Боледуване на децата ни – тема 17

  • 38 608
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 69 171
Здравейте момичета!
На хлапето му излязоха едни кръгли неща на дупето - кръгче с червен ореол а посредата си е цвета на кожата. Едното кръгче е по-наситено червено а другите едвам се забелязват. Това наситено червеното е точно на сгънката на дупето.
Да ли не са гъбички?
И преди са му излизали но бяха по-малки а сега са с големина на 20 стотинки. Тогава кожната ни назначи Дактакорт и му мина и затова сега реших пак да го намажа с него.
Та питането ми е ако са гъбички, възможно ли е да се появят от честото ядене на шоколади шоколадови пасти, защото мъжът ми предната седмица просто прекали да го тъпче с тия боклуци и въобще не ме послуша да не му давам - то детето искало.
Все си мисля, че това е причината, защото забелязвам някаква такава зависимост.
Нали гъбичките се активирали от сладкото.
А и до скоро пихме Енгистол и Цинабсин и да не е нещо от имунната система.

Така, както го описваш, ми прилича на екзема по-скоро newsm78
най-добре да консултираш с кожен, ако имаш възможност.

Рали, благодаря за инфото за инхалаторите - полезно ми беше.

Моят е с една хрема от неделя, сутринта ми се видя леко топъл, но не съм мерила Т, че не дава напоследък...свито ми е, дано не ме призоват от детската днес Sad
Мазах бактробан сутринта в нослето, но беше стара туба от преди два месеца, та незнам колко е читав де...

Jdud

# 196
  • Мнения: X
Такива кръгчета май са лишеи, има напр. лишей, който може да се появи от контакт с нова дреха, розов лишей май беше, той напр. доколкото знам минава сам за около 3 седмици, придизвиква се от алергия от химикали, хубаво е да се направи консултация с кожен лекар може да е друг тип лишей или друго

Ние пак се върнахме от болницата (силно казано) рентгенолог ще има след 10 часа, вече няма температура, тази нощ не кашля, сутринта с епозакашля доста, но дано се оправя от антибиотика, блгодаря за подкрепата  Hug

# 197
  • Мнения: 21 295
И ние сме си отново с хрема..

# 198
  • Мнения: 2 802
При нас пробите от натривките на гърлото и носа са чисти  Shocked Днес минахме през УНГ и гърлото е чисто  Shocked тя даже се зачуди как толкова бързо се е оправил. Няма сополи, не е имал и кашлица, общо взето вече е здрав. Сега общо взето съм в чуденка какво става с тези безбройни ангини  ooooh! Ще видим до кога ще се задържи така  Whistling

# 199
  • Мнения: 60
Момичета здравейте и от мен. Записвам се за темата, която вече вълнува и моето семейство. Имам момиченце на 1г и 8м и от 1 месец е на ясла. От една седмица се борим със сополите, които достигнаха до етап - жълти сополи. Редувам да слагам в нослето клеева тинктура с физиологичен и виброцил преди лягане, но нощите са ужасни. Тази нощ я сложих на една възглавничка за да не се стичат сополите в гърлото и да не хърка. Ставам по 4-5 пъти на нощ да й чистя нослето, нито тя спи нито ние Sad Лекарката  ме успокоява че "вече ще е така" но аз не мога да го приема. Всичко в мен крещи че не е нормално децата да боледуват толкова и да са постоянно със сополи! Моята дъщеричка до сега не беше боледувала .......  Затова момичета съм отворена към всякакви природни продукти .. и с удоволстиве ще следя темата.

# 200
  • Мнения: 2 802
Пуснете натривка от нослето  Hug

# 201
  • Мнения: 8 319
nanni1 че боледуват децата - боледуват няма какво да се лъжем. Но с времето нещата стават по-кратки и по леки.
Ей на сина ми тръгна на 2 години на градина - влачеше сополи всяка седмица. Сега е на градина от месец и в неделя му се запуши носа. Бяхме на басейн в събота и той тичаше на 10 градуса с влажна коса та го очаквах. Давам Цинабсин , пръскам ЕУФОРБИУМ и му давам Ен Ти Тус че кашля по 2-3 на ден. Днес го заведох на доктор все пак да го чуе...ми нищо му няма...утре си е на градина.

