МАШИНА ЗА ХЛЯБ-56-та

  • 38 578
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 926
Здравейте, имате ли идея защо преди хляба ми стигаше до капака, а сега не може? Слагам еднакво количество продукти. Използвам същото брашно и мая.
Искам да попитам също някой знае ли рецептата за питките на Мак Доналдс?

За хляба - когато видиш, че не се е надигнал достатъчно, прекъсни програмата и го остави да довтаса. После пусни само на печене. Може вече да е студено на машинката  Peace

За питките - виж дали тези ще ти харесат, търси надолу по страницата поста на макс мама :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=401614.255

# 691
  • Мнения: 577
Мунчо, благодаря за отговора. Това го забелязам от около 2 месеца, не е от сега, затова не мисля, че и е студено, пък и в кухнята си е топличко Simple Smile Питките ще ги изпробвам, не приличат на онези, но изглеждат вкусно.   bouquet

# 692
  • Мнения: 319
titinka, баща ми имаше същия проблем, а прави хляб абсолщтно всеки ден, оказа се, че хлебопекарната беше на терасата, а там е студено, трябва да стои на топло, да няма течение от никъде, определено много влияе топлината в стаята.

# 693
  • Мнения: 1 291
Титинка, и аз мисля, че му  е по-студено  на хляба. И му трябва повече време да бухне.

Сведи,  благодаря!  Сега  няма начин да не пробвам първата рецепта,  а  после и другите.  chef

# 694
  • Мнения: 9 991


Добре бухнало ръжено хлебче.

# 695
  • София
  • Мнения: 2 926


Добре бухнало ръжено хлебче.

Колко ръжено?

# 696
  • Мнения: 9 991


Добре бухнало ръжено хлебче.

Колко ръжено?

60:40 бяло към черно. + трици, семенца и конопено брашно малко.

# 697
  • Мнения: 5 367
Преди ден ми подариха хлепопекарна машина HEO, но няма указание. Днес правих опит с помощта на съседка, която има хлепопекарна, но е друга марка. Нищо не се получи.
Моля, помогнете! На коя програма да опека стандартен хляб? Рецептата е: 240-270 мл вода, 3 мерки брашно, 2 с.л захар, 2 с.л. сухо мляко,1 1/2 ч.л. сол, 2 с.л. олио, 3/4 супени л. суха мая.
Благодаря на тези, които ще ми помогнат!

# 698
  • Мнения: 327
Преди ден ми подариха хлепопекарна машина HEO, но няма указание. Днес правих опит с помощта на съседка, която има хлепопекарна, но е друга марка. Нищо не се получи.
Моля, помогнете! На коя програма да опека стандартен хляб? Рецептата е: 240-270 мл вода, 3 мерки брашно, 2 с.л захар, 2 с.л. сухо мляко,1 1/2 ч.л. сол, 2 с.л. олио, 3/4 супени л. суха мая.
Благодаря на тези, които ще ми помогнат!

 newsm78

# 699
  • Мнения: 7 779
ориентирай се по времетраенето на програмите. Търси някоя около 3 -3.10 ч
Следи тестото, махни сухото мляко, може и захарта да намалиш.
Първо намери програма печене - около 60 мин е и започва да пече веднага. Като видиш ,че тестото ти е втасало може да изключиш машината и да пуснеш на програма печене.

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 22:28 от bongo_2007 ®

# 700
  • Русе
  • Мнения: 359
Преди ден ми подариха хлепопекарна машина HEO, но няма указание. Днес правих опит с помощта на съседка, която има хлепопекарна, но е друга марка. Нищо не се получи.
Моля, помогнете! На коя програма да опека стандартен хляб? Рецептата е: 240-270 мл вода, 3 мерки брашно, 2 с.л захар, 2 с.л. сухо мляко,1 1/2 ч.л. сол, 2 с.л. олио, 3/4 супени л. суха мая.
Благодаря на тези, които ще ми помогнат!

Моята е Finlux но мисля че няма значение чак толкова марката свекърва ми има Нео и също прави хубав хляб. Аз правя на основната програма на нея ми се получава най-пухкав хляба. Рецептата е нагодена от мен: 600 г бяло брашно на софия мел, 300 мл вода, 1/4 кубче прясна мая, 1 с.л захар, 1с.л сол и олио изливам на око направо вътре в казанчето (забелязах че колкото повечко олио сложа хляба са запазва по-дълго време мек).

# 701
  • Мнения: 5 367
Благодаря за отговорите, но пак  да питам. Днешният опит беше на програма 1- BASIC ,
 която е з часа.  Мерките бяха точни и мисля, че  те на се причината. Брашното е марка Castello.
Програма 2 -FRENCH e 3ч. 50 мин. Това ли е програмата за обикновен стадартен  хляб за марка NEO?
Простете за невежеството ми, но   имам  и друг въпрос: когато по време на работа проверявате тестото, изцяло ли изключвате машината или отваряте капака в режим на работа?

# 702
  • Мнения: 351
Благодаря за отговорите, но пак  да питам. Днешният опит беше на програма 1- BASIC , която е з часа.  Мерките бяха точни и мисля, че  те на се причината. Брашното е марка Castello.
Програма 2 -FRENCH e 3ч. 50 мин. Това ли е програмата за обикновен стадартен  хляб за марка NEO?


1-Basic- е за стандартен хляб! И моята е на Neo.

# 703
  • Мнения: 5 367
Пустинно цвете, благодаря! Утре ще пробвам пак. Моля, изпрати рецепта за стандартен хляб. Днес сложих 430 мл вода и е възможно това количество да е много за 3 мерки брашно, но  правих опита по рецепта на съседка, която има друга марка хлебопекарна.

# 704
  • Мнения: 351
Прог.1- Основен бял хляб!
 
                              700г         900г
1.Вода                   270мл       320мл
2. Слънч. олио       3с.л           4с.л
3. Сол                    1 1/4ч.л     1 1/2ч.л
4.Захар                  2 1/4с.л      3с.л
5. Бяло брашно      450г           525г
6. Мая                      1ч.л           1 1/3ч.л

ПП аз слагам само по 1с.л захар, защото ми е много сладко иначе! На всяка рецепта слагай съставките в точния ред, който е даден! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт