Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 34-та тема

  • 48 160
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
пролетен дъждец  Peace
Аз този път пробвах само с чайове,витамини,докато имаше хрема и рядко покашляше,Но очевидно организма му в момента не е в състояние да се справи сам.Преди при предния хомеопат,макар  че тиковете не изчезваха,детето е почвало да се разболява и без дори и ХЛ се е оправяло.

Поредица от пневмонии -за кой миазъм е характерно?

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 15:22 от budiko

# 736
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Дайте съвет - как да втечня секрета в бронхите? Детето си кашля и просвирва. Няма учестено дишане, но това просвирване ме тревожи.

# 737
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Дайте съвет - как да втечня секрета в бронхите? Детето си кашля и просвирва. Няма учестено дишане, но това просвирване ме тревожи.
Сещам се за чая от детството ми с люспи от лук, орехи, индрише, локум и лукчета(в случая без лукчетата).
Сок от лук или ряпа + мед.

# 738
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Компрес от мед и сода на гърба, без гръбнака. Отгоре хартия, потник и пижама и така спи. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 19 296
Също инхалации с физиологичен р-р по няколко пъти на ден. Инхалаторът е една от най-полезните покупки за деца. Все пак, доколкото помня, детето ти е с астма. Не знам какво се препоръчва при астма. Надявам се, че няма пристъп, а просто кашлица.

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Дайте съвет - как да втечня секрета в бронхите? Детето си кашля и просвирва. Няма учестено дишане, но това просвирване ме тревожи.
Синапени лапи.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Pani каква е кашлицата,не отхрачи ли след ХЛ?

Виджейкър отнася астмата към Псора,и към 2-ро ниво на потискане(той не говори за туберкулинов миазъм).Но в неговите таблици има и сикотична астма.Т.е. астма в сикоза,но с какво е по-различна като проявление от астмата в псора не се обяснява.
Четох следното:
 Моносимптомни неврози (характерни предимно за детска възраст)
Неврози с говорни нарушния-заекване, елективен мутизъм и др.
Органни неврози-главоболие, нервно безапетитие, повръщане, енуреза, енкопреза и др.
Неврози с двигателни нарушения-тикове и др. 
Ако тиковете и заекването са болест на нервната система ,или 6-то ниво на потискане(нали там е нервната система)  ,защо тогава детето прави възпаления на дихателната система,като тя е на 2-ро ниво на потискане newsm78
или не са на 6-то ниво  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 22:44 от budiko

# 742
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
пролетен дъждец  Peace
Аз този път пробвах само с чайове,витамини,докато имаше хрема и рядко покашляше,Но очевидно организма му в момента не е в състояние да се справи сам.Преди при предния хомеопат,макар  че тиковете не изчезваха,детето е почвало да се разболява и без дори и ХЛ се е оправяло.

Поредица от пневмонии -за кой миазъм е характерно?


 Основния заподозрян е Туберкулиновия миазъм.

Пролетен дъждец
Цитат
...Не може едно дете, което прави постоянно гнойни ангини от сополи примерно, да го оставиш със сополите без някакво лечение, било то бабешки лекове, гаргари, чайове, витамини, хомеопатия или алопатия.

 Повечето лекари внушават на майките, че гнойните ангини се причиняват от... сополи. Грешка - не е от това. Гнойните ангини показват едно правилно действие на ЖС, която се стреми да изтласка болестта от жизнено важни органи, като белите дробове и ларинкса.
  Тежко на тези, при които този механизъм не работи. Тогава единия ден е с хрема, а на следващия с бронхит или пневмония, а при някои с ларинго спазъм. В цивилизованите страни осъзнават това и затова там е забранено да се оперират сливици преди 14 годишна възраст. Факт!

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 23:43 от Aleksander

# 743
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Будико, след ХЛ спазъмът се овладя, имаше подобрение, но от вчера кашлицата зачести - суховата, леко дрезгава, гърдичките му свирят повече. Май ми писна вече! Ще му купя сироп за втечняване на секрета. Опасно ми се вижда да чакам. Хомеопатът нямаше възможност днес да го прегледа и каза да му дам половин доза от ХЛ, ако преценя ( защото и казах, че ме е страх от тези повторения). Чувствам се загубена! Как да преценя аз?!

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
При моя син  към този момент сливиците  не си вършат работата Sad
И знам че ще тръгне в правилна посока когато това стане....

Пани той като свири само сироп за отхрачване ще помогне ли?

# 745
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ами не знам дали ще помогне. Тази сутрин не чувам свиркане, кашлицата се поовлажни, но снощи в 2ч му дадох 6-7 капки ХЛ, а и смуче небет шекер.Не знам вече.
А при вас какво е положението?
ПС.
Аз чета за сикоза, за псора , но не мога да определя какъв тип миазъм е при нас. Объркващо ми е.

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Като си чета записките(незнам дали си водите такива,но аз имам 4 тефтера,2 от тях са писани за всеки ден от годината,луда работа),миналата есен при две разболявания е имал големи сливици и червено гърло.Таиз пролет също при една много висока Т беше с много червено гърло-в този случай пи ХЛ,Но първо беше страмониум,после Беладона,накрая Сулфур,и уж се оправи.Но щом след месец тръгна да прави спазъм с бронхит значи питите ХЛ при предното разболяване са го потиснали,а не са го излекували.............

Пани моя е добре,той е на АБ.Решила съм да го оставя без хомеопатия известно време,дори и да се налагат през това време антибиотици.

# 747
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Хомеопатът нямаше възможност днес да го прегледа и каза да му дам половин доза от ХЛ, ако преценя ( защото и казах, че ме е страх от тези повторения).

каква е тази половин доза? Thinking или има прием или няма....

моят хомеопат също понякога ми казва аз да преценя.
както за мен, така и за детето.
казва да го наблюдавам, личало си дали има нужда от още един прием.

също ми е казвала, че ако забравя да взема ХЛ също не е фатално, това означава, че проблемът е намалял и не мисля за него и съотвено няма нужда от ХЛ...

# 748
  • Мнения: 19 296
Алексанър, това беше просто пример, може да е бил неудачен. Надявам се, се разбира какво съм искала да кажа.  При моето дете в началото след всеки малък сопол вдигаше бесни температури. В същото време има много деца, които си ходят на детска с тях, дори и зелени, без да им пречат.

# 749
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Заповядяйте в НОВАТА 35-ТА ТЕМА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=813669.0;topicrefid=19   Hug

Общи условия

Активация на акаунт