Великобритания - тема 54 Есенно Зимна

  • 51 020
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тук времето беше супер днес, ужасно ветровито, но слънчево и топло, много обичам такива есенни дни. Мама има рожден ден, пуснаха Скайп за една минута да кажа здрасти на родата и сега празнуват Simple Smile Аз им казах наздраве с чаша вода от 2500 километра. Simple Smile

# 361
  • Мнения: 287
Vany, точно така е както ти казват, явно нещо се бъркаш с годините. Ние дойдохме тук и малкият тъкмо беше навършил 4. Ходи си на 15-те безплатни часа в нърсъри за около 8-9 месеца. През това време бях подала онлайн апликаьия училище. Наистина дръпна малко с езика. Сега вече е в Рисепшън /още няма 5/. Абсолютно никакви притеснения нямам за езика, разбира ги, говори криво-ляво, оправя се. Определено ходенето на нърсъри добре му повлия.



Извинявам се момичета, че съм ви заблудила  Embarassed Пратихме апликация за нърсъри, а не за при-скул  ooooh!
И моето желание беше това- да ходи няколко месеца на нърсъсри, за да свиква с езика и после да му е по-лесно. И без това има проблем с ученето и говоренето  Confused

# 362
  • Мнения: 429
Привет момичета,

вече пиша от британска земя:) От 1 месец сме тук и вече свършихме с почти всички задачи-комунални сметки, мебели, банки..Всички са супер любезни, но и бюрокрацията е на високо ниво  Joy Един час разговори с ЕОН, за да прехвърлят сметката на мое име. Училището на малката е страхотно и всички и помагат много с езика...Е малко се шашнах преди няколко дни когато получих sms , че си е ударлиа глават, но била добре. Реших,че кой знае какво се е случило и естествено звъннах, за да питам дали да я прибирам. Оказа се, че се е ударила супер малко...тя даже ме го броеше за удар, а леко се подпряла някъде  Joy
Българи в нашето градче май няма или поне аз не съм срещала.

# 363
  • UK
  • Мнения: 1 918
barboran4e, познати са ми и още доста свежи в паметта тези разговори с ЕОН  Laughing Вие в коя част на UK сте?

Разбрахте ли, да чакаме Royal Baby 2 през април  Grinning.

# 364
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ljoli, още преди време като обявиха че се чака второ се изненадах малко. Те още празнуват всяка нова крачка на принца, сега и второ дете - новините няма да им смогнат да ги следят и четиримата в семейството  Laughing Wink

Момичета, ще се спасяваме от Бритиш Газ. Някой да има отзиви за OVO или Southern Electric? E-on и EDF за сега са извън шорт-листата.

# 365
  • Мнения: 366
Здравейте, извинявайте, че нахлувам във Вашата тема с този прозаичен въпрос, но не мога да намеря отговор на моето търсене. Миналата година си взех от Испания едни коледни фигурки и си украсих витрината.  Сега ми се ще да я пообновя. В края на ноември ще бъда в Лондон   и много ми се иска да закупя нещо подобно.  
Ей такива  - http://aspirinbg.com/viewtopic.php?f=311&t=2084
Хоби -   Embarassed

# 366
  • Мнения: 5 726
Момичета, търся лекар специалист ортопет или травматолог, по възможност българин, за Лондон става въпрос!
Виж тука : http://www.klinika.co.uk/bg?gclid=CJ32l_e3u8ECFabLtAodhx0AhA, има български лекари, но не знам дали има точно ортопет или травматолог. Иа телефони, може да се обадиш предварително.Намира се в Северен Лондон.

# 367
  • Мнения: 429
Ljoli, в Wokingham, Berkshire сме. Ако има момичета на близо ще се радвам да се видим  Hug

# 368
  • UK
  • Мнения: 88
Ljoli, още преди време като обявиха че се чака второ се изненадах малко. Те още празнуват всяка нова крачка на принца, сега и второ дете - новините няма да им смогнат да ги следят и четиримата в семейството  Laughing Wink

Момичета, ще се спасяваме от Бритиш Газ. Някой да има отзиви за OVO или Southern Electric? E-on и EDF за сега са извън шорт-листата.
Ние сме на Southern Electric, прехвърлихме се преди година от E-on /абсолютни кожодерци!!/ и мога да кажа, че съм доста доволна. На директен дебит сме, като за тази 1 година паднахме от 150 паунда на месец до 100 паунда /газ+ток/. За сравнение на E-on сметката не падаше под 200-220 паунда на месец /зимата/ и беше ужас!!!

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 20:46 от Дикенсън

# 369
  • Мнения: 702
Ние сме с. Warehouse utility. Не знам дали това е доставчика, Зщото електромерът е на еон, но сме доволни.

Хора, тръшна ме ужасна гнойна ангина! Прецаках си уикенда и шопинга, къщата е полусъборена, а аз лежа в немощ....

Силно се надявам да мога да отидана работа.

Мрън!!!

# 370
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Дикенсън, много мерси. Ние мислехме да минем на Southern Electric, но едно момче тук доста добра реклама дръпна на OVO, та за това се чудим. Като гледам обаче, май на SE ще сме Wink

Комарче, Utility Warehouse е посредник, и ти пускат договор през най-евтиният вариант към датата на договора. Сега като каза, имам един познат дето е представител на тях - съвсем бях забравила за него. Може да му звънна да видя какви цени ще предложи и той Simple Smile

# 371
  • Мнения: 702
И аз така мисля, но да ти кажане мога да се оплачао. Най голямата а сметка за миналата зима без да е спирало топлото, готвенето и без да съм била на работа, та.е. По цял ден в къщи. Даже бабитуриентите бяха в нас около месец,  най голямата сметка беше 180 ток и газ.

# 372
  • UK
  • Мнения: 88
Оф, Комарчо, предполагам от тел. пишеш и за това, ама в повечето случаи след твой пост съм така  Joy Без лоши чувства, разбира се  Hug
Ох.... бабитуриентите.....  hahaha

# 373
  • UK
  • Мнения: 1 918
Ljoli, още преди време като обявиха че се чака второ се изненадах малко. Те още празнуват всяка нова крачка на принца, сега и второ дете - новините няма да им смогнат да ги следят и четиримата в семейството  Laughing Wink

Момичета, ще се спасяваме от Бритиш Газ. Някой да има отзиви за OVO или Southern Electric? E-on и EDF за сега са извън шорт-листата.

Ох, това виждали ли сте го? Номер 11 Laughing

Ние сме на ЕОН, ама още не сме карали зима с тях. За първите три месеца имахме ток+газ общо 140 паунда, но все пак беше лято. Замисляте ме да проверя други по-изгодни доставчици, но ще изчакам тази зима да видим как ще е вероятно...Пък и не знам от догодина дали няма да се местим.

# 374
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ох, това виждали ли сте го?

 Joy

Общи условия

Активация на акаунт