Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 777
  • 797
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 261
А като са в тези чувалчета, отгоре слага ли се одеяло.Защото например на мен ще ми е студено без завивка отгоре, обичам стабилно да се увивам  Laughing Аз цяло лято си спя с одеяло и чаршаф, извадила съм една "радиоактивна" завивка още от Август  hahaha Викам и така, защото топли ужасно много, като парно е.
Много съм зиморничава, не мога да си представя, че бебето ще спи зимата само така с ръце само с ръкавчета.
На една лекция бяха казали, че чрез ръчичките се охлаждали бебоците, понеже не се изпотяват. Затова и чувалчетата са направени без ръкави. Същата лекторка беше казала, че и затова не било много добре да се слагат ръкавички, но пък докато дойде време на ноктите да се отрежат... ?  newsm78

# 406
  • Мнения: 487
...  но пък докато дойде време на ноктите да се отрежат... ?  newsm78

Какво ти пречи да ги отрежеш, когато порастнат?

# 407
  • София
  • Мнения: 8 652
По принцип казват, че трябва да се изрежат след първия месец. Та дотогава им седят дълги и се дращят по лицето. То може и с по-дълги нокти да се роди.
Аз ръкавички мисля да взема едни  Laughing Въобще не съм ентусиазирана от тях.
Чак ми е жал да дам и 2 лв за тях  Joy Гледах ги по 2-3 лв някъде, направо ми досвидя  Laughing
 
Аз си имам много особени контракции от вчера.Затова не съм сигурна, че е контракция. В дясно, но доста нагоре, в горната част ми се издува, чак ми подпира гърдата  Crazy Laughing Не мога да преценя бебето ли е това или е контракция, и двете не съм ги чувствала досега толкова на високо.
А днес на ехографа уж главата му беше от ляво, краката ниско долу в дясно.Горе в дясно уж нищо нямало.

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Ирайн, според мен това е бебчо. И на мен ми се получават издутини под гърдите.
И аз вече различавам кое е краченце/петичка/дупе, особено при петичките едни малки сладки издутинки  remybussi, чак ме хваща яд, че не мога да се сгъна да си целуна корема  Laughing  Heart Eyes
И аз съм за спалните чувалчета, но все още не сме купили.
Иначе днес купих бебешки прах за пране. Все още няма какво толкова да пера, защото тепърва ще купуваме доста неща, но останах много доволна   Joy

# 409
  • София
  • Мнения: 8 652
Моят корем е малък. Вече матката е достигнала някаква височина, но не стърчи напред. И бебето е дребно и затова още не ме изпъва толкова, не мога и да различавам частите му . По това време сестра ми имаше троен корем и дори аз можех да видя отстрани, че крак или ръка се мърда.

# 410
  • Мнения: 90
И аз съм на системата с чувалчета - идеята е че те заместват завивката. Тук впрочем забраняват малки бебета да спят с одеяла заради опастност от задушаване. Това съм го чувала и от приятелки които родиха във Франция и Германия - докато е малко (а и след това пък заради отвиването). И както беше писал някой - без ръкави за да може да си регулират температурата. Според акушерките риска от прегряване на бебето е много по - голям от този да се поохлади повече.

# 411
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Точно и поради прегряване много плачат бебетата. Кирил малко да пробвах да го навлека и веднага беше бесен. Още отначало го забелязах, че е така, затова хич не съм го навличала, особено вкъщи. За навън никога не се е сърдел, че е бил навлечен. Но и за навън с мярка го обличам. Само шапката му е почти целогодишно на главата(до морето сме и често подухва един тънък студен вятър). И ми е доста здравичък, пу пу.
А относно завивките да кажа още нещо, като е завит със завивка и му стане горещо, ще се отвие. Пък с чувалчето няма как да се отвие като му стане горещо и най-много да се събуди от жега и да плаче. Rolling Eyes
За ноктите ми стана интересно. Какво пречи да ги изреже човек? Това пак някакво суеверие ли е? На баткото си му ги изрязах още като се прибрахме вкъщи след изписването. Ръкавички мисля и сега да ползвам само за навън.

