Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 338
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 209
Съответно се ядосах до безумие,
натоварих се с около 7-8 кила прах, къде за цветно, къде за бяло
и отидох да ги оставя до контейнерите...
Ти си чисто луда! Нищо му няма на праха, защо го хвърляш?! Особено пък Ариел компакт. ooooh!

Момичета, не ставайте параноични, ползвайте си спокойно течните препарати, а пък като ги свършите, правете както сте решили. Това е абсурдно! Пари сте давали, явно сте доволни, а сте готови да хвърляте и то качествени продукти.

Аз като питах преди няколко теми какво точно им харесвате на течните отговаряхте че по-лесно се дозирали, че много ги харесвате, ядосахте ми се, а сега какво стана?

За протокола, аз си карам още с прах Максима. А, да, и омекотителят при мене е като „Отче наш”. Обаче чувам, че след последната промяна немският Персил (само прахът, мегаперлите - не) вече е с по-силен и траен аромат, та може да го пробвам.

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 14:52 от Guess Who

# 706
  • София
  • Мнения: 1 330
Pipi_ , остави ги до /не във/ контейнерите и ми кажи къде живееш  Laughing

Гес е права, че е направо лудост да се чудиш какво да правиш и то с италиански Даш  Shocked Няма ли около теб приятелки, които не са анатемосали още геловете и омекотителите Mr. Green

# 707
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 469
Съответно се ядосах до безумие,
натоварих се с около 7-8 кила прах, къде за цветно, къде за бяло
и отидох да ги оставя до контейнерите...
Ти си чисто луда! Нищо му няма на праха, защо го хвърляш?! Особено пък Ариел компакт. ooooh!
E, нали бил само с 2 години годност?
Пък бил пълен с зеолити, пък те трудно се изплаквали,
пък като бил стар му се губила ефективността... дъра-бъра...
Вече е сторено така или иначе...

p.s. И че съм си лудичка също е вярно...

# 708
  • Мнения: 5 209
На повечето прахове срокът на годност е 2 г., но по мое мнение, което съм изказвала нееднократно, е много по-дълъг.
Пада му ефективността, но пак си пере. Един интернет приятел переше с американски Тайд от 40-те години, който след толкова години се справяше безупречно.
Зеолитите не представляват някакъв гигантски проблем.

Ами като мислиш да правиш нещо такова, сподели в темата да те разубедим. Един от най-хубавите прахове - на боклука, а си остави Тайд и Даш. Леле-леле!

# 709
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 469
Добре, поръсвам си главата с пепел...  Tired
Дано го е взел някой с повече нужди от мен...
Така или иначе се постарах да го запечатам в найлонови торби, за да не овлажнее,
точно с мисълта да си го прибере някой....

# 710
  • Варна
  • Мнения: 939
Сегаааа - само да ви кажа, че в темата има и хора със слаби сърца - моя милост, и с повече от 3 деца. Смятам досещате се за какво пране на седмица иде реч  Wink. Та така - ако някоя от вас, поради някаква си причина иска да се отърве от някакъв си прах за пране, който пере, много моля да не ходи до никакви си там кофи за боклук. Аз съм тук и веднага мога да ви пратя адреса си на лични - с най-голямо удоволствие приемам подаръци всякакви  Mr. Green

# 711
  • Стара Загора
  • Мнения: 839
Моми, и какво стана?
След дълги дискусии всички минаваме на Persil
(официален внос) и без омекотител!?  Mr. Green
Henkel трябва да са доволни, че продажбите им ще се вдигнат...

Много генерални заключения Simple SmileАз в момента съм на Ариел, официален внос, по стечение на обстоятелствата,но ползвам и други. И съм с омекотител, не го отказвам и това е. Предпочитам прахообразните, но ползвам и течни. Не смятам да изпадам в крайности, обичам умереността във всичко Peace А за изхвърлените прахове и мен ме заболя сърцето, аз не бих изхвърлила никога. Ако чак пък въобще не перат, ще си мия терасата и банята с тях  Simple Smile

# 712
  • Мнения: X
Измерих колко е една пълна торба /тип "потник"/ с дрехи.
4 кг!
Учудих се. Ами то и да натъпча барабана, повече от 5 кг няма да събере.
Може би капацитета 7 кг е за някакви екстрени случаи. ...
Доколкото (много смътно, може и да греша) си спомням и ти си с Беко. Както и аз се полъгах да си купя. По лъжите им, че са за 7кг пране.
Оказа се че за 7кг е само една програма - тази за памук. Всички останали програми са за по-малко килограми. Но това го пише със ситен шрифт и консултантите не го казват. Въпреки отвращението си към всички турски стоки, отчитам глупостта си да купя такава пералня. Единственото й положително нещо е, че е евтина... Задължително пускам допълнително изплакване и пак в сушилнята остават "неща". Старата Аристон я дадох на майка ми и още ме боли сърцето  Mr. Green

Та идеята ми е - не мери килограмите и не я товари много.

Не мога да разбера страстта ви към ароматни прахове и омекотители. Аз търся такива, които не миришат на нищо или поне са със максимално слаби аромати. Хората отдавна вече дори дезодоранти без аромат търсят, ние тук...

# 713
  • Мнения: 648


В момента пера с този прах бельото, няма никакъв аромат и според мен изпира прилично, струва ми че дори по-добре от Сано максима бебешкия. Лошото е, че не е компактен и се налага да сипвам огромно количество.

# 714
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 469

Моми, и какво стана?
След дълги дискусии всички минаваме на Persil
(официален внос) и без омекотител!?  Mr. Green
Henkel трябва да са доволни, че продажбите им ще се вдигнат... 
Много генерални заключения Simple Smile

За тая част никой не ли разбра, че се бъзиках!?

# 715
  • Мнения: 5 160

Не мога да разбера страстта ви към ароматни прахове и омекотители. Аз търся такива, които не миришат на нищо или поне са със максимално слаби аромати. Хората отдавна вече дори дезодоранти без аромат търсят, ние тук...


 Peace
Един ден не можех да се търпя  (в началото на използване на опаковка Омо) - все едно бях изляза парфюм върху себе си, но един натрапчив и неприятен, лошото е че нямаше как да си съблека дрехите Mr. Green

# 716
  • София
  • Мнения: 2 296
Butterfly_Lovehunter, хвърля се само прах, станал на камък, който не можеш да разбиеш с чука на мъжО ти  Laughing А дори и тогава не - опитваш още венъж с флекса да го нарежеш на таблети и ако не става, тогава храниш кофите.

Много ме развеселихте, момичета, в този тегавичък понеделник!

Фри, и аз с леко учудване забелязах същото за килограмите. Отнася се и за сушилните  Wink В книжката обаче е описано със съвсем регулярен шрифт и не го отчитам като заблуждаване. Подозирам, че и със старите 5-кг перални случаят е подобен. Поне на моята аристонка със сигурност пишеше, че вълна се пере по 2 кг. За другите програми не помня.

Новата ми пералня е 8 кг. Такива кг никога не мога да натрупам, но пък доволно тикам обемисти завивки. Струва ми се, че това е екстрата на по-големия обем.

И да споделя - новата машина пере много по-добре от старата. Явно не е било от праховете  Embarassed Ще ми се да имаше още розови домати, че да я изпитам на петната, които ме съсипаха цяло лято.  Joy

# 717
  • Мнения: 5 160
Ev_e, браво за машинката Wink
Поредното доказателство, че за отлично пране факторите са прекалено много (не сме споменавали май и кой какъв изглед приема за отлично Wink )

Ко ша праим сега без петна  Laughing

# 718
  • Мнения: 1 759
Ev_e каква е новата ти пералня?

# 719
  • София
  • Мнения: 3 881
Аз не се отказвам от течните, нито от омекотителите. С тях прането ми харесва на допир, по-лесно съхне, по-лесно се глади, няма статично електричество и ухае чудесно.
Колкото пъти съм изпрала с прах, толкова прането ми е ставало твърдо. Последен опит вчера:, с Ариел компакт - немски. Кърпи и чаршафи.

Общи условия

Активация на акаунт