Великобритания - тема 54 Есенно Зимна

  • 51 019
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Нана, браво и късмет ти желая, каквото и да решиш!  Hug Сигурност в днешно време няма, но е много неприятно всяка година да чакаш да одобрят бюджета и я има за теб пари, я не. Мен така ме прецакаха в Airbus. Много се ядосах тогава, работа да се заринеш, не смогваме с количеството, но от горе решили да режат бюджета, за да изглежда бизнеса по-процъфтяващ на хартия. Но всяко зло за добро, както е казал народът.

# 496
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Само бърза спирка тук да поздравя nana_cool - браво, момиче, много успех ти желая в новата работа. Дано се подреди така че да ти е удобно и да ти харесва  Peace

# 497
  • Мнения: 358
Браво, Нана, взимай работата , после ще мислиш   Peace

И аз вчера имах успех най-накрая в наемането на хора - взех една млада майчица , мисля, че ще излезе сериозна, защото 15 минути , след като й се обадиха от HR, беше при мен с документите за наемане.

Вчера освен интервюто, имах и изненадващо посещение от големия бос , паднаха му очите -при мен рафтовете са под конец, а хигиената е по стандартите на ХЕИ - София  Joy Joy

# 498
  • Мнения: 377
Честито nana_cool Simple Smile !

# 499
  • Мнения: 1 959
Браво, Svetlili  Peace

Другата работа по която чакам да видя какво ще стане ме блазни повече, струва ми се много интересна (freedom of information assistant), също е парт тайм, но към общината, обаче пък не знам дали ми се работи в общината.  Laughing В нашата община не работят и това е факт. Супер демотивиращо е не е за моя темперамент. Не виждам голяма переспектива с нея за развитие в самата община също.

Скучна работа, зависиш от много хора, за да я свършиш, никакво истинско взаимодействие с клиенти.
В обичайния вариант събитията по веригата протичат така:
Скучаеща домакиня решава да попита колко приход са изкарали градските тоалетни миналата година, колко пари е вложила Общината в поддържането им, от къде точно е купена тоалетната хартия и защо точно от там.
Писмото отлежава три месеца на нечие бюро и три дена, преди крайния законов срок ти го връчват да издириш информацията.
Ти хукваш към финансовия отдел. Там обаче са назад с плащането на фактурите и хич не им се занимава да ти изчисляват прихода на тоалетните.
Ти чакаш и се нервиш, и ги молиш, шефа ти пита готова ли си.
Повярвай ми, питат се безумни, безумни неща.
И ти събираш купища хартия и на края си викаш-за чий?


# 500
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ааа, аз такова съм работила, в България Mr. Green

И тук да кажа, браво, Нана, мисля, че не пречи да видиш какво ще стане с втората работа и ако те викнат на интервю, тогава да го мислиш.

# 501
  • UK
  • Мнения: 3 959
Браво Нана Simple Smile

# 502
  • Мнения: 1 860
Толумбата как хубаво сумаризира.  hahaha

Благодаря, момичета! Ще пиша какво се случва.  Hug За сега само се настройвам да работя 5 дена в седмицата. Много ми се струват.  Mr. Green

# 503
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Браво, Svetlili  Peace

Другата работа по която чакам да видя какво ще стане ме блазни повече, струва ми се много интересна (freedom of information assistant), също е парт тайм, но към общината, обаче пък не знам дали ми се работи в общината.  Laughing В нашата община не работят и това е факт. Супер демотивиращо е не е за моя темперамент. Не виждам голяма переспектива с нея за развитие в самата община също.

Скучна работа, зависиш от много хора, за да я свършиш, никакво истинско взаимодействие с клиенти.
В обичайния вариант събитията по веригата протичат така:
Скучаеща домакиня решава да попита колко приход са изкарали градските тоалетни миналата година, колко пари е вложила Общината в поддържането им, от къде точно е купена тоалетната хартия и защо точно от там.
Писмото отлежава три месеца на нечие бюро и три дена, преди крайния законов срок ти го връчват да издириш информацията.
Ти хукваш към финансовия отдел. Там обаче са назад с плащането на фактурите и хич не им се занимава да ти изчисляват прихода на тоалетните.
Ти чакаш и се нервиш, и ги молиш, шефа ти пита готова ли си.
Повярвай ми, питат се безумни, безумни неща.
И ти събираш купища хартия и на края си викаш-за чий?





