Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 288

  • 40 939
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 477
Йомер - красив до безобразие.
Хюсеин - все по-жалък.
Мелике вече ми е фаворит!
Аслъ... очаквам в скоро време да разбере, че вече не е бременна и се надявам докато се самоубива, да гътне още някого...
Нилюто май е отгледала още една мозъчна клетка...
Какво още да коментирам? Абсурда на непрофесионализма на полицаите в този сериал?  ooooh!
Боже, Боже!...

https://www.youtube.com/watch?v=00ygEuqp2GU&list=UUQ3YBTfFqOelvIjk5TLXlfQ -- фрагман от 17 секунди... направо да си умреш...


МНООООГО съм съгласна с теб! Забелязвам, че все повече ни се доближават анализите. Включвам и полицейските ти разследвания и не изключвам да си колежка Simple Smile Сигурно гледаме филма на едно диванче  hahaha

# 31
  • Мнения: 4 966
дива-ойка,   bouquet
Аз още не правя анализи. Само нахвърлям бележки. Анализ ще направя когато сериала приключи. Тогава ще си пусна всички серии отново, за да обобщя видяното. Simple Smile) ВЕрвай ми, ще ги гледам като комедия, за да не плача...
Чатай и сценаристките трябва да платят вредни на актьорите, събрани в този сериал... Такива класни актьори принуждават да играя тотлкова тъпи и плоски образи, че... Аз лично шапка свалям на актьорите - големи професионалисти са, щом успяват да се вживеят дори в това.... нямам дума за сценария... която да е в обхвата на цензурата. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 293
На мен ми е много интересно... дали сценаристките са провеждали рисърч (проучване, демек) на структурите и протоколите, по които действа полицейския апарат в Турция, така, както са провели своето проучване актьорите, за да бъдат убедитилни на екрана? Ако са правили такова, то явно нищо не са разбрали.... но повече си мисля, че изобщо не са се затруднявали с проучване на същината на полицейската работа. Защото те такава полиция просто НЕМА!
Скрит текст:
В това полицейско управление се влизат и излизат свободно разни елементи, които не само са чужди на полицията, ами даже са разследвани... Полицаите в отдел "Убийства" са или некъдърни, или подкупни - като почнеш от патоанатомите, та свършиш до началника на отдела... Полицаите, занимаващи се с тайни операции и разследване на финансови измами не се занимават с друго, освен с разделяне на влюбени двойки за доброто на "операсион". И операциите им са толкова тайни, че само пълните идиоти няма да се досетят кой кой е... всичко се върши тайно - по отделни телефони, за да не ги заподозре някой; не се срещат, но пък си чатят... когато се стигне до действие, всеки напъва да си изяснява личните отношения на най-видно място, за да не остане съмнение кой кого познава... за наблюдаващите от страна на бандитите. Simple Smile))
Ако се върнем малко назад, ще стигнем до серии, посветени на издирването на тайнствения градинар, например, който потъна в небитието, нищо, че цяла серия полицията го търси... е нема да го намери... щото не който трябва работи там... Трябва да си вземат Мелике - тя е наясно с всички перачки на пари в Стамбул без да работи във "Финансови измами" и без да ползва специални средства за разузнаване! Да побързат да я назначат - хем ще осигури ново обзавеждане за кухнята си с допълнителната заплата, хем ще им докаже цялата схема без да се затормози особено! Simple Smile))
Ако се върнем още по-назад, ще се запитаме какво стана с портрета на Метин, рисуван от Елиф? И той се изгуби в дебрите на стамбулската полиция... Simple Smile Всички удобно забравиха за него. Simple Smile)) Мъчиха го 10 серии, докато го нарисуват, сега вече е в небитието. Simple Smile)
В предишната серия прокурорската заповед не беше изведена никъде с изходящ номер, та се наложи да издирват прокурора и Йомерчо да бъхти началника... поради пълното мълчание на Арда, Пелин и Хюсеин, които лично я видяха, за да пристъпят към осъществяването и...

 doh doh doh Ами... да обсъдим 19-и епизод. Simple Smile))
Скеле ли? Няма ни скеле, ни основи тук... някой просто си пише едно към гьотере с надеждата, че няма да го дадат под съд за лошо свършена работа...
[/spoiler]
 newsm51
Маричке, възхищавам се на търпението ти да проследиш всички недомислици. Аз яхвам метлата и чакам следващата сцена с Енгин, та малко да се насладя. Убедих се – търсенето на логика в КРА е кауза пердута. Но подобен „портрет” на една от най-важните институции в държавата е направо за съд. Окарикатуриха интелигенцията, омаскариха богаташите, внушиха ни, че богатството непременно върви с тъпоумието и престъпленията. Не че бедните са по-добри и по-малко меркантилни. Нелепа карта на обществото в Турция, горките те…живи да ги оплачеш… И пак стигаме до причината за негодуванието на зрителите: проблем има, важното е как го представяш и как го решаваш…

# 33
  • Мнения: 4 966
От РФ:

Жаль, что герои ещё не начали посещать психолога, у сценаристок до этого ещё не дошло, а уже пора. --- Жалко, че героите още не са започнали да посещават психолог, сценаристките още не са се сетили за това, а вече е време.

 Joy Joy Joy

# 34
  • NICE,FRANCE
  • Мнения: 175

Добро утро момичета!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 34 143


Спокойно - като Йомер. Нека наредим думичките - и всичко ще е ясно. Има "скеле", има и то е здраво и солидно. В АБ групата - 1 място, в обща - 6.
.........................
https://twitter.com/tokyophonline

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 10:21 от mariana51

# 36
  • Мнения: 4 966


Ех... а как започна само!... Вече се чудя... същите ли две дами са писали началните епизоди?  newsm78
До края на 5-и все още имаше някакъв смисъл... все още можеше да се вярва, че подобни хора съществуват... да не говорим за хумора и забавните ситуации... Йомер беше все още едно упорито ченге с много опит и изобретателност, нахъсано да разнищи цялата далавера... Елиф беше все още на себе си - невинна, комбинативна, хладнокръвна, когато се налага... жена, в която да се влюбиш...  ooooh! Оооооххххх

# 37
  • Мнения: 2 293
От РФ:

Жаль, что герои ещё не начали посещать психолога, у сценаристок до этого ещё не дошло, а уже пора. --- Жалко, че героите още не са започнали да посещават психолог, сценаристките още не са се сетили за това, а вече е време.

 Joy Joy Joy
newsm51
Ха-ха-ха! Ей, умници са тези рускини...Както и универсалките... те, понеже са си местни, познават нещата издълбоко. Чътъ Пътъ не случайно отбелязва и многото псувни, /Kara Para Aşk – 17. Bölüm / особено "от кръста надолу".  Актьорите псували, за да изглеждат по-мъжествени и реалистични...Смее се и на любовните излияния на Метин. И прекрасното обяснение в любов на Йомер: "Аз те попих. Ти си във вените ми", но смята, че едно обикновено "Обичам те" щеше да свърши по-добра работа.... Все неща, които при превода се губят...

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 34 143




Любовта е голяма сила.

# 39
  • Мнения: 4 966
Е, нали затова се опитваме да четем и другите? Следим Универсала - Чътъ Пътъ и МериЕм са си туркини, дават много допълнителна информация за това, което сме видели вече на екрана... и как да го приемаме чрез техните очи... защото много от нещата, които са пределно ясни на турския зретел, на нас ни се губят... От рускините пък получавеме доста допълнителна информация за мнението на турските зрители и на чуждестранните също... Сверяваме си часовниците, тъй да се каже... И установяваме, че повредата определено не е в нашия телевизор! Simple Smile))
Впрочем, май Чътъ Пътъ ненапразно започна да пресъздава образите в комикси. Simple Smile)) Ами те са си точно такива - плоски изображения от Cartoon...

# 40
  • Мнения: 477
дива-ойка,   bouquet
Аз още не правя анализи. Само нахвърлям бележки. Анализ ще направя когато сериала приключи.
Скрит текст:
Тогава ще си пусна всички серии отново, за да обобщя видяното. Simple Smile) ВЕрвай ми, ще ги гледам като комедия, за да не плача...
Чатай и сценаристките трябва да платят вредни на актьорите, събрани в този сериал... Такива класни актьори принуждават да играя тотлкова тъпи и плоски образи, че... Аз лично шапка свалям на актьорите - големи професионалисти са, щом успяват да се вживеят дори в това.... нямам дума за сценария... която да е в обхвата на цензурата. Simple Smile

Аз в началото се възмущавах на бездействието на полицията, на несвързаните стъпки, които предприемат, за да обезпечат събирането на доказателствата или самите доказателства... но вече започнах просто да гледам филма.
Иначе трябва всяка серия да се нервя. Също се замислих за месинджъра на Елиф и Йомер. Както и колко неразумно от негова страна да остави заповедта в папката, без да си осигури поне 10 копия на различни места, след като се съмнява в Тайар и знае какви връзки има. Та, той се съмнява и в Али, поне от него да беше се предпазил. Аз щях да си ходя със заповедта в предния джоб на дънките. Или щях да скрия така досието, че да няма кой да го намери. Какво като работя в полицията - записи изчезват от камери и то още първата вечер, а те си държат папките на ачика.

Да не говорим, че Йомер взе Елиф от тях и двамата пеша отидоха до тайното скривалище. В в тъмното все някой може да ги проследи, колкото и добър профайлър да е Йомер.

Този пък номер на Метин с еднаквите кутии направо ме втрещи с елементарността си - че и надписите еднакви на дисковете... А Елиф го побутна под леглото - е, докато е в Рим, никой ли няма да и обере праха отдолу? Толкова дни да не се изчисти под леглото, че и записът в кутията. Вместо да го даде на Йомер.... ама като знаем и той как пази доказателства....  ooooh!