Та с две думи...в момента в които ти идва да спреш детето от градина то спира да боледува:)

Нямам спомени за тази възраст...но гъсти жълти сополи: бих лекувала:
1.Инхалации за да втечнят секрета.
2. Противоалергично заради лигавицата на носа и отбъбването й.
3.Секрет от носа за да видим каква бактерия вирее - през това време. Виброцила е добър вариант ама го слагай като хората - 3 пъти на ден.
4. Цинабсин


Успех с лечението.

# 202
  • Мнения: 60
nanni1 че боледуват децата - боледуват няма какво да се лъжем. Но с времето нещата стават по-кратки и по леки.
Ей на сина ми тръгна на 2 години на градина - влачеше сополи всяка седмица. Сега е на градина от месец и в неделя му се запуши носа. Бяхме на басейн в събота и той тичаше на 10 градуса с влажна коса та го очаквах. Давам Цинабсин , пръскам ЕУФОРБИУМ и му давам Ен Ти Тус че кашля по 2-3 на ден. Днес го заведох на доктор все пак да го чуе...ми нищо му няма...утре си е на градина.

Та с две думи...в момента в които ти идва да спреш детето от градина то спира да боледува:)

Нямам спомени за тази възраст...но гъсти жълти сополи: бих лекувала:
1.Инхалации за да втечнят секрета.
2. Противоалергично заради лигавицата на носа и отбъбването й.
3.Секрет от носа за да видим каква бактерия вирее - през това време. Виброцила е добър вариант ама го слагай като хората - 3 пъти на ден.
4. Цинабсин


Успех с лечението.

Извинявам се за въпросите, които ще задам, но до сега не ми се е налагало да гледам какви лекарства има още повече да давам. Затова се записах и в темата.

Съгласна съм с инхалацията - даже съм решила да взема от инхалаторите с моторче и да правим инхалации с физиологичен разтвор, чувала съм че може и др лекарствени средства да се слагат вътре..
Отосно противоалергичното какво се дава? не се ли дава само когато детето пие антибиотик?
За секрета от нослето не знам как да процедирам?!! Още на първите ни сополи да нося за изследване ...... иначе, мога ли сама да занеса в лабораторията или тр с направление ..... и ако е без направление каква му е цената? Хич не ми се ходи при лекарката която постоянно повтаря че детето ми е гледано в стерилна обстановка и това е причината да не боледува..... което не е така, но вече няма значение.
И последно какви имуностимулиращо давате. Лекарката каза за този прословут Биозин, а днес пък ни изписа Умкалор. Аз все още не съм давала нищо. От следващата седмица ще започна да давам сироп от черен бъз.

# 203
  • Мнения: 2 802
За секрета от нослето не знам как да процедирам?!! Още на първите ни сополи да нося за изследване ...... иначе, мога ли сама да занеса в лабораторията или тр с направление ..... и ако е без направление каква му е цената? Хич не ми се ходи при лекарката която постоянно повтаря че детето ми е гледано в стерилна обстановка и това е причината да не боледува..... което не е така, но вече няма значение.
И последно какви имуностимулиращо давате. Лекарката каза за този прословут Биозин, а днес пък ни изписа Умкалор. Аз все още не съм давала нищо. От следващата седмица ще започна да давам сироп от черен бъз.

На мени лично ми се е налагало веднъж да го водя за секрет от носа и то само защото сополите станаха зелени. Отидох директно в лаборатория без да се занивам с педи и там на място го взимат - струва 10 лв при нас. Резултата излиза от 2 до 3 дена и ако има някаква бактерия вадят антибиограма, която обаче също се заплаща още 10 лв. За двете общо платих 20 лв. Тогава му откриха Стафилококи. Ако наистина те притесняват и не ти се занимава с Джипито отиди  Hug
Давала съм Умкалор преди няколко месеца, но при нас май файда нямаше.От седмица давам Имуноборкидс, но още не мога да изкажа впечатление  Crazy

# 204
  • София
  • Мнения: 2 296
Противоалергично се дава Зиртек, Ксизал, Ериус - не защото детето има алергия или може да развие такава, а когато лигавиците са оточни - познава се най-вече когато гласът стане дрезгав. В такива случаи помага и калциев глюконат.

