Редовен цикъл = няма проблеми?

  • 2 127
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 563
Здравейте!
Питам се от известно време,до колко редовната менструация е гаранция,че жената няма проблеми с тръби,яйчници и т.н.
Вашите наблюдения какви са? Възможно ли е да има проблем с някой от органите ,а цикъла все пак да е редовен?
Разбира се и хормоните играят роля,но питам как стоят нещата с цикъла при установени проблеми с репродуктивните органи,конкретно.
Благодаря на всички които ще се включат!

# 1
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте!
Питам се от известно време,до колко редовната менструация е гаранция,че жената няма проблеми с тръби,яйчници и т.н.
Вашите наблюдения какви са? Възможно ли е да има проблем с някой от органите ,а цикъла все пак да е редовен?
Разбира се и хормоните играят роля,но питам как стоят нещата с цикъла при установени проблеми с репродуктивните органи,конкретно.
Благодаря на всички които ще се включат!
Няма никаква гаранция , че щом имаш редовен цикъл нещата са ок. Миналата година пропуснах преглед, щото всичко си ми беше наред, а тази при преглед направен по друга причина, се оказа , че имам нужда от операция!!! Така че, само редовните прегледи и профилактика са правилното решение!

# 2
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Не е гаранция!  Peace От личен опит го казвам. Naughty Благодарение на редовния преглед установих, че има състояния, които се развиват почти без симптоми и само така, могат да бъдат хванати навреме.

# 3
  • Мнения: 25 603
Питам се от известно време,до колко редовната менструация е гаранция,че жената няма проблеми с тръби,яйчници и т.н.

Гаранцията е нулева. Само редовните прегледи могат да гарантират, че си здрава. И ако се появи проблем, да се хване навреме, докато още може да се лекува...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Логиката е такава, че редовния цикъл не е никаква гаранция за проблемите с тръбите.
При проблеми с яйчниците, кисти или при хормонални проблеми често това е демонстрирано с нередовен цикъл. Въпреки че пак не е сигурно, че ще се демонстрират с точно такъв признак.
Отделянето на яйцеклетка, промените в маточната лигавица и редовността на цикъла по никакъв начин обаче не са свързани с проходимостта на тръбите. Яйчниците могат да функционират и отделят яйцеклетки. Хормоналния баланс може да е ОК и въпреки това тези яйцеклетки да нямат никаква възможност да минат през тръбите и да достигнат матката.
Доклкото знам при гинекологични прегледи се установяват кисти, възпалителни процеси на половата система. Хормонални проблеми и непроходимост обаче не мисля, че биха се установили при рутинен преглед, ако не са индицирани оплаквания (нередовен или липсващ цикъл, невъзможност да забременее, невъзможност да се задържи бременността).
От една страна подкрепям профилактичните прегледи. От друга съм на мнение, че не бива да се избързва и да се търси проблем там, където го няма. Търсенето на проблеми е огромен генератор на стрес.
Най-безотговорно на 32 г. възраст с редовен цикъл аз реших първо да опитам да забременея без терапии и проверки, а прегледи и изследвания да правя, ако не се получи или има проблем в рамките на 6-12 месеца. Разбира се, че посещавам лекар, но не с цел да търся проблеми, а с цел да ги разрешавам. При въпросния общ гинекологичен преглед (инспекция, палпация и ехография) не са ми казвали за проблеми. На базата на това и на базата на редовния си цикъл реших, че нямам проблеми.

# 5
  • Мнения: 25 603
poohito, защо реши, че проблемите могат да са единствено репродуктивни? От тях не се мре, за разлика от едни други проблеми, които невинаги се отразяват на редовността на цикъла или ако се отразят, вече е твърде късно...
Рак имам предвид, ако съм се изразила твърде сложно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Това сащо не съм го пропуснала.
Вярно е, че онкологично заболяване може изобщо да не бъде демонстрирано с никакви признаци в ранен стадии. Това не касае само онкологични заболявания на половата система, а и други.
Редовния преглед - цитонамазка се прави с тази цел.
Просто мисълта ми беше, че на редовните прегледи не се откриват нито хормонални, нито репродуктивни проблеми и, че лично аз съм против търсенето на такива при липсата на признаци.

# 7
  • Мнения: 1 338
А добрите резултати от цитонамазка?

# 8
  • Мнения: 46 513
И аз ще кажа - не.
Имам изключително лек и точен цикъл. Никакви проблеми извън него. Нямах проблеми със забременяването и износването на дете.
С 3 миоми се оказах, без да подозирам, едната беше 7 см., после намаля до 4.5 см. Не че са кой знае какъв проблем, но могат да станат, ако не се наблюдават.

# 9
  • Мнения: 87
здравейте, имам едно притеснение.Цикула ми винаги е бил редовен, нормален и т.н. ,но този път нещо се промени.Мин седмица бях на преглед,направиха ми ПАП тест и след 2 дни ми дойде цикъла-кафяв,тъмно кафяв?! Продължи така през  целия период-тъмен.От какво може да е това?На някой случвало ли му се е?

Общи условия

Активация на акаунт