Мдааа, точно така.....аз още си чакам от Ливърпул кансъл отговор на моя апийл за паркинга и също да ми кажат  точно колко глоби за издадени на този спот в ден с мач. Grinning

Freedom of Information Act  2000 съм го прочела на диагонал. Data Protection Act е по интересен, защото  можеш да поискаш от всяка организация/компания т.н какви данни съдържат за лицето като персонална информация, това включва и записи от всички разговори и т.н...

# 504
  • Мнения: 20
Нана, браво мацка   bouquet

# 505
  • Мнения: 625
Здравейте,нова съм в темата и моля за извинение,ако въпросите ми ви се сторят банални.С мъжа ми ще заминаваме февруари за Лондон с цел работа,за 1 месец има къде да отседнем,а моята работа уж е подсигурена,но хората при които отиваме са страшно закостенели и жената твърди,че за почистване на къщи на час ще взимам по 6-7 паунда и че това била една от най-добре платените работи...и двамата с мъжа ми знаем английски перфектно и писмено и говоримо,ще ме посъветвате ли към коя сфера да се преориентираме след пристигането,най-вече ме интересуват добре платените работи...

# 506
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Здравейте,нова съм в темата и моля за извинение,ако въпросите ми ви се сторят банални.С мъжа ми ще заминаваме февруари за Лондон с цел работа,за 1 месец има къде да отседнем,а моята работа уж е подсигурена,но хората при които отиваме са страшно закостенели и жената твърди,че за почистване на къщи на час ще взимам по 6-7 паунда и че това била една от най-добре платените работи...и двамата с мъжа ми знаем английски перфектно и писмено и говоримо,ще ме посъветвате ли към коя сфера да се преориентираме след пристигането,най-вече ме интересуват добре платените работи...


Ами много е трудно да кажем към коя сфера да се ориентирате без да знаем какви умения имате. За добре платени работи (зависи какво разбираш под добре платена) се иска образование,квалификации и най вече УК. Опит какъвто и двамата очевидно нямате.колко ви е перфектен езика може да разберете само като дойдете на място. , но тогава само ще установите колко не е перфектен....може би ще сте ОК за за дневна употреба.

Не смятам,че вашите познати са закостенели, цената е средна за почистване на къщи която са ви дали и много новодошли няма да се замислят за секунда да приемат/започнат такава работа.

Оставам с впечатление, че облака е много розов.....

# 507
  • Англия
  • Мнения: 1 008
Това с перфектния английски звучи перфектно, стига да не беше майчин език на десетки милиона човека в страната, към която сте се запътили. Иначе щом ви интересуват добре платените работи, аз бих препоръчала да се насочите към банковата сфера, например ръководните постове из Ситито в Лондон или пък университетски преподавател в Кеймбридж.

# 508
  • UK
  • Мнения: 3 959
Може и премиер, или пък зъболекар, щом английския е перфектен... Не знам как не сме се сетили всички тук да дойдем и да се интересуваме от добре платените работи, вместо да се занимаваме да сме чистачки и продавачки. Simple Smile

# 509
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Здравейте,нова съм в темата и моля за извинение,ако въпросите ми ви се сторят банални.С мъжа ми ще заминаваме февруари за Лондон с цел работа,за 1 месец има къде да отседнем,а моята работа уж е подсигурена,но хората при които отиваме са страшно закостенели и жената твърди,че за почистване на къщи на час ще взимам по 6-7 паунда и че това била една от най-добре платените работи...и двамата с мъжа ми знаем английски перфектно и писмено и говоримо,ще ме посъветвате ли към коя сфера да се преориентираме след пристигането,най-вече ме интересуват добре платените работи...
Зависи от професиите ви. Ако сте с търсени професии и опит в международни фирми, спокойно можете и повече да изкарате. Но ако са популярни професиите, без изискване за някакви квалификации, независимо в коя област, без стаж в страната, обикновено се започва от минимума, който е около 6.50 на час, ако не се лъжа. С времето, като се ориентирате в обстановката, натрупате опит на място и се докажете пред работодателя съвсем спокойно може да изкарвате и повече от това.
Ако искаш, за ориентация, разгледай http://www.reed.co.uk/

Общи условия

Активация на акаунт