Алергии

  • 6 752
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 628
Здравейте!  bouquet
Отварям темата за алергиите, извън сезона на сенните такива. Аз самата страдам много от всякакви видове. Преди 4 г. ми махнаха далака и от тогава започнаха мъките. Първия пристъп беше от белени слънчогледови семки. За по-малко от 10 минути се подух цялата, синусите започнаха да се затварят и да се задушавам. Заедно с това имах и обрив по цялото тяло със сърбеж. Приеха ме в Пирогов, в токсикологията - на момента ударно адреналин, а после системи с урбазон. Такива пристъпа имах няколко от различни неща - дори от лекарство за главоболие.
Имам и друго проявление - при стрес и нерви, по лицето ми се появяват лишеи, започвам да задържам вода, запек, главоболие и накрая - завършваме с пристъп и болница.
Правих алерготестове, пазя се много. Внимавам какво ям, пия, с какво се лекувам, ако съм болна и всичко, както докторите са заръчали.
Това, което ми се случва за втори път е следното: Докато спя се подувам. Не знам от какво. Ериус в комбинация със спорт помагат, но се питам цял живот ли ще е така. От лекарствата напълнявам, постоянно съм отпаднала и ми се спи много. Ставам неефективна в работата си и като цяло такъв живот си е мъка.
Бихте ли споделили Вашият опит с алергиите и справили ли сте се с тях? Имам предвид не просто да ги подтиснем за момент с лекарства, а да се излекуваме завинаги - мисията възможна ли е?

# 1
  • Мнения: 125
Здравей, имам алергии и скромен опит. От миналата година си правя тестове. Аз съм постоянно хремава. Още миналата година тестовете показаха алергия към домашен прах, целогодишна и алергия към дървесен и пролетен полен. За алергията към домашен прах решихме да се лекувам със Сталорал 350. Това е френски продукт под формата на капки. Продават се по 3 шишенца, съхранява се в хладилник. Струват 210лв и стига за 3 месеца и 10тина дни. При мен се капят по 8 капки на гладно, пон., сряда и петък. За полените ми дадоха спрей Авамис и пих Зиртек.
Но тази година от средата на Юли започна и сърбеж в носа, кихане, сърбеж на очите. На сегашните тестове се оказах алергична към още полени включително и нещо ново: Амброзия.?? Според алерголожката и тестовете това се лекува с български инжекции. Спрейове и лекарства само облекчавали положението, а не лекували. Лечението било от 3 до 5 години. Започвало се с по 2 инжекции седмично. Аз симптомите ги имам и когато съм у дома, не само навън. Това подуване да не е свързано с домашен прах и при вас? Задържане на вода? Аз все още нямам подобрение от Сталорал 350, но съм го вземала само около 10 месеца. Алерголожката така и не ми обясни той помага ли за полени, тя ми го дава за алергията от домашен прах. Това е от мен, от Варна съм. Ходя в Окръжна Болница.

# 2
  • Мнения: 628
За домашен прах не съм правила тест, а и честно казано не съм се замисляла. Поне не и по отношение на подуването. Във Варна се бях подула през лятото от едни дървета, и по-точно от бръмбари, които ядяха листата на дърветата. Подуването, обаче беше слабо, повече ме сърбяха очите и ръцете. Много от тези дървета имаше в Младост около Елитис.
Тези лекарства, които изброи, всички ли са на база кортикостероиди?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 706
Слагам Забак капки за очи, които освен на очите ми действат добре на хремата.
Освен това десенсабилизацията може да не се прави с инжекции вече, а с капки. Десенсабилизацията е малки дози от това, към което сме алергични, за да привикне организма. Преди години, когато аз го правех имаше само инжекции. Първоначално се започваше два пъти седмично, после веднъж седимично и така се намалява честотата на приема, но се вдига дозата.

Авамис има ли го сега? Понеже през лятото го бяха спрели? Добре ми действаше и го ползвах 2 пъти годишно.

# 4
  • Мнения: 125
Juide, спреьовете за нос, които ми дават имат кортикостероиди, сега ползвам Назонекс. Аз както си го разбирам целта на инжекциите е както казва merian64 е да ти се вкарат малки дози алерген и да привикне организма и по този начин да отпадне нуждата от тези спрейчета и ксизали и т.н.

merian64, аз също чувам че има капки, но на мен не ми дадоха. Алерголожката ми каза, че не съм била подходяща? Към много полени съм била алергична, летен, късно летен, пролетен, дървесен..амброзията..., явно затова. Авамис последно бях купувала през пролетта и сега незнам какво се случва с този продукт.

# 5
  • Мнения: 3
Преди две седмици разбрах, че съм алергичен от прах и домашни кърлежи. Всяка вечер се събуждам с ужасно главоболие и запушен нос.....Изписаха ми Изомар алерджи спрей специално за алергии, който е на основата на морска вода и мога да се пръскам по цял ден и спрей Авамис, който казват, че също помага много, но не мога да го открия почти никъде. Някой да ги е ползвал??

# 6
  • София
  • Мнения: 3 706
Да, аз съм го ползвала и е много добър, но го няма вече втора година. Как го изписват при положение, че го няма в аптечната мрежа?

# 7
  • Мнения: 1 107
Момичета здравейте, искам да попитам за препоръка на качествен доктор за алергии. Може и да е скъп, но да разбира достатъчно и да е адекватен.

Поставям такива изисквания малко на принципа "парен каша духа". Става въпрос за майка ми - лежала е в алергология, правили са и всякакви изследвания, на всичко реагира положително. Изобщо не може да се предвиди кога и от какво ще се отключи пристъп - зачервяване, подуване, знаете как е. Лечения е прилагала, за сега всичко е безуспешно. Лекува се пост-фактум, след пристъп. Последната реакция беше от един букет цветя, според нея са го напръскали с нещо към което е реагирала. Пие вече трети ден метил-еди-какво си и няма голям ефект поне да подтисне реакцията. Днес са и слагали и урбазон. Да се надяваме, че тази криза ще отмине, но въпросът е за след това да отидем на някакъв качествен доктор. Става въпрос за София и региона. Благодаря.

# 8
  • Мнения: 437
Здравей,и аз имам алергии.Взела съм едно чише от един билкар Дончо Тонев за алергии.Още не съм го почнала,пише че лечението е три месеца,но ще ми махат сливиците а в него има малко спирт и няма да мога да го ползвам.Чула съм и при Гала в На кафе,че е помогнал на мн хора,включително и на Гала.Мисля,че не ти пречи да пробваш и ти с това шише за алергии😊Ако искаш ми пиши на лично ще ти дам кординати😊

# 9
  • Мнения: 628
mimimost, аз съм по същия начин. Не се знае кога и към какво мога да реагирам. Стресът е водещ фактор. Наскоро установих, че давам реакция и към нещо в хотелите (препарат, ароматизатор, настилка или др.). Лекувам се при д-р Таня Григорова в МВР болница.

# 10
  • Мнения: 5
Здравейте и аз взех от капките на Дончо Тонев този път за сина ми,който е на 5години ,но още не смея да му ги дам има ли някой давал ги на дете да сподели опит?Иначе майка ми която има много алергии ги пи преди 2/3 години,и незнам как точно стана но сега стои под цъфтяща липа без да се задушава,и тази зима изпи една кофа лекарства без да реагира откриха и астма не си взима помпите ,но и не прави пристъпи,незнам на 100% дали е от капките ,но живее по леко.

Общи условия

Активация на акаунт