Парфюмни размисли и страсти - 184

  • 61 133
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 5 942
Атти, благодаря за новата тема, страхотна и много интересна.

Честно казано обичам моите парфюми да се забелязват, като мина по коридора и да се знае, че съм аз  Simple Smile
Въпреки, че имам само 7-8 парфюма, съм избрала такива, на които се обръща внимание. ЕСтествено не се обливам с тях, а ги нося премерено.
В офиса съм с още две жени и един мъж в стаята, които грам не се интересуват от парфюми, но им е интересно, когато им разказвам за пирамиди, шлейфове и т.н парфюмни термини (не че съм чак толкова веща, но обичам да пробвам, да чета и да събирам информация, особено от пишещите в тази тема  Laughing).
Моите колеги много се впечатляват от парфюма на шефката ни, Bright Crystal Versace, на мен изобщо не ми харесва и не бих го носила, но на нея й стои добре.

И да ви споделя за съботно-неделните ми срещи с Hermes. В събота пробвах L’Ambre des Merveilles, поразходих го на китката известно време, хареса ми и за малко да го купя. На другия ден отидох с майка ми, понеже й го похвалих, та и тя реши да го пробва. Да не ви казвам какво се получи след 10 минути - на нейната китка миришеше като тоалетната в Макдоналдс (извинявам се за определието, но такова беше усещането). Направо останах като гръмната как може на две различни кожи да има такава разлика. Честно казано отказах се да го взимам, може би ще трябва да направя още няколко срещи с този аромат, за да съм сигурна, че на мен няма да се развие по този начин.

Пробвах и Elixir des Merveilles - там нещата като че ли бяха доста по-умерени, хареса ми, може би него съм по-склонна да купя и да разнося по-дълго време.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за новата тема, една от любимите ми е!    bouquet

Аз работя в собствена кантора и нямам шеф, с който да се съобразявам.  Simple Smile В моята стая съм сама, но постоянно комуникирам с клиенти и поради тази причина се съобразявам какъв парфюм нося.
Понеже харесвам силни парфюми, нося и тях, но много внимавам с количеството.
Предпочитам да сложа по-малко и да е стилно и класно, а не да задушавам хората около мен.
Освен това много често сутрин слагам един парфюм и ако след обяд като си тръгвам вече не се усеща, се пръскам с друг за разнообразие.  Grinning

# 17
  • Мнения: 31 226
В офиса носа това, което нося извън офиса - т.е  в зависимост от настроението. Съобразявам какво да сложа единствено, ако предстои събитие или среща с клиенти. Тогава посягам към аромати, които ми дават увереност.
Благодаря за темата  Hug
И аз съм така.  bouquet
Не нося само тамяни, забранили са ми. Mr. Green

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 423
С времето преосмислих отношението си към парфюмите и тяхното количество. Преди се поливах "врачанската" и считах, че това е много хай. Сега се парафюмирам умерено, на работа дори оскъдно, но пък забелязах, че хората се впечатляват повече и възприемат по-добре лек полъх от красив парфюм, отколкото парфюмни шамари.

Атти,   bouquet

# 19
  • Мнения: 17 546
Работя в лаборатория, където въздухът е постоянно наситен със специфична миризма на химикали. Мирише си на химична лаборатория. Нося всякакви парфюми. Повечето ми са силни и шлейфови. Понеже през зимата е много топло в работата, понякога собственият ми парфюм ми идва в повече. Обичам да усещам аромата около себе си, но се старая да не прекалявам все пак. Никога колегите не са се оплаквали от вида и интензитета на парфюма ми. Даже са доволни като го усещат още от коридора, но това не е защото съм прекалила, а защото просто някои са толкова шлейфови, че наистина изпълват помещенията, през които преминавам и оставят няколко минути следа. Grinning
Шефът ми е ценител, не пропуска да отбележи парфюма ми и различава когато се появя с някой, който не е усещал до сега. Самият той носи A*man, който аз обожавам.
Имам колега-смръдливец, който понякога излъчва такива ароматни молекули, че нито едно живо същество не може да мирише така Sick Парфюма върху шала ми обикновено е оръжие срещу неговите миризми. Особено онзи ден в колата му беше просто ад и не се сдържах. Tired Като отворих ме лъхна такава зла гад, че просто изстрелях "Боже, в тази кола има нещо умряло!". Колегата ходи на риба през ден... каза, че в рачилото е забравил две риби, но според мен това бяха гумените ботуши, заедно с чорапите в тях... Confused На другия ден, слава Богу,  вече се усещаше миризмата на ароматизатора, който виси на огледалото.
Обикновено колегите отбелязват парфюма ми, свикнали са с безбройните ми аромати и мисля, че им харесва да мирише на хубаво. Simple Smile