Относно секретът - няма много голямо значение дали сополите са първи, трети или 55-и. Значение има дали са цветни, от колко време продължава хремата, кашля ли детето, както и цялостното му състояние. Може да не се прави посявка - тогава, ако лекарят прецени, ще изпише антибиотични капки за очи, които да капеш в носа. Ако има късмет, ще изтреби бактериите. Ако пък не уцели правилния АБ, ще слагате и втори вид, или пък, не дай Боже, ще се влоши и освен хрема, ще почне да вдига температура, да кашля по-сериозно и пр.
Струва около 20 лв. ЛЛ не обичат да го правят безплатно. Хубаво е (по мои наблюдения) секретът да се вземе от УНГ, защото най-добре знае как и от къде. Което означава да си платиш и консултацията със специалист.

Имуностимулиращо - каквото ти предпишат. Ефектът е спорен. Гледай поне сиропът да не съдържа канцерогенни консерванти. Аз давам Имуномикс плюс примерно. Но не постоянно, а по 20 дни месечно в продължение на 3 месеца.

# 205
  • Мнения: 8 319
 nanni1
1.Инхалатора даже само с физиологичен върши работа. Иначе /да не дава господ ние сме ползвали и Вентолин и Пулмикорт/. Мъжа ми се инхалира с някакви билки и масла.
2.Протиовалергичното няма нищо общо с АБ то. Аз давам Ксизал.
3.Секрет вземаме в лаборатория: Струва 12-15 лева и става за 3 дни.
Поради факта че цветните сополи обикновено са бактериални се слагат АБ /антибиотични/ капки.
4. Първата година дадох де що имаше имуностимулиращо. Детето ми за 2 месеца изпи 3 антибиотика. Миналата година дадох веднъж Имунобор /когато ни подплашиха с грипната вълна през февруари/ - детето ми не е пило АБ.

Умкалора аз лично го харесвам. И при това което казваш бих го почнала веднага - той се използва за лечение не за профилактика.

# 206
  • Мнения: 60
F.a.t.e. много благодаря за съветите. Ако не се оттървем скоро от сополите и променят цвета още повече няма да чакам, отивам в лабораторията!   Hug Hug Hug

# 207
  • Мнения: 6 018


Имуностимулиращо - каквото ти предпишат
. Ефектът е спорен. Гледай поне сиропът да не съдържа канцерогенни консерванти. Аз давам Имуномикс плюс примерно. Но не постоянно, а по 20 дни месечно в продължение на 3 месеца.

Хм, съмнителна тактика е това болднатото  Thinking Защото ми прави впечатление, че педиатрите масово изпитват това, от което получават поощрение, за да го изпишат  Laughing Вярвам повече на майки, които споделят от какво са доволни,  отколкото на безбожно скъпите (за мен  Wink) Биозин-и, коластри, Имунотрофина и подобни - ако им се погледне обстоятелствено състава, става ясно, че само празните приказки са им в повече  Laughing

Лиси, като чета, че хремата на Габи е често появяваща се,  говорили ли са докторите за алерг. ринит  Thinking Аз съм доволна от Назонекс - спрей, след консулт с УНГ до приложихме пролетта и като че ли имаше ефект  Peace

Да оздравяват всички дечица  Hug

# 208
  • Мнения: 3 809
Момичета,благодаря за мнението за инхалатора.А как се дезинфекцира инхалатора преди първата употреба?Голям съм индианец..Габи е със задна хрема,взе да кашля,мислех да правя инхалация,ама като се зачетох едни дезинфекции едно чудо...
Мога ли да давам инфлуцид при кашлица,след като не е вирусна,а усложнение от задната хрема?
П.П.За розовите петна на дупето...Според мен е розов лишей.Аз имах през бременността,много време го влачих.Мина сам 2дни след раждането,но знам,че не трябва да се мие с душ гел/сапун и минава от самосебе си.

# 209
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Пак сме в кюпа с течащ като кранче нос, бистри (засега) сополи, същевременно запушване и дишане през устата. Sad И сигурно щеше да е една идея по-добре, ако не беше и нескончаемото мрънкане, откакто съм се прибрала от работа днес.

Как да го пратя на градина утре? Почнах да давам инфлуцид, мажа с тигрова мас около ноздрите, памучета в камфоров спирт в ушите, сега му запарвам чай; пръснах веднъж еуфорбиум, по-късно капах физиологичен р-р.

Общи условия

Активация на акаунт