# 412
  • Мнения: 1 208
Аз пък с ноктите се отчетох още в болницата. Както беше преносен се роди с маникюр за завиждане, но и веднага почнаха да му се чупят самички, така че просто ги дооформих:)

# 413
  • Мнения: 509
И аз знам, че ноктите се режат от първия месец, защото са мн меки и има опасност от нараняване и инфекция. Във всеки случай, ножичката/нокторезачката трябва да е специална бебешка, да се ползва само за бебето и преди всяка употреба да се дезинфекцира и мн да се внимава.
Аз не си спомням кога съм ги отрязала, но и дрането по лицето не се трае, така че кой както реши, но да няма остри краища. Аз използвах времето докато бебето спи.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 08:06 от Dakota

# 414
  • Мнения: 1 907
За бебешките дрешки взех Персил Сензитив- изпрах наше бяло пране с него  Simple Smile- ухае страхотно, на чисто, без да е натрапчива миризма. Няма да сменям марката, убедих се за сетен път, че ми допада най-много от всичко, което съм пробвала  Peace

# 415
  • Мнения: 614
Аз пък ползвах ръкавички - Вики още първия ден след като се роди се надра. Не помня кога й  отрязах ноктенцата, но въпреки това ръчичките й все бяха около лицето, и ако не носеше ръкавички се дереше. Първите 2-3 м много използвах ръкавички - вчера ги преброих - имам 8 чифта  Mr. Green

# 416
  • Мнения: 487
Това с рязането на ноктите по принцип е поредното суеверие. Единствено не трябва да се режат до дъно. Иначе не знам някой лекар да препоръча да не се режат ноктите първия месец.

# 417
  • Мнения: 115
Момичета, от чисто любопитство...с по-големите дечица, които все още спинкат при родителите си как ще процедирате, когато се родят бебоците?

За завиването, моят първи опит беше следния: в началото завивах с пелени и олекотени завивки. Когато започна много да се върти малкия чак тогава започнах да използвам чувалчето за сън. (по мои спомени беше около 3ти месец). Иначе завивките си ги перях и гладех и нямах проблем от гледна точка на алергии към материята.

За прането ползвах тео бебе с алое. Сега изобщо не знам какъв да купя. Искам ми са да е нещо по-био...просто не съм стигнала до там с четенето все още Mr. Green

Ноктите и аз знам, че се внимава с тях, не заради суеверие а точно заради инфекции и защото са много меки в началото. На малкия ги отрязах малко преди да стане на месец.

# 418
  • Мнения: 958
Мелина,..ъм, убийствена логика..По същата логика като се отвие и му стане студено как ще се завие само? Rolling Eyes На всички примери, които даваш, винаги си имам едно на ум, че живееш в Норвегия и сигурно на 10 градуса сте по къс ръкав вече..Мисълта ми е, че всичко трябва да е съобразено със средата, в която живеем все пак. Продължавам да си седя на моето, че България е южна страна и с принципно високи температури (като изключим това лято) и като ни стане под -10 градуса, за нас е ледена епоха вече..За мен е нормално да си сложа детето в чувалче или да го завия с олекотена завивка, когато вън Т са такива и да поддържам едни 20-тина градуса вкъщи и детето пак да спи в чувалче..Някак не ми се вярва да прегрее в това чувалче..

За ноктите - Дакота и against казаха, аз знам същото от снаха ми (естествено казано й от лекар, амнезия) - много са мекички и може при рязането да се направят някакви инфекции или ранички..Затова се чака месец да се повтвърдят малко. Peace И аз ще ползвам ръкавички

# 419
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Все пак и на лекцията казаха следното - обличайте бебетата с една дрешка повече от вашата.  Peace
Иначе аз съм купила олекотена мини завивчица, одеалце и чувалче и ще преценя в последствие кое да използвам.

Общи условия

Активация на акаунт