АБОРТ-ИСКАМ СЪВЕТ.

  • 2 513
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте на всички мамита.Темата ми може би е разглеждана тук.Изправена съм пред труден избор ,може би най-трудния в живота ми.Имам две деца момче на 6г.и момиче на 1 годинка.Но не това е проблемът-мисля че съм бременна отново направих си тест но не беше мого ясен резултата втората чертичка едвам се забелязваше(и др път се е случвало).Не знам дали съм бременна или не ще поизчакам още малко и ще отида на преглед за по сигурно.И ето за какво иде реч ако съм забременяла мисля да направя аборт по желание няма да мога да се спавя и с трето дете.Мисля,че две са достатъчи.Чувала съм за модерен начин за прекратяване на бременност чрез вакуум било най-щадящо за организма,а и процедурата трае 10 минути.Ако някоя от вас е правила аборт по този начин нека сподели опита си ще ми бъде от полза.Много ме е страх никога не съм правила такова нещо и никога не са ми слагали пълна упойка.Благодаря ,предварително за съветите ви.

# 1
  • Мнения: 3 033
Няма да ти давам съвет да поразмислиш за детето, защото решението е твърде лично. Само бих искала да те попитам защо държиш да правиш аборт с вакум, а не по стандартния начин?

# 2
  • Мнения: 874
Наистина е по-щадящ и по-безопасен вариант, а и мисля, че вече основно този начин се практикува (ако няма някакви усложнения или други фактори). Процедурата трае не повече от 10 мин, а кога ще си тръгнеш зависи от болницата (или може би от състоянието ти) - мен ме оставиха една нощ, но имаше една жена, която си тръгна 2ч след процедурата.

  bouquet

# 3
  • Мнения: 10 547
Няма да ти давам съвет да поразмислиш за детето, защото решението е твърде лично. Само бих искала да те попитам защо държиш да правиш аборт с вакум, а не по стандартния начин?

Към днешна дата какъв е стандартният начин? Вакуум-аспирацията се ползва до 12 г.с. при аборт по собствено желание, както и по медицинска причина до 16-та.
Кюртажът и дилатацията се ползват все по-рядко, особено при аборт пожелание и то извършен в ранна седмица.

# 4
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 092
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127568.0

Да не дава Господ такъв опит.
Това, което си чула е така.

# 5
  • Мнения: 921
Аборт!
А колко хора плачат за детенце! Не го убивай, поне го остави за осиновяване!

# 6
  • Мнения: 3 121
Само с вакуум се прави до 6-та или 8-ма седмица. Провери в интернет точно до коя. След това обикновено е комбинация вакум и кюретаж.

# 7
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 092
поне го остави за осиновяване!

Много глупав пост, усещаш ли?

# 8
  • Мнения: 2 489
Аборт!
А колко хора плачат за детенце! Не го убивай, поне го остави за осиновяване!
Колко глупав съвет! Това да не коте,че да го остави. Това са прекалено лични  и сериозни въпроси,че с лека ръка да се дават съвети.
Към авторката ,а и към всички жени ,мога да кажа -след като приключи всичко (защото тя явно вече е взела решение), да помисли за надеждна контрацепция, за да не се налага да взима трудни решения.
Казвам това наи-добронамерено. В никакъв случай не нападам и не обвинявам никой. Желая всичко да мине възможно най-безпроблемно.

# 9
  • Мнения: 18
Аборт!
А колко хора плачат за детенце! Не го убивай, поне го остави за осиновяване!
Колко глупав съвет! Това да не коте,че да го остави. Това са прекалено лични  и сериозни въпроси,че с лека ръка да се дават съвети.
Към авторката ,а и към всички жени ,мога да кажа -след като приключи всичко (защото тя явно вече е взела решение), да помисли за надеждна контрацепция, за да не се налага да взима трудни решения.
Казвам това наи-добронамерено. В никакъв случай не нападам и не обвинявам никой. Желая всичко да мине възможно най-безпроблемно.
   

Аз също желая същото всичко да мине без проблеми .Най-много се страхувам от упойката дали ще изляза от нея това е най-големия ми стах все пак ме чакат две деца.А колкото до осиновяването и дума да не става цял живот да се питам при кого е,как изглежда,има ли какво да яде и тн.Аз направих своя избор избрах по- малкото зло,но и това ще ми е обеца на ухото за цял живот като за мен така и за съпруга ми.На 3 ти съм записала час при гениколожката ми дано всичко мине добре.

# 10
  • Мнения: 2 489
Като жена прекарала 3 коремни операции, мога да кажа,че упойката въобще не е толкова страшна. Разбира се,че ще се събудиш и ще се радваш още много години на децата си,а дай Боже и на внуци ,и правнуци. А за другото  не си длъжна да даваш обяснения на никого.
Може да обсъдиш всичко,което те притеснява с доктора ,които ще извърши манипулацията,

# 11
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
И аз съм в твоето положение, но реших да родя щом е заченато ще го родя... Съдба така ми било писано явно

# 12
  • Мнения: 345
Пожелавам ти да вземете решение да оставиш детето и да си го отгледате!Имам съседка с 3 деца. Няма такова щастие!Засега имам едно, опитваме за второ. Дано имаме сили и здраве и за трето.

# 13
  • Мнения: 18
Пожелавам ти да вземете решение да оставиш детето и да си го отгледате!Имам съседка с 3 деца. Няма такова щастие!Засега имам едно, опитваме за второ. Дано имаме сили и здраве и за трето.
[/
quote]


Благодаря ,на всички за съветите ,но е нямало за какво да се притеснявам толква.След 2 положителни теста за  ббременнст и 15 дни  закъснение при   прегледа с ехограф се оказа ,че не съм     бременна.Не можах да повярвам и още не вярвам.След прегледа доктора ми изписа дуфастон и да си направя още един тест за бременност.3 -ти не съм правила започнах да пия хапчетата за 5 дни ,кото не вярвах че нещо ще ми помогнат,но след като ги спрях ,и след два дни дадоха резултат.Все още не си го обяснявам и незнам на какво се дължи.За напред съм решила да си сложа спирала вързан поп мирно село. А а теб мила ти пожелавам успех с опитите за второ бебче

# 14
  • Мнения: 39 299
Няма нищо странно- нарича се биохимична бременост. Имало е имплантация, но просто ембриона не се е задържал.

Общи условия

Активация на акаунт