МАШИНА ЗА ХЛЯБ-56-та

  • 38 547
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 991
От вчера и аз съм с FINLUX .Сега се пече пълнозърнест хляб,напълнил е казанчето.

С какво брашно го правиш? Ако се поучи добре, ще те помоля за пропорции.

Нашия хляб, въпреки неугледния вид е много вкусен и си го хапваме с удоволствие. Peace

# 661
  • Мнения: 58
От известно време ви чета и отскоро започнах да се престрашавам да меся в машината и да пека във фурната. Та ето ми питко-хляба за Димитровден (имах именник). Може и по-добре, но преди и толкова не можех.
Скрит текст:
,
                                               
Много вкусен!
Източникът: http://zi4e57.blogspot.com/2014/10/blog-post_17.html

# 662
  • Мнения: 1 291
Страхотен  хляб!  Името  не  е  преувеличено.

# 663
  • Мнения: 61
Adelinda,хляба стана вкусен и не е много сбит.Правих го с 400мл. вода,330гр.бяло брашно и 330 гр.брашно от лимец.Пекох го на основна програма,защото обърках копчетата и вместо да натисна меню,аз натиснах старт.

# 664
  • София
  • Мнения: 2 925
.....Пекох го на основна програма,защото обърках копчетата и вместо да натисна меню,аз натиснах старт.

При такава грешка, задържаш натиснат бутона "старт/стоп" за няколко секунди. Машината ще изписука и ще отмени програмата. Задаваш правилната програма и пускаш отново Hug.

# 665
  • Мнения: 9 991
Новото ми хлебче. Не знам дали не влиза в графа, ненадули се, или заради брашното е такъв.

# 666
  • Мнения: 3 020
Отдавна не съм писала.  Hug

Сетих се да ви питам вие цели ли слагате тиквените семки - вчера купих и днес не се усетих да ги надробя малко, а ги сложих цели  newsm78 /после се сетих, че бяхте писали, че може да надраскат казанчето и бъркалките, дано не  Praynig/???

И да ви кажа, че увеличих маята, за да не чакам да втасва повече, защото напоследък ми се налага често да излизам и да оставям машината самичка, като се върна, хлябът е станал чудесен с повечкото мая и редовното си втасване, но пък се залепя за капака и отгоре точно, капачето - залепенкото си е беличко.... сега какво, да я намаля ли малко???  Laughing Mr. Green Винаги си правя хлябовете с 500 гр. брашно, уж за 750 гр. хляб, не е като да слагам повече, та затова да се залепя....

И ме стресирахте с тези бонуси в брашното  Laughing, досега не съм пресявала, но все ползвах на София Мел. Вчера мъжът ми донесе на Панино и Мел Корект и сутринта взех ситото - нищо нямаше...  но ме хвана манията.  Joy

# 667
  • Мнения: 1 291
Аделинда, според мен е  идеален хлябът.  Аз наскоро за пръв път вкусих ръжен хляб, макар  и не чист. Много по-ароматен и вкусен е.

6тастлива, ако намалиш маята, но избереш по-дълга програма, няма ли да се получи това, което искаш? Само едно предупреждение, ако  е много течността, има опасност  да превтаса и  да се получи картинката от първа страничка с вдлъбнатата горна кора.
За семената, не виждам разлика между натрошени и  ненатрошени. Натрошените имат повече остри ръбове, но тиквеното семе като цяло е меко.  Друг  е  въпросът, че машината ще  ги смели. Все  си мисля, че  тестото ще  намалява триенето  и няма да пострада покритието на купата и бъркалките.  newsm78
Аз брашно не сея, но и не съм намирала породисти екземпляри за колекцията  с   пеперуди на бонго.

# 668
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За тиквените семки - на мен не ми ги троши машинката, остават си целички. При казанчета с обичайното тефлоново покритие и от кристалчетата сол и захар може да се получат надрасквания, та така или иначе ми се налагаше честа смяна на казанче и бъркалки докато бях с Мулинекса Simple Smile.
adelinda, на мен ми се налага да хапвам основно черни хлябове и правя главно такива. Ползвам типово брашно като основа и към него добавям пълнозърнесто и/или ръжено брашно. Адаптирам си рецепти за бял хляб, като намалявам грамажа на брашното и ползвам съотношение 2:1 типово към друго брашно. В момента ползвам рецептата на Alys, която е с айрян и зехтин.
Ето сравнение на разрези при белия и типово-пълнозърнест:


Всички са правени с брашната на Балван.

# 669
  • Мнения: 9 991
Черният хляб е богат на витамини от групата В, насища и от него не се дебелее. Вкусен ми е и за това го предпочитам. Иначе купувам Бонус или Нипекс, тях съм набедила за най-истински. Може ли да споделиш рецептата, айряна с вода мога да заменя предполагам.  Peace

# 670
  • Мнения: 3 020
И моите тиквени си останаха цели, а ги сложих още в началото уж да ги раздроби поне малко машинката, да, ама не  Grinning

Сегашният хляб стана перфектен, пълнозърнест с 1/3 бяло брашно и не се залепи този път, иначе маята пак си беше 2 равни чаени лъжички на 500 гр. брашно, а преди слагах 1/2 от 7гр.-вата мая на Йоткер и удължавах втасването с поне 20 мин.
Мама Барба, няма толкова дълга програма  Grinning

И друго да ви питам, случва ли ви се понякога бъркалките да се затормозят... тестото ми е хубаво, нито меко, нито твърдо, имам опит, защото преди месех на ръка  Flutter Обаче по някое време се усеща, че трудно превъртат 1,2 пъти, после почва нормално, по някое време пак така, дали защото цялата топка тесто минава от едната страна...  примерно newsm78

# 671
  • София
  • Мнения: 2 780
Здравейте, тъй като не успях да намеря рецепти за хляб без бяло брашно за машина, благодарение на много от написаното във форума експериментирах и успях да постигна хляб от ръж и лимец, който да става за ядене Simple Smile

# 672
  • София
  • Мнения: 2 925
Здравейте, тъй като не успях да намеря рецепти за хляб без бяло брашно за машина, ....

 Не го вярвам Shocked!

# 673
  • Мнения: 1 291
Трябваше да се сетя, че не всички машини имат същото покритие като моята.  Peace Радвам се, че ме поправихте, да не въвеждам хората в заблуда.  Embarassed

Я, да  питам, че по ми подхожда тая роля. Може ли линк или подробно обяснение как се прави качамак в хлебопекарната?  Praynig

# 674
  • София
  • Мнения: 2 925
Трябваше да се сетя, че не всички машини имат същото покритие като моята.  Peace Радвам се, че ме поправихте, да не въвеждам хората в заблуда.  Embarassed

Я, да  питам, че по ми подхожда тая роля. Може ли линк или подробно обяснение как се прави качамак в хлебопекарната?  Praynig

Да не са те баннали в Гугъл hahaha Joy?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=639691.675

Търси надолу по страницата в постовете на Невена Виролан.

Общи условия

Активация на акаунт