# 41
  • Мнения: 2 293
дива-ойка,   bouquet
Аз още не правя анализи. Само нахвърлям бележки. Анализ ще направя когато сериала приключи.
Скрит текст:
Тогава ще си пусна всички серии отново, за да обобщя видяното. Simple Smile) ВЕрвай ми, ще ги гледам като комедия, за да не плача...
Чатай и сценаристките трябва да платят вредни на актьорите, събрани в този сериал... Такива класни актьори принуждават да играя тотлкова тъпи и плоски образи, че... Аз лично шапка свалям на актьорите - големи професионалисти са, щом успяват да се вживеят дори в това.... нямам дума за сценария... която да е в обхвата на цензурата. Simple Smile

Аз в началото се възмущавах на бездействието на полицията, на несвързаните стъпки, които предприемат, за да обезпечат събирането на доказателствата или самите доказателства... но вече започнах просто да гледам филма.
Иначе трябва всяка серия да се нервя. Също се замислих за месинджъра на Елиф и Йомер. Както и колко неразумно от негова страна да остави заповедта в папката, без да си осигури поне 10 копия на различни места, след като се съмнява в Тайар и знае какви връзки има. Та, той се съмнява и в Али, поне от него да беше се предпазил. Аз щях да си ходя със заповедта в предния джоб на дънките. Или щях да скрия така досието, че да няма кой да го намери. Какво като работя в полицията - записи изчезват от камери и то още първата вечер, а те си държат папките на ачика.

Да не говорим, че Йомер взе Елиф от тях и двамата пеша отидоха до тайното скривалище. В в тъмното все някой може да ги проследи, колкото и добър профайлър да е Йомер.

Този пък номер на Метин с еднаквите кутии направо ме втрещи с елементарността си - че и надписите еднакви на дисковете... А Елиф го побутна под леглото - е, докато е в Рим, никой ли няма да и обере праха отдолу? Толкова дни да не се изчисти под леглото, че и записът в кутията. Вместо да го даде на Йомер.... ама като знаем и той как пази доказателства....  ooooh!
Ох, дива-ойка, пак ме разсмя! Айдееее, и чистотата подложиха на съмнение...

# 42
# 43
  • Мнения: 4 966
дива-ойка, ами аз вече не се и възмущавам. Аз просто гледам втрещено и изпадам в истеричен смях от пълното аматьорство на обучени в Академия топ-полицаи в Истанбулската полиция.  Joy Joy Joy
Те такова чудо не съм очаквала. Сега само следя до какви нови висоти на абсурда ще ни докарат. Simple Smile)) Че героите изглеждат нелепо е изцяло заслуга на сценария. Защото изкарват полицаите абдали. Е нЕма начин да им повярва човек като на герои (имам предвид не персонажи, а ГЕРОИ в героичния смисъл на думата))), след като те ачик-ачик се държат идиотски. И след като вече са започнали да изглеждат смехотворно заради непрофесионализма си, как да ги съпреживееш, да им съчувстваш?... Аз поне не успявам. Да не говорим за параноята, която ме е стиснала за гушата в следствие на опорочаването на повечето характери и "обещанието", че Йомер и Елиф ще останат сами в борбата. Само като си представя, че двенките "заслужили сценаристки" ще продължат да размахват косата за тези, които са склонни да преминат в отбора на добрите и да съсипват всички останали, за да изградят "легендарна любов" на главните герои...  Sick И в любовта вече не вярвам... колкото и да е легендарна, не виждам как ще им се получи убедително... да обичаш на инат едно, но да обичаш брата на убиеца на баща си... особено в Турция, където чест и кръвна вражда още не са кухи фрази...

Обобщено: изгубих доверие в това, което се опитват да ми представят за истина на екрана. Просто защото няма начин да Е истина.
Единствената ми утеха остава красивият Йомер Демир...

# 44
  • Мнения: 2 293
дива-ойка, ами аз вече не се и възмущавам. Аз просто гледам втрещено и изпадам в истеричен смях от пълното аматьорство на обучени в Академия топ-полицаи в Истанбулската полиция.  Joy Joy Joy
Скрит текст:
Те такова чудо не съм очаквала. Сега само следя до какви нови висоти на абсурда ще ни докарат. Simple Smile)) Че героите изглеждат нелепо е изцяло заслуга на сценария. Защото изкарват полицаите абдали. Е нЕма начин да им повярва човек като на герои (имам предвид не персонажи, а ГЕРОИ в героичния смисъл на думата))), след като те ачик-ачик се държат идиотски. И след като вече са започнали да изглеждат смехотворно заради непрофесионализма си, как да ги съпреживееш, да им съчувстваш?... Аз поне не успявам. Да не говорим за параноята, която ме е стиснала за гушата в следствие на опорочаването на повечето характери и "обещанието", че Йомер и Елиф ще останат сами в борбата. Само като си представя, че двенките "заслужили сценаристки" ще продължат да размахват косата за тези, които са склонни да преминат в отбора на добрите и да съсипват всички останали, за да изградят "легендарна любов" на главните герои...  :sick
: И в любовта вече не вярвам... колкото и да е легендарна, не виждам как ще им се получи убедително... да обичаш на инат едно, но да обичаш брата на убиеца на баща си... особено в Турция, където чест и кръвна вражда още не са кухи фрази...
Точно така. Справка: "Чест" на Елиф Шафак...

Общи условия

Активация на акаунт