Атти,   bouquet


И да ви споделя за съботно-неделните ми срещи с Hermes. В събота пробвах L’Ambre des Merveilles, поразходих го на китката известно време, хареса ми и за малко да го купя. На другия ден отидох с майка ми, понеже й го похвалих, та и тя реши да го пробва. Да не ви казвам какво се получи след 10 минути - на нейната китка миришеше като тоалетната в Макдоналдс (извинявам се за определието, но такова беше усещането). Направо останах като гръмната как може на две различни кожи да има такава разлика. Честно казано отказах се да го взимам, може би ще трябва да направя още няколко срещи с този аромат, за да съм сигурна, че на мен няма да се развие по този начин.
Е, аз съм "благословена" да усещам върху себе си Амбровото мерве точно както се излъчва от кожата на майка ти... Crazy

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 11:34 от Бижy

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 942
Бижу, не можах да разбера коментара ти за Амбровото Мерве   Embarassed- и при теб ли има такива остатъчни нотки или се държи по-добре? При мен всичко си беше ОК, ориенталски аромат, сладък, каквито по принцип си ги харесвам. Но пък това е само от едно пръскане на китката.
Не знам защо при майка извади толкова гаден и дразнещ аромат  newsm78

Би ли споделила кой точно А*Men харесваш? Онзи ден избирахме парфюм на мъжа ми по някои препоръки от тази тема, но на Tierry Mugler май не обърнахме внимание.

# 21
  • Мнения: X
Работя в лаборатория, където въздухът е постоянно наситен със специфична миризма на химикали. Мирише си на химична лаборатория.

Еее, най-после Бижу внесе разнообразие, след толкова хора в кантори.....  hahaha
Аз пък съм в т.нар.  канцелария, но тук по правило си се парфюмираме на воля, така сме в държавната администрация.... Joy Laughing Sunglasses
Аз съм на принципа - нека е парфюм, пък макар и лош. Щом всички са чисти, спретнати и парфюмирани, значи е добре. Работила съм в едно (при това малко) помещение с човек, който не обича да се къпе, затова сега оценявам и най-лошия парфюм, стига да е положен върху чист човек... Crazy

# 22
  • Мнения: 1 129
...
Имам колега-смръдливец, който понякога излъчва такива ароматни молекули, че нито едно живо същество не може да мирише така Sick
...
То и умряло не може...  Sick

Интересното при мен по отношение на офисните аромати е, че нямам нищо против да оставям ароматна диря и ми се вижда ..хммм... привлекателно - да, нали съм аз  Mr. Green - но не обичам да надушвам коловоз от друг човек. Това с парфюмните шамари много ми хареса като изказване.
Не бих носила парфюм, който носи колежка, не обичам дублажите и няма да се зарадвам ако тя носи мой парфюм.
Колежка на леля ми много обича да си купи това, което и другите, в момента, в който и другите. Ужасно е досадно да ти дръпне полата от ръцете и да я купи, да види нещо твое и да заяви, че ще го придобие. Смешно ми беше в началото, докато и на мен не ми се случи. Единственото различно от моето на "моята" персона беше "Кобако", поднесено да го помириша с думите, че това е оригинален парфюм.  Simple Smile

