Матерна

  • 4 060
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 535
 babydust7Аз пих матерна с първата си бременност и сега пак,само че от 4 месец.Все пак това са витамини за бременни немогат да ти навредят,пий си ги спокойно-това е мое мнение! Crazy

# 121
  • Мнения: 2 587
Определено съм ЗА.
На мен също ми ставаше лошо от нея и затова лекарката ми я намали на половинка на ден.Но започнах след третия месец.

# 122
  • Мнения: 1 866
Не съм пила, няма и да пия. Нищо освен фолиева киселина не съм пила. И желязо но чак след като се установи, че ми е паднал хемоглобина и спрях желязото когато пак се качи. Ям обаче плодове и зеленчуци. Ако нямаш възможност да го правиш тогава може и да имаш нужда от Матерна. Всичко зависи от начина на живот и от индивидуалните нужди на организма. Лекарите при които съм ходила са против ненужното взимане на витамини.

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм пила.Бях бременна лятото и всичко тогава е в изобилие-плодове и зел.Но си мисля че и зимата има достатъчно и пак не бих пила.

# 124
  • Мнения: 266
През бременноста категорично ми я забраниха-в Шеиново.Бях си купила опаковка която изпих след като родих.От скоро пак пия матерна,защото не ми предлагат други витамини за кьрмачки.Матерната била дозирана правилно  за бременни и кьрмещи.Маи ще я спирам защото ми повишава апетита Sad

# 125
  • Мнения: 457
Да, пих и съм ного доволна, защото не ми се ядеше толкова колкото преди да я започна, защото си набавях витамините от Матерната. Пих я до 4-я месец, след като родих, защото и кърмех. После сама усетих, че организма ми няма нужда от нея и я спрях. Ти сама трябва да усетиш дали имаш нужда от допълнително витамини Peace И друго: Моят син  на 10 дена като го сложехме по коремче и си вдигаше главичката и се задържаше поне 5-6 секунди за удивление на Педитио, на майка ми и на една приятелка /жена на 45 год., която има две деца/, която дойде да гледа как го къпеме една вечер. Тя направо падна как си бил държал главичката Shocked Навсякъде после разправяше, че това било от Матерната и даже на своята племенница й я препоръча. Другият вариант, ако не е от Матерната, просто Вики да си е толкова силен, Дай Боже цял живот Praynig, от някакъв ген newsm78  И Свекито, дето е акушерка каза, че май е от Матерната.

# 126
  • Мнения: 1 544
Binito определено не си е държал главичката от матерната защото и моята дъщеря беше същия модел  Wink и всички я гледаха опулено а аз така и никога не се научих как се прикрепя главичката на бебе Embarassed а матерна не съм пила.

# 127
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и на мен ми предписаха матерна,но аз си мисля,че от нея получих запек.Може и така да ми се струва,но сега съм я спряла от 2 дни и сякаш съм по добре.След 3-4 дни пак ще опитам и ако имам пак,окончаелно опаковката заминава в коша.Някой с такъв проблем?????
и нещо против запек?

# 128
  • Мнения: 535
Аз я пия откакто разбрах, че съм бременна (7-8 г.с.) до сега - без да пропускам нито ден (доктора така каза) и се чуствах нормално, нямах прекален апетит, нито кой знае какви проблеми - 1 път само пих за 1 седмица и магнезий, че нещо с бъбреците...

Тук от 2-3 дена обаче спрях да пия - реших да направя почивка 10-тина дни, защото се понаплаших честно казано от изписаното тук по въпроса - как напомпвали плода изкуствено, как на запад били даже забранени тези точно витамини и т.н.

И сега като чета и положителни мнения направо се побърквам - В КРАЙНА СМЕТКА ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ПИЯТ ПОСТОЯННО ИЛИ Е ОПАСНО ЗА ПЛОДА - ей това не можах да го разбера !!!! newsm78

# 129
  • Мнения: 1 427
Zagorka, то си е за объркване Simple Smile.Реши сама, консултирай се с лекар, на когото вярваш.Само да те успокоя, че за "напомпването" на плода ми звучи много несериозно.Моята дъщеря се роди 2850 след дълго и "напомващо"пиене на Матерна.

# 130
  • Мнения: 1 588
Вместо Матерна на мен ми предписаха витамини Центрум - и за първата, и за сегашната бременност.

Общи условия

Активация на акаунт