирани веган магазини, като сейтан, тофу, масло то соя и др. подобни.
ееех, и аз така: Cry писна ми вече да гладувам... Sad
Joy напомня ми за един приятел, дето все казваше :"Омръзна ми да си ходя гладен и дебел!", така че не се лишаваше от нищо. Но това, разбира се, не е разрешение на проблема. За да се справим с излишните кила, трябва да разберем какво ни казва тялото, какво иска да яде, да пие,колко да се натоварва. И кога, естествено. Иначе и аз преди спортувах много, и да, изглеждах добре, но все на същите килограми, свалях мазнините и стягах формата. Сега действам в обратен ред-първо свалям, после ще стягам! Но всеки е свободен да прави каквото смята за правилно. Споделме опит, нали така!

# 54
  • Мнения: 86
Не намирам темата за веганите...... Sad

# 55
  • Мнения: X
Кои спагети или паста са с яйца / има яйца само в около 1-2 % ,почти всички са без яйца/.
  Според мен няма вредни храни ,има вредни количества .
   Вие сами си избирате как да се храните , но не го вменявайте като правило за всички.
  С каква цел спирате например приема на млечни продукти и яйца и какво ли толкова велико постигате .
 Скоро ,ако ви кажат ,че е полезно може да преминете и на фотосинтеза .
 Всяка крайност може да навреди.
  Дани лу ,като от 3 г си почти веган и е толкова полезно и вълшебно - защо още имаш да сваляш кг ?
   
 

# 56
  • Мнения: 86
Никой нищо не вменява!Защо така го приемате?

# 57
  • Мнения: X
Не го приемам никак  Simple Smile
 Чета ви просто.
 

# 58
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Кои спагети или паста са с яйца / има яйца само в около 1-2 % ,почти всички са без яйца/.
  Според мен няма вредни храни ,има вредни количества .
   Вие сами си избирате как да се храните , но не го вменявайте като правило за всички.
  С каква цел спирате например приема на млечни продукти и яйца и какво ли толкова велико постигате .
 Скоро ,ако ви кажат ,че е полезно може да преминете и на фотосинтеза .
 Всяка крайност може да навреди.
  Дани лу ,като от 3 г си почти веган и е толкова полезно и вълшебно - защо още имаш да сваляш кг ?
   
 
В Италия яйца има в почти всички видове паста или спагети. В тези, в които няма е написано на етикета! Не налагам на никого какво да яде,само споделих какво ям аз.Не съм казала, че е вълшебно, макар че много обичам да чета приказки и да гледам анимационни филми Mr. Green Защо имам да свалям още  килограми, ами защото в Италия, или по-точно в Сицилия готвят страхотно и колкото и да старая да се ограничавам, от време на време прекалявам. Правят страхотни сладки, основни и първи ястия, а и където и да отидем, все нещо ти предлагат да ядеш. Голяма обида е, ако не приемеш.
Я сега да попитам, защо си толкова агресивна? Всъщност, няма значение. Не съм искала да засегна никого,както казах,а само да споделя!Обичам ви!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=828213.0 Дано съм закачила адреса на веган темата.

# 59
  • Мнения: 174
Това чудо какво е? Не бих пробвала такива щуротии. За мен всичко идва от яденето и от липсата на движение, пък който иска да вярва в друго.  Peace

Моя приятелка ми сподели, че е опитвала и и се отразило добре. Представлява алкализирана вода, която намаля нивата на киселинност, които стресът и нервите причиняват

# 60
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 102
За мен всичко се дължи на плацебо ефект, съжалявам.  Peace

# 61
  • Мнения: 93
Aз пък се замислям дали да не си купя гарциния камбоджа.За пръв път чух за нея от съседката, която винаги е била много дебела. Бях известно време при  сестра ми в Лондон, не бях виждала комшийката над 4 месеца и като я видях-не я познах! Помислих че е болна или нещо такова, но ме беше срам да я питам....Обаче след като се поздравихме за добре дошла, взех че я попитах какво е станало, че изглежда така, а тя ми каза, че от 3 месеца взима точно тези таблетки.Наистина - като я видях щях да припадна....Каза че е отслабнала с 18 килограма. Такава промяна!!! И затова и на мен  ми се прииска да сваля моите 5-6 излишни килограми. Чудя се дали и при мен ще се получи  Wink

# 62
  • Мнения: 174
За мен всичко се дължи на плацебо ефект, съжалявам.  Peace
Погледнах съдържанието на едни от капките за алкализиране на водата. Не мисля, че цинка, магнезия и калция са дефиницията на плацебо ефекта.  Peace

# 63
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 102
Всеки е свободен да вярва в таласъми. Аз съм от хората, които трябва да видят реални резултати, че да повярват в нещо.  Peace

# 64
  • Мнения: 93
Всеки е свободен да вярва в таласъми. Аз съм от хората, които трябва да видят реални резултати, че да повярват в нещо.  Peace
Разбира се , но ако не опиташ никога няма да разбереш.

Общи условия

Активация на акаунт