На работа мога да нося всичко, защото съм много пестелива при слагането на аромат: ако е от виал - с пръчицата по китки, слепоочия, коса, ако е спрей - по фъс зад ушите. Работила съм и в държ. администрация, и на частно с мъжа си както е и в момента. Той не обича парфюми милия, но вече освен "хубав е" преди да го усети даже не казва.
Проблем имам ако денят се случи кофти и запомня аромата с това, намразвам го отраз, дори да ми харесва като аромат. Забелязала съм, че сложа ли "Шанс О Фреш" или "Мадмоазел"-ата не ми върви и мисля, че точно защото подсъзнателно ги свързвам с нещо гадно предстоящо. Абе, шепот от отвъдното..  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 17 546
Бижу, не можах да разбера коментара ти за Амбровото Мерве   Embarassed- и при теб ли има такива остатъчни нотки или се държи по-добре?

Би ли споделила кой точно А*Men харесваш? Онзи ден избирахме парфюм на мъжа ми по някои препоръки от тази тема, но на Tierry Mugler май не обърнахме внимание.
Да, и при мен се развива ужасно! Не се развива никак добре за разлика от Еликсира и Водата.

Този е A*Man. Но аз харесвам и A*Men Pure Malt, A*Men Pure Havane, и B*Men.


Vrabcho_, този се къпе, но не си пере дрехите, което е страховито... И дезодоранти подарявах, и намеци правих, и колегите тениска му подариха за работа, поне да ги сменява понякога и да пере ту едната, ту другата, но той толкова я хареса, че откакто са му я подарили не я е свалял(съвсем буквално!) и работи само с нея. Дано скоро му дойде ред за нов работен костюм, та да хвърли стария... така си сменява работните дрехи. ooooh!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 942
Благодаря, ще пробваме и тези.
Онзи ден пробвахме сигурно 20 парфюма и накрая се отказахме, тъй като обонянието ни вече беше изчезнало и всичко ми се струваше еднакво.

Все пак той си набеляза три - Kokorico, YSL La Nuit de L`Homme и Terre d'Hermes (този обаче няма да е, защото е цитрусов, а аз не ги понасям  Mr. Green), а на мен много ми допадна Mont Blanc Legend Intense.

# 25
  • Мнения: 17 546
Kokorico е божествен за мен!  Heart Eyes У дома го ползват всички мъже и е направо умопомрачително като го подуша Crazy

# 26
  • Мнения: 31 226
Аз залагам на Лорана. Чуден мъжки парфюм. Heart Eyes

# 27
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз залагам на Лорана. Чуден мъжки парфюм. Heart Eyes

+1

Много ми допада и на мен, а рядко отбелязвам нечий мъжки парфюм.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Атти, благодаря ти за интересната тема  bouquet

И аз работя в кантора Wink, но с още една колежка, която не използва парфюми, но винаги отбелязва моите с въодушевление Simple Smile Много обича да й мириша на Инсоленс и се старая често да я радвам Simple Smile
Напоследък съм в парфюмна дупка Confused - нищо не ми харесва, а не е като да не тествам....залагам на старите, изпитани и неомръзнали ми аромати - имам чувството, че Шанел О Премиер мога да нося целогодишно, с изключение единствено на горещо лято - тогава залитам към Шанс о Фреш Wink

# 29
  • Мнения: 2 677
Атти   bouquet
Мога да се похваля с добре парфюмирани колежки, особено едната.
Шефката е вярна фенка на Джънгъл, но й стои добре. Върху мен не си представям такова нещо.
На работа нося, каквото и обикновено, гледам да не прекалявам само. В миналата тема споменах за "ароматизатора" Simple Smile - добре се приемат явно ароматите ми...
ММ обича А*Мен във всякакви разновидности, аз също  Heart Eyes  Кокорико също е хубав.

Общи условия

Активация на акаунт