Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Sofia
Та на една моя позната мъжът й е педиатър и тя много се чуди защо не даваме жълтък  Rolling Eyes (вече сме в 6-ти месец). Помагал бил за мозъка и бил страшно необходим....
Вие давате ли, от кога и по колко?

# 1
  • София
Жълтъкът (а не само белтъкът) е алерген. Мисля да дам след годинката.

# 2
  • Sofia
Страшно необходимите неща от жълтъка ги има в много други по-подходящи за бебета храни. И аз след годинка ще дам.

# 3
  • София
на 11 месеца дадох и се оказа силен алерген за моето дете.

# 4
  • Петрич
На нас ни казаха да даваме жълтък след 4м.С него почвало захранването.Отново разминаване в мненията на различните лекари.

# 5
  • област Софийска
Ами, да, и нашата педиатърка ми каза да почвам с жълтъка от 5-я месец. Започва се с четвъртинка, после половинка и накрая по цял жълтък през ден, стрит в обедното пюре. Но е хубаво яйцата да са от надежден източник, а не от магазина, ама сега с този птичи грип Rolling Eyes

# 6
  • Хасково
и нан нас ни казаха от 5-я,но аз започнах след 8-я и сега давам когато се сетя

# 7
  • anywhere
Ами аз изобщо не давам жълтък, поне не и така - отделно. Е, застройвам й чат-пат супи с жълтък, но пак гледам да го варя доста... Но не давам в никакъв случай регулярно... А дали трябва?!  newsm78 Днес една майка какво ме направи в градинката като разбра, че не давам жълтък... Пък и още я кърмя... Тц-тц, лоша майка такава!   Twisted Evil

# 8
  • София
Желязото е два типа - хемово (лесно усвоимо) и нехемово (слабо усвоимо). Желязото в яйцата е нехемово. От друга страна, са алерген и по-добре консумацията им да се отложи за след 1 годинка. Аз лично още не съм дала. Ако искаш да даваш яйцата само и единствено заради желязото, по-добре избери друг източник. Повече инфо тук:
http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=10&temaN=54
А за мозъка имат грижата мастните киселини от кърмата ти.

# 9
  • София
, ама сега с този птичи грип Rolling Eyes

Вирусът на птичия грип ДОКАЗАНО се унищожава от високата температура, а жълтъкът за малките деца така или иначе трябва да е твърдо сварен.Така че, мами, не се поддавайте на тази масова психоза Wink

# 10

А за мозъка имат грижата мастните киселини от кърмата ти.

Това е то.

# 11
  • София
, ама сега с този птичи грип Rolling Eyes

Вирусът на птичия грип ДОКАЗАНО се унищожава от високата температура, а жълтъкът за малките деца така или иначе трябва да е твърдо сварен.Така че, мами, не се поддавайте на тази масова психоза Wink

ам така! и трябва доста да се потрудиш за да се разболееш от птичи грип... например трябва да си хапнеш сурови пилешки черва от заразено пиле